Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

TAG Heuer - ucieleśnienie sportu i wyrafinowanego uroku

Rekomendowane odpowiedzi

WHAT ARE YOU MADE OF?

To sławne hasło firmy TAG Heuer jest w równej mierze prośbą o wyjaśnienie, jak i kwestią filozoficzną. Czy macie w sobie to, co trzeba? Jak daleko zamierzacie zajść? Jak wiele wysiłku gotowi jesteście poświęcić, aby ten cel osiągnąć? Do jakiego stopnia jesteście ucieleśnieniem sportu i wyrafinowanego uroku?

 

Kiedy powyższe pytanie zadawane jest ambasadorom TAG Heuer, takim jak Brad Pitt, Tiger Woods, Uma Thurman czy Maria Sharapova, ich odpowiedź jest jasna jak słońce i wyraża się w każdym ich geście: forehandzie, swingu, przyspieszeniu na wirażu, wachcie za sterem czy wymownym spojrzeniu w dramatycznej scenie. Z czego stworzeni są ci wyjątkowo utalentowani mężczyźni i kobiety? Ze stanowczości, z odwagi, z gorącego pragnienia bycia najlepszym spośród wszystkich, a także z nieugiętej woli osiągania doskonałości na drodze do osobistych i zawodowych celów. Kiedy powyższe pytanie zadawane jest zegarmistrzom z TAG Heuer, z ich ust padają te same słowa i dostrzec można dokładnie te same cechy.

Albowiem nie chodzi tu wyłącznie o gumę spełniającą wymogi Formuły 1, o tytan, złoto, diamenty czy stal. Nie chodzi też wyłącznie o pracę artysty, o technologię czy też o szczególny potencjał technicznych umiejętności i twórczego myślenia. Z czego zatem stworzona jest firma TAG Heuer? Z najcenniejszego znanego ludzkości materiału: z pasji, energii i zaangażowania. Założona w okresie złotego wieku zegarmistrzostwa w St-Imier (Szwajcaria) przez Eduarda Heuera, przodka Jacka W. Heuera, firma TAG Heuer od 147 lat utrzymuje się w awangardzie szwajcarskiej branży zegarmistrzowskiej.

 

I każdego dnia, wraz z każdym nowym elementem każdego nowego mechanizmu firma podejmuje wyzwanie jakie sama sobie narzuciła: produkować najbardziej prestiżowe, dokładne i awangardowe sportowe zegarki i chronografy jakie kiedykolwiek powstały na świecie. Firma TAG Heuer pozostawiła na swej drodze niezrównaną liczbę kamieni milowych w historii zegarmistrzostwa. W roku 1869 mechanizm naciągu z koronką, wynaleziony i opatentowany przez Eduarda Heuera. Przestawny zębnik, wynaleziony w roku 1887 i do dziś stanowiący jedną z najistotniejszych części chronografów mechanicznych. Micrograph z 1916 roku, pierwszy chronograf o dokładności pomiaru 1/100 sekundy. W roku 1966 Microtimer, pierwsze miniaturowe urządzenie do pomiaru czasu o dokładności do 1/1000 sekundy. W roku 1969 Chronomatic Calibre 11, pierwszy mechanizm automatyczny z mikro wahnikiem. Zaś w roku 2003 Micrograph, pierwszy szwajcarski naręczny chronograf odmierzający czas z dokładnością do 1/1000 sekundy, zdobywca nagrody Prix du Design za stylistykę podczas prestiżowego konkursu Grand Prix d?Horlogerie w Genewie. Po ponownym zdobyciu tej nagrody w roku następnym dzięki Monaco Siaty Nine, TAG Heuer prezentuje Monaco V4, swój iście rewolucyjny model, okrzyknięty ?Zegarkiem Roku? przez czasopismo Wallpaper i nominowany do nagrody ?The Best of What?s New? (Najlepsza z Nowości) przez Popular Science. W roku 2005 stosowana przez TAG Heuer unikalna procedura o nazwie ?360 stopni totalnej innowacji? zostaje wyróżniona przez międzynarodową firmę doradczą A.T. Kearney, która uznaje TAG Heuer za jedną z najbardziej nowatorskich firm w Europie.

 

W Bazylei TAG Heuer dokonuje odsłony swojej kolejnej, jeszcze bardziej śmiałej innowacji, jaką jest ?Calibre 360?. Ten concept chronographe jest pierwszym na świecie naręcznym chronografem mechanicznym, odmierzającym i wskazującym czas z dokładnością do 1/100 sekundy dzięki niezwykle wysokiej częstotliwości balansu ? 360.000 wahnięć na godzinę, dziesięciokrotnie więcej niż w jakimkolwiek innym chronografie ? co dotąd było uznawane za niemożliwe. Poprzez powyższy ?kwantowy? skok w zakresie dokładności zegarków mechanicznych, TAG Heuer bardziej niż kiedykolwiek potwierdza unikalny poziom swojej wiedzy i daje dowód zasadności głoszonej przez siebie dewizy: ?Swiss Avant-Garde since 1860?.Tradycja firmy jest dziś nadal podtrzymywana. TAG Heuer w stopniu większym niż dotychczas łączy w swych niezwykle śmiałych i ponadczasowych wyrobach sport z wyrafinowanym urokiem. Dumna ze swej roli pioniera, stojąca na czele rewolucji zarówno w zakresie zasad działania jak i wizerunku zegarmistrzostwa, z bezprecedensowego rozszerzenia swego obszaru innowacji, ze śmiałego i owocnego rozmachu, firma TAG Heuer wykorzystuje obecnie swój ogromny potencjał wiedzy technicznej i kreatywności na rzecz odtworzenia i unowocześnienia kultowych modeli zegarków, które złożyły się na jej historię. Z czego stworzona jest firma TAG Heuer?

 

Każdy spośród prezentowanych poniżej luksusowych wyrobów stanowi sam w sobie odpowiedź na powyższe pytanie.

JEAN-CHRISTOPHE BABIN

PREZES & CEO

 

ZEGARKI KONCEPCYJNE

 

AVANT- GARDE MONACO V4

CONCEPT WATCH ? rewolucyjny mechanizm automatyczny o uderzająco śmiałej stylistyce i Pierwszy na świecie patent na przeniesienie napędu poprzez układ pasków.

post-25547-0-34604500-1331079401.jpg

W zegarku Monaco V4 Concept Watch tryby tradycyjnego mechanizmu mechanicznego zastąpiono układem pasków, których naprężenie regulowane jest za pomocą napinaczy. Połączenie i napędzanie dwóch osi w tym samym kierunku za pośrednictwem paska jest bowiem znacznie korzystniejsze od rozwiązania z pośrednim kołem zębatym. Powyższa rewolucyjna koncepcja wykorzystywania pasków w mechanizmie zegarka jest przedmiotem światowego patentu należącego do TAG Heuer.

 

LINIOWY WACHNIK

Tradycyjny, obrotowy wahnik stosowany w zegarkach z automatycznym naciągiem został zastąpiony warnikiem liniowym. Wykonany z platyny ciężarek o wadze 4,25 grama przesuwa się wzdłuż położonej między czterema bębnami sprężyn prowadnicy. Umieszczona wzdłuż ciężarka zębatka napędza koło zębate, zmieniając ruch posuwisto-zwrotny na ruch obrotowy.

post-25547-0-83951100-1331079402.jpg

 

Zmniejszenie oporów tarcia dzięki zastosowaniu łożysk kulkowych

W odniesieniu do części obrotowych również sięgnięto po technologie rodem ze świata motoryzacji. Zgodnie z powyższą ideą syntetyczne rubiny zastąpiono łożyskami kulkowymi, co pozwoliło dodatkowo zmniejszyć opory tarcia w układzie przeniesienia napędu.

 

Architektura wzorowana na silnikach samochodowych

Niezbędnej energii do napędu zegarka dostarczają cztery bębny sprężyn ustawione równolegle parami i połączone mechanizmem różnicowym, przytrzymywanym przez mostek w kształcie litery V. Każdy bęben wytwarza siłę 375 gramów, czyli łącznie 1,5 kilograma. Bębny te są zamontowane w układzie ?V? (pod katem 15° względem tarczy), a dwa przeguby kardana, również zaczerpnięte ze świata motoryzacji, zapewniają przeniesienie energii napędu. Mostki bębnów zostały wykonane z szafiru, umożliwiając podziwianie mechanizmu tego zegarka od spodniej strony.

 

AVANT-GARDE, CALIBRE 360, CALIBRE 360 Concept Chronograph

? nowy etap w świecie tworzenia zegarków.

post-25547-0-59985500-1331079403.jpg

Dziesięciokrotnie dokładniejszy

PODCZAS TARGÓW W Bazylei w 2005 roku TAG Heuer zorganizował światową premierę modelu Calibre 360 Concept Chronograph, pierwszego na świecie mechanicznego naręcznego chronografu odmierzającego i wskazującego czas z dokładnością do 1/100 sekundy. Stało się to możliwe dzięki balansowi wykonującemu zawrotną liczbę 360.000 wahnięć na godzinę, dziesięciokrotnie więcej od najdokładniejszych mechanizmów aktualnie dostępnych na rynku, opracowanemu i opatentowanemu przez zegarmistrzów TAG Heuer.

post-25547-0-72858400-1331079404.jpg

 

Dwa oddzielne mechanizmy nakręcane za pomocą jednej koronki

Nakręcanie obydwu mechanizmów oraz ustawianie godziny umożliwia jedna i ta sama koronka. Przy obracaniu koronki w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara nakręcana jest sprężyna ręcznego chronografu, którego pracujący wręcz z niewiarygodną częstotliwością mechanizm posiada rezerwę chodu na 100 minut. Natomiast obracanie koronki w kierunku przeciwnym powoduje automatyczne nakręcenie mechanizmu zegarka wykonanego na bazie modelu TAG Heuer Calibre 7, z rezerwą chodu na 42 godziny balansem wykonującym 28.800 wahnięć na godzinę.

 

Awangardowa koncepcja czerpiąca inspirację z nowoczesnych silników samochodowych

W pracach nad stylistyką i testowaniem niniejszego modelu uczestniczył Juan Pablo Montoya, kierowca Formuły 1 z zespołu McLaren Mercedes. Powstał wówczas nie zwykły czasomierz, łatwo rozpoznawalny dzięki unikalnemu wzornictwu przypominającemu kształtem nowoczesną jednostkę napędową. Funkcje chronografu rozmieszczone zostały na ?bloku silnika? czerwona wskazówka usytuowana na godzinie 9 odmierza upływający czas na tle 9-minutowej podziałki. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy pomiarze czasów okrążeń wyścigów samochodowych. Miejsce na godzinie 12 zajmuje wskaźnik rezerwy chodu na 100 minut, przypominający swym kształtem wskaźnik poziomu paliwa na desce rozdzielczej samochodu.

 

Awangardowy chronograf wywodzący się z najczystszej tradycji zegarmistrzowskiej

Zegarmistrzowie z TAG Heuer podeszli ze szczególną starannością do realizacji tego wyjątkowego chronografu. Części stalowe zostały poddane ręcznej fazowaniu i polerowaniu. Czerwone wskazówki poszczególnych funkcji chronografu zapewniają doskonałą czytelność i tworzą wyraźny kontrast ze wskazówkami zegarka. Polerowana koperta została wykonana z tytanu 5, materiału mającego niezwykłe właściwości wywodzące się ze świta Formuły 1. Wyrafinowany, wysmukły kształt oraz dyskretny i łagodny w dotyku pasek z wulkanizowanej gumy podkreśla wartość czasu odmierzanego z dokładnością do 1/100 sekundy.

post-25547-0-68236600-1331079405.jpg

 

AQUARACER Calibre S

post-25547-0-61981900-1331079406.jpg

Zegarmistrzom z firmy TAG Heuer zlecono zadanie stworzenia najłatwiejszego w odczycie chronografu na świecie. To właśnie doprowadziło do zakwestionowania przez nich tradycyjnego sposobu odczytu chronografów. W konsekwencji narodził się unikalny mechanizm, jakim jest Calibre S.

Mechanizm ten posiada trzy optymalne funkcje odczytu:

? godzina i wieczny kalendarz;

? chronograf mierzący czas z dokładnością do 1/10 sekundy.

Prostota, a co za tym idzie wyższość Calibre S, polega na wykorzystywaniu tych samych centralnych wskazówek do odczytu zarówno godziny, jak i pomiaru czasu. W trybie chronografu wskazówka godzinowa pokazuje odmierzane godziny, minutowa ? minuty, a sekundowa odmierzane sekundy;

? odliczanie czasu do rozpoczęcia regat

Model ten jest wodoszczelny do głębokości 300 metrów.

 

KWINTESENCJA SZTUKI ZEGARMISTRZOWSKIEJ

CARRERA Calibre 360

post-25547-0-58467900-1331079407.jpg

Carrera Calibre 360: pierwszy mechaniczny naręczny chronograf odmierzający czas z dokładnością do 1/100 sekundy.

Ten unikalny chronograf łączy w sobie możliwości stopera Micrograph z 1916 roku, odmierzającego czas z dokładnością do 1/100 sekundy, z elegancją legendarnego naręcznego chronografu Carrera z roku 1964. Carrera Calibre 360 jest wyjątkowym zegarkiem, uosabiającym pełnię zegarmistrzowskiego Know-how firmy TAG Heuer, jest jedynym swego rodzaju kalibrem złożonym z dwóch mechanicznych mechanizmów, z których jeden posiada naciąg automatyczny, drugi zaś ręczny, połączonych między sobą jedną i tą samą koronką. Czasomierz ten, dostępny w tym roku w dwóch limitowanych edycjach ? 100 sztuk ze złota szarego (dla uczczenia każdej 1/100 sekundy) i 360 sztuk w kopertach stalowych (dla uczczenia Calibre 360) ? wyróżnia się wzornictwem nawiązującym do wyglądu liczników sportowych z początków XX wieku. Umieszczony w kopercie o średnicy 41 mm z szafirowym szkiełkiem, również w deklu, chronograf ten posiada ręcznie wykańczana tarczę i oferowany jest z ręcznie szytym paskiem ze skóry aligatora na wzór Lousiana.

 

MONACO SIXTY NINE

post-25547-0-54491300-1331079408.jpg

TAG Heuer nadaje nowy blask swemu kultowemu modelowi

W roku 2003 TAG Heuer zaprojektował zegarek typu Concept Watch, stanowiący paradoksalne połączenie w jednym modelu dwóch generacji mechanizmów i dwóch wyraźnie różniących się technologii. Mechanizm mechaniczny z ręcznym naciągiem, będący wierną kopią pierwowzoru, połączony tu został z mechanizmem kwarcowym. Pod względem wzornictwa najważniejsza zmiana dotyczy koperty, wzbogaconej o cztery rozmieszczone na jej bokach przyciski. Strona cyfrowa oferuje funkcję chronografu mierzącego czas z dokładnością do 1/1000 sekundy! W roku 2005 TAG Heuer ucieleśnił to szalone marzenie prezentując całemu światu zegarek Monaco Sixty Nine, który nosi w sobie śmiałość czyniącą z niego nowy kultowy model marki.

 

GOLF WATCH PROFESSIONAL

post-25547-0-36818400-1331079410.jpg

?To pierwszy zegarek, który mogę nosić na ręku podczas gry? Tiger Woods Profesjonalny zegarki TAG Heuer dla golfistów powstawały w wyniku ścisłej współpracy z mistrzem gry w golfa Tigerem Woodsem. Jest to pierwszy na świecie zegarek, który został specjalnie zaprojektowany pod katem spełnienia wymagań golfistów w zakresie ergonomii. Ten wykonany z tytanu i stali czasomierz waży zaledwie 53 gramy, to jest 30% ciężaru zwykłego zegarka ze stali. Jego wyjątkową lekkość sprawia, iż nie zakłóca on w najmniejszym stopniu precyzji swingu czy puttu. Ten elegancki model posiada odporne na zarysowanie szafirowe szkiełko, luminescencyjne wskazówki i znaczniki godzin, wysokiej jakości ultracienki mechanizm kwarcowy i jest wodoszczelny do głębokości 50 metrów.

 

JAKOŚĆ TAG Heuer

Co powinien przetrwać zegarek TAG Heuer?

Oto pytanie, które wszyscy sobie zadają. Odpowiedź jest prosta: minimum sześćdziesiąt różnych testów.

 

Aby zapewnić tak wysoki stopień niezawodności i wytrzymałości, TAG Heuer przeprowadza liczne kontrole jakości na wszystkich etapach produkcji nowego modelu. Wysoki poziom kompetencji laboratorium jakości umożliwia przeprowadzanie symulacji wszelkich sytuacji, w jakich może się znaleźć zegarek na ręku noszącej go osoby. W celu uzyskania obiektywnych wyników, kompletne zegarki (lub ich elementy) poddawane są działaniu skrajnych warunków na urządzeniach specjalnie w tym celu zaprojektowanych przez firmę TAG Heuer.

 

Cel: długofalowe badanie ich zachowania pod względem mechanicznym, estetycznym i funkcjonalnym. Będąc silnie zaangażowanym w IRL (Indy Racine League) oraz jako partner zespołu Formuły 1 McLaren Mercedes, TAG Heuer wzorował się na stanowiskach badawczych i testach zderzeniowych przeprowadzanych przez producentów samochodów w celu opracowania i opatentowania szeregu testów dostosowanych do sprawdzania swoich własnych wyrobów. Daje to swoistą pewność ich właścicielom: raz zakwalifikowane czasomierze powinny bez uszczerbku oprzeć się działaniu nawet największych obciążeń, na jakie są narażone w codziennym użytkowaniu.

 

ODPORNOŚĆ NA WSTRZĄSY

W życiu codziennym nikt nie pozostaje w całkowitym bezruchu. Co więcej, podczas uprawiania sportów silna koncentracja sprawia, że czasami zapominamy o noszonym na ręku zegarku. Wystarczy jeden gwałtowny gest i zegarek uderza w ścianę, jak podczas gry w squasha, albo wchodzi w gwałtowny kontakt z wyrzuconym z dużą siłą, twardym przedmiotem, na przykład z piłką do baseballa. Nie chcąc dopuścić, aby czasomierz, którego właściciel zazwyczaj bardzo dba o niego, ucierpiał w wyniku tak gwałtownego wstrząsu, TAG Heuer poddaje swe wyroby szeregowi niezwykle ostrych testów na specjalnie zaprojektowanych urządzeniach w celu upewnienia się, czy elementy składowe zegarka są w stanie znieść bez ujemnych efektów działanie potężnych fal uderzeniowych powstających przy gwałtownym zderzeniu z przeszkodą. Po zakończeniu prób w laboratorium zegarek nie powinien wykazywać jakichkolwiek śladów uszkodzeń mechanicznych.

 

ODPORNOŚĆ NA UPADKI

Wystarczy chwila nieuwagi lub roztargnienia, aby nasz zegarek upadł. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń losowych. Podczas uprawiania sportów wystarczy upadek na nartach na twardy śnieg i... już mamy wstrząs, i to groźny, nie do uniknięcia. TAG Heuer poddaje swoje zegarki laboratoryjnym testom na upadki na odpowiednio skalibrowanym urządzeniu. Zegarek TAG Heuer opuszczający zakład posiada konstrukcję mogącą wytrzymać upadek z wysokości jednego metra na powierzchnię o twardości porównywalnej do dębowego parkietu. Z uwagi na powszechność tego rodzaju zdarzeń powyższy eliminacyjny test jest przeprowadzany dwukrotnie dla każdej delikatnej części. Pierwszy raz jest on przeprowadzany z zegarkiem ułożonym na płasko, szkiełkiem do dołu, natomiast drugi raz po ustawieniu zegarka bokiem, z koronką ku górze. Oczywiście, powyższe doświadczenie nie powinno mieć ani ujemnego wpływu na działanie mechanizmu, ani też zbytnio naruszyć koperty śladami uderzenia.

 

ODPORNOŚĆ NA PROMIENIOWANIE UV

Wysoka temperatura i światło działają często ujemnie na tworzywa sztuczne, powłoki (lakiery) i skórę. Niektóre elementy zegarków TAG Heuer mogłyby utracić swoje własności fizyczne lub estetyczne pod wpływem działania powyższych niewidocznych czynników. Aby ustrzec zegarki produkowane przez firmę TAG Heuer przed niszczącym wpływem czasu, w laboratorium jakości przeprowadza się szeroko zakrojone badania stosowanych materiałów w celu sprawdzenia ich stabilności w długich przedziałach czasu. Przez okres 3 dni umieszczone w specjalnej komorze części są poddawane naświetlaniu o sile równej natężeniu promieniowania słonecznego w środku lata nad brzegiem Morza Śródziemnego. Dla uzyskania certyfikatu żadna z nich nie może wykazywać nawet najdrobniejszej zmiany. Poprzez swe bardzo rozbudowane badania jakościowe firma TAG Heuer zobowiązuje się do stosowania wyłącznie materiałów odpornych na TAG Heuer zużycie, aby jej zegarki mogły towarzyszyć swym właścicielom na wszystkich szerokościach geograficznych i o każdej porze roku..

 

ODPORNOŚĆ NA DZIAŁANIE CZYNNIKÓW ZEWNĘTRZNYCH

Zegarek użytkowany jest zegarkiem, który żyje. Założony na rękę, narażony jest on na kontakt z czynnikami korozyjnymi, mogącymi spowodować pogorszenie jego własności lub wygody noszenia. Chlor w basenach, siarka zawarta w zanieczyszczonym wielkomiejskim powietrzu, jak również pot czy sól morska mogą działać niszcząco na poszczególne materiały lub też znacznie ograniczyć mobilność niektórych elementów czasomierza. W celu uniknięcia powyższych niedogodności, TAG Heuer poddaje licznym testom koperty zegarków, koronki, metalowe bransolety oraz skórzane i gumowe paski w celu sprawdzenia całkowitej obojętności poszczególnych materiałów w kontakcie ze skórą. Świadectwo homologacji uzyskują wyłącznie te materiały, które spełniają poziom wymagań określony przez TAG Heuer.

 

WYTRZYMAŁOŚĆ NA ROZCIĄGANIE

Odpinanie i zapinanie zegarka z czasem może wpływać na klamrę skórzanego paska lub zapięcie metalowej bransolety. Kiedy zegarek zaczepia przypadkowo o wystający przedmiot, na pasek lub bransoletę zegarka działa siła rozciągająca mogąca doprowadzić do poważnego uszkodzenia mocowań. Aby tego uniknąć, TAG Heuer przeprowadza szereg testów, podczas których zapięcia i klamry poddawane są działaniu sił rozciągających rzędu 15 do 20 kg w trakcie 5000 powtórzeń. Po przejściu tego pierwszego testu części te poddawane są działaniu sił skręcających w naprężeniu. W wyniku powyższych prób żaden element paska czy bransolety nie może wykazywać najmniejszych śladów trwałych odkształceń lub rozdarcia, aby móc zostać zakwalifikowanym do produkcji części ze znakiem TAG Heuer.

 

WODOSZCZELNOŚĆ

Zegarek sportowy, a w szerszym ujęciu każdy współczesny wyrób zegarmistrzowski chronić zamknięty w kopercie mechaniczny niezmienną przyjemność jego noszenia. Powyższa własność pozwala ograniczyć liczbę napraw, wydłużając równocześnie poddaje 100% swojej produkcji testom na wodoszczelność w warunkach rzeczywistych, Po zakończeniu próby każdy czasomierz jest testowany i sprawdzany indywidualnie. zegarku TAG Heuer nie może pojawić się najdrobniejszy ślad zaparowania na szkiełku w wyniku nałożenia na jego powierzchnię kropli zimnej wody. TAG Heuer produkuje również zegarki przeznaczone dla zawodowych nurków, takie jak chronograf Aquagraph. Ten szczególny czasomierz musi spełniać wszystkie kryteria norm zegarka do nurkowania NIHS 92-11 i przejść z powodzeniem ostatnią próbę: testów na działanie przycisków. Zegarki te, wodoszczelne i działające do głębokości 500 metrów, wymagały wyprodukowania specjalnego oprzyrządowania, odpowiedniego dla TAG Heuer.

post-25547-0-74636400-1331079411.jpg

 

ODPORNOŚĆ NA DRGANIA

Podczas uprawiania sportów, takich jak kolarstwo górskie, wyścigi Formuły 1 czy wyścigi gokartów, drgania występujące w obrębie nadgarstków są bardzo silne. Również w życiu codziennym, na przykład jadąc na motorze, nadgarstki, a zatem i zegarek, podlegają krótkim, powtarzającym się wstrząsom. W celu sprawdzenia, czy podczas intensywnego użytkowania powyższe chwilowe zakłócenia nie będą miały żadnego wpływu na dokładność zegarka, jego solidność lub poluzowanie się części, TAG Heuer opracował urządzenie potrafiące odtworzyć na wyższym poziomie zjawiska, jakim mogą być poddawane czasomierze na nadgarstkach wysokiej klasy sportowców. Wprawdzie natężenie drgań jest w nim znacznie wyższe od tego, jakie może znieść człowiek, ale umożliwia testowanie przyjętych rozwiązań technicznych w skrajnych warunkach. Próba o nazwie ?test wpływu drgań i nieuporządkowanych ruchów? nie powinna spowodować żadnego zakłócenia w działaniu czasomierza i jego elementów, takich jak bransoleta czy śruby, ani wywołać jakichkolwiek objawów zniszczenia.

 

ODPORNOŚĆ NA SKRAJNE TEMPERATURY

Temperatura koperty zegarka wystawionego na długotrwałe działanie promieni słonecznych może przekroczyć 40°C. Natomiast jego używanie w zimie, podczas jazdy na nartach, może narazić górną stronę koperty na działanie temperatur ujemnych. Aby zapewnić właścicielowi idealne działanie zegarka w zakresie temperatur od 10°C do +60°C, TAG Heuer przeprowadza odpowiednie testy odporności całych zegarków i ich elementów w komorze termicznej. Badanie to pozwala sprawdzić jakość działania i zachowanie niezmienionej precyzji odmierzania czasu podczas uprawiania sportów ekstremalnych, takich jak spadochroniarstwo, alpinistyka czy rajdy w regionach podrównikowych. W celu sprawdzenia idealnej jakości wykonania swoich zegarków, TAG Heuer przeprowadza również test działania w klimacie tropikalnym. Dla uzyskania warunków zbliżonych do naturalnych, zmontowane zegarki są umieszczane na okres 14 lub 21 dni w komorze, w której panuje temperatura 40°C, a wilgotność względna utrzymywana jest na poziomie 90%. Po zakończeniu tej próby zegarki nie mogą wykazywać żadnych śladów korozji czy odchyleń w pomiarze czasu.

post-25547-0-33622700-1331079412.jpg

 

ODPORNOŚĆ NA ŚCIERANIE

TAG Heuer bada zachowania swoich modeli aż do najdrobniejszych szczegółów. Techniczne przyrządy, jakimi są zegarki tej marki, mają za zadanie towarzyszyć swemu właścicielowi we wszystkich sytuacjach, jakie niesie życie. W celu sprawdzenia zachowań swoich modeli w dłuższym okresie czasu, TAG Heuer poddaje koperty, bransoletki i paski zegarków testowi przyspieszonego zużycia. Ten proces starzenia, zwany ?Polyservice?, pozwala w razie konieczności podjąć decyzję o zmianie rodzaju powłoki koperty czy bransolety, aby uczynić je mniej podatnymi na niszczące działanie czasu. Inny rodzaj testu przewidziany jest dla pasków skórzanych. Miękki i żywy materiał, jakim są garbowane i zabezpieczone przed jakimikolwiek defektami skóry, muszą odpowiadać szczególnym wymaganiom technicznym. W laboratoryjnej próbie ścieralności sprawdza się, czy skóry nie tracą swego pigmentu, aby nie narazić właścicieli zegarków na groźbę zafarbowania nadgarstka czy mankietu koszuli w wyniku bezpośredniego kontaktu z paskiem. Powyższe próby dają firmie TAG Heuer możliwość doboru najlepszych materiałów i spełnienia wysokiego poziomu wymagań narzuconego przez markę.

 

PODSUMOWANIE

Zegarki TAG Heuer są wysoce technicznymi wyrobami zegarmistrzowskimi, za które marka bierze odpowiedzialność udzielając na nie 2-letniej międzynarodowej gwarancji na wszelkie wady fabryczne i wadliwe działanie. Sprawdzane indywidualnie w trakcie ponad 60 testów homologacyjnych, zegarki te są dodatkowo poddawane w ciągu całego cyklu produkcyjnego licznym kontrolom jakości. Ponadto TAG Heuer przeprowadza systematyczne testy oddzielnych części dostarczanych przez firmy zewnętrzne. Ich celem jest uzyskanie najwyższego poziomu jakości na wszystkich etapach produkcji. Wygrawerowany w głębi każdej koperty numer identyfikacyjny jest bardzo ważny i musi zostać zachowany w stanie nienaruszonym. Ten znak całkowitej zgodności gotowego wyrobu z kryteriami jakości ustanowionymi przez TAG Heuer jest swoistym kluczem, niezbędnym dla uzyskania dostępu do międzynarodowej gwarancji.

 

Powyzszy tekst oparty jest o tekst ze strony: http://inwestycje.pl/bizuteria_luksusowa/t...oku;6538;0.html zostal rowniez lekko zmodyfikowany. Zdjecia pochodza z w/w artukulu oraz oficjalnej strony Tag Heuer'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motocyklu nie motorze.

 

Fajny artykuł.

Pozdrawiam


www.myspace.com/loszmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motocyklu nie motorze.

 

:lol: chyba ,że ktoś jedzie na samym silniku-wtedy może być "na motorze"

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motocyklu nie motorze.

 

:lol: chyba ,że ktoś jedzie na samym silniku-wtedy może być "na motorze"

 

pzdr

 

 

na przykład.:

 

Dodge-Tomahawk-Speed-1024x768.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Motocyklu nie motorze.
No tak... potocznie mozna mowic i tak i tak. Jednak jesli zwraca sie komus uwage na takie drobne rzeczy, to nalezaloby samemu przestrzegac zasad ortografii:

 

Ciekaw jestem Waszych doświadczeń z prostym zegarkiem Timex T2G241.

 

Szczególnie ciekawe były, by zdjęcia nadgarstkowe...

 

albo po takiej uwadze przynajmniej zamiescic jakas buzke, ze to byl zart :lol:

 

pozdrawiam

artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhahahahaha.

 

Już widzę kolesia na motorze od młockarni...

Koniec OT.

 

Z jakiego materiału, czy inaczej, w jakiej technologii realizowane są paski napędowe w TG'u?


www.myspace.com/loszmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Buhahahahaha.

Już widzę kolesia na motorze od młockarni...

Koniec OT.

Posluchaj - nie bede Cie dalej kompromitowac, bo w co drugiej Twojej wypowiedzi jest blad ortograficzny. Odpusc sobie takie uwagi, gdyz autorytetem w tej dziedzinie nie jestes i sa lepsze metody nabijania postow.

A co do Twojej mlockarni, to rozumiem, ze ponizsza wypowiedz miala chyba na celu rownie "potoczne" znaczenie :lol:

 

...ustawiane godziny trza robić następująco. Najpierw nakręcić, a potem...
z mojej strony rowniez koniec OT

 

Z jakiego materiału, czy inaczej, w jakiej technologii realizowane są paski napędowe w TG'u?
Nikt nigdy nie napisal zadnego porzadnego artykulu na tym formum o TAG'u. Postanowilem to jakos rozpoczac. Nie mowie, ze jest najlepszy ale zawsze to dobry poczatek dla zainteresowanych ta marka.

 

A odpowiadajac na Twoje pytanie - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme masz dziś zatwardzenie?

 

Jeśli mi zwracasz uwagę, to sam pisz po polsku, a nie śledzisz moje posty i szukasz, gdzie zgubiłem przecinek. Polska czcionka nie gryzie:

 

TAG Heuer Grand Carrera Calibre 17 RS

 

6 sekund / 1 tydzien - ń

8 sek / 2 tygodnie (w drugim tygodniu widac jakos nadgonil - ć, ś, ł)

 

Noszony codziennie ok. 12 godzin (8.oo - 00- 20.oo - 00) - spi tarcza do gory - ś, ą, ó:lol:

 

ps (PS.)

zegarek po zakupie - noszony od miesiaca (Z, ą)

 

Wskaż moje błędy, bo jako ciemniak nie widzę.

 

Pomieszkaj 30 lat na wsi, to się dowiesz co to motor.

 

A najpierw przeczytaj, że w pierwszym zdaniu pochwaliłem Twój artykuł, a także sensownie zapytałem o paski, jako nietypowy system przeniesienia napędu.

 

A buhaha było do zdjęcia przedstawiającego motocykl składający się z samego silnika i kół, nie była to uwaga do Ciebie.


www.myspace.com/loszmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to temat zatwardzenia juz zalatwiony na PM :)

Teraz zapraszam wszystkich żądnych wiedzy nt. TAG Heuer'a do czytania :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykul....

 

TAG Heuer to firma, kotra mocno mnie zastanawia wlasciwie od momentu, kiedy zaczelem interesowac sie zegarkami.

 

To chyba woidaca na rynku firma pod wzgledem sily sugestii product-placement'u. Bo przeciez duzo jest prawdy w glosie ludzi, ktorzy okreslaja marke TAG jako mocno przeceniana i zdecydowanie zbyt droga. JEdnak marka ma w sobie jakas dziwna magie, pewnie zawdzieczajaca duzo osobom ja promujacym.

 

Ja mam swoj ulubiony model, ktory co jakis czas powaznei powraca w moich zegarkowych marzeniach, i zapewne przyjdzie dzien, ze dolacze i ja do posiadaczy TAG Heuer'a.

 

A moj wymarzony model to:

carrera_tachymetre.jpg

 

Model dla mnie perfekcyjny, idealny, piekny, sliczny, oh, ah, eh.....itp. :lol:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JEdnak marka ma w sobie jakas dziwna magie, pewnie zawdzieczajaca duzo osobom ja promujacym.
A Omega? Popatrz na opisy ludzi o modelu Speedmasrter i jego wyprawie na ksiezyc dawno juz temu... to dopiero jest otoczka :P

G. Clooney, Cindy Crawford czy M. Schumacher - oni tez tworza "magie" :lol: nie mowiac juz o Bondzie :)

Ja mam swoj ulubiony model, ktory co jakis czas powaznei powraca w moich zegarkowych marzeniach, i zapewne przyjdzie dzien, ze dolacze i ja do posiadaczy TAG Heuer'a.

A moj wymarzony model to:

carrera_tachymetre.jpg

Model dla mnie perfekcyjny, idealny, piekny, sliczny, oh, ah, eh.....itp. :)

Do niedawna, to byl rowniez i moj wymarzony. Jednak kiedy przymierzylem, to wg mnie ten na branzolecie w rzeczywistosci wyglada jakby ona byla nie od tego modelu :) Z czarnym paskiem, to piekny zegarek ale u mnie pasek odpadal wiec... musialem sie w innym zakochac :)

 

Pozdrawiam i zycze jak najszybszego spelnienia marzen

Artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moj wymarzony model to:

carrera_tachymetre.jpg

Model dla mnie perfekcyjny, idealny, piekny, sliczny, oh, ah, eh.....itp. :lol:

 

Ostatnio jeden z moich Klientów miał tego TAGa i muszę Ci powiedzieć, że wyglądał wspaniale. Przeprowadziłem mały "wywiad" i okazało się, że zegarek spisuje się wyśmienicie. Dlatego - jeżeli tylko chodzi Ci po głowie - nie ma się co zastanawiać :-)))


CH24.PL - polski portal o zegarkach luksusowych
Dołącz do CH24.PL na portalu Facebook!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo...

 

A niedawno widzialem mial go na reku Marcin Prokop - jesli tym mozna sie chwalic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme ,fajne opracowanie ,oby więcej takich.

 

U mnie mieszka sobie od dawna taki Heuerek-Diverek :)

 

post-23173-0-11733200-1331080945.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna klasyka - gratuluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme,dzięki za ciekawe opracowanie.

Z TAGów z chęcia założyłbym tegoż,w komplecie z odpowiednim wozem. :)

post-11280-0-18949000-1331080968.jpg

 

 

Do moderatora/ów:da radę tu posprzątać?To nie miejsce na głupawki kolegów artme i loszmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artme,dzięki za ciekawe opracowanie.

Z TAGów z chęcia założyłbym tegoż,w komplecie z odpowiednim wozem. :)

A tak z ciekawosci - jakim? :)
Do moderatora/ów:da radę tu posprzątać?To nie miejsce na głupawki kolegów artme i loszmi
Tu mnie uraziles :) - do moich wypowiedzi zostalem sprowokowany ale chetnie przylacze sie do Twojej prosby o "wyrzucenie" tej bezsensownej konwersacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak z ciekawosci - jakim? :)

Może w wersji blink-blink :)

Mansory SLR Renovatio

post-11280-0-23129500-1331080983.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bryka wymiata, ale myslalem, ze nie zasugerujesz sie TAGowym marketingiem i napiszesz np. o Bentley'u :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie TAG to chyba nr 1 , te zegarki sa kosmiczne i nie dlatego że reklamuje je Pitt czy di Caprio. Tak jak pisaliście , one mają coś w sobie.

 

Kiedyś podobał mnie się Monaco,czarny na czarnym pasku. Ale ostatnio mierzyłem Grand Carrere 17 (czarny pasek i biała tarcza), pasek mógłby być trochę szerszy ale generalnie zegarek jest rewelacja.

 

A tak troche fantazjując to jeszcze bym dołożył Grand Carrera RS2 i Grand Carrera 36, oba czarne, poprostu bajka.

 

Pozdrawiam innych marzycieli.


Teraz zbieram na coś -)) nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny artykul, bardzo mi sie spodobal. Zaintrygowaly mnie zegarki ten firmy jesli chodzi o ich wytrzymalosc i przeprowadzane testy. Prawie dorownuja w tym wzgledzie do G-Shock'a.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł ale troche mu brak zapomniałeś opowiedzieć o histori TAG Heuera. To że firma powstała w 1985 roku kiedy firma TAG (Techniques d'Avant Garde) produkująca części do bolidów F1 kupiła Heuera który właśnie zajmował się produkcją czasomierzów od 1860 roku. W roku 1999 koncern LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton kupił 50,1 udziałów w TAG Heuer. Oto moje 5 groszy do tematu o Tag Heuer. Pozatym muszę dodać że posiadam właśnie taką carrerę jak panowie przedstawiali i jestem z niej bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Dobry Tag nie jest zły. Ja osobiście nie przepadam ale rozumiem Tych, którzy Tagowi szczerze kibicują.

To sprawa indywidualnych upodobań.

Artme! Dla mnie artykół ciekawy pod tym względem, że podałeś w nim kilka rzeczowych informacji (np. te o rozwiązaniach technicznych). Niemniej w dużej części to marketingowa mowa-trawa. Oczywiście to nie przytyk w Twoją stronę - rozumiem, że bazowałeś na cudzym opracowaniu.

Niektóre fragmenty szczególnie mnie `natchnęły`. Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.

 

Np.:

"W konsekwencji narodził się unikalny mechanizm, jakim jest Calibre S.

Mechanizm ten posiada trzy optymalne funkcje odczytu:

? godzina i wieczny kalendarz;

? chronograf mierzący czas z dokładnością do 1/10 sekundy.

Prostota, a co za tym idzie wyższość Calibre S, polega na wykorzystywaniu tych samych centralnych wskazówek do odczytu zarówno godziny, jak i pomiaru czasu. W trybie chronografu wskazówka godzinowa pokazuje odmierzane godziny, minutowa ? minuty, a sekundowa odmierzane sekundy;

? odliczanie czasu do rozpoczęcia regat

Model ten jest wodoszczelny do głębokości 300 metrów."

Nie bardzo rozumiem ideii umieszczenia funkcji wiecznego kalendarza w chronografie o czysto sportowym charakterze. To tak, jakby komplikację ze wskazaniem faz księżyca zintegrować z ... zaworem helowym. Można, tylko po co?

 

Albo:

"Architektura wzorowana na silnikach samochodowych"

 

To już tylko o krok od zegarka z napędem spalinowym :rolleyes: .

 

A tak na koniec, to mimo wszystko za artykół dzięki. Więcej takich.

Pozdrawiam


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.