Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Breguet vs. Girard-Perregaux - ZAKOŃCZONY

Argumentuj, głosuj  

34 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość artpl

ZDECYDOWANIE i bez wiekszego zastanowienia BREGUET - za całokształt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

GP bo ładniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

GP za całokształt

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na Breguet'a. Argumentacja już padła. Od siebie dodam tylko, że zegarki Bregueta'a po prostu bardziej mi się podobają.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breguet a czemu ? ze względu na Abrahama Louisa Bregueta i całokształt wktóry sie z powyższym wiąże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby było 14 do 15 :shock: za Breguet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breguet

 

subiektywna opinia (jak każda inna), ale:

- bardziej podoba mi się design- szerszy zakres, każdy znajdzie takie małe dzieło sztuki, które mu będzie pasować (niestety w większości przypadków można sobie pozwolić tylko na duży plakat ścienny :))

- po prostu jestem fanem pewnego wzoru wskazówek (nie muszę dodawać którego :) ), nie mówię, że proste wzory mi nie pasują, ale te jedne mają coś w sobie (w odróżnieniu od tych oferowanych przez UN brrrr :) )

- bo Ref. 5207 Retrograde Seconds i to jest to, co mi sie podoba, prostota, 65h rezerwa chodu, tarcza, nic tylko rozpływać się w zachwytach (no dobra, wiem, zboczenia są różne... :twisted: )

- historia i cudo pt. Breguet no5 (w tamtych latach coś takiego...)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz od dluzszego czasu korci mnie aby sie wlaczyc w te dyskusje chociaz rozsadek nakazywalby trzymac sie z daleka (jest to dyskusja z cyklu "o wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia....."). Obie firmy mialy lata wspanialej przeszlosci jak i niskich lotow ( np GP z lat szescdziesiatych bardzo slabo sie sprzedaja na aukcjach - ale jak to zapomniec o 3 zlotych mostach...). Podobne byly losy sprzedazy aukcyjnych Breguet.a : najwyzsze ceny na numery ponizej 6.000 - z udzialem Wielkiego L.A.B., natomiast np z poczatku XX wieku nie sa cenione przez kolekcjonerow.

Nadto dla porzadku nalezaloby dodac ze osiagane ostatnio wysokie ceny za Breguety na aukcjach Antiquorum moga miec pewnien zwiazek z faktem, ze geniusz marketingu pan Hayek zaczal je ostro skupowac dla potrzeb nowego muzeum tej marki .

Konkluzja : choc byc moze nie przewidziane w regulaminie, to remis ( ze wskazaniem na B. - "za caloksztalt"

Morawiak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flor12ek

Dla mnie zdecydowanie GP,od kilkunastu let pasjonuje się tą firmą,noszę jej zegarki i nigdy mnie nie zawiodły.Breguet to wspaniały producent ale uważam że troszkę za drogi jak na swoją jakość.

Zdecydowanie GP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

breguetwinner2dq.jpg

 

Pojedynek zakończony.

 

Niewielką przewagą głosów wygrał Breguet. Kolejny raz okazało się, że tradycja, a w jej ramach istotne dla zegarmistrzostwa dokonania, trudno pominąć milczeniem. Nie sposób też nie zwrócić uwagi na to, że klientami Bregueta były takie postaci jak Marie-Antoinette, Ludwik XVI, Napoleon Bonaparte, Car Rosji Aleksander I, Książę Poniatowski, Ludwik XVIII, Arthur Rubenstein czy Sergei Rachmaninoff. Tak, wspaniała historia oraz wynalazki Abrahama-Louisa Bregueta, stanowią obecnie ogromny atut marketingowy, jednak trzeba wyraźnie powiedzieć, że dzisiejszy Breguet ma z tą dawną znakomitą manufakturą niewiele wspólnego. Już sama argumentacja Klubowiczów wskazujących na przewartościowanie niektórych modeli zegarków tej firmy, daje trochę do myślenia. Również sposób wytwarzania mechanizmów dość mocno odbiega od modelowych założeń „in-house”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.