Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

witam serdecznie jestem nowy na forum i zadac pragne pare pytan mam nadzieje ze otrzymam odpowiedz wiec tak

posiadam zegarek firmy orient(nic szczególnego powiecie) jednak dostałem go pare lat temu od babci i dla mnie ma on ogromna wartosc mam nadzieje ze rozumiecie niestety ostatnio zaczał mi sie spieszyc jakies 7 ,8 sekund na kazdym obrocie wskazówki sekundnika dodam ze jest to automat ile kosztowała by naprawa tej usterki i czy jest to wykonalne?

2.mam tez stary zegarek enicar ma troszke porysowane szkiełko da sie takie jeszcze gdzies dostac? niestety tarcza tez ma jakies małe białe plamki da sie to wyczyscic? i czy istnieje mozliwosc no nie wiem wypolerowania koperty bo jest nieco porysowana

przepraszam za kłopot i czekam na odpowiedz pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cenach się nie wypowiem. Teraz dobre nowiny, najprawdopodobniej wszystko to jest wykonalne. Orient jest z całą pewnością naprawialny, szkiełko zegarmistrz dobierze, nie wiem jak z tarczą-czyszczenie pewnie nie pomoże, trzeba polubić plamki lub dać do renowacji. Koperta jeżeli jest stalowa da się wypolerować, jeżeli jest chromowana-do renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dla czego nie wypowiesz sie o cench nie mozna? bardzo był bym wdzieczny chociaz o przyblizona cene naprawy orienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna ale nie wiem, nie znam się. Poza tym nawet zegarmistrz Ci nie odpowie nie widząc "pacjenta". Zdaje mi się, że renowacja zegarka (szybka, chromowanie koperty i renowacja tarczy) kosztawała z rok tenu ok. 250 zł - wszystko zależy jednak od egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wow niezła cena a jak ktos wie ile mnie wyniesie mniejwiecej naprawa orienta to poprosze o wypowiedz pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze jak zobaczyłem zegarek, którego renowacja kosztowała 250 zł, to mi szczęka opadła do samej ziemi. Cudo! Robiony był na Złotej w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hej panowie to jak z ta cena wie ktos mniej wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w ogóle orienty to dobre zegarki czy lipa raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Orienty to dobre zegarki. Było o tym trochę na forum, poszukaj :(

 

2. Kosztów naprawy bez oględzin zegarka raczej nikt Ci nie poda. Ale Orienty są popularne i raczej znane przez zegarmistrzów, więc cena nie powinna być zabójcza. Po prostu przejdź się do zakładu i zapytaj :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale zdzierstwo juz zaniosłem zegarek do ciotki mojej dziewczyny trzebabyło włos poprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka cena za czyszczenie i konserwację zegarka mieści się jak najbatrdziej w normie, zdzierstwem bym tego nie nazwał. Nawet jeśli Twój Orient jeszcze nie musiał być poddany temu zabiegowi, to będzie tego wcześniej czy później wymagał - każdego mechanika powinno się co 3 - 4 lata poddać gruntownej konserwacji, jeśli ma służyć bezproblemowo.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

60 dych za przeczyszczenie i nasmarowanie zegarka zart poprostu jak by mechanicy samochodowimielitakie ceny to remont silnika kosztowałby tyle co nowe auto a w remoncie silnika wymienia sie czesci a przy czyszczeniu i smarowaniu raczej nie chyba ze sie myle tak samo sie nadziałem z paskiem glupim do zegarka u zegarmistrza prawie dyche cienkie gówno ze skóry chyba szczura poszedłemna bazarek u rumunów git gróby skórzany pasek pieknie pachnacy skórako ile? 3ZŁ kupiłem go hohoho temu i swietnie wyglada a pasek który kiedys kupiłem do enicara własnie u zegarmistrza po roku wygladał jak gówno poprostu ludzi w balona robia bo mysla ze monopol maja (niestety na naprawy mecheniczne tak) ale na paski nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o kompletnej konserwacji zegarka, która obejmuje rozłożenie go na części, wykąpanie ich w nafcie, nasmarowaniu i złożeniu wszystkiego z powrotem do kupy. Już sam czas potrzebny na to kosztuje. Do tego dochodzą normalne koszty utrzymania zakładu itp... nie wspominając o tym, że nie jest to przerzucenie węgla i wymaga umiejętności, jak każda precyzyjna robota. Za ile mieliby to robić? 5 zł? Może za darmo?

 

Przeczyszczenie prostego mechanika (naciąg ręczny bez daty itp) kosztuje u mnie w miescie ok 30 zł, ceny rosną w zależności od tego czy jest to automat i ile ma komplikacji. Ja bym tego za mniejszą kasę nie robił, nie wiem czy nie zaśpiewałbym nawet więcej.

 

Jeśli chodzi o paski to zgoda - w zakłądach są za 10zł sprzedawane rzeczy, które można dostać za 90 gr. Przebitka słuszna. Ale za kunszt i umiejętności i czas poświęcony trzeba płacić i to rzecz normalna.

 

I jeszcze jedna uwaga techniczna. Od czasu do czasu można użyć słowa uznawanego za nieparlamentarne, ale może by tak bez przesady. Jeśli już musisz dać do zrozumienia że pasek ci się nie podoba, powstrzymaj się od używania wulgaryzmów.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a najgorszy jest chyba zegarmistrz w sopocie z ulicy haffnera poprostu niedobrze sie człowiekowi robikiedy przechodzi kolo jego zakładu ostatnio wpadłem patrze leza perfecty które na allegro stoja po 15 zł ten sam model pytam ile ten perfect? 42 zł wychodze

pare lat temu wpadam do niego po szybke do enicara pytam ile?

odpowiedz oooo panie takich szybek niema bleble ble pitolenie ale moze cos dopasuje ale to by 50 zł było smiech i wychodze wmalutkim zakładzie na przymorzu po godzinieodegrałem zegarek z nowym szkiełkiem zostawiwszy po sobie 20 zł na ladzie

przez niektórych zegarmistrzów piekna pasja zamienia sie w horror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dlatego mówie mechanik samochodowy tez musi rozebrac silnik wyczyscic i dopasowac nowe tłki musi je szlifowac itp itd ale cena jest proporcjonalna do wykonanej pracy on tez musi utrzymac zakład poprostu te ceny sa z kosmosu ceny pasków nazywasz przebitka heheh ja nazywam to złodziejstwem i brakiem szacunku do klientów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
60 dych za przeczyszczenie i nasmarowanie zegarka zart poprostu jak by mechanicy samochodowimielitakie ceny to remont silnika kosztowałby tyle co nowe auto a w remoncie silnika wymienia sie czesci a przy czyszczeniu i smarowaniu raczej nie chyba ze sie myle tak samo sie nadziałem z paskiem glupim do zegarka u zegarmistrza prawie dyche cienkie gówno ze skóry chyba szczura poszedłemna bazarek u rumunów git gróby skórzany pasek pieknie pachnacy skórako ile? 3ZŁ kupiłem go hohoho temu i swietnie wyglada a pasek który kiedys kupiłem do enicara własnie u zegarmistrza po roku wygladał jak gówno poprostu ludzi w balona robia bo mysla ze monopol maja (niestety na naprawy mecheniczne tak) ale na paski nie :D

 

Ło Matko ile jadu.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówię o kompletnej konserwacji zegarka, która obejmuje rozłożenie go na części, wykąpanie ich w nafcie, nasmarowaniu i złożeniu wszystkiego z powrotem do kupy. ...............................................

.....

 

Neuro kto czyści zegarki w nafcie :shock: :shock:

 

Z resztą twoich przemyśleń zgadzam się bez zastrzeżeń :D


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

heheh tyle jadu ile złodziejstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Jak za drogo to kóp nowy za 20zł :D

 

Można razem z gazetą Tiną jeszcze taniej :)


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Neuro kto czyści zegarki w nafcie :shock: :shock:

 

no na pewno nie ja !!! :D

 

w kwesti płynów przemysłowych to się znam na tych służących do tankowania, jeśli chodzi o resztę to głupi jestem (czego jednym z powodów może być wspomniane już częste i namiętne tankowanie :twisted: )


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

niestety dla niektórych moze byc za drogo bo pracuja UCZCIWIE a nie okradaja innych.................................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, daj sobie trochę luzu i nie wyzywaj od złodziei... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad ja znam tę retorykę....

Na szczeście mamy wolny rynek i jeśli cena w jednym sklepie nam nie odpowiada to mozemy poszukac innego albo samemu zalozyc zaklad i zalatwic konkurencje nizszymi cenami (przeciez to takie proste!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.