Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michalop

Najdroższe zegarki świata

Rekomendowane odpowiedzi

Brak na niej np. PP 5002, 5016, 5013, H. Winston Opus IV, A. Preziuso 3volution, PP Star Caliber 2000, UN Ghengis Khan, Parmigiani Toric Westminster i wielu in.... Kto to sporządził? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te, co wymieniłem są cały czas produkowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeśli uraziłem (autora z "Forbes" ;) ), ale sam PP na stronie podaje jako będące w aktualnej kolekcji np.:

http://www.patek.com/CommonForm.aspx?uc=Co...nId=99&MB=1 = cena ok. 900.000 euro

lub:

http://www.patek.com/microsites/skyMoon/index.htm

http://www.patek.com/CommonForm.aspx?uc=Co...Id=111&MB=1 = ok. 540.000 euro

inne też tam są - może kupimy :D

A tu można sobie poruszać zegarkiem (ale kieszonkowym) za 3 mln franków szwajc.:

http://www.patek.com/microsites/star/rotate.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

E tam, ceny zegarków Patek Philippe są przegięciem i tyle. Poza tym, wracając do artykułu z magazynu Forbes, czy te modele które podałeś Otho, zostały wykonane w roku 2005 :?:. Jeżeli nie, to prawdopodobnie dlatego nie ma tych czasomierzy na liście magazynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre, owszem nie są tegoroczne. Ale również na liście "Forbesa" jest np. Blancpain "1735 Le Brassus" - premiera coś ok. 1995 r., JLC Gyrotourbillon, PP 5102 i GP Opera III - premiery sprzed ponad 1,5 roku... AP "Royal Oak Cabinet No 4" - sprzed 2 lat; IWC "GC" - jeszcze starszy: kilkanaście latek już mu stuknęło, Omega "Central Tourbillon" - także nienowa...

 

Sądzę, że chłopaki z "Forbesa" nie czytają naszego forum; wówczas gafy by nie było :D

 

Co do cen PP: rozumiem, że VC Tour de I'lle jest taniutki jak barszcz :D

 

Off topic: nowy Firefox 1.5 jest coooooooool 8) i za darmo! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Off topic: nowy Firefox 1.5 jest coooooooool 8) i za darmo! :D

 

Pewnie, że tak chociaż ja od dłuższego czasu korzystam z Opery.

 

Co do Vacherona to powiem tylko tyle, że w Polsce w salonie zegarek tej firmy można kupić za około 23000 zł. Dzwoniłem do Apartu, rozmawiałem z pracownikiem na temat czasomierzy w interesującej mnie cenie i jak się okazuje, można Vacherona za tyle kupić. I teraz mam pytanie: czy Patek Philippe ma swój odpowiednik cenowy dla rzeczonego Vacherona :?:.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, jaki to V&C- mów i to szybko :!: :D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz: nie ma odpowiednika; ale czy to zbrodnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mariusz: nie ma odpowiednika; ale czy to zbrodnia :D

 

Nie, ale to świadczy o tym, że Patek Philippe przegina z cenami. W końcu mówimy o firmie zdecydowanie równorzędnej jaką jest Vacheron Constatin.

 

 

Mariusz, jaki to V&C- mów i to szybko :!: :D

 

To jest model Overseas. Niestety, nie pamiętam numeru referencyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - nie będę już polemizował w sprawie PP: dziś mam dobry humor :D

VC Overseas Ref. X47A6953, kal. 1126, w stali na bransolecie = 7.850 euro: najtańszy jaki udało mi się znaleźć (jest jeszcze Overseas Ladies' kwarcowy za 5.700 euro i to jest najtańszy nowy VC który widziałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i tak z najdroższych zeszliśmy na najtańsze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Być może w Aparcie mieli jakąś starszą wersję modelu Overseas. Cena końcowa jaką podał mi sprzedawca (po uwzględnieniu upustu) wynosiła 23000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uwzględnieniu upustu, to może być tyle, ile podano w 'aparcie'. Moje ceny były bez upustu, z katalogu, a więc ceny raczej bliższe tym wyższym, niż przeciętnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jasne, ale ja pisałem o stanie faktycznym. W kontekście ceny Vacherona, trudno znaleźć usprawiedliwienie dla Patka. Ale rozumiem, że zawyżanie cen też może być sposobem na podnoszenie prestiżu wytwarzanych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja brałbym langa !

 

piotrek

 

Wiem, ale ta transakcja budzi moje obawy. Przede wszystkim, firma ta nie ma swojego przedstawiciela na terenie Polski i to już stanowi dla mnie duży minus. Poza tym, zegarek o którym pisałem (1815) jest "z drugiej ręki" choć właściciel zapewnia, że nigdy nie był noszony. W tego typu zapewnienia jednak trudno mi uwierzyć. Zakup nowego zegarka stanowi mniejsze ryzyko. I na koniec... pewnie tym co teraz napiszę, narażę się na Forum zegarkowym, ale trochę szkoda wydać mi 7000 Euro na zegarek. Laptop by się przydał :roll: (tylko nie bijcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
co tam laptop :!:

 

kupuj Langa !

 

 

piotrek

 

No niestety, komputer to moje narzędzie pracy, a zakup notebooka ułatwiłby mi trochę życie. Tylko, że teraz na zegarek zostanie mi około 3500 - 4000 Euro no i co tu kupić :roll:. Jaegera Master Control nie chcę, bo design tego zegarka w podanej przeze mnie cenie jest dla starych pierdzieli. Hmm, zostaje Girard-Perregaux albo Rolex. Ech, czasem rzeczywistość potrafi skutecznie korygować wcześniejsze założenia no ale dobra, czas skończyć z tym jękoleniem. Jak kupię zegarek to wstawię fotę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaegera Master Control nie chcę, bo design tego zegarka w podanej przeze mnie cenie jest dla starych pierdzieli.

 

... no cóż młodsi już nie będziemy :twisted:

 

 

praca nie musi być łatwa, :twisted: poza tym obiektywnie patrząc to notebook jst narzędziem tylko na kilka lat, a taki zegarek ...

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.