Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Nowy (stary) pomysł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh
Pomysł bardzo dobry, jednak kategorie dobierałbym ostrożnie. Obawiam się, że podział typu:

- super komplikacja

- zegarek klasyczny

- zegarek sportowy

- najciekawszy design

będzie rozmyty i zwycięzcami będą liderzy z bardzo wysokiej półki , których łatwo obstawić bez przeprowadzania konkursu :)

 

Zaproponujesz inny podział :?:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podział mógłby zostać, ale obłożony dodatkowo poziomami cenowymi.

np.

- super komplikacja

- zegarek klasyczny

- zegarek sportowy

- najciekawszy design

w kategorii do 2500 PLN

- super komplikacja

- zegarek klasyczny

- zegarek sportowy

- najciekawszy design

w kategorii do 5000 PLN

etc.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grass

To ma sens. Nieśmiało proponuję dodać do tego kategorie:

- zegarek klasyczny

- zegarek sportowy

w kategorii cenowej do 1.000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

1.) Ja bym postawił na glosowanie w kategorii charakterystyki zegarka albo widełek cenowych, łączenie ich obu stoworzy za duzo kategorii. IMHO np taka Stowa Antea ma szanse wygrać z Omega De Ville ( znacznie niższa cena, niszowa firma, styl) w kategorii zegarków klasycznych.

Na przykład rywalizacja pomiędzy Damasko DC 56 a IWC Chrono-Automatic tez była by ciekawa, mimo ze zegarki dzieli dwukrotna różnica cenowa.

 

2.) . Co w ogolę wchodzi w super kompilacje : tourbillion, carillon, repetier, wieczny kalendarz ??

 

3.) Dodać kategorie zegarek militarny i casual, bo jak sklasyfikuje się np Eberhard Traversetolo, Omega Railmaster, Panerai , IWC Big Pilot itd.

 

4.) W każdej kategorii dać od 8 do 10 zegarków.

 

 

Moja propozycja:

 

- super komplikacja

- zegarek klasyczny

- zegarek sportowy

- najciekawszy design

 

+

- zegarek militarny

- zegarek casual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podanych przez Mariusza kategorii proponuję jeszcze progi: do 1000, do 5000, do 15000 i powyżej 15000. W pierwszych dwóch raczej nie będzie kategorii superkomplikacja.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do podanych przez Mariusza kategorii proponuję jeszcze progi: do 1000, do 5000, do 15000 i powyżej 15000. W pierwszych dwóch raczej nie będzie kategorii superkomplikacja.

Tylko z tego wychodzą 22 zegarki - a to już katalog a nie konkurs.

Patrząc na to jak w pojedynkach diverów Longines walczył z JLC można założyć, że bierzemy pod uwagę jako istotny czynnik cenę - to tak jak z samochodami roku, gdzie wygrać może Ford czy inny Opel - bo nie patrząc na cenę to Bugatti itp. Kategoria superkomplikacja nie dotyczy zegarków "dostępnych cenowo" i wydaje mi się że tutaj już zupełnie nie ma potrzeby dzielenia wg kryterium cenowego.

Może zróbmy najpierw próbę wyboru na mniejszej grupie - a w przyoadku odpowiedniego zainteresowania kolejne edycje można będzie rozbudować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do podanych przez Mariusza kategorii proponuję jeszcze progi: do 1000, do 5000, do 15000 i powyżej 15000. W pierwszych dwóch raczej nie będzie kategorii superkomplikacja.

Tylko z tego wychodzą 22 zegarki - a to już katalog a nie konkurs.

 

Mnie wychodzi 14:

 

do 1k:

- czasomierz biżuteryjny

- zegarek sportowy

- zegarek klasyczny

 

do 5k:

- czasomierz biżuteryjny

- zegarek sportowy

- zegarek klasyczny

 

do 15k:

- superkomplikacja

- czasomierz biżuteryjny

- zegarek sportowy

- zegarek klasyczny

 

powyżej 15k:

- superkomplikacja

- czasomierz biżuteryjny

- zegarek sportowy

- zegarek klasyczny


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie wychodzi 14:

22 wyszło mi z propozycji Mariusza (6) i Twoich progów (4).

 

Proponowałbym korektę Twojej propozycji wynikającą z tego, że:

- że nie ma (IMO) ciekawych komplikacji do 15kPLN

- ciekawe biżuteryjne też trochę kosztują

- nasze progi są niskie w stosunku do np. Chronosa (akurat katalogi pożyczyłem, ale tam były chyba kategorie >30tys€, 20-30tys€, itd)

 

do 2,5k:

- zegarek casual

- zegarek klasyczny

 

do 7,5k:

- zegarek casual

- zegarek klasyczny

 

do 20k:

- czasomierz biżuteryjny

- zegarek casual

- zegarek klasyczny

 

powyżej 20k:

- superkomplikacja

- czasomierz biżuteryjny

- zegarek casual

- zegarek klasyczny

 

Tak czy siak najlepiej jak najlepiej pomysłodawca narzuci ostateczny podział - warto by było, by każda kategoria była obstawiona typami (za wadę w/w podziału uważam, to że IMO największym zainteresowaniem będą się cieszyć zegarki casual za kilka-kilkanaście tysięcy). Ja się chętnie pobawię niezależnie czy będzie kategorii 5 czy 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli znowu rozmieniamy zabawę na drobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze, że jest wiele kategorii, to podobnie jak Oscary (wybierane są najlepsze filmy, a tu najlepsze zegarki) - jest pełno kategorii, mimo tego każdy Oscar to poważna nagroda, może nawet my znajdziemy jakąś nazwę dla naszych nagród dla zegarków (np. "KMZiZ Watch Award" goes to... ) :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za trzymaniem się niezbędnego minimum przy tworzeniu kategorii (na TZ wybiera sposród sześciu zegarków w jednej kategorii i jest ok, choc nie mówię, że my musimy powielac takie rozwiązanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jedna z pierwotnych propozycji podziału (z rozwazeniem bizuteryjnego) plus kategoria ogólna dla popularnych czasomierzy to zupełnie wystarczająco, a nawet absolutne maximum.

Rozpisywanie na więcej kategorii, podgrupy itp itd spowoduje, że pomysł najzwyczejniej upadnie, a chyba nie o to chodzi.

Pomysł Mariusza. Proponuje aby on ustalił kategorie i głosujemy a nie bijemy pianę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbijanie na wiele szczegółowych kategorii może spowodować sytuację, że nie wszyscy będą na siłach oddać swój głos.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mbubu

4, 5 kategorii i wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki za opinie. Widać, że zdania są podzielone co do liczby kategorii no i podziału cenowego. Może zrobimy tak: jedna kategoria cenowa i pozostałe rodzajowe czyli:

 

- super komplikacja

- zegarek klasyczny (garniturowiec)

- zegarek sportowy

- casual

- najciekawszy design

- zegarek do 5000 zł

 

Mamy w sumie 6 kategorii i chyba tyle wystarczy. Do każdej z nich spróbujmy wytypować po 10 czasomierzy, które pojawiły się na rynku w 2007 roku. Co do punktacji, to żeby nie było za dużo kombinowania mogłoby wyglądać to tak:

 

1 miejsce: 20 punktów

2 miejsce: 18 punktów

3 miejsce: 16 punktów

4 miejsce: 13 punktów

5 miejsce: 11 punktów

6 miejsce: 9 punktów

7 miejsce: 6 punktów

8 miejsce: 4 punkty

9 miejsce: 2 punkty

10 miejsce: 1 punkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba ta propozycja. Bez uwag do konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest OK - już można zacząć wertować katalogi :mrgreen:

 

Jedyne co wg mnie warto uściślić to co to znaczy 5,000 zł - czy mówimy tutaj o cenie katalogowej, "kup teraz" z e-bay itd. Wydaje mi się najprościej że mówimy o cenie za jaką można go kupić gdziekolwiek w stanie NIB (nowy w pudełku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Jest OK - już można zacząć wertować katalogi :mrgreen:

 

Jedyne co wg mnie warto uściślić to co to znaczy 5,000 zł - czy mówimy tutaj o cenie katalogowej, "kup teraz" z e-bay itd. Wydaje mi się najprościej że mówimy o cenie za jaką można go kupić gdziekolwiek w stanie NIB (nowy w pudełku).

 

Myślałem raczej o cenie katalogowej. Rozbieżności w cenach pomiędzy poszczególnymi salonami mogą być zbyt duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.