Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Miasta na tarczy, czyli dlaczego world time?

Patek Philippe vs A. Lange & Söhne vs Breguet

• Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Który World Time jest najbliższy Twojemu ideałowi? (59 użytkowników oddało głos)

Który World Time jest najbliższy Twojemu ideałowi?

1. A. Lange & Sohne Lange 1 Timezone ref. 116.025 (36 głosów [61.02%])

Procent z głosów: 61.02%

2. Breguet Marine Hora Mundi ref. 3700BA/12/9V6 (9 głosów [15.25%])

Procent z głosów: 15.25%

3. Patek Philippe World Time ref. 5130 (14 głosów [23.73%])

Procent z głosów: 23.73%

Głosuj

#21 Henieks

Henieks
  • Użytkownik
  • 505 postów

Napisano 25 listopad 2008 - 22:34

Wybrałem Philippe Patka.
Patek produkuje zegarki, które są w 100% klasyczne i w 100% użyteczne. Dlatego właśnie jego wybrałem. Wygląda elegancko, ma dobrze rozwiązaną funkcję czasu na świecie, a przy tym - jest najłatwiejszy w takiej funkcji zegarka, jak odczyt czasu. A.Lange jest trochę inaczej skonstruowany. Pokazuje on drugą strefę, lecz nie jest to rozwiązanie tak uniwersalne, jak u Patka i Bregueta. To jakby trochę inna funkcja.Funkcjonalnie PP i Breguet są podobne. Estetyka Bregueta mniej do mnie trafia. Jego koronka jest świetna. Lecz forma tego zegarka jest dla mnie jakby z innej epoki. Patek też wygląda tak, jak powstał, na lata 40-te zeszłego wieku. Lecz jest to epoka dużo bliższa mi niż koniec XVIII wieku.
  • 0

#22 LMed

LMed
  • Użytkownik
  • 2051 postów

Napisano 26 listopad 2008 - 22:39

Lange i już.
Na jego tarczy dużo się dzieje ale panuje ład i porządek,pozostałe przeładowane oznaczeniami,indeksami,..
  • 0

#23 Grzybek

Grzybek
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 26 listopad 2008 - 22:53

Lange za zaawansowanie techniczne choć sam wygląd PP jest dla mnie fajniejszy, a generalnie nie lubię stylistyki tej marki.
  • 0

#24 Jan Maciaszek

Jan Maciaszek
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 21:04

Akurat World Timery PP bardzo mi się podobają. Szczególnie mod. 5131 który kolega pokazał już kila postów wcześniej.
Ale i mod. 5130 jak dla mnie jest wystarczająco ładny i intrygujący by na niego zagłosować.
  • 0

#25 switch107

switch107
  • Użytkownik
  • 496 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 21:55

Lange - poza tym ze jest ladny i mam do marki sentyment, to jedynym rozwiazaniem praktycznym z druga strefa czasowa jest druga tarcza lub .....kwarcoy wyswietlacz (np. X-33 albo B-1)
Przerabialem wszystkie rozwiazania i niestety zawsze zastanawialem sie nad aktualna godzina dopoki nie posiadlem ML Pontos GMT z taka komplikacja.
Sprobujcie przeliczac roznice czasu pomiedzy India i UK - 5,5 godziny - nigdy nie moglem trafic.
  • 0

#26 laferty

laferty

Marcin

• Użytkownik
  • 491 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 22:24

Wszystkie są super!
Ale dla mnie osobiście wygrywa A.L&S dlatego, że wszystkie pojedynki oceniam typowo "konsumencko". Gdyby jeden z tych zegarków miał gościć na moim nadgarstku to byłby to zdecydowanie A.L&S, później PP (choć z bólem serca muszę przyznać, że podoba mi się najmniej z zaprezentowanej trójki...) a na końcu Breguet. Niestety tak bym wybierał. NIESTETY chyba jestem pozerem, gdyż bardziej podoba mi się Breguet niż PP... ale... no właśnie!
  • 0

#27 kubama

kubama
  • Użytkownik
  • 246 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 23:15

Uwielbiam A.Lange! Mam nadzieję, że kiedyś będzie mnie stać na ich zegarek :D
Poczytałem trochę o tym modelu (na stronie jest też video) i jestem zdecydowanie za. Oprócz niepowtarzalnego designu bardzo mi odpowiada sposób obsługi GMT. Wprawdzie żeby sprawdzić czas w danej strefie trzeba się trochę naklikać przyciskiem na godzinie 8 ale nie powinno stanowić to problemu. Ponadto dla trefy czasu jest też osobny wskaźnik dzień/ noc.

Breguet też jest świetny. Bardzo wyważony na tarczy, funkjonalnie bez zarzutu - można by wręcz powiedzieć, że sposób obsługi GMT jest tu lepszy niż w A.Lange jednak koronka psuje efekt ... no i design nei przebije Lange 1.

Patek mnie nie wzrusza. Lange rulez :)
  • 0

#28 TIK TAK

TIK TAK

....Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się...zarobiony jestem

• Stowarzyszenie
  • 6446 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 16:29

Głos na Breguet.
Lange dla mnie wizualnie nie spełnia wymogów worldtimera.
Breguet i Patek korzystają z systemu Corbet i to jest to! W Patku zawodzi wskazówka godzinowa.

p.s. u mnie na nadgarstku dzis akurat worldtimer :angry:
  • 0

#29 Pinus

Pinus

laik

• Użytkownik
  • 852 postów

Napisano 11 grudzień 2008 - 17:58

Lange jest zaawansowany technologicznie i tak "wypasiony" że aż brzydki i niefunkcjonalny.
Breguet - nie rozumiem tej estetyki dla mnie jest eklektyczny na czele z dziwaczną koronką.
PP jest piękny pomimo tych wskazówek, jednak nie ma daty co przy worldtimer wydaje się obowiązkowe.

Nie głosuję :angry:

Oczywiście wszystko w/w to sprawa gustu - prawdopodobnie to co mi się podoba przegrałoby w głosowaniu z w/w zegarkami.
  • 0

#30 Krystian

Krystian
  • Użytkownik
  • 6290 postów

Napisano 19 grudzień 2008 - 16:32

Zdecydowanie Lange & Sohne
  • 0

#31 Kornaszewski

Kornaszewski

• Użytkownik
  • 750 postów
  • Gadu-Gadu: 5076244

Napisano 20 grudzień 2008 - 22:03

Stawiam na A. Lange & Söhne Lange 1 Time Zone.

- za mechanizm

- za rozwiązanie wskazania drugiej strefy czasowej (osobna tarcza)

- za wskaźnik dnia i nocy

- za dużą datę

- za wygląd

- za wspaniałe, czyste wzornictwo
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych