Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Miasta na tarczy, czyli dlaczego world time?

Patek Philippe vs A. Lange & Söhne vs Breguet

• Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Który World Time jest najbliższy Twojemu ideałowi? (59 użytkowników oddało głos)

Który World Time jest najbliższy Twojemu ideałowi?

1. A. Lange & Sohne Lange 1 Timezone ref. 116.025 (36 głosów [61.02%])

Procent z głosów: 61.02%

2. Breguet Marine Hora Mundi ref. 3700BA/12/9V6 (9 głosów [15.25%])

Procent z głosów: 15.25%

3. Patek Philippe World Time ref. 5130 (14 głosów [23.73%])

Procent z głosów: 23.73%

Głosuj

#1 Pan Igor

Pan Igor

I.

• Stowarzyszenie
  • 1504 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 21:20

Dołączona grafika

Pojedynek trwa do 20 grudnia - niech wygra najlepszy dzięki merytorycznym argumentom!
  • 0

#2 MasterFan

MasterFan

RoyalOakFan

• Użytkownik
  • 4726 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 21:27

Lange- jest boski, zaawansowany technicznie i o wspanialym wygladzie- fantastyczny zegarek, choc kiedys kliknalbym bez zastanowienia w Patka :)

Marcin
  • 0

#3 AgentBart

AgentBart
  • Użytkownik
  • 493 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 21:40

Aaah, "city ring" moja ulubiona komplikacja :)

Pojedynek wygra Patek, bo ten model to trochę żywa legenda. Lange odpada ze względu na ograniczoną funkcjonalność - mało czytelne miasta i IMHO w takim zegarku ważny bajer to odczytywanie stref czasowych równocześnie na całym świecie, co osiąga się robiąc wskaźnik GMT jako pierścień 24H, taki jak ma Patek i Breguet (i parę innych znanych zegarków, jak Ebel Voyager, GP WW.TC). Oddam głos na Bregueta, bo zegarek ten zachwyca mnie swoim projektem, piękna tarcza i niesamowitą koronką - najładniejszy Breguet, zwłaszcza wersja w żółtym złocie, i jeden z najładniejszych worldtimerów na świecie.
  • 0

#4 nick555

nick555

nickstraps

• Użytkownik
  • 1882 postów

Napisano 20 listopad 2008 - 22:27

Breguet rzeczywiście ma piękną koronkę, szczególnie w porównaniu z tą w Lange&Sohne... Ale głos na tego drugiego bo "na wygląd" mi podoba się najbardziej, tym bardziej że funkcjonalność takich cudeniek nie jest dla mnie najważniejsza. Patka przekreślam, może na wyrost , ale nie jestem fanem marki.
  • 0

#5 Yargoth

Yargoth

Xeper

• Użytkownik
  • 3733 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 07:23

Gdybym wybierał dla siebie, wybrałbym Lange.
  • 0

#6 Fixxxer1

Fixxxer1
  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 07:51

Ciężki wybór... Ale wybieram Lange :)
  • 0

#7 maciato

maciato

0 Rh+

• Użytkownik
  • 868 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 07:57

zastanawiałem się nawet dosyć krótko - LANGE .
  • 0

#8 Gość_MichaelD_*

Gość_MichaelD_*
  • Gość

Napisano 21 listopad 2008 - 08:01

L & S: Nie lubię jak tarcza godzinowa/ minutowa nie są umieszczone centralnie. Na plus w L & S Big Date + wskaźnik rezerwy chodu.
PP: Najładniejsza koperta, jest ona prosta i funkcjonalna ( ochrona koronki) , bez żadnych zagłębień("kaloryfer") jak w Breguecie przez co odpada problem utrzymania zegarka w nieskazitelnej czystości). Cyferblat jest IMHO malo czytelny ( ale to może kwestia przyzwyczajenia).
Breguet: Najładniejszy cyferblat w dodatku najbardziej czytelny z całej trojki, na minus jest natomiast koperta ( koronka i "kaloryfer" całkowicie mi się nie podobają)

Wybieram:

PP
  • 0

#9 Gość_tryton_*

Gość_tryton_*
  • Gość

Napisano 21 listopad 2008 - 08:18

Bez chwili zastanowienia stawiam na Lange & Sohne
  • 0

#10 zbyszke

zbyszke

Maly zuczek

• Użytkownik
  • 3104 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 09:08

To jak odczytuje sie czas w innej strefie czasowej u tego Niemca? Czy ktos obyty w swiecie moze to opisac?

Bo jesli chodzi o PP i Bregueta to odczyt jest zupelnie intuicyjny, o ile oczywiscie sie wie, jak obracac pierscien z nazwami miast :) - ja nie wiem, choc domniemuje, ze zapewne odbywa sie to za pomoca koronki, ktora w takim razie u PP musi miec 2 polozenia - ruch pierscienia/ustawianie czasu (no chyba, ze sluzy do tego ten dodatkowy przycisk na 11-tej?). Koronka u Bregueta bardziej fikusna, dwuczesciowa, wiec tam to odbywa sie pewnie jakos inaczej. Czy moge prosic o wyjasnienia, czy tez Organizator pojedynku wychodzi z zalozenia, ze informacja znaleziona w pocie i trudzie lepiej sie utrwala :P ?

W Patku bardzo podoba mi sie dodatkowe wyroznienie dnia i nocy (noc - ciemniejsza barwa pierscienia). Nawet jesli nie zgadza sie to z rzeczywistoscia (poza strefa rownikowa i poza dwoma dniami w roku) to jest to dodatkowa intuicyjna pomoc do szybkiego i bezproblemowego odczytania czasu w innym miejscu kuli ziemskiej). Duzym minusem jest brak daty - zegarek typu GMT powinien posiadac funcje daty - w koncu to w teorii zegarek dla podrozujacych. W Breguecie podoba mi sie wzor na tarczy - siatka poludnikow i rownoleznikow - pasuje jak ulal do takiego zegarka. "Kaloryfer" to porazka, ale takie zegarki leza pewnie w sejfie przez 360 z 365 dni w roku to i nie brudza sie specjalnie :) . U Lange, choc nie trawie tej marki, doceniam komplikacje rezerwy chodu - zawsze przydatna, u podrozujacych tym bardziej. Podoba mi sie tez kroj czcionek - nawet jesli cierpi na tym czytelnosc tarczy, to sa one nawiazaniem do zegarkow kieszonkowych z przelomu XIX/XX wieku, kiedy to w Glashutte produkowano swietne czasomierze. Do tej tradycji Lange, przy odrobinie dobrej woli, jest upowaznione sie odwolywac (w przeciwienstwie do odwolywania sie do stylistyki lat 50-tych i 60-tych - to budzi moj niesmak).
  • 0

#11 Pagan

Pagan

Jacek

• Użytkownik
  • 1307 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 12:07

W PP i B "city rings" sa ,imho,zbyt duże(szerokie) w stosunku do całości tarczy.W PP nie pasuje mi również wskazówka godzinowa.
Wybieram Lange za całokształt.
  • 0

#12 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 13:34

Lange & Sohne
za
a) za to że jest to L&S
:) że ma przepiekną decentralną tarczę
c) świetna użytkowość II strefy zarówno pod kątem przestawiania , jak i odczytu ( osobna tarcza i wskażniki dzień/noc)
d) jest duży

PP - mały i malo czytelny i brzydki moim skromnym zdaniem
Breguet - też mały i niespecjalnie funkcjonalny

Lange na 100%
  • 0

#13 konopka

konopka
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 14:17

Ja wybrałbym L&S. Lubię, gdy na tarczy zegarka "dzieje się" coś ciekawego, nawet kosztem czytelności wskazań godziny :) - wiem, zegarek wg niektórych jest po to, aby można było odczytać godzinę.

Piotrek
  • 0

#14 Gość_tomtomb_*

Gość_tomtomb_*
  • Gość

Napisano 21 listopad 2008 - 15:21

Witam,
nie przepadam za komplikacjami w zegarkach, dla mnie wszystkie one wyglądają jak "odpustowe zegarki-bajerki" - taki przerost formy nad treścią, który w dodatku marnotrawi czas na odgadnięcie, która to własciwie jest godzina:)

Gdybym miał wybierać, swój głos oddaję na PP:
pięknie wyprofilowane "uszy", ładnie zabudowana koronkę i ogólnie "proporcje".

Pozdr.
Tomek
  • 0

#15 bart

bart
  • Użytkownik
  • 204 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 20:09

lange. bo tak :rolleyes:
a poważnie - najczytelniejsza moim zdaniem tarcza w pięknej tonacji, słuszny rozmiar, brak "ornamentów", doskonały mechanizm. fajny i tyle.
  • 0

#16 jedimaster

jedimaster
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 20:28

Aj... trzeba było wybrać 5131
Dołączona grafika
Byłoby po zawodach :rolleyes:

A tak.hmm
Lange zupełnie nie- nie wiem czemu ale to chyba przez wspomnianą przez kolegów słabą czytelność tarczy.
Patek- tek akurat zupełnie mnie nie zachwyca
Breguet-Imo przesadna koronka, oprócz tego bardzo ładny zegarek-świetna tarcza(kula ziemska) i to na niego oddaję głos.
  • 0

#17 trezio

trezio
  • Użytkownik
  • 215 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 23:05

Dla mnie Lange zawsze jest numerem 1
  • 0

#18 szewc

szewc
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 22 listopad 2008 - 18:52

[...] Pojedynek wygra Patek [...]

:rolleyes:

A. Lange. W tym zestawieniu IMHO bezkonkurencyjny, a że nieczytelny, to nie ma żadnego znaczenia. I tak będzie leżakował.
  • 0

#19 RUSKI

RUSKI
  • Użytkownik
  • 1723 postów

Napisano 22 listopad 2008 - 23:54

Nr 1 Lange po:
1 tarcza jest czysta bez zbędnych udziwnień
2 duża data
3 "normalna" koperta
4 mechanizm i jego komplikacje
  • 0