Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Igor

Miasta na tarczy, czyli dlaczego world time?

Który World Time jest najbliższy Twojemu ideałowi?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie są super!

Ale dla mnie osobiście wygrywa A.L&S dlatego, że wszystkie pojedynki oceniam typowo "konsumencko". Gdyby jeden z tych zegarków miał gościć na moim nadgarstku to byłby to zdecydowanie A.L&S, później PP (choć z bólem serca muszę przyznać, że podoba mi się najmniej z zaprezentowanej trójki...) a na końcu Breguet. Niestety tak bym wybierał. NIESTETY chyba jestem pozerem, gdyż bardziej podoba mi się Breguet niż PP... ale... no właśnie!


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam A.Lange! Mam nadzieję, że kiedyś będzie mnie stać na ich zegarek :D

Poczytałem trochę o tym modelu (na stronie jest też video) i jestem zdecydowanie za. Oprócz niepowtarzalnego designu bardzo mi odpowiada sposób obsługi GMT. Wprawdzie żeby sprawdzić czas w danej strefie trzeba się trochę naklikać przyciskiem na godzinie 8 ale nie powinno stanowić to problemu. Ponadto dla trefy czasu jest też osobny wskaźnik dzień/ noc.

 

Breguet też jest świetny. Bardzo wyważony na tarczy, funkjonalnie bez zarzutu - można by wręcz powiedzieć, że sposób obsługi GMT jest tu lepszy niż w A.Lange jednak koronka psuje efekt ... no i design nei przebije Lange 1.

 

Patek mnie nie wzrusza. Lange rulez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Breguet.

Lange dla mnie wizualnie nie spełnia wymogów worldtimera.

Breguet i Patek korzystają z systemu Corbet i to jest to! W Patku zawodzi wskazówka godzinowa.

 

 

p.s. u mnie na nadgarstku dzis akurat worldtimer :angry:


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange jest zaawansowany technologicznie i tak "wypasiony" że aż brzydki i niefunkcjonalny.

Breguet - nie rozumiem tej estetyki dla mnie jest eklektyczny na czele z dziwaczną koronką.

PP jest piękny pomimo tych wskazówek, jednak nie ma daty co przy worldtimer wydaje się obowiązkowe.

 

Nie głosuję :angry:

 

Oczywiście wszystko w/w to sprawa gustu - prawdopodobnie to co mi się podoba przegrałoby w głosowaniu z w/w zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na A. Lange & Söhne Lange 1 Time Zone.

 

- za mechanizm

 

- za rozwiązanie wskazania drugiej strefy czasowej (osobna tarcza)

 

- za wskaźnik dnia i nocy

 

- za dużą datę

 

- za wygląd

 

- za wspaniałe, czyste wzornictwo


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.