Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
astrogator

Nowe polskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu kupiłem ciekawszy model błonexa do kolekcji :)

 

2cfc35fd8c176f7be8c6ede64f2390b0.jpg

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancja Francja

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mawis, graty, piękny jest :wub:


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny :)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam okazje nabyć takiego Zodiaka ,tą tarcze wystarczy umyć, czy dać do renowacji ,bo jeden zegarmistrz mówi że wystarczy umyć ,drugi renowacje tarczy trzeba zrobić.

post-103254-0-66169700-1566910262_thumb.jpg

post-103254-0-21594400-1566910369_thumb.jpg

Edytowane przez Miłosz Pakulski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym nie ruszał. A już na pewno nie dawał bym do odnowienia, zepsujesz oryginał. Teraz nie jest źle, a może być gorzej po czyszczeniu. Oczywiście może też dać się lekko domyć ale to zależy kto i jak się do tego zabierze.

 

Edit. Najlepiej co zegarmajster może zrobić, to dać odpowiedni mostek z balansem, właściwy do tego mechanizmu

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym nie ruszał. A już na pewno nie dawał bym do odnowienia, zepsujesz oryginał. Teraz nie jest źle, a może być gorzej po czyszczeniu. Oczywiście może też dać się lekko domyć ale to zależy kto i jak się do tego zabierze.

 

Edit. Najlepiej co zegarmajster może zrobić, to dać odpowiedni mostek z balansem, właściwy do tego mechanizmu

Ten jest zły i zegarek będzie żle chodził babka chce 400 zł za niego i teraz nie wiem czy sens jest brać

Po drugie bardzo ciężko jest dostać do niego części i nie wiem czy odpowiednią część bym dostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to absolutnie górne granice rozsądku przy tym stanie. Ja bym nie kupił ale ja jestem z czasów, gdzie błonia kupowało się poniżej stówy ;)

Co do mostka - majster z tradycjami będzie miał taki na pewno. Można też spokojnie mechanizm od starego poljota lub kirowa (to mechanizm o oznaczeniu 2408) kupić. Trzeba zwrócić tylko uwagę na odpowiednie wykończenie krawędzi (żeby pasował wizualnie do reszty mostków) i był bez zabezpieczenia antywstrząsowego. Albo przełożyć cały inny mechanizm (chociaż ja bym wolał sam mostek, zostałby przynajmniej w oryginale)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam okazje nabyć takiego Zodiaka ,tą tarcze wystarczy umyć, czy dać do renowacji ,bo jeden zegarmistrz mówi że wystarczy umyć ,drugi renowacje tarczy trzeba zrobić.

Znawcą nie jestem ale zazwyczaj gdy mostek przekładni chodu nie ma incabloca na górnym czopie wychwytu to i górny czop osi balansu też. Na moje oko komplet balansowy jest od kirowa czy tam blonia 17 kamieni. Ale taka konfiguracja występuje dla mnie w jednym przypadku. Stolicznyj. Jeśli na tarczy jest 16 kamieni to nie powinno być incabloca na górnym czopie osi balansu. Chyba że jest przeszczepiony właśnie z konfiguracji stolicznego. Sporo zrobiłem poljotow/kirowskich/błoniakow i gdy 16 kamieni to brak inca na mostku chodu i balansu. Gdy 17 to wtedy są. Jak się mylę to poprawcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znawcą nie jestem ale zazwyczaj gdy mostek przekładni chodu nie ma incabloca na górnym czopie wychwytu to i górny czop osi balansu też. Na moje oko komplet balansowy jest od kirowa czy tam blonia 17 kamieni. Ale taka konfiguracja występuje dla mnie w jednym przypadku. Stolicznyj. Jeśli na tarczy jest 16 kamieni to nie powinno być incabloca na górnym czopie osi balansu. Chyba że jest przeszczepiony właśnie z konfiguracji stolicznego. Sporo zrobiłem poljotow/kirowskich/błoniakow i gdy 16 kamieni to brak inca na mostku chodu i balansu. Gdy 17 to wtedy są. Jak się mylę to poprawcie

Nie mylisz się. Z tym, że to niekoniecznie tylko stoliczny. Każdy poljot 2409 na 17 kamieniach miał inablocka, a tych modeli jest sporo. Do polaków też były wkładane (to te opisane 17 kamieni, czyli od koperty III typu w górę)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się. Z tym, że to niekoniecznie tylko stoliczny. Każdy poljot 2409 na 17 kamieniach miał inablocka, a tych modeli jest sporo. Do polaków też były wkładane (to te opisane 17 kamieni, czyli od koperty III typu w górę)

Można prosić o fotke oryginalnego mostka z balansem

Można prosić o fotke oryginalnego mostka z balansem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o fotke oryginalnego mostka z balansemMożna prosić o fotke oryginalnego mostka z balansem

Bardzo proszę. Masz tu dwa rodzaje wykończenia mostków przy rancie - na pierwszym zdjęciu proste ścięcie (czyli taki, jaki powinien być u Ciebie), a na drugim ścięcie załamane. Zwróć uwagę, że kamień jast osadzony na stałe - charakterystycznie dla tego właśnie mechanizmu. Ty masz mostek (cały balans) od nowszej wersji - ze sprężynką inablocka

post-88672-0-58375200-1566938343.jpg

post-88672-0-02767300-1566938359.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkoch serdeczne dzięki ,popytam się u mnie zegarmistrzów czy mają oryginały i powiem sprzedawczyni żeby spuściła z ceny bo nie będe tyle płacił za grzebanie w werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Takim się pochwalę

 

Rewelacja, gratuluję :) Zazdroszczę, chociaż mam ten model w bardzo podobnym stanie :) Najbardziej polski z polskich zegarków ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kiedyś miałem sprzedałem i żałowalem teraz tanio nie było ale juz zostanie

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kiedyś miałem sprzedałem i żałowalem teraz tanio nie było ale juz zostanie

Gratuluję, prawdziwy Polak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

listonosz dziś przyniósł...,mój zakup do Marcina Elegancji się nie umywa ale będzie z tego jeszcze zegarek...:)

post-76233-0-53876300-1567714708_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licencja ZSRR - w jakim okresu produkcji Błonia tak oznakowywano tarcze, bo chyba większość miała Made in Poland ?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był sam początek produkcji. Tarcze te występowały w kopertach typu krab.

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był sam początek produkcji. Tarcze te występowały w kopertach typu krab.

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie. Były dwa modele "licencji", oba w krabowej kopercie, tej samej co kirowski


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.