Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterFan

Dyskusja na temat NASZEGO Zegarka Klubowego...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość yarhard

jesli mowimy o preferencjach:

- czarny blat

- mala sekunda

- nie ma dla mnie znaczenia czy koperta bedzie srebrna, czy stalowa, chociaz jesli ma to bys "klasyk" to polerowana, nie matowa

- logo - jak postanowicie. pomysl michalopa jest dobry i zeby bylo raczej wypukle (czyt. naklejane, przyczepiane etc)

- szklany dekiel niekoniecznie

- szklo szafirowe

- wielkosc raczej srednia, zeby pasowal wszystkim, i grubo- i cienkorekim :wink:

- aha, i koniecznie cyfry a nie tylko same indeksy, ewentualnie obie opcje jednoczesnie.

- reczny naciag jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ Yarhard, po co cyfry? Same indexy to kwintesencja zegarka. Zaczynają się spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard

wiesz, nie mam nic przeciw indeksom, to zalezy jak beda zrobione. ale takie jak w prezentowanym nomosie, beda mi sie kojarzyly z kwarcem, ktorego katowalem przez kilkanascie lat i chcialbym o nim zapomniec :?

poza tym spokojnie :wink: nie zwyklem stawac okoniem :P

jak ktos zaprezentuje jakis projekt to... pogadamy, zobaczymy, niepokornych ulozymy

 

:wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoj nie wiemy czy cóś wymyślimy to siem kłócić nie bendziem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał indeksy.

Mała sekunda byłaby super.

Logo musi być dyskretne, więc pomysł Piotrka jest ok.

A średnica 44 mm to chyba żart. :P 38-40, ale 40 to już jest MAKSIMUM.

Z tym srebrem to mi wszystko jedno- byleby ładnie wyglądało i było trwałe.

 

W ogóle według mnie design w stylu tamtego Nomosa (ale na tyle inny, żeby plagiatu nie było :wink: ) - z delikatnym logo i Made in Poland.

Na deklu: na środku nazwa Klubu i numer, a dookoła standardowe informacje- z czego koperta, szkło, WR, kraj produkcji.

 

Zresztą co do wyglądu to się dogadamy, gorzej- kto i za ile to zrobi? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer seryjny koniecznie, a może i nick posiadacza (lub jego numer klubowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Numer seryjny koniecznie, a może i nick posiadacza (lub jego numer klubowy).

 

To ja mam jakiś numer klubowy :?:

:shock:

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak: 537. Każdy ma, najedź na swój profil, na końcu linka jest Twój numer - zależny od kolejności chronologicznej przystąpienia do Klubu, tj. zalogowania się na forum (ja - 330).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

W zakładce "użytkownicy" w zależności od kryterium sortowania będą inne numery. :wink:

...ale ten jest stały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że 39-40mm to max - również ze względu na cenę szkła , która dla większych zegarków gwałtownie rośnie. 34 mm(szkło) to IMHO górna granica opłacalności.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mógłby ktoś !

 

... i powiedzcie jeszcze co z tym budzikiem - to dość istotnz element designu. ma być czy nie (pytanie bardziej złożone : eta (pesseux) czy poljot)

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jakaś nietypowa komplikacja mogłaby być. Budzik jest rzadki a werk czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budzik jest jak najbardziej do zaakceptowania :) byle się lista komplikacji nie wydłużyła do 10 pozycji :P

Dla mnie ważne, żeby miał datę.

Pomysł Piotrka ze znaczkiem na tarczy jest genialny :)

 

Widzę, że dyskusja kieruje się bardziej w strone "do 1000" lub więcej... zaczynam zatem mocno oszczędzać :lol:

 

Tsuki[/color]]-fajny zegarek. Jakiej firmy?

- jakiejś polskiej - widzisz? Mam Polski zegarek. Nie wiedziałeś, że w Polsce robi się zegarki, co? No, teraz już masz dowód

- Spoko, ale dlaczego logo nie ma nic wspólnego z nazwą firmy?

- A bo to zegarek udowadniający moje członkostwo z KMZiZ.

- Oooo... A gdzie ten klub?

- to takie forum w internecie.

- :?: :roll: I każdy się tam może zapisać?

- Każdy! Ale co tam! Mam nawet w pokoju dyplom, że jestem jego członkiem.

 

a to co :?: Forest, Forest Gump :?: :wink:

 

Dla mnie również to nie jest zwykłe "forum w internecie" :)

 

Tomasz Sitkowski[/color]]8. koniecznie średnica nie mniejsza niż 42 mm ( wolałbym 44 mm ale nie wszyscy może to zaakceptują)

Zwróć uwagę Tomku, że w naszym klubie jest również reprezentacja (choć nieliczna) kobiet... Może kiedyś, któraś z naszych pań zapragnie zegarka klubowego i co wtedy :?: :)

 

Myślę, że na razie kwestia wzornictwa jest dość odległa...

 

Powinniśmy uzgodnić komplikacje, bo od tego zależy wybór mechanizmu. Chyba, że chcemy mechanizm zaprojektować od podstaw...


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Poljota z budzikiem nie ma daty. Ale i tak ta opcja - budzika znaczy - najbardziej mi się podoba :lol:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a jak się z pojotem nie uda to można poszukać starych werków A.schild (też budzik) - kiedyś było ich pełno.

co do poljota to ważna jest możliwość sprawdzenia zakupionych werków i ewentualnie wymiany tych nie spełniających naszych kryteriów. trafiają się różne.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na budziku nie zależy. Wolałbym łądną Etę (Peseux), żeby był szklany dekiel, ale dostosuję się do reszty.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo małe wymagania co do "komplikacji", wystarczy mi...mała sekunda :oops: resztę przyjmę z wielkim zadowoleniem, a budzik to juz chyba nawet z radochą :lol:

Średnica nie powinna być większa niż 40mm, to bardzo ważne!

 

A teraz taka sprawa.

Pod koniec tygodnia będzie u mnie znajomy, który można powiedzieć, pracuje w ECIE. Jeśli bierzemy pod uwagę jeden z mechanizmów tej firmy, to jaki?, może dałoby się coś taniej urwać :twisted: , tylko muszę wiedzieć o czym rozmawiać :P

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zależy od ceny.

pytałbym o :

pesseux 7001 - jedyny z małą sekundą 6497/8 jest za duży

eta 2836

eta 2892 a2

 

...i może jakieś moduły rezerwy chodu ?

 

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Jeśli byśmy się zdecydowali to na minimum 100 sztuk :?:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze raz o komplikacjach. Żeby wszystko było jasne... :)

Długo się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że "najważniejsze" dla mnie komplikacje to (w tej kolejności):

1. Mała sekunda np: na trzeciej... (ale nie taka znowu "mała" :lol: )

2. Data

3. Budzik

 

Któraś z tych na pewno mnie zadowoli (ocz. komplikacji :P )

Ale jeśli to ma być klasyk... to myślę, że mała sekunda jest najklasyczniejsza z klasycznych.

Kraj pochodzenia mechanizmu ma dla mnie znaczenie drugorzędne. Byle nie późnił więcej jak minutę :)

 

Tak sobie myślę, że jśli będziemy wszystko ze sobą "ustalać" to nic nie zdziałamy... (gdzie dwóch polaków, tam trzy zdania)

 

Trzeba wprowadzić dyktaturę :cry:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że zainteresowanych jest na razie 15 osób...

To te 100 sztuk starczy na długo :lol:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała sekunda na trzeciej jest raczej trudna do zrealizowania. pod nią (przy standartowym położeniu) musiła by zanleźć się szpindel z koronką.

trochę trudno to zrealizować ... i ja nie znam mechanizmu w którym by było takie rozwiązanie. ... na dziewiątej już prędzej , choć i tak jak już napisałem - właściwie jedyny przystępny cenowo mechanizm z małą sek. który przychodzi mi do głowy to pesseux 7001. a on ma sek. na szóstej.

modyfikacje gotowych mechanizmów nie wchodzą raczej w sugerowanej przez was cenie.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście to było tylko "np:" :P

Mała sekunda na szóstej spełnia całkowicie moje oczekiwania :lol:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

coś w tym:

longines-bigdate.jpg

albo w tym

longinesmastermaxisizeg.jpg

stylu - giloszowanie, cyfry i konieznie ten pochyły pierścień na skraju cyferblatu!

 

ewentualnie coś z dwoma małymi zegarami np:

thumbnail1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, budziki, chronografy, giloszowania, czy Wy to chcecie zrobić w cenie do 500 PLN? Ja też bym chciał, ale bądżcie realistami :lol:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.