Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

TAG Heuer - ucieleśnienie sportu i wyrafinowanego uroku

opis marki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 artme

artme
  • Użytkownik
  • 5263 postów

Napisano 15 grudzień 2008 - 09:51

No bryka wymiata, ale myslalem, ze nie zasugerujesz sie TAGowym marketingiem i napiszesz np. o Bentley'u :)
  • 0

#22 Syriusz_Black

Syriusz_Black
  • Użytkownik
  • 194 postów

Napisano 13 czerwiec 2009 - 10:33

Dla mnie TAG to chyba nr 1 , te zegarki sa kosmiczne i nie dlatego że reklamuje je Pitt czy di Caprio. Tak jak pisaliście , one mają coś w sobie.

Kiedyś podobał mnie się Monaco,czarny na czarnym pasku. Ale ostatnio mierzyłem Grand Carrere 17 (czarny pasek i biała tarcza), pasek mógłby być trochę szerszy ale generalnie zegarek jest rewelacja.

A tak troche fantazjując to jeszcze bym dołożył Grand Carrera RS2 i Grand Carrera 36, oba czarne, poprostu bajka.

Pozdrawiam innych marzycieli.
  • 0

#23 teshima

teshima
  • Użytkownik
  • 943 postów

Napisano 13 czerwiec 2009 - 12:47

Swietny artykul, bardzo mi sie spodobal. Zaintrygowaly mnie zegarki ten firmy jesli chodzi o ich wytrzymalosc i przeprowadzane testy. Prawie dorownuja w tym wzgledzie do G-Shock'a.
  • 0

#24 dompa

dompa
  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 13 czerwiec 2009 - 13:52

Fajny artykuł ale troche mu brak zapomniałeś opowiedzieć o histori TAG Heuera. To że firma powstała w 1985 roku kiedy firma TAG (Techniques d'Avant Garde) produkująca części do bolidów F1 kupiła Heuera który właśnie zajmował się produkcją czasomierzów od 1860 roku. W roku 1999 koncern LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton kupił 50,1 udziałów w TAG Heuer. Oto moje 5 groszy do tematu o Tag Heuer. Pozatym muszę dodać że posiadam właśnie taką carrerę jak panowie przedstawiali i jestem z niej bardzo zadowolony.
  • 0

#25 Tomasz Bożys

Tomasz Bożys
  • Użytkownik
  • 460 postów
  • Gadu-Gadu: 11495721

Napisano 13 czerwiec 2009 - 20:22

No cóż. Dobry Tag nie jest zły. Ja osobiście nie przepadam ale rozumiem Tych, którzy Tagowi szczerze kibicują.
To sprawa indywidualnych upodobań.
Artme! Dla mnie artykół ciekawy pod tym względem, że podałeś w nim kilka rzeczowych informacji (np. te o rozwiązaniach technicznych). Niemniej w dużej części to marketingowa mowa-trawa. Oczywiście to nie przytyk w Twoją stronę - rozumiem, że bazowałeś na cudzym opracowaniu.
Niektóre fragmenty szczególnie mnie `natchnęły`. Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.

Np.:
"W konsekwencji narodził się unikalny mechanizm, jakim jest Calibre S.
Mechanizm ten posiada trzy optymalne funkcje odczytu:
? godzina i wieczny kalendarz;
? chronograf mierzący czas z dokładnością do 1/10 sekundy.
Prostota, a co za tym idzie wyższość Calibre S, polega na wykorzystywaniu tych samych centralnych wskazówek do odczytu zarówno godziny, jak i pomiaru czasu. W trybie chronografu wskazówka godzinowa pokazuje odmierzane godziny, minutowa ? minuty, a sekundowa odmierzane sekundy;
? odliczanie czasu do rozpoczęcia regat
Model ten jest wodoszczelny do głębokości 300 metrów."
Nie bardzo rozumiem ideii umieszczenia funkcji wiecznego kalendarza w chronografie o czysto sportowym charakterze. To tak, jakby komplikację ze wskazaniem faz księżyca zintegrować z ... zaworem helowym. Można, tylko po co?

Albo:
"Architektura wzorowana na silnikach samochodowych"

To już tylko o krok od zegarka z napędem spalinowym :rolleyes: .

A tak na koniec, to mimo wszystko za artykół dzięki. Więcej takich.
Pozdrawiam
  • 0

#26 artme

artme
  • Użytkownik
  • 5263 postów

Napisano 13 czerwiec 2009 - 21:15

Fajny artykuł ale troche mu brak zapomniałeś opowiedzieć o histori TAG Heuera. To że firma powstała w 1985 roku kiedy firma TAG (Techniques d'Avant Garde) produkująca części do bolidów F1 kupiła Heuera który właśnie zajmował się produkcją czasomierzów od 1860 roku...

Nie zapomnilem :rolleyes:
Podalem nawet linka do art. z tego forum i nie chcialem go powielac - tam jest kawal historii, tylko nie wiem czemu juz nie dziala????

Podaje go jeszcze raz - moze uprzejmy admin pomoze? :P

http://zegarkiclub.p...opic.php?t=1211
  • 0

#27 artme

artme
  • Użytkownik
  • 5263 postów

Napisano 13 czerwiec 2009 - 21:41

No cóż. Dobry Tag nie jest zły. Ja osobiście nie przepadam ale rozumiem Tych, którzy Tagowi szczerze kibicują. To sprawa indywidualnych upodobań.

Bo tak wlasnie jest z zegarkami - najczesciej kierujemy sie wlasnymi upodobaniami do marki, designu, jakosci wykonania, historii, wartosci dodanych i marketingu :-)
Gdyby kazdy z nas kupowal zegarek tylko pod katem jakosci mechanizmu z wlasnej manufaktury, to chyba tylko 3-4 marki by na rynku istnialy :rolleyes:
  • 0

#28 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12878 postów

Napisano 14 czerwiec 2009 - 10:57

Fajne opracowanie :rolleyes:..Po przeczytaniu jestem jakoś bardziej w stanie usprawiedliwić ich cenę. Obecnie nie robią brzydkich zegarków...natomiast jeszcze w latach 90tych większość modeli Taga była dla mnie strasznie brzydka...szczególnie te z serii Link..wyglądały jak tanie zegarki z bazaru...do dzisiaj jak widzę je gdzieś na rynku wtórnym to się zaśmiewam. Nie wiem czy każdy zegarek..nawet te najtańsze kwarcaki z serii formula 1 przechodzą te wszystkie opisane testy?? Jakoś wątpię w to, natomiast ich cena także jest powalająca...szczególnie u Polskich dystrybutorów..bo na zachodzie są sporo tańsze.
  • 0

#29 Krzysiek_W

Krzysiek_W

pozytywnie zweryfikowany

• Moderator
  • 4006 postów
  • Gadu-Gadu: 5335

Napisano 14 czerwiec 2009 - 13:00

Bo tak wlasnie jest z zegarkami - najczesciej kierujemy sie wlasnymi upodobaniami do marki, designu, jakosci wykonania, historii, wartosci dodanych i marketingu :-)
Gdyby kazdy z nas kupowal zegarek tylko pod katem jakosci mechanizmu z wlasnej manufaktury, to chyba tylko 3-4 marki by na rynku istnialy :P

gdyby ktoś chciał mnie przekonać do nowego Tag'a - nie ma opcji że bym się skusił, bo w ogóle mi się nie podobają. Odkąd jednak poczytałem (poprzez ten artykuł) o historii Taga i zdjęciach modeli np. tu to aż zacząłem się zastanawiać nad takim chrono z lat 70-tych :rolleyes:
  • 0

#30 Jash

Jash

Hevi Metal

• Użytkownik
  • 10040 postów

Napisano 14 czerwiec 2009 - 13:49

To prawda - stare Heuery przyprawiają mnie o szybsze bicie serca
Dołączona grafika
aha no i naturalnie Targa Florio - mój ulubieniec:
Dołączona grafika
  • 0

#31 Hakan

Hakan
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 14 czerwiec 2009 - 16:22

Nie zapomnilem :rolleyes:
Podalem nawet linka do art. z tego forum i nie chcialem go powielac - tam jest kawal historii, tylko nie wiem czemu juz nie dziala????

Podaje go jeszcze raz - moze uprzejmy admin pomoze? :P

http://zegarkiclub.p...opic.php?t=1211

Link obecnie działający na tym forum: http://zegarkiclub.p...?showtopic=1211
  • 0

#32 artme

artme
  • Użytkownik
  • 5263 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 10:04

Hakan - dzieki za linka :P

A wracajac do Tagow - coz, jedyne co mozna wg mnie miec negatywnego do tej marki, to fakt, iz nie posiada inhausow. Jednak nie mozna jej odbierac tego, ze zegarki sa wykonane bardzo porzadnie, materialy solidne i trwale, modele w wiekszosci sa przemyslane i nawiazuja do historii sportow motoryzacyjnych/wyscigowych (ale i nie tylko) w ktorych Tag odniosl znaczace zaslugi.

Ambasodorow rowniez jak przesledzic dobieraja sobie konsekwentnie i nieprzypadkowo (cokolwiek sie o nich mowi/mysli).

Historia Taga ma sie czym chwalic i szczycic. Moim zdaniem nie jest gorsza od np. tak wychwalanej tu Omegi.

A cena...? Coz - o tym po pierwsze dzentelmeni nie rozmawiaja :rolleyes: a po drugie - ceny wszystkich ekskluzywnych zegarkow sa absurdalne i 90% ich wartosci, to logo i wartosci dodane a nie rzeczywista wartosc zegarka/mechanizmu :P
  • 0

#33 Tomasz Bożys

Tomasz Bożys
  • Użytkownik
  • 460 postów
  • Gadu-Gadu: 11495721

Napisano 15 czerwiec 2009 - 21:04

Historia Taga ma sie czym chwalic i szczycic. Moim zdaniem nie jest gorsza od np. tak wychwalanej tu Omegi.

Z nie pierwszej już Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś nieco `cięty` na Omegę ;) . Czy się mylę? :P
  • 0

#34 zbyszke

zbyszke

Maly zuczek

• Użytkownik
  • 3104 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 21:28

Hakan - dzieki za linka :D

A wracajac do Tagow - coz, jedyne co mozna wg mnie miec negatywnego do tej marki, to fakt, iz nie posiada inhausow. Jednak nie mozna jej odbierac tego, ze zegarki sa wykonane bardzo porzadnie, materialy solidne i trwale, modele w wiekszosci sa przemyslane i nawiazuja do historii sportow motoryzacyjnych/wyscigowych (ale i nie tylko) w ktorych Tag odniosl znaczace zaslugi.

Ambasodorow rowniez jak przesledzic dobieraja sobie konsekwentnie i nieprzypadkowo (cokolwiek sie o nich mowi/mysli).

A cena...? Coz - o tym po pierwsze dzentelmeni nie rozmawiaja ;) a po drugie - ceny wszystkich ekskluzywnych zegarkow sa absurdalne i 90% ich wartosci, to logo i wartosci dodane a nie rzeczywista wartosc zegarka/mechanizmu :P

Z zastrzezeniem, ze mowimy o Leonidasie/Heuerze.
  • 0

#35 dompa

dompa
  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 21:54

jeśli chpodzi o ceny to jaki idiota placi 100 razy tyle za produkt który pokazuje godzinę równie dobrze jak ten za kilkaset zł
  • 0

#36 artme

artme
  • Użytkownik
  • 5263 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 22:51

Z nie pierwszej już Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś nieco `cięty` na Omegę ;) . Czy się mylę? :P

Nie jestem.
Omega, to swego czasu moje marzenie.
Omega dla mnie jest wspanialym zegarkiem i niesamowita histora, ktora rowniez posiade bo chocby to, co wyladowalo na ksiezycu musi wreszcie lezec na moim nadgarstku :D
Jednak boli mnie to, ze zwolennicy tej marki z zalozenia przekreslaja takie marki jak Tag, nie doceniajac ich historii. A przeciez i w jednych i w drugich na tym poziomie cenowym siedza ETY.
  • 0

#37 artme

artme
  • Użytkownik
  • 5263 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 22:52

jeśli chpodzi o ceny to jaki idiota placi 100 razy tyle za produkt który pokazuje godzinę równie dobrze jak ten za kilkaset zł

No tak - pewnie trzeba to tez powtarzac zwolennikom Porsche ;)
  • 0

#38 Lestaf

Lestaf

Why so serious?

• Użytkownik
  • 1909 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 22:53

Mylisz się dompa, te za kilkaset złotych są dokładniejsze. A drogie zegarki kupuje się po prostu z chęci posiadania drogiego zegarka.
Ty masz się cieszyć że go masz, a inni mają widzieć, że było Cię na niego stać. Ot cała filozofia.
  • 0

#39 artme

artme
  • Użytkownik
  • 5263 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 22:56

Mylisz się dompa, te za kilkaset złotych są dokładniejsze. A drogie zegarki kupuje się po prostu z chęci posiadania drogiego zegarka.
Ty masz się cieszyć że go masz, a inni mają widzieć, że było Cię na niego stać. Ot cała filozofia.

Coz dodac? ...... ;)
Proznosc - to to, co u ludzi lubie najbardziej :P Cytat z filmu "Adwokat diabla" :D
  • 0

#40 artme

artme
  • Użytkownik
  • 5263 postów

Napisano 16 czerwiec 2009 - 09:42

1465734gross.jpg

Załączone grafiki

• 1324174b.jpg

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych