Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mtd

PIĘKNA SZTUKA ZEGARMISTRZOSTWA-PLANETE

Rekomendowane odpowiedzi

Zasadniczo brzmi śmiesznie to fakt. Lepiej jakby lektor powiedział International Watch Company. Nie mniej skoro firma z korzeniami hamerykanckimi to skrót tak niestety brzmi ;)

 

Ale człowiek (szwajcar niemieckojęzyczny) na filmie mówi i wu ce, wiec tłumaczenie tego na język polski jako aj dablju si, jest według mnie, nie tylko groteskowe ale i bez sensu. <_<


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Ale człowiek (szwajcar niemieckojęzyczny) na filmie mówi i wu ce, wiec tłumaczenie tego na język polski jako aj dablju si, jest według mnie, nie tylko groteskowe ale i bez sensu. <_<

 

Mówiąc szczerze ten fakt umknął mojej uwadze. W tej sytuacji faktycznie dziwne. Mówiąc szczerze gdybym kiedyś szedł do sklepu kupić mojego ulubionego Portugalczyka, nie przyszłoby mi do głowy poprosić o zegarek aj dablju si, tylko raczej właśnie IWC. Nadinterpretacja lektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr konta wyślę na maila proszę pisać [email protected]

 

 

 

Pozdrawiam

 

PS. Płyta z programem w rozdzielczości DVD koszty nośnik 1.1zł dvd. Poczta koszt listu priorytetowego to 4,3zł. Koperta bąbelkowa 1zł. łącznie 6,4zł reszta czyli robocizna dla kolegów gratis.

 

 

Do ściągania plików przez przeglądarkę proponuję free download manager

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale człowiek (szwajcar niemieckojęzyczny) na filmie mówi i wu ce, wiec tłumaczenie tego na język polski jako aj dablju si, jest według mnie, nie tylko groteskowe ale i bez sensu. <_<

 

Firma jest Amerykanska z pochodzenia i nazwy, wiec i czytanie nazwy powinno byc amerykanskie - dokaldnie takie, jak to zrobil lektor w filmie.

A czytanie "i wu ce" to juz polska modla...wiec nei czepila byms ie, z ektos zrobil to tak jak nalezy...

 

U nas firme Jaeger LE Coultre tez czytaja ludzie "jeger le coultre" - a to neima nic wspolnego z poprawnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Firma jest Amerykanska z pochodzenia i nazwy, wiec i czytanie nazwy powinno byc amerykanskie - dokaldnie takie, jak to zrobil lektor w filmie.

A czytanie "i wu ce" to juz polska modla...wiec nei czepila byms ie, z ektos zrobil to tak jak nalezy...

 

U nas firme Jaeger LE Coultre tez czytaja ludzie "jeger le coultre" - a to neima nic wspolnego z poprawnoscia.

 

Ja jeszcze do wczoraj w ogóle nie wiedziałem jak te marki się czyta. Mam na myśli te z francuska. Między innymi GP, czy JLC.

Ale skoro JLC nie czyta się [jeger le cultr] to jak ?

Tak sobie nawet kiedyś pomyślałem, że może by zrobić jakiś temat gdzie napisałoby się większość firm zegarkowych oraz wymowę ich nazw. Dla mnie to trudność. Mówiąc szczerze zawsze jak idę do sklepu z zegarkami na rozmowę w sprawie pracy to mam pewne obawy. Co z tego, że wiem jaki zegarek, co z tego, że znam troche historii firmy i co nieco powiem o werku skoro nawet nie potrafię tego przeczytać. Wczoraj chyba w końcu mi się udało, ale nie wybiegałem dalej niż Omega i Longines <_< Dla niektórych z Was to pewnie śmieszne, ale ja nie ukrywam, że taki temat by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

 

Poprawna jest u nas również polska wymowa obcojęzycznych nazw, a że skrótów literowych też to już chyba jest zupełnie oczywiste. W Polsce nikt nie ma jeszcze obowiązku znać angielskiej wymowy liter, więc trudno byłoby Tobie znaleźć Polaka, który by domyślił sie co to aj dablju si. Również w innych nie anglojęzycznych krajach Europy, też nie spotkałem się z taką wymową.

Ale nie ma co się tu o to spierać, bo w zasadzie to mało istotny szczegół, a na filmie można bez problemu się domyśleć o co chodzi, nawet mnie, chociaz angielski znam pobieżnie.

 

Edit

Ciekawe jak się czyta po amerykańsku Schaffhausen bo IWC to już wiem. <_<


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze do wczoraj w ogóle nie wiedziałem jak te marki się czyta. Mam na myśli te z francuska. Między innymi GP, czy JLC.

Ale skoro JLC nie czyta się [jeger le cultr] to jak ?

Tak sobie nawet kiedyś pomyślałem, że może by zrobić jakiś temat gdzie napisałoby się większość firm zegarkowych oraz wymowę ich nazw. Dla mnie to trudność. Mówiąc szczerze zawsze jak idę do sklepu z zegarkami na rozmowę w sprawie pracy to mam pewne obawy. Co z tego, że wiem jaki zegarek, co z tego, że znam troche historii firmy i co nieco powiem o werku skoro nawet nie potrafię tego przeczytać. Wczoraj chyba w końcu mi się udało, ale nie wybiegałem dalej niż Omega i Longines ;) Dla niektórych z Was to pewnie śmieszne, ale ja nie ukrywam, że taki temat by się przydał.

 

Jak dobrze pamiętam, była już gdzieś wymieniona w poście na forum taka stona z wymową wielu firm, jak odszukam, lub przypomnę sobie gdzie to było to dam znać <_<


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest jeszcze mozliwosc to jestem chetny na płyte z filmem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ale łącze zapchaliście <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, że się natrudziliście dla poszkodowanych przez los i daliście im szansę na zobaczenie tego filmu. Ode mnie szczególne podziękowanie dla Ciebie QuanChang, bo to Twoją wersję obejrzałem :o

 

A moje odczucia po filmie? Rzeczywiście krótki. Więcej modeli, więcej techniki, ogólnie więcej wszystkiego. Jednak klimat tego filmu jak dla mnie był naprawdę mistrzowski. Oglądało się go z zapartym tchem. Super.


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w ogóle rozpakowac? Sciagnalem i po pierwszym rozpakowaniu namnozylo mi sie 50 czesci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to w ogóle rozpakowac? Sciagnalem i po pierwszym rozpakowaniu namnozylo mi sie 50 czesci...

 

 

Najpierw główny katalog rozpakować a potem kliknąć na jednym z tych co się utworzyły i wskazać do rozpakowania program sam rozpakuje wszystkie pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki serdeczne za podpowiedz i przede wszystkim za nagranie i udostepnienie filmu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr konta wyślę na maila proszę pisać [email protected]

 

 

 

Pozdrawiam

 

PS. Płyta z programem w rozdzielczości DVD koszty nośnik 1.1zł dvd. Poczta koszt listu priorytetowego to 4,3zł. Koperta bąbelkowa 1zł. łącznie 6,4zł reszta czyli robocizna dla kolegów gratis.

 

 

Do ściągania plików przez przeglądarkę proponuję free download manager

 

Za pomoc w utworzeniu pliku dziękuje koledze Elektor "niezrzeszony"

 

Panowie do dziś zostało ściągnięte 67GB co daje nam 95 ściągnięć Programu z Planet.

Limit na FTP mam 100GB więc kto chętny niech ściągnie do godziny 15.00 bo później będę musiał usunąć ten plik z serwera. Wystawię go ponownie dopiero w przyszłym miesiącu o ile będzie zainteresowanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Ciekawe jak się czyta po amerykańsku Schaffhausen bo IWC to już wiem. :o

 

Bardzo podobnie, tylko jak wymawiasz musisz żuć gumę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo podobnie, tylko jak wymawiasz musisz żuć gumę :o

 

:D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QuanChang,

WIELKIE DZIĘKI za wrzutę. Jeszcze nie obejrzałem filmu, ale wieczorem zrobię sobie mały seans :o


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem z drugą częścią. Czy istnieje możliwość wstawienia ponownie na serwer?

pozdrawiam :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje linki działają i będą działać jeszcze przez kilka miesięcy :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy drugim linki swieci mi: "Plik jest chwilowo niedostępny."

Zobaczymy ile czasu ta "chwila" bedzie trwala :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zamówione do tej pory filmy DVD wysłałem. Po otrzymaniu proszę o potwierdzenie na PW, bo poczta jaka jest każdy wie, a ja w razie czego będę wiedział wtedy do kogo nie doszło i najwyżej powtórzę.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Wszystkie zamówione do tej pory filmy DVD wysłałem. Po otrzymaniu proszę o potwierdzenie na PW, bo poczta jaka jest każdy wie, a ja w razie czego będę wiedział wtedy do kogo nie doszło i najwyżej powtórzę.

 

Piotrze ze swojej strony serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że jestem w tej grupie :o Jeśli tak dam znać, gdy dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.