Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lestaf

Medaille Dor Paris 1900. Co to za zegarek?

Rekomendowane odpowiedzi

Biedna Alpina - straszna demolka. To był bardzo przyzwoity mechanizm...

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biedna Alpina - straszna demolka. To był bardzo przyzwoity mechanizm...

 

J.

 

A da sie to jakoś naprawić? Bez rozkręcania widać, że jedna zębatka jest w kilku miejscach wyszerbiona..Są do tego mechanizmu jakieś zamienniki? Ten napis Medallie Dor i data coś znaczą? Myślałem że jest to nazwa firmy jak dzisiaj Seiko czy Orient..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A da sie to jakoś naprawić? Bez rozkręcania widać, że jedna zębatka jest w kilku miejscach wyszerbiona..Są do tego mechanizmu jakieś zamienniki?

 

Naprawić się da wszystko, tylko nie zawsze się opłaca. Myślę, że koszty naprawy przekroczyłyby tutaj koszt kupienia na aledrogo takiego zegarka na chodzie.

 

Ten napis Medallie Dor i data coś znaczą? Myślałem że jest to nazwa firmy jak dzisiaj Seiko czy Orient..

 

A co oznacza napis Medal Złoty i data? Firma dostała złoty medal na jakiejś wystawie czy targach w Paryżu i się tym chwali. Napis nie ma w zasadzie żadnego znaczenia.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co oznacza napis Medal Złoty i data? Firma dostała złoty medal na jakiejś wystawie czy targach w Paryżu i się tym chwali. Napis nie ma w zasadzie żadnego znaczenia.

 

 

 

Właśnie przeczytałem gdzieś w necie, ze te zegarki były same w sobie medalami i ta data 1900 to najprawdopodobniej rok podarowania tego zegarka. Widziałem Zdjęcie z napisem Medaille Dor 1897. Myślisz, że ten zegarek ma jakąś wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przeczytałem gdzieś w necie, ze te zegarki były same w sobie medalami i ta data 1900 to najprawdopodobniej rok podarowania tego zegarka.

 

Ależ skąd.... to "gdzieś w necie" pisze bzdury.

 

Widziałem Zdjęcie z napisem Medaille Dor 1897. Myślisz, że ten zegarek ma jakąś wartość?

 

Jakąś wartość?

Hmm... W tym stanie to może mieć raczej sentymentalną, w dobrym stanie to kolekcjonerską, czyli tyle ile ktoś zechce za nią zapłacić (według mnie 0-300,-zł).


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Paryzu w 1900 roku dawali medale jak leci, prawie :) kazda firma dostala (np. Zenith i Longines).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tfurcy tej oferty także należy się order. Z kartofla.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf zapewniam cię, że nie musisz tej uwagi sprzedawcy( przecież), brać śmiertelnie poważnie.

Twój zegarek jest rzeczywiście zmasakrowany. Naprawa będzie kosztowna i może przekroczyć swobodnie koszt zakupu mechanizmu w niezłym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odstawiam go na półkę, może za 200 lat nabierze wartości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj jest podobny zegarek http://allegro.pl/item484914960_pamiatkowy..._paris1895.html

W opisie koleś ma m.in. coś takiego "Wyjątkowy, antyczny srebrny zegarek kieszonkowy. Zegarek jest pewnego rodzaju odznaczeniem, medalem." To jest włąśnie to "gdzieś w necie" gdzie piszą bzdury :)

 

Obserwuj tą aukcję, wnioski przydadzą się Tobie na potem. :P


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A da sie to jakoś naprawić? Bez rozkręcania widać, że jedna zębatka jest w kilku miejscach wyszerbiona..Są do tego mechanizmu jakieś zamienniki?

 

Można poszukać takiego mechanizmu - one były produkowane w sporych (jak na owe czasy) seriach.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.