Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
maciato

Bydgoszcz - proszę polecić zegarmistrza.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , czy ktoś może mi polecić sprawdzonego zegarmistrza w Bydgoszczy ? Chodzi mi o smarowanie , czyszczenie i renowacje . Będę wdzięczny za wszystkie informacje . Maciek


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

W Bydgoszczy (nie tylko :)) mój ś. p. dziadek miał zakład, ale jego uczeń prowadzi działalność w Szubinie k. Bydgoszczy (jeżdżą busy i kasują coś koło 2zł) po dziś dzień.

 

Skrzynek chyba nie odnawia, ale zegar zrobi jak należy.

 

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , czy ktoś może mi polecić sprawdzonego zegarmistrza w Bydgoszczy ? Chodzi mi o smarowanie , czyszczenie i renowacje . Będę wdzięczny za wszystkie informacje . Maciek

 

 

 

 

 

 

 

 

Pytanie zadano dwa lata temu, ale ja nadal polecam zegarmistrza ze Śniadeckich 27. Chyba są najlepsi w regionie. Byłem u nich kiedyś i nawet trafiłem wtedy na sytuację, gdy listonosz przyniósł paczkę z zegarkami do naprawy Z ANGLII !!! Są więc chyba znani nie tylko w regionie, jeśli mają klientów nawet z UK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

almanzo... jakby to... odkopales już chyba trzeci temat, żeby polecić zegarmistrza "ze Śniadeckich"... Ja rozumiem - zadowolony klient, ale zaczyna to wyglądać, jakbyś urządził kampanię reklamową :)

------

Już w pięciu (na osiem postów)

Edytowane przez boldy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

almanzo... jakby to... odkopales już chyba trzeci temat, żeby polecić zegarmistrza "ze Śniadeckich"... Ja rozumiem - zadowolony klient, ale zaczyna to wyglądać, jakbyś urządził kampanię reklamową :)

------

Już w pięciu (na osiem postów)

 

 

 

 

 

 

Może rzeczywiście za dużo ich polecam, ale jestem kolekcjonerem i właśnie odebrałem od nich kilka zegarków plus zegar ścienny i wszystko jest tak super, ze aż kwicze z radości (!!!). Sorki, że wygląda na kampanię reklamową. Nie chcę nikogo wyręczać - niech sobie sami zapłacą za reklamę (hehehe), ale po prostu wchodze na forum raz na jakis czas i tylko wtedy jak mnie cos podrajcuje w temacie - tym razem podrajcowały mnie świetnie zrobione zegarki u tamtych gości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

To ze przyszly zegarki z UK jeszcze o niczym nie swiadczy.Ktos mogl znalezc strone w necie, badz jest z Polski(Bydgoszczy) nakupil tam zegarkow i wyslal do Polski gdzie zegarmistrz jest tanszy i nieraz lepszy jak w UK. Co innego jak za kazdym razem sie wchodzi do zakladu(oczywiscie nie jest to jedyny w miejscowosci) , a klientow w kolejce jak za miesem i to nie z powodu reklamacji wtedy to o czyms moze swiadczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrze na Sniadeckich faktycznie fachowi, ale ceny jak na Batorym. Za dorobienie wałka do mech.3133 Poljota zawinszowali sobie panowie stówkę. Jednak jako jedyni w Bydzi podjęli się naprawy tego mechanizmu. Nie skorzystałem i wysłałem do serwisu Poljota w Wawie, więc nie wyrażę opinii co do ich skuteczności.


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Domyslalem sie ze ceny beda masakryczne.Rozumiem toczenie oski np balansowej, ale walka za 100-we?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niesfornyrusek

A ja osobiście mogę polecić,pana który siedzi w TIMETRENDie,w galerii FOCUS.Robił mi kupę rusków,chinoli,i japońców i zawsze byłem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden z nich mi bezela do 6309 nie chcial pomoc! jest luzny.. wkladki tez nie, bo nie. no nie i koniec.

w Time trend w Geancie tez nie. i juz w sumie nei wiem do kogo isc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarmistrz ze Śniadeckich to może i dobry ale mało kogo stać by to sprawdzić za wyczyszczenie Certiny automat zawołali 150 zł, grzecznie podziękowałem. Jeśli chodzi o czyszczenie zegarków to korzystam z zegarmistrza z Szubina, jeśli chodzi o naprawę to naprawi każdy rosyjski. Ten Zegarmistrz czyścił mi też szwajcarskiego Valjoux 7733 i wziął za to 30 albo 40 zł Naprawia mi też Omegę ale części muszę zdobyć sam, Trafiłem do niego po przeczytaniu posta komornik12. Ostatnio za naprawę wyczyszczenie Poliiota Sygnał (urwana koronka, zgięta ośka, wybity kamień) , wyczyszczenie Poliota Aviator wymianę w nim ćwiertnika i naprawę albo wymianę wałka, oraz za czyszcenie dwóch certin ds-2 w tym jednej w automacie zapłaciłem 200 zł. Jestem zadowolony z jego pracy warto bujnąć się z Bydgoszczy do Szubina choćby ze względu na umiarkowane ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedni chłopcy... Jak nie macie pieniędzy na naprawy to wyrzućcie dobry zegarek na śmietnik u kupcie sobie zegarkopodobny szajs u chińczyka. Wydacie tylko 5 zł i będzie działać cale 5 godzin! Jak czytam, że jakiś zegarmistrz bierze 100 zł za dorobienie wałka naciągowego, albo 150 zł za naprawę Certiny z automatem, to mnie skręca! Ale nie z powodu "wysokich" cen, tylko z powodu waszej ignorancji. Jestem zegarmistrzem - teraz już emerytem, i wiem dobrze ile czasu potrzeba na uczciwą naprawę zegarka z automatem. To jest kilka godzin roboty z lupą na oku. Dorobienie wałka to nie lepienie z plasteliny. Siadasz do tokarni chłopie na kilka godzin i z silną lupą na oku jedziesz nożem tokarskim, co jakiś czas dopasowując wałek do mechanizmu. Robi się taki wałek ze specjalnego, bardzo twardego drutu, więc sprawa wlecze się bardzo wolno. Nie mówiąc już o tym, że dorobienie wałka zawsze jest związane z rozbieraniem zegarka na części, bo inaczej się wałka nie dopasuje, i trzeba też cały zegarek czyścić obowiązkowo! Jak nie doceniacie ludzkiej pracy, to się nie wypowiadajcie na temat cen. Poza tym chyba żaden z was nigdy nie pracował na swoim, bo nie wiecie ile kosztuje ZUS (800 zł), czynsz (2000 zł w dobrej lokalizacji w średnim mieście), prąd, ogrzewanie, dojazdy (500 zł), zakup niezbędnych części (1000 zł) a potem jeszcze podatki... Żeby zarobić najniższą krajową, zegarmistrz musi utargować miesięcznie CO NAJMNIEJ 6000-7000 ZŁ !!! Chyba łatwo policzyć, że w jeden dzień roboczy musi zarobić 300 zł. Już na szczęście nie pracuję w tym niedocenianym zawodzie i gdybym miał wybierać, to napewno bym nie został zegarmistrzem. Cholernie ciężka robota, ogromne koszty utrzymania firmy i jeszcze pyskacze wyzywający zegarmistrza od zdziercy. Bo niby dlaczego zegarmistrz miałby cokolwiek zarabiać, no nie? Niech pracuje dla przyjemności i jeszcze dziękuje klientom za to, że raczyli zlecić mu ciężką robotę. A podatki się podnosi, ZUS rośnie w nieskończoność, czynsze drożeją w zawrotnym tempie. Ale kogo to obchodzi? Mam już ponad 70 lat i zawsze byłem uczciwym fachowcem, a nie jakimś "batermistrzem" albo "przedmuchiwaczem" zegarków, bo niektórym się wydaje, że wystarczy tylko dmuchnąć, chuchnąć i załatwione. A to kompletna bzdura. Jeśli szukacie kogoś kto wam wykona trudną naprawę, to spotkacie tylko takich którzy policzą uczciwie i zarobią na życie, albo takich, którzy powiedzą że to się nie opłaca, albo po prostu nie wezmą waszego zegarka do ręki. Ale tak naprawdę to się nie opłaca zegarmistrzowi, bo jak ma mówić o godziwej należnej zapłacie, tlumaczyć ile godzin zajmuje naprawa, jaka jest trudna i uciążliwa i jeszcze słuchać że jest drogi "jak na Batorym" to po prostu da sobie spokój i nie zrobi nic. Wiec, podsumowując - przyznam że złośliwie - mam nadzieję, że niedługo ci nieliczni dobrzy fachowcy rzucą w cholerę swój fach i zajmą się czymś na czym można zarobić więcej niż 1000 zl miesięcznie na czysto, bo moim młodszym kolegom zegarmistrzom trudno jest teraz zarobić nawet takie grosze. Wtedy docenicie fachowców i będziecie żałować że przez wasze sknerstwo wszyscy zniknęli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że jak ktoś "naprawia" szwajcarski zegarek za 30 zł, albo każe zdobyć części klientowi we własnym zakresie, to jest parodia zegarmistrza, a nie zegarmistrz. Za 30 zł, to on zanurzy mechanizm w benzynie bez rozbierania na części, potem go wysuszy, pacnie oliwką w 3 miejscach i gotowe... Tylko że wtedy to nie jest nawet namiastka naprawy i zegarek po krótkim czasie nie tylko się popsuje, ale jeszcze okaże się, że nadaje się na złom. Ale, po namyśle sądzę, że zdobywanie części przez klienta, to może nawet dobry pomysł. Wszyscy zegarmistrze powinni tak robić. Koszty wtedy ponosiłby klient. Jak klient zabuli np. 100 zł za oryginalną sprężynę do Omegi, albo 200 zł za głupi układ scalony do jakiejś ETY, to może dotrze do niego, że są koszty naprawy, które ponosi zegarmistrz i ze za te koszty należy zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kodzik - możesz podać dokładny adres zegarmistrza z Szubina? Czasem tam bywam, chętnie bym zajrzał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuknąć w stół nożyce się odezwą

 

Każdy z forumowiczów wie że kupienie mechanicznego zegarka w przedziale 5-200 złotych to żaden problem, problemem jest to żeby taki zegarek za 30 zł np Poliota doprowadzić do stanu używalności to znaczy zazwyczaj po prostu oddać do czyszczenia. Co w tym złego że polecamy sobie na tym forum zegarmistrzów z których jesteśmy zadowoleni. Jeśli temat tego wątku brzmi "Bydgoszcz proszę polecić zegarmistrza" to to właśnie robię jestem zadowolony że znalazłem fachowca który uruchomi mi zegarki które do tej pory leżały w szufladzie. Uważam że cena 150 złotych za wyczyszczenie (Nie naprawie) Certiny automat to dla mnie zbyt dużo, a nie obiektywnie dużo, zdaję sobie sprawę ile taka czynność wymaga pracy, ile trzeba zainwestować w narzędzia i edukacje.

Uważam to stereotypowe i szkodliwe uogólnienie że jak zegarmistrz weźmie 30 zł za czyszczenie to wymoczy tylko zegarek w benzynie.

Jest jeszcze trochę fachowców którzy w tej cenie wyczyszczą zegarek. Jest jeden warunek nie mogą być zgorzkniali i wypaleni zawodowo, wtedy są w stanie zauważyć i docenić naszą pasje i zamiłowanie do zegarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Od ostatniego wpisu minęło sporo czasu. Czy coś w tym temacie się zmieniło? Mógłby ktoś polecić dobrego zegarmistrz w Bydgoszczy, który wyczyści, wyreguluje na prawidłowy chód zegarek i przy okazji odnowi kopertę i tarczę? Jeśli trudno polecić kogoś z Bydgoszczy to proszę o polecenie dobrej firmy, do której można przysłać zegarek do powyższych czynności.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Rajmann Wiesław Zakład Zegarmistrzowski ul. 3 Maja 22, 89-200 Szubin kujawsko-pomorskie polecam a dojazd zrekompensuje cena,mozesz tez wysłac a szczegóły dogadac na tel. zdecydowanie polecam



 

 





 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.