Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Chopard vs. Cartier - ZAKOŃCZONY

Argumentuj, głosuj  

30 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście cartier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obydwie firmy to troche "nie ta bajka", dlatego po przeanalizowaniu kolekcji doszedlem do wniosku ze bardziej przypadl mi do gustu Chopard ze wzgledu na wieksza ilosc modeli ktore bylbym w stanie zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopard- za to, że znalazłbym w ich kolekcji zegarek, który założyłbym na swoją rękę, a drugi argument ma punkt wspólny z pierwszym- za L.U.C- a :D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopard - uzasadnienie Masterfana.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym pojedynku wygląd jest dla mnie jedym kryterium. Dlatego bez zbędnych uzasadnień Chopard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cartier , zona wybrała :) :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopard - Mille Miglia zdecydowała 8) .


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje się, żę to Cartier powinien być zdecydowanym liderem w tej parze.

Jego pozycja w grupie jest Richemont jest podobna do pozycji Omegi w Swatch Group.

W Stanach też liczy się niesamowicie - jak na filmie facet daje zegarek w prezencie kobiecie, to to musi być Cartier.

Na renomowanych aukcjach starych zegarków można zobaczyć Cartier'a a Choparda nie.

Tak się jednak składa, że męskie zegarki Cartier'a zupełnie mi się nie podobają a z oferty Chopard'a to można wybrać sporo:

- całe Mille Miglia

- L.U.C i L.U.C. Sport

- kilka nowych modeli

Głosuję na Chopard'a.

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

Cartiera odbieram tak jak Piageta, dla mnie to biżuteria. Damskie zegarki ładniejsze od Cartiera moim zdaniem robi niemiecka DUGENA. CHOPARDy mi się zdecydowanie podobają , do tego stopnia że kupując musiałbym się dobrą chwilę zastanowić, którego wybrać. Dlatego właśnie głosuję na CHOPARDA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem : Chopard, za to że wybrałbym coś z ich oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopard robi dużo świecidełek ale zegarki na poziomie też. Za głosem na tą markę przemawia ten model:

 

regulateur.jpg

 

nie mówiąc już o tourbilionie...

 

Cartier to proste zegarki i nic szczególnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygrywa Cartier - tradycja (mniej styl Cartiera, gdyż tu wygrywa raczej współczesny design Chopard'a). Ponadto Cartier miał w ofercie repetiery (co prawda wykonywane z pomocą G. Genta, ale jednak), czego o Chopard na razie nie można powiedzieć. Do tego słynne w dziejach zegarmistrzostwa linie: Tank, Pasha, Santos czy Tortue. Cartier zasłynął również pięknymi, poszukiwanymi zegarami stołowymi Art Deco. Słowem - historia, komplikacje i sława.

A poza tym mam budzik Cartiera, więc nie mogę głosować inaczej :)

 

Pasha Diablo Tourbillon z 2000 r.

Cartier_2000_pashaT.jpg

 

Tortue XXL Tourbillon z 2005 r.

Cartier_2005_torute_ChrnoTr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowalem na Cartiera.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja swój głos oddaję na Choparda.

Na pewno łatwiej byłoby mi coś wybrać z ich oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na Choparda, ponieważ Mille Miglia podoba mi się bardziej niż jakikolwiek zegarek Cartiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

post-0-0-14601500-1330478972.jpg

 

Pojedynek zakończony.

 

Wzięły w nim udział firmy pod adresem, których kierowane są dość często krytyczne uwagi dotyczące zbyt dużego udziału biżuterii w ofercie tych marek. Niektórzy czynią z tego poważny zarzut, no bo jak to, firma, która wytwarza zegarki bierze się jeszcze za biżuterię :?: - zgroza :!:. A już szczytem wszystkiego jest łączenie biżuterii z czasomierzami. Spójrzmy zatem na temat nieco inaczej. Zwycięzca tego pojedynku to firma z tradycjami sięgającymi 1860 roku. Marka Chopard zawsze była znana z bardzo dobrej jakości czasomierzy, a dopiero później, bo w roku 1963 w wyniku zmian właścicielskich, na stałe związała się z wyrobami biżuteryjnymi i do dziś wytwarza je z wielką klasą. Zegarki nie są jednak w ofercie tego producenta traktowane po macoszemu. Warto chociażby wspomnieć o świetnej serii LUC, której mechanizmy (przynajmniej niektóre) opatrzone są "PoinÓon de Geneve" czyli pieczęcią genewską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.