Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Igor

Miasta na tarczy, czyli dlaczego world time?

Który World Time jest najbliższy Twojemu ideałowi?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

65b50bfa3bd69a5e.jpg

 

Pojedynek trwa do 20 grudnia - niech wygra najlepszy dzięki merytorycznym argumentom!


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange- jest boski, zaawansowany technicznie i o wspanialym wygladzie- fantastyczny zegarek, choc kiedys kliknalbym bez zastanowienia w Patka :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaah, "city ring" moja ulubiona komplikacja :)

 

Pojedynek wygra Patek, bo ten model to trochę żywa legenda. Lange odpada ze względu na ograniczoną funkcjonalność - mało czytelne miasta i IMHO w takim zegarku ważny bajer to odczytywanie stref czasowych równocześnie na całym świecie, co osiąga się robiąc wskaźnik GMT jako pierścień 24H, taki jak ma Patek i Breguet (i parę innych znanych zegarków, jak Ebel Voyager, GP WW.TC). Oddam głos na Bregueta, bo zegarek ten zachwyca mnie swoim projektem, piękna tarcza i niesamowitą koronką - najładniejszy Breguet, zwłaszcza wersja w żółtym złocie, i jeden z najładniejszych worldtimerów na świecie.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breguet rzeczywiście ma piękną koronkę, szczególnie w porównaniu z tą w Lange&Sohne... Ale głos na tego drugiego bo "na wygląd" mi podoba się najbardziej, tym bardziej że funkcjonalność takich cudeniek nie jest dla mnie najważniejsza. Patka przekreślam, może na wyrost , ale nie jestem fanem marki.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wybierał dla siebie, wybrałbym Lange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór... Ale wybieram Lange :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się nawet dosyć krótko - LANGE .


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

L & S: Nie lubię jak tarcza godzinowa/ minutowa nie są umieszczone centralnie. Na plus w L & S Big Date + wskaźnik rezerwy chodu.

PP: Najładniejsza koperta, jest ona prosta i funkcjonalna ( ochrona koronki) , bez żadnych zagłębień("kaloryfer") jak w Breguecie przez co odpada problem utrzymania zegarka w nieskazitelnej czystości). Cyferblat jest IMHO malo czytelny ( ale to może kwestia przyzwyczajenia).

Breguet: Najładniejszy cyferblat w dodatku najbardziej czytelny z całej trojki, na minus jest natomiast koperta ( koronka i "kaloryfer" całkowicie mi się nie podobają)

 

Wybieram:

 

PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tryton

Bez chwili zastanowienia stawiam na Lange & Sohne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak odczytuje sie czas w innej strefie czasowej u tego Niemca? Czy ktos obyty w swiecie moze to opisac?

 

Bo jesli chodzi o PP i Bregueta to odczyt jest zupelnie intuicyjny, o ile oczywiscie sie wie, jak obracac pierscien z nazwami miast :) - ja nie wiem, choc domniemuje, ze zapewne odbywa sie to za pomoca koronki, ktora w takim razie u PP musi miec 2 polozenia - ruch pierscienia/ustawianie czasu (no chyba, ze sluzy do tego ten dodatkowy przycisk na 11-tej?). Koronka u Bregueta bardziej fikusna, dwuczesciowa, wiec tam to odbywa sie pewnie jakos inaczej. Czy moge prosic o wyjasnienia, czy tez Organizator pojedynku wychodzi z zalozenia, ze informacja znaleziona w pocie i trudzie lepiej sie utrwala :P ?

 

W Patku bardzo podoba mi sie dodatkowe wyroznienie dnia i nocy (noc - ciemniejsza barwa pierscienia). Nawet jesli nie zgadza sie to z rzeczywistoscia (poza strefa rownikowa i poza dwoma dniami w roku) to jest to dodatkowa intuicyjna pomoc do szybkiego i bezproblemowego odczytania czasu w innym miejscu kuli ziemskiej). Duzym minusem jest brak daty - zegarek typu GMT powinien posiadac funcje daty - w koncu to w teorii zegarek dla podrozujacych. W Breguecie podoba mi sie wzor na tarczy - siatka poludnikow i rownoleznikow - pasuje jak ulal do takiego zegarka. "Kaloryfer" to porazka, ale takie zegarki leza pewnie w sejfie przez 360 z 365 dni w roku to i nie brudza sie specjalnie :) . U Lange, choc nie trawie tej marki, doceniam komplikacje rezerwy chodu - zawsze przydatna, u podrozujacych tym bardziej. Podoba mi sie tez kroj czcionek - nawet jesli cierpi na tym czytelnosc tarczy, to sa one nawiazaniem do zegarkow kieszonkowych z przelomu XIX/XX wieku, kiedy to w Glashutte produkowano swietne czasomierze. Do tej tradycji Lange, przy odrobinie dobrej woli, jest upowaznione sie odwolywac (w przeciwienstwie do odwolywania sie do stylistyki lat 50-tych i 60-tych - to budzi moj niesmak).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PP i B "city rings" sa ,imho,zbyt duże(szerokie) w stosunku do całości tarczy.W PP nie pasuje mi również wskazówka godzinowa.

Wybieram Lange za całokształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange & Sohne

za

a) za to że jest to L&S

:) że ma przepiekną decentralną tarczę

c) świetna użytkowość II strefy zarówno pod kątem przestawiania , jak i odczytu ( osobna tarcza i wskażniki dzień/noc)

d) jest duży

 

PP - mały i malo czytelny i brzydki moim skromnym zdaniem

Breguet - też mały i niespecjalnie funkcjonalny

 

Lange na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym L&S. Lubię, gdy na tarczy zegarka "dzieje się" coś ciekawego, nawet kosztem czytelności wskazań godziny :) - wiem, zegarek wg niektórych jest po to, aby można było odczytać godzinę.

 

Piotrek


--

Piotr Konopka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomtomb

Witam,

nie przepadam za komplikacjami w zegarkach, dla mnie wszystkie one wyglądają jak "odpustowe zegarki-bajerki" - taki przerost formy nad treścią, który w dodatku marnotrawi czas na odgadnięcie, która to własciwie jest godzina:)

 

Gdybym miał wybierać, swój głos oddaję na PP:

pięknie wyprofilowane "uszy", ładnie zabudowana koronkę i ogólnie "proporcje".

 

Pozdr.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lange. bo tak :rolleyes:

a poważnie - najczytelniejsza moim zdaniem tarcza w pięknej tonacji, słuszny rozmiar, brak "ornamentów", doskonały mechanizm. fajny i tyle.


panerai 000112, omega planet ocean, zenith class elite 680,

oris miles rectangular day date, glashuette (vintage), skx007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj... trzeba było wybrać 5131

f9063eabde014b7dm.jpg

Byłoby po zawodach :rolleyes:

 

A tak.hmm

Lange zupełnie nie- nie wiem czemu ale to chyba przez wspomnianą przez kolegów słabą czytelność tarczy.

Patek- tek akurat zupełnie mnie nie zachwyca

Breguet-Imo przesadna koronka, oprócz tego bardzo ładny zegarek-świetna tarcza(kula ziemska) i to na niego oddaję głos.


Pozdrawiam Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Lange zawsze jest numerem 1


Jestem tym co myślę...

Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] Pojedynek wygra Patek [...]

 

:rolleyes:

 

A. Lange. W tym zestawieniu IMHO bezkonkurencyjny, a że nieczytelny, to nie ma żadnego znaczenia. I tak będzie leżakował.


satis verborum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 1 Lange po:

1 tarcza jest czysta bez zbędnych udziwnień

2 duża data

3 "normalna" koperta

4 mechanizm i jego komplikacje


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Philippe Patka.

Patek produkuje zegarki, które są w 100% klasyczne i w 100% użyteczne. Dlatego właśnie jego wybrałem. Wygląda elegancko, ma dobrze rozwiązaną funkcję czasu na świecie, a przy tym - jest najłatwiejszy w takiej funkcji zegarka, jak odczyt czasu. A.Lange jest trochę inaczej skonstruowany. Pokazuje on drugą strefę, lecz nie jest to rozwiązanie tak uniwersalne, jak u Patka i Bregueta. To jakby trochę inna funkcja.Funkcjonalnie PP i Breguet są podobne. Estetyka Bregueta mniej do mnie trafia. Jego koronka jest świetna. Lecz forma tego zegarka jest dla mnie jakby z innej epoki. Patek też wygląda tak, jak powstał, na lata 40-te zeszłego wieku. Lecz jest to epoka dużo bliższa mi niż koniec XVIII wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange i już.

Na jego tarczy dużo się dzieje ale panuje ład i porządek,pozostałe przeładowane oznaczeniami,indeksami,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange za zaawansowanie techniczne choć sam wygląd PP jest dla mnie fajniejszy, a generalnie nie lubię stylistyki tej marki.


CASIO G-SHOCK G-100 1AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat World Timery PP bardzo mi się podobają. Szczególnie mod. 5131 który kolega pokazał już kila postów wcześniej.

Ale i mod. 5130 jak dla mnie jest wystarczająco ładny i intrygujący by na niego zagłosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange - poza tym ze jest ladny i mam do marki sentyment, to jedynym rozwiazaniem praktycznym z druga strefa czasowa jest druga tarcza lub .....kwarcoy wyswietlacz (np. X-33 albo B-1)

Przerabialem wszystkie rozwiazania i niestety zawsze zastanawialem sie nad aktualna godzina dopoki nie posiadlem ML Pontos GMT z taka komplikacja.

Sprobujcie przeliczac roznice czasu pomiedzy India i UK - 5,5 godziny - nigdy nie moglem trafic.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.