Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Igor

Klasyczne Chronografy z jasną tarczą

Który z tych trzech modeli jest Twoim faworytem?  

95 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie GO

- po pierwsze za klimat vintage

- po drugie za wypukłą tarczę

- po trzecie za nawiązanie do setek Senatorów z czasów NRD noszonych jeszcze dziś w Polsce

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję zobaczyć z bliska GO Senatora i Portugiese IWC i potwierdził się mój wybór. Wypukłe szkiełko, krój cyfr "jak w Atlanticu", a może również poziomy układ subtarcz, parafrazując- klasyczna klasyczność Glashuette sprawiają, że ten zegarek podoba mi się dużo bardziej od IWC, który ma czystą i prostą, ascetyczną formę. GO ma dla mnie magię, czar, który przyciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.0 go

1,5 iwc

3.0 el primero

 

iwc chyba jednak najlepszy, ale go najładniejszy i mam do niego sentyment.


panerai 000112, omega planet ocean, zenith class elite 680,

oris miles rectangular day date, glashuette (vintage), skx007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wokol IWC chodze juz dlugo i pewnie go kupie ale zaglosuje na Senatora - niestety Senator nigdy nie trafi do mojego pudelka bo cena prawie 2 x IWC a takiego wydatku na zegarek nie moge pokonac psychicznie :P


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

IWC. Za najbardziej przemyślany, a jednocześnie nowatorski design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na Glasa ,choć wiem,że wygra IWC mimo,że ma werk niższej klasy.Dobrze ,że w konkursie nie bierze udział omega bo z pewnością by wygrała:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na GO, choć mój stosunek do tej marki jest raczej ambiwalentny.

Owszem, cenię ich za swietne mechanizmy i piękne zegarki (czego przykładem jest właśnie Senator Sixties), ale najnowsza historia tej marki jak żadnej innej uświadamia mi, jak o sukcesie firmy decyduje moda i marketing - oraz snobizm klientów. Socjalistyczny kombinat GUB (do którego mam ogromny sentyment - żeby nie było) przejety przez SG nagle znajduje się w segmencie zegarków luksusowych i niszowych, powołując się na tradycje sięgajace A.Langego (co niby jest prawdą, bo nastepcą firmy A.Lange był NRDowski GUB, do którego siłą wcielono wcześniejszych producentów, zaś dzisiejsza firma A.Lange i Synowie to twór zupełnie nowy, który reaktywował jedynie dawna markę).

I nie żebym komuś odmawiał prawa do sukcesu - i zdobywania nowych klientów, tylko w tak oczywisty sposób "biznesowe" podejście, którego wyrazem było miedzy innymi unicestwienie własnej marki Union Glashütte, burzy moja naiwną wiarę w rzemieślniczo-romantyczne podstawy dzisiejszego zegarmistrzostwa. I może to niesprawiedliwe jest wobec świetnych saksońskich mistrzów, którzy w tej firmie pracują, ale za to, co SG zrobiła z Unionem, GO mojej sympatii nigdy nie odzyska.

 

Wracając do pojedynku, Senator Sixties (abstrahując od marek) pozostałą dwójkę po prostu zmiata. Ktoś zarzucił mu wczesniej wtórne wzornictwo - no cóż, to kolejny przedstawiciel święcącego ogromne sukcesy nurtu Vintage (wzorowany na własnych modelach), ale co zrobić, jeśli takie zegarki się dziś podobają - i mnie też. Jak w słynnym cytacie "ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę?"

 

Zenith na El Primero to może i swietne chrono, ale w tym modelu ewidentnie niefortunnie zaprojektowana tarcza burzy cały wizerunek. Tarcze chronografu są za blisko środka, okienko daty też w mocno nieszczęśliwym miejscu - wygląda na to, że zegarek jest po prostu za duży w stosunku do ułożenia wskaźników, co burzy klasyczne proporcje (a pojedynkują się właśnie "KLASYCZNE chronografy z białą tarczą").

 

A Portugalczyk chrono (też świetny zegarek) to dla mnie niestety nie jest prawdziwy Portugalczyk. Od siedmiodniowego chociażby dzielą go lata swietlne - i to jest może i nieszczęście tego zegarka, że patrzę na niego jak na namiastkę prawdziwego Portugalczyka tylko, trochę jak, a niechby i niesprawiedliwie, na Porsche Boxster, które usiłuje być 911 - i naprawdę zaskakująco niewiele je od niej dzieli... Niestety w pojedynku klasyków nie ma najmniejszych szans.


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grant

Tylko GO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Zdecydowanie GO.

Za.. Piękne indexy, wypukle szkiełko, MADE in GERMANY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WooWoo

Tylko i wyłącznie IWC -jeden z najpiękniejszych zegarków jakie powstały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tryton

Glashütte wyborny. Rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GO jest piękny. Na niego mój głos. IWC jakoś do mnie tutaj nie przemawia, może dlatego że ,abstrahując od innych szczegółów, fotkę ma nieszczególną. W El Primero razi mnie jakoś ring dookoła szkła. Ale to też pewnie fotka. Subiektywnie GO number one!


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC ma w ofercie ciekawsze modele, ale w takim zestawieniu tylko IWC :rolleyes:


Jestem tym co myślę...

Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurka, takie maszyn... tak z marszu jak miałbym brać, to IWC bym odłożył i pooglądałbym Zenitha i Glashutte i stawiałbym na Glashutte jednak, bo zapewne ma swój werk (in-house), nie wiem jak z Zenithem ale pewno modyfikowana ETA...

 

Glashutte jednak!


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[..] nie wiem jak z Zenithem ale pewno modyfikowana ETA... [...]

Herezja!


satis verborum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdecydowanie GO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie lubię tej stylistyki w zegarkach ale z tych trzech zdecydowanie IWC za surowość koperty + odrobina szaleństwa za kolor wskazówek i cyfr na tarczy.

 

GO odpada bo nie przepadam za kolorem złotym w zegarkach a w Z kolor indeksów i wskazówek zlewa się z tarczą i kopertą.Jest mało wyrazisty na tle konkurencji choć kaliber bardzo cenie.


CASIO G-SHOCK G-100 1AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zgrzesze ;) ... Jestem jednym z nielicznych, ktory zaglosowal na zenka. Moim zdaniem zdecydowanie najladniejszy z tej trojki. Nie lubie zlota, ani kolorow na wskazowkach. A tu calosc jest klasycznie bialo - srebrna. Bardzo fajnie to wyglada. surowo i dostojnie. Ale nie mam problemu... takie zegarki moge sobie tylko obejrzec na zdjeciach i nie zanosi sie zeby w najblizszych (wielu) latach bylo mnie stac na ktoregos z nich :D


Presslaw - nazwa Wrocławia obowiazująca pod panowaniem Habsburgów, w latach 1526-1741.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie najbliższy mi jest IWC i na niego głosuję, mimo że werk mniej zacny niż u konkurencji


mało piszę, sporo czytam... dużo się uczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.