Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Breitling vs. Officine Panerai - ZAKOŃCZONY

Argumentuj, głosuj  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopczyku, już wczoraj obiecałeś, że stąd pójdziesz.

 

Do tej pory myślałem, że jesteś przedszkolakiem.

Po przeczytaniu tego:

jęsli ktoś sprzedaje podróbkę a wszystko jasno i szczerze opisze TO Z JAKIEJ RACJI GO WINIĆ - a jeśli nie ma na chleb ? czy lepiej żeby kradł ?

 

...zrozumiałem, że należysz do Samoobrony, ale po tym:

 

WIEDZA KTÓRĄ POSIADAM NA TEMAT ZEGARKÓW PODRABIANYCH JEST OGROMNA

 

...już wiemy kim jesteś i dlaczego się tak pienisz.

 

To, że mówisz głośniej (wielkie litery, czerwona czcionka) nie znaczy, że masz rację, więc idź włącz Qeake'a i dotrzymaj wreszcie słowa:

Moja przygoda w świecie "ZEGARKICLUB" powoli dobiega końca

 

Miło nam było Cię gościć, będziemy tęsknić.

 

p.s.

Maverick, dlaczego usunąłeś swojego posta? Świetny był.

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti
Zresztą idę za radą kolegów i przestaje karmić trolla, że handluje na allegro i mam bardzo dużo czasu, to każda podróbka będzie zgłoszona :) Obiecuję Ci to 8)

 

Pa. :)

 

Zazdroszczę mój Panie tyle wolnego czasu . Może Pan nie masz roboty ? a z podróbek to i na SUPEROCEAN można zarobić - tylko po co jak w środku marne 2824 co w byle zegarku jak Pan piszesz "podrabianym" jest montowane w Chinach/To jest taka różnica jak między AROSĄ a LUPO w środku ten sam silnik tylko kraj produkcji inny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Maverick, dlaczego usunąłeś swojego posta? Świetny był. :twisted:

Był trochę wulgarny. Niestety, znowu zaczyna się dyskusja off topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na disco coś świecącego np:złoty podrabiany rolex za 35zł

(złotko schodzi dopiero po kilku tygodniach - a laski w niebo wzięte :)

a do garnituru omega bicolor ala "constelation" z werkiem widocznym na odwrocie - Chińczyk jak się patrzy , ale kto go rozpozna ? napewno nie biznesmen który nie ma czasu na nic poza pilnowaniem pomnażania swoich pieniędzy :)

 

....i jest pan do przodu o kilka ŁADNYCH groszy.

 

Pozdrawiam - życzliwy :)

 

 

Tak,tak....zgadza się, laski pewnie nie kumają tamatu marek, oryginałów, falsyfikatów itd, inżynierowie często pewnie też nie ale.....tak naprawdę chodzi o nasze własne samopoczucie bo jeżeli mamy oryginalnego sikora, markowego i takiego, który w naszym pojęciu i jest coś wart i wiemy o nim troszeczkę to wzrasta nasz.....komfort psychiczny...i tu mała historyjka z mojego życia...zdarzyło mi się już kilka razy, że poproszono mnie o zdjęcie zegarka, potem następowało zwykle bardzo długie przyglądanie się co to to jest, były czasem komentarze rzeczowe, czasem tylko oglądanie w milczeniu ale....istotne jest, żeby nikt nam nagle nie wytknął, że to "plastikowa zabaweczka udająca zegarek" lub byśmy byli pewni, że znawca czy nie, to jednak nie wniesie obciachującej nas krytyki...Panowie bądźcie pewni, że coraz częściej ludziska jednak przynajmniej troszkę się na tym rozeznają, nie musi to być fan zegarków, często wystarczy,że specjalista od materiałoznastwa, pracownik huty szkła lub metalurg, rzemieślnik, technolog :shock: ....po pewnym czasie można nie znać się na markach ale wystarczy zadać kilka prostych pytań np.: czy to stal hirurgiczna (pyta np. przedstawiciel handlowy sprzedający sprzęt dentystyczny) a my mówimy : tak kolego 8) to jest zegrek z kopertą ze stali hirurgicznej...hm....lepiej by tak było naprawdę 8) a będzie jak to będzie oryginał. Pozdrawiam.


JURECZEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti
Chłopczyku, już wczoraj obiecałeś, że stąd pójdziesz.

 

Miło nam było Cię gościć, będziemy tęsknić.

 

p.s.

Maverick, dlaczego usunąłeś swojego posta? Świetny był.

:twisted:

 

FAKTYCZNIE TROCHĘ SIĘ ROZGADAŁEM , A MOGŁEM WEJŚĆ NA TEMAT LACROIX - montują 8161 w zegarek za 3tyś. a Chińczyk to robi za 30$ .

 

CÓŻ, MOJA PODRÓŻ W ŚWIECIE "ZEGARKICLUB" DOBIEGŁA KOŃCA .

MIAŁEM NADZIEJĘ NAUCZYĆ SIĘ CZEGOŚ CIEKAWEGO ALE DO TEJ PORY MUSZĘ SAM DAWAĆ LEKCJE WIĘC IDĘ TAM GDZIE DAJĄ A NIE BIORĄ .

 

A WY DONOŚCIE DALEJ TAK JAK TO ROBICIE BO TO WAM WYCHODZI NAJLEPIEJ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CÓŻ, MOJA PODRÓŻ W ŚWIECIE "ZEGARKICLUB" DOBIEGŁA KOŃCA .

MIAŁEM NADZIEJĘ NAUCZYĆ SIĘ CZEGOŚ CIEKAWEGO ALE DO TEJ PORY MUSZĘ SAM DAWAĆ LEKCJE WIĘC IDĘ TAM GDZIE DAJĄ A NIE BIORĄ .

 

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mówiłem... :)

To handlarzyna podróbami...

Jestem dumny, że należę do tego "ormo" 8)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

Obie firmy mają charakterystyczną stylistykę. O stylistyce Breitlinga można by żec, że jest szpanerska i efekciarska a nawet zbliżająca się do tandety czy odpustu, ale i tak moim zdaniem jest ciekawsza i bardziej zróżnicowana w poszczególnych modelach niż Panerei. Poza tym Breitlingi na żywo wyglądają znacznie lepiej niż na zdjęciach i jak dla mnie mają w sobie coś takiego, że lubię na nie patrzeć. Mastefan pisze, że: nie lubi nieczytelnych zegarków, a artisan że : nadmiernie przeładowanych. Panowie to tylko pół prawdy, owszem zgadza się jeśli chodzi o takie modele jak: OLD NAVITIMER, NAVITIMER HERITAGE, NAVITIMER FIGHTERS, NAVITIMER OLYMPUS, COSMONAUTE FLYBACK, MONTBRILLANT, MONTBRILLANT DATORA, SPATIOGRAPHE, B-2. Ale chyba całkiem zapomnieliście o: WINGS AUTOMATIC, HEADWIND, CALLISTO, CALLISTINO, B-CLASS, SUPEROCEAN, SUPEROCEAN PROFESSIONAL, COLT AUTOMATIC, COLT QUARTZ, COLT OCEANE, które są proste i jak najbardziej czytelne. Głosuję na firmę BREITLING, bo ma w swojej ofercie kwarca i robi modele o wyższej wodoszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti
a nie mówiłem... :)

To handlarzyna podróbami...

Jestem dumny, że należę do tego "ormo" 8)

 

Z wiedzą którą Pan posiada na temat zegarków koledzy powinni się za Pana wstydzić - a dla Pańskiej wiadomości : ja nie sprzedaję zegarków ja je jedynie naprawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

LukasS :!:

 

nie poznaje kolegi...

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Z wiedzą którą Pan posiada na temat zegarków koledzy powinni się za Pana wstydzić - a dla Pańskiej wiadomości : ja nie sprzedaję zegarków ja je jedynie naprawiam .
]

 

moje zdanie jest takie :

nie ma co się sprzeczać o pochodzenie,wykonanie i rodowód zegarka.

zegarek to zegarek nawet jeśli będzie podróbą -imitacją,

ale wskazuje czas ---jest ZEGARKIEM !!!!

pewnie że nie można plusować ludzi którzy sprzedają podróby świadomie.

ale porównując to do noszenia podrób np.markowych ciuchów można by

popaść w obłęd...

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu :tylko Officine Panerai, Breitlingi po prostu mi sie nie podobają, szalenie nieczytelne, koperty koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marekp, a Fortisy - czy ich koperty Ci się podobają?

 

Pytam, albowiem design Fortisa jet całkiem spokojny i raczej wszytkim się podoba. Natomiast na moim dośc małym, a zatem wymagającym nadgarstku, Breitling o tej samej średnicy koperty leży o niebo lepiej niż Fortis B42 Pilot :idea:

 

Koperta jest dokonałej jakości - tu Fortis także wypada gorzej, sprawia wrażenie, jakby komuś się spieszyło przy obróbce i skończył przed czasem.

 

Tak sobie bronię honoru pana B. 8)

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie bronię honoru pana B.

 

Co za agitacja. :twisted:

:)

Ale słuszna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wielbicielem żadnej z tych firm. W ofercie Panarai nie znajduję ani jednego ciekawego modelu. W Breitlingu jeden może dwa.

W takiej sytuacji zajęcie stanowiska jest raczej utrudnione...

Breitling wydaje mi się bardziej ciekawy, choć "przeładowany".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leischke

Oddałem głos na Panerai za Prostote,styl i konsekwencje...

Breitling kiedyś robił Zegarki,,,teraz to juz są Zegarki " przefajnowane ",

nie kupię go nigdy już chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy są wspaniałe. Ale mi odpowiada bardziej design Panerai. Dlatego Panerai. BTW, piękne tourbillony robił dla nich zarówno GP - na 3 mostkach (lata 2000-2002), jak i AP (w l. 2003-4). Poniżej taki od GP:

Panerai_2001_1z2_t0o.jpg

:shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AndyB
Oddałem głos na Panerai za Prostote,styl i konsekwencje...

Breitling kiedyś robił Zegarki,,,teraz to juz są Zegarki " przefajnowane ",

nie kupię go nigdy już chyba...

 

Oddałem głos na Panerai a argumentuję mój wybór dokładnie jak "leischke" :)

 

pozdrawiam Wszystkich... oprócz "artiego" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Officine Panerai!


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki obydwu firm bardzo mi się podobają.

Panerai za wręcz ascetyczny design - przez to nad wyraz czytelny.

Breitling odwrotnie. Szczególnie do gustu trafia mi model Cocpit. No i ta niepowtarzalna wskazówka sekundnika u Breitlinga!

Breitling minimalnie wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiek T

Zdecydowanie jestem za Breitlingiem, doceniam ich dorobek stylistyke i niezawodność zegarków! No i wreszcie ma odpowiedniego przedstawiciela w Polsce firme Apart Zdecydowanie Breitling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

paneraiwinner3ov.jpg

 

Pojedynek zakończony.

 

Potyczka ta miała być walką na argumenty przemawiające za jedną lub drugą firmą jednak nieoczekiwanie dysputa przerodziła się w polemikę na temat podróbek. Powstał niezły galimatias, a zwycięsko z tego całego zamieszania wyszła marka Officine Panerai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.