Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

- Przewodnik - 22 zegarki w cenie do ok 3000PLN

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#41 ImSoCute

ImSoCute
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 21:59

Hamilton tak podrożał przez te ostatnie 4 lata? Teraz nie potrafię znaleźć tego zegarka poniżej 2.900 PLN

Użytkownik ImSoCute edytował ten post 20 wrzesień 2012 - 22:03

• 0

#42 TIK TAK

TIK TAK

....Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się...zarobiony jestem

• Stowarzyszenie
  • 6764 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 22:42

Generalnie ten temat jest baedzo niaktualny. Od 2008 roku zegarki drodżały w fabrykach , drożały też waluty i to ostro. Chyba temat powinien wyladowac w archiwum.

Użytkownik TIK TAK edytował ten post 20 wrzesień 2012 - 22:43

• 0

#43 Thom

Thom
  • Użytkownik
  • 273 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 13:31

Boli Cię to, że większość zegarków z tego zestawienia kosztuje więcej niż 1500 PLN, czy to, że za mało tutaj Eposa, Glycine, Davosy i Schaumburga?
  • 0

#44 TIK TAK

TIK TAK

• Stowarzyszenie
  • 6764 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 13:38

Nic mnie nie boli. Trochę cię poniosło. Mało który z tych zegarków tutaj obecnie mieści się w cenie 1500 PLN. Patrząc pod kątem, którym oceniasz mój post wniskuję, że to jednak ciebie coś boli. Dla twojej informacji nie ma takiego EPOSa, Schaumburga, i Glycine który kosztuje 1500 PLN.

Użytkownik TIK TAK edytował ten post 22 wrzesień 2012 - 13:52

• 0

#45 TIK TAK

TIK TAK

• Stowarzyszenie
  • 6764 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 13:42

Doceniam prace jaką włozyłeś w ten wątek, ale jest on po prostu nieaktualny i to bardzo... a i do powyższego: Davosę dałeś :P

Pierwsza kategoria:
1. La Locle - OK.
2. Certina DS 1 -ponad 2000 PLN
3. Stowa - ponad 2500 PLN
4. Hamilton Jazzmaster Viewmatic - ponad 2500 PLN
5. Davosa Classic - 2500 PLN

To tylko pierwsza kategoria.

Użytkownik TIK TAK edytował ten post 22 wrzesień 2012 - 13:51

• 0

#46 Thom

Thom
  • Użytkownik
  • 273 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 13:46

Bez prywaty, dorośli i męscy jesteśmy ;) a czasy wojen bezpowrotnie minęły.
Moja propzycja, może policz średnią cenę zegarków zamieszczonych w tym wątku i poproś administratorów, aby któryś z nich zmienił tytuł tego wątku na: "- Przewodnik - 22 zegarki w cenie ~XXXX PLN -" ;)

Wówczas wszyscy będą zadowoleni.
  • 0

#47 robert!!!

robert!!!
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 04:08

Mam nadzieje ze mi moderator nie da po glowie ale nie moge sie powstrzymac z przykladem ktory koledze o nicku Vickson na pewno pokaze jaka jest roznica miedzy mechanicznymi zegarkami a kwarcami.Mianowicie... kwarce sa jak dmuchane lale tanie w utrzymaniu,nie marudza itd natomiast zegarki mechaniczne sa jak prawdziwe kobiety...sa drogie w utrzymaniu,czesto sa z nimi problemy ale i tak wiekszosc je wybiera :D OCZYWISCIE BEZ URAZY!

A dla autora ogrome podziekowania za omowienie tematu i za poswiecenie swojego cennego czasu po to tylko zeby ludzie ktorzy nie maja bladego pojecia o zegarkach pojecie jako takie zaczeli miec.
I jeszcze taka mala uwaga do tych ktorzy maja problemy z tym czy zamieszczone zegarki mieszcza sie w cenie do 1500...to chyba nie Thoma wina ze zegarki przez tych kilka lat podrozaly!Jesli isc tym tropem to zaraz ktos bedzie mial pretensje do A.Mickiewicza ze nasz kraj nie wyglada tak jak On to opisywal w Panu Tadeuszu.Ludzie...dajcie na luz i docencie czyjas prace ktora ktos poswiecil za free zeby inni mogli sie czegos dowiedziec.

Pozdrawiam

Użytkownik robert!!! edytował ten post 25 wrzesień 2012 - 04:50

• 0

#48 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 05:25

nie ma się o co kłócić
Z powodu upływającego czasu , erozji złotówki oraz "pazerności" producentów edytowałem tytuł wątku podnosząc pułap cenowy o 100%
przy okazji , skoro pojawiło się tyle nowych modeli w miedzyczasie , może Autor , skoro tak dobrze zaczął , weźmie się do pracy :) i zaktualizuje listę
  • 0

#49 Tschautschesku

Tschautschesku
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 09:08

Super opracowanie!
  • 0

#50 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13659 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 06:18

Ten temat po zaktualizowaniu i dodaniu paru nowości zalatwi odpowiedzi w wielu nowych tematach w stylu :jaki zegarek wybrać itd.
  • 0

#51 ptaku

ptaku
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 2048 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 13:51

4. Seiko SKX007 - warto spojrzeć na ten wątek: KLIK /zegarek znacznie poniżej 1500 PLN/

Jesli moge zaznaczyc to ten link nie dziala
  • 0

#52 Thom

Thom
  • Użytkownik
  • 273 postów

Napisano 28 wrzesień 2012 - 19:02

nie ma się o co kłócić
Z powodu upływającego czasu , erozji złotówki oraz "pazerności" producentów edytowałem tytuł wątku podnosząc pułap cenowy o 100%
przy okazji , skoro pojawiło się tyle nowych modeli w miedzyczasie , może Autor , skoro tak dobrze zaczął , weźmie się do pracy :) i zaktualizuje listę

Może tak się stanie... ;) 3k PLN, to raczej przesada, ale Dariusz zapewne pomyślał przyszłościowo, bo aktualnie nawet zapałki drożeją ;)

Jesli moge zaznaczyc to ten link nie dziala

Zgadzam się - link dostępny jest tutaj:
http://zegarkiclub.p...ybysz-z-daleka/

Użytkownik Thom edytował ten post 28 wrzesień 2012 - 19:04

• 0

#53 M_M

M_M
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 13:31

Liczę, ze temat zostanie rozwiniety. Myslę, że autor włożył dużo pracy i bardzo fajnie czyta sie to opracowanie.
Jesli pojawi sie nowa lista będzie to jakas wskazówka dla osób chcących rozpocząć zakupy w danym przedziale cenowym.
Moja propozycja to przedstawienie po 5-10 propozycji w przedziałach cenowych do 3000zł, do 5000zł i 10000zł. Wśród członków forum jest wielu znawców, którzy przez swą wiedzę pomogą niedoswiadczonym kolegom (do których ja sam sie zaliczam) w rozpoczęciu przygody z kolekcjonowaniem zegarków. Może od tego pierwszego kroku wyrosną kolejni fani. :)
  • 0

#54 grizly

grizly
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 01 styczeń 2013 - 12:49

Aktualizować cenówkę lub przedziały cenowe i będzie dobrze.
  • 0

#55 Toshio

Toshio
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 18:21

...a ja osobiście dzięki temu wątku mam na ręce pięknego Tissot Le Locle z białą tarczą, po 3 tygodniach poszukiwań z budżetem 1500 zł. nie dało się nic lepszego kupić, także w kwietniu 2013 artykuł bardzo aktualny (przynajmniej w przypadku Le Locle) :)

pozdrawiam

Użytkownik Toshio edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 18:25

• 0

#56 RaDeKo

RaDeKo
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 00:43

Bardzo dziękuję za wątek!
Pomaga początkującemu zorganizować wiedzę.
Krytyków zachęcam do założenia własnego tematu z recenzjami i po sprawie.
  • 0

#57 Gość_zygmac_*

Gość_zygmac_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2013 - 15:36

Dobry wątek.:) Powinien być co jakiś czas aktualizowany (np. co 6 m-cy)

Opinie jak zwykle różne, często kontrowersyjne.

Np. wypowiedz,której autor porównuje zegarek kwarcowy do dmuchanej lali,a mechaniczny do prawdziwej kobiety.

Ja osobiście nie mam doświadczeń z dmuchanymi lalami-dlatego takiego porównania nie rozumiem.Ale autor pewnie wie o czym pisze.:)

Zegarek kwarcowy-to również pełnoprawny zegarek i chociaż nie posiada sprężyny,to ma trybiki,kalendarz,tarczę z indeksami i wskazówki( w większości)

i inne komplikacje np.chronograf.Jest w nim zawarta myśl techniczna i to nie byle jaka.

Również musi go złożyć fachowieć,podobnie jak mechaniczny.:) Też dokładnie i z mozołem.:).Jest znacznie dokładniejszy.I o to chodzi.:)

Co do kropelki potu,która to w przypadku składania zegarka mechanicznego,miałaby się znależć w środku- to dziękuję.:) Wolę żeby tam jej nie było.

Sądzę,że nie warto ferować opinii dyskwalifikujących zegarki kwarcowe, bo jest to zwyczajnie nieobiektywne.:)

Równie dobrze można zalecać wyglądanie przez okno,zamiast gapić się w telewizor.:

• 0

#58 mori76

mori76
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 18:07

Witajcie mam problem z byborem zegraka, szczerze jestem laikeim pod względem lecz już wiem że to co drogie niekoniecnie musi być dobre. Zegarek do ok 2500 zł, taki ma zamiar kupić mi żona na rocznice ślubu lecz problem hi mam sam sobie go wybrać... zastanawiałem się nad Edox lecz nie wiem czy kwarcowy czy mechanik podaje linki:

http://www.apart.pl/...i,c,2,Edox,1358  moge go kupic za 2000 zł, miałem go kupić lecz ten stoper okazał się bajerą której pewnie nie wykorzystam..

http://www.apart.pl/...,Klasyczne,1392  droższy ... lecz z perspektywy czasu zaczyna podobac mi się coraz bardziej automatyczny

http://www.apart.pl/...x,Klasyczne,661 jeszcze ten mi sie podoba lecz kwarc

Myślę o zegarku w koloże srebrnym z białą kopretą

Użytkownik mori76 edytował ten post 13 lipiec 2013 - 18:14

• 0

#59 Gość_zygmac_*

Gość_zygmac_*
  • Gość

Napisano 17 lipiec 2013 - 20:03

W mojej ocenie najlepszym wyborem jest ten środkowy(automat dużym upustem cenowym).:)

• 0

#60 piotrkrakow

piotrkrakow

Zegarki, zegarki, zegarki...

• Stowarzyszenie
  • 4248 postów

Napisano 25 styczeń 2014 - 16:18

Opracowanie świetne, natomiast przykłady już mocno nieaktualne. To było ponad 5 lat temu :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych