Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

klapouch

Zegarek Polskich Sił Powietrznych

Rekomendowane odpowiedzi

odłóż jeszcze parę zł i kup kosmonavigatora, będziesz oryginalny i na pewno awansujesz na kosmonautę :P

 

;) oryginalny na pewno.


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fortisa noszą kosmonauci zza wielkie wody, a ich piloci Breitlinga...

 

Fortisa noszą Ruscy, koledzy zza wielkiej wody zakładają raczej Speediego ;)


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fortisa noszą Ruscy, koledzy zza wielkiej wody zakładają raczej Speediego ;)

 

Trutu srutu :P

Radzieccy i potem rosyjscy kosmonauci od zawsze nosili Strele, Szturmanca, Okean a nawet poleciał Wostok

Fortis był w kosmosie raz - zapłacił za ten przywilej rosyjskiej agencji kosmicznej ogromne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciało w kosmos znacznie więcej zegarków - polecam mój artykuł "Ruskie w kosmosie".

Fortis ma dzięki temu możliwość reklamowania się jako kosmiczny zegarek. Na reklamie Fortisa widnieje zdjęcie kosmonauty, który oryginalnie miał ma ręce jakiś zegar pokładowy - zdaje się że Aronus ma taki!

 

jak znajdę zdjęcie to wkleję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja bym w ciemno wziął to coś za 300-400 zł... raz się żyje ;)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poleciało w kosmos znacznie więcej zegarków - polecam mój artykuł "Ruskie w kosmosie".

 

Trochę więcej skromności. Ten artykuł to tłumaczenie ze znanej nam wszystkim strony z pięknymi zegarkami: http://www.netgrafik.ch/russian_space_watches.htm

Nie jest to więc Twój artykuł (takie sformułowanie mocno bowiem ociera się o plagiat) a jedynie jego opracowanie/tłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olek

przepraszam koledzy ;)

gościówa - wysłałem ci wiadomość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poleciało w kosmos znacznie więcej zegarków - polecam mój artykuł "Ruskie w kosmosie".

Fortis ma dzięki temu możliwość reklamowania się jako kosmiczny zegarek. Na reklamie Fortisa widnieje zdjęcie kosmonauty, który oryginalnie miał ma ręce jakiś zegar pokładowy - zdaje się że Aronus ma taki!

 

jak znajdę zdjęcie to wkleję

Niestety dokładnie takiego nie mam ;) , bo tak na prawdę nie wiadomo co to jest. Mam jedynie taki, który Rosjanie używali w czasie szkoleń, chociaż może ten szkolny jest jedynie w innej obudowie. Tu była dyskusja na ten temat:

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=192918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę więcej skromności. Ten artykuł to tłumaczenie ze znanej nam wszystkim strony z pięknymi zegarkami: http://www.netgrafik.ch/russian_space_watches.htm

Nie jest to więc Twój artykuł (takie sformułowanie mocno bowiem ociera się o plagiat) a jedynie jego opracowanie/tłumaczenie.

Byłbym ostrożny z takm stwierdzeniem. Śledziłem ten temat i wydaje mi się, że właściciel tej strony ściągał właśnie od Kadariusa, który umieścił ten temat na międzynarodowym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłbym ostrożny z takm stwierdzeniem. Śledziłem ten temat i wydaje mi się, że właściciel tej strony ściągał właśnie od Kadariusa, który umieścił ten temat na międzynarodowym forum.

 

Oj, wątpię i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj, wątpię i to bardzo.

Jakieś tego podstawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawy żadne.

Nigdy nie ukrywałem skąd zaczerpnąłem materiały do tego artykułu. O zgodę do wykorzystania tych materiałów prosiłem autorów i takie zgody otrzymałem (przy okazji Phill był bardzo zdziwiony ponieważ każdy wykorzystuje jego zdjęcia - za jego cichą aprobatą - a tylko ja poprosiłem!). Nie dostałem pozytywnej odpowiedzi na prośbę o wykorzystanie części materiałów (zdjęć) od Strela za co go w artykule przeprosiłem.

 

Pomówienie o plagiat jest bardzo daleko idące gdyż plagiatem jest kradzież, skopiowania dla swoich celów czyjejś pracy. Artykuł, który zamieściłem na forum jest kompilacją kilku artykułów zamieszczonych w internecie oraz zdjęć zamieszczanych na kilku forach i stronach. Dołożyłem wszelkich starań o pozwolenia na wykorzystanie tych materiałów. Z zamieszczonego tu artykułu nie czerpałem i nie czerpię żadnych profitów.

 

Proszę o zaprzestanie wszelkich domysłów i insynuacji. No chyba że ktoś ma niezbite dowody na dokonanie przeze mnie kradzieży!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, wszakże dyskutujemy sobie spokojnie o tym co noszą polscy piloci ;)


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie możemy mówić o trzech wariacjach tego samego zegarka - pokazywane już wcześniej szturmaniec i "cywilny" poljot oraz okeah. Są to praktycznie takie same zegarki - ta sama konstrukcja, ten sam mechanizm 3133, różnice występują tylko na tarczy ;). Wszystkie te zegarki brały udział w misjach kosmicznych a jak wiadomo w kosmos latali raczej piloci niż marynarze.

Najbardziej lotniczym jest szturmaniec, okeah pomyślany był dla MW ZSRR a poljot był wersją cywilną. W zasadzie lotnicy polscy mogli być wyposażeni w każdy z tych trzech zegarków choć najmniej prawdopodobny jest okeah a najbardziej "cywilny" poljot.

 

Najprostszą metodą choć zapewne długotrwałą jest zadanie pytania poprzez stronę MON - zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej powinni odpowiedzieć, przy czym kładłbym duży nacisk na "powinni" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a co teraz noszą? Jest jakiś "prikaz"?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MON publikuje dane dotyczące umundurowania i uzbrojenia - o zegarkach ani słowa!

 

a co mi tam zadam sobie truda i jutro skrobnę do MON-u może coś odpiszą. Jak będę wiedział co i jak podzielę się ze wszystkimi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, a co teraz noszą? Jest jakiś "prikaz"?

 

Jest. Podobno. Jakby ci się udało ustalić co TERAZ noszą byłbym zobowiązany. Niemniej w ciagu 1-2 dni powinienem się dowiedzieć. (Myslałem , że już dziś będę wiedział, niestety nie wyszło)


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś może proszę o wklejenie jeden obok drugiego zdjęć tych czasomierzy, o ktoryh mowa w niniejszym temacie - pogubilem się z tego wszystkiego, a i pozostali widzę , że są żywo zainteresowani tym problemem, wiec... milo byloby wiedziec o czym w dyskusji mowa;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okeah

 

[okiean] czyli "ocean" jak mniemam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki!!:]

tylko jeszcze:poljot wojskowy - bo o takim byla mowa??


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat:)

 

Otóż, w ubiegłym tygodniu postanowiłem skrobnąć zapytanie do Rzecznika Polskich Sił Powietrznych i zapytać jak ma się sprawa z zegarkami aktualnie i jak miała się historycznie. Oto jakie informacje trafiły dziś rano na moją skrzynkę:

 

"Rzecznik Prasowy DSP" napisał(a):

 

Szanowny Panie Lechu!

 

W odpowiedzi na Pańskie pytanie informuję, że kwestięzegarków dla pilotów reguluje Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, a dokładnieWydział Mundurowy. Celowe byłoby zwrócenie się z podobnym pytaniem do RzecznikaPrasowego IWSZ RP, ppłk Andrzeja Lisa ? tel. 052 378 63 55, e-mail: [email protected].

 

W swoim zakresie ustaliliśmy, że niegdyś piloci używalizegarków ręcznych POLJOT (prod. rosyjskiej), wyposażonych w chronometr, spełniającychwarunki wysokościowe i przeciążeniowe. Natomiast obecnie używa się zegarkówręcznych LONGINES CONQUEST CHRONOGRAPH nr L.1.616.3.15.6 z tarczą metalową.

 

Z poważaniem i pozdrowieniami dla Stowarzyszenia,

 

Monika Lewińska

 

Wydział Prasowy DSP

 

Jak widać do końca sprawa się nie wyjaśniła, ale coś ruszyło. Na dniach pokieruję "swoje kroki" do Rzecznika Prasowego Inspektoratu i wtedy sprawa powinna się wyjaśnić ostatecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam wątek z działu "w klubie" jako, że do 19:00 muszę wiedzieć jak wygląda poljot chrono noszony przez polskich pilotów. Może tutaj szybciej dostanę odpowiedź, na której przyznam, bardzo mi zależy.

 

Więc jak to z tym tempem uzyskania odpowiedzi od nas? masz już ten zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.