Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Nowe nabytki japońskie - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Rekomendowane odpowiedzi

Odnoszę wrażenie, że w większości wypadków paski dokładane fabrycznie do Japończyków to mocna klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że w większości wypadków paski dokładane fabrycznie do Japończyków to mocna klapa.

To złe wrażenie odnosisz, ile miałeś Seiko na krokodylu czy aligatorze? Są to dobrze wykonane paski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To złe wrażenie odnosisz, ile miałeś Seiko na krokodylu czy aligatorze? Są to dobrze wykonane paski :)

Miałem na myśli raczej zegarki średniej półki cenowej, aligator i krokodyl to raczej już wyrób marki premium? :)

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest założony poprawnie, bo tak jest zaprojektowany. Wałkowane wielokrotnie w jakim celu. Odwrócenie go tak jak wam się wydaje spowoduje, że klamra będzie przypadała w niewłaściwym miejscu nadgarstka (z boku) i uwierała


No tak. Nie pomyślałem że tak teraz sie nosi. ;-)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

jak odwrócisz cały  firmowy zegarek do przymiarki to wtedy zobaczysz co się stanie gdybyś zamienił pasek, tak jak Ci się wydaje a nie tak jak fabryka przewidziała

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli raczej zegarki średniej półki cenowej, aligator i krokodyl to raczej już wyrób marki premium? :)

 

To nie można pisać że "klapa", jak się nie miało do czynienia z takimi paskami, chyba że dowiedziałeś się od pani w kiosku :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie można pisać że "klapa", jak się nie miało do czynienia z takimi paskami, chyba że dowiedziałeś się od pani w kiosku :P:D

Paski w Seiko  6R to loteria, np SARB017 ma taką tandetę, mimo faktury aligatora, że spokojnie można podejrzewać go o chińskiego smoka.

Z innymi jak pokazany na powyższym zdjęciu jest zdecydowanie lepiej z takim ale, że są dosyć delikatne i nie wiadomo z czego są zrobione czy to świnka tłoczona na aligatora, czy oryginalny aligator.

Nigdy nie widziałem w paskach Seiko, wytłoczonego symbolu gadziny, a tylko w niektórych katalogach np przy zegarkach np brigjtz było info, że to 100%

 

Generalnie jest dobrze, ale jakiegoś wielkiego powodu do oklasków dla tych pasków nie widzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest założony poprawnie, bo tak jest zaprojektowany. Wałkowane wielokrotnie w jakim celu. Odwrócenie go tak jak wam się wydaje spowoduje, że klamra będzie przypadała w niewłaściwym miejscu nadgarstka (z boku) i uwierała

jak odwrócisz cały  firmowy zegarek do przymiarki to wtedy zobaczysz co się stanie gdybyś zamienił pasek, tak jak Ci się wydaje a nie tak jak fabryka przewidziała

 

Ale jeśli założysz zegarek z takim paskiem na lewą rękę, to jego końcówka będzie cały czas zawadzała, bo nie będzie skierowana na zewnątrz. 

Też tak miałem w swoim seiko, przełożyłem i teraz jest ok.

Edytowane przez Karol1329

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie jest dobrze, ale jakiegoś wielkiego powodu do oklasków dla tych pasków nie widzę 

Generalnie, dobrze, też nie mogę mówić o wszystkich, raptem miałem dwa, na krokodylu, taka była informacja, w innym miejscu ten sam ref. był już podawany na aligatorze.

Może były wymieszane w basenie, co złapali to podali :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli założysz zegarek z takim paskiem na lewą rękę, to jego końcówka będzie cały czas zawadzała, bo nie będzie skierowana na zewnątrz. 

Też tak miałem w swoim seiko, przełożyłem i teraz jest ok.

Nie ma być skierowana na zewnątrz właśnie w takim celu, żeby nie haczyć o blat biurka/stołu (zarówno sama końcówka paska jak i ramię rozkładanej klamry )i ma być łatwiejsze w zakładaniu bo widzisz gdzie i jak wpychasz go w szlufkę - powiedzmy, że sam sobie strzelasz w kolano a że nie rozumiesz bo idziesz utartym schematem to trudno.

Długości paska są ściśle dobrane właśnie do tej odwrotnej klamry.

 

post-32788-0-93135300-1424424224_thumb.jpg
post-32788-0-04144100-1394097513_thumb.jpg
post-32788-0-58916600-1394097569_thumb.jpg
post-32788-0-36450800-1383524390_thumb.jpg
post-32788-0-52977000-1379491364.jpg
post-32788-0-41562700-1379492059.jpg
 
a swoją drogą to nie ogarniam już kuwety co się na tym forum politycznie wyprawia:
Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a swoją drogą to nie ogarniam już kuwety co się na tym forum politycznie wyprawia:

Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę ;)

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym swoim zegarku (także seiko) mam pasek skierowany na zewnątrz i nigdy nie udało mi się zahaczyć o biurko.

Przy odwrotnym ułożeniu bardzo łatwo zahaczyć o swoje ubranie podczas chodzenia lub wkładania ręki do kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest założony poprawnie, bo tak jest zaprojektowany. Wałkowane wielokrotnie w jakim celu. Odwrócenie go tak jak wam się wydaje spowoduje, że klamra będzie przypadała w niewłaściwym miejscu nadgarstka (z boku) i uwierała

jak odwrócisz cały  firmowy zegarek do przymiarki to wtedy zobaczysz co się stanie gdybyś zamienił pasek, tak jak Ci się wydaje a nie tak jak fabryka przewidziała

 

 

Ale jeśli założysz zegarek z takim paskiem na lewą rękę, to jego końcówka będzie cały czas zawadzała, bo nie będzie skierowana na zewnątrz. 

Też tak miałem w swoim seiko, przełożyłem i teraz jest ok.

Jestem leworęczny, mnie taki sposób mocowania odpowiada, łatwiej zakładać i ściągać zegarek.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada, a 045 jest w fajnej cenie i na bransolecie. Ciekawe, że model Np. 035 ma już większa kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...a swoją drogą to nie ogarniam już kuwety co się na tym forum politycznie wyprawia:

 

Forum nie jest zawieszone w próżni, by mogło funkcjonować potrzebne są pieniądze, to że możemy na nim pisać, kosztuje.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada, a 045 jest w fajnej cenie i na bransolecie. Ciekawe, że model Np. 035 ma już większa kopertę.

Bo to dwa różne zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dzisiaj taki kwarcowy towarzysz do codziennego ciorania.

oZOkJdW.png

Seiko SGEH41 - szafirowe szkło, pełne ogniwka w bransolecie, 100m WR - w sam raz i jak to kwarc - może mieć duszę - ale jaką to się jeszcze okaże za jakiś czas.

Mechanizm to prosty jednokamieniowy 7n42

J1YpY5X.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do codziennego orania idealny, ma wszystko co trzeba, niech się zdrowo nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum nie jest zawieszone w próżni, by mogło funkcjonować potrzebne są pieniądze, to że możemy na nim pisać, kosztuje.

To znaczy że inni się „opłacają” a ten jeden nie. Bo wyglada, że tylko jeden był skąpy i się nie dzielił zyskiem?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że inni się „opłacają” a ten jeden nie. Bo wyglada, że tylko jeden był skąpy i się nie dzielił zyskiem?

 

Są pewnie i inni....

 

Każdy kto odpłatnie korzysta z możliwości promowania i handlu swojego towaru na forum ma pod nickiem napis "sprzedawca profesjonalny", to chyba fair ?

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/140-oferty-sprzedawc%C3%B3w-profesjonalnych/

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie przekonuje mnie to

Chyba nie chodzi tylko o napis pod nickiem. A jeżeli nie, to gdzie znajdę wysokości stawek . Czy ich wysokość zależna jest od obrotu. Czy może jest stała , bez względu na wielkość obrotów . Czy może inaczej jest wyliczana. Podaj więcej informacji bo tak naprawdę to , na pierwszy rzut oka wygląda na wycinkę konkurencji .

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brzoza2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie przekonuje mnie to

Chyba nie chodzi tylko o napis pod nickiem. A jeżeli nie, to gdzie znajdę wysokości stawek . Czy ich wysokość zależna jest od obrotu. Czy może jest stała , bez względu na wielkość obrotów . Czy może inaczej jest wyliczana. Podaj więcej informacji bo tak naprawdę to , na pierwszy rzut oka wygląda na wycinkę konkurencji .

 

Nie musi Cię przekonać, i nie po to napisałem.

Udzieliłem tylko informacji.

Masz zapytania, zwróć się do administracji, co do "wycinki konkurencji":

Proponuję "nie siać niczym nie popartych insynuacji"

Toż to bzdura wierutna.

Bazarek niebawem zostanie uporządkowany. Chociaż tak do końca nigdy tego nie uda się zrobić na 100 %. Profesjonalni pozostaną wydzieleni tak jak obecnie. Ten status kosztuje, ale Ci którzy go mają godzą się na to. Podstawowy bazarek też zostanie "opodatkowany" 

Mamy już listę / kosztowało to trochę czasu spędzonego przed ekranem /  tych forumowiczów którzy z bazarku uczynili sobie żródło zarobkowania wykorzystując forum jako bezpłatną platformę swojej działalności handlowej.

To ulegnie zmianie. Dostaną propozycję przejścia do grona SP albo ich posty/oferty będą likwidowane. Wejście na bazarek dla wszystkich wystawiających rzeczy do sprzedania będzie w niewielkim zakresie ale jednak płatne.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.