Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość zegarkiclub

Co może być w "Super Expresie"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zegarkiclub

W "Super Expresie" może być oczywiście tylko sensacyjnie.

A propos:

- czy jeśli jest sensacja w zegarkach to musi być "Patek & ..."

- czy zauważyliście, że jeśli zegarki pojawiają się sporadycznie to pojawia się tylko firma "Patek & ..."

- czy w każdym artykule o zegarkach pojawia się wzmianka o firmie "Patek & ..." ?

- Szkoda, że autor się nie wysilił i chyba jednak popełnia szkolne błędy - proszę bardzo o dyskusję. Bardzo proszę.

Admin

P.S.

Przepraszam za utratę kolorów. Treść pozostaje

Patek4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artpl

Cóż, nie czytam tabloidów, ledwie dwa.trzy razy w tygodniu "Rzeczpospolitą".Widze jednak że gazeta ta poruszyła całkiem ciekawy temat.Dlaczego Patek ? Ano dlatego że założyciel firmy był polakiem, myślę że to był najważniejszy powód umieszczenia takiego artykułu.I chwała im za to ! Z pewnością można być dumnym że taką firme stworzył polak, można natomiast ubolewać że nie miał warunków w naszym kraju aby rozwinąć skrzydła w tej branży.Adolf Lange zaczynał w podobnym okresie, tyle że firma nie musiała szukać siedziby za granicą, i co z tego wynika ? Ano to że Niemcy dostają prawie orgazmu kiedy słyszą słowo Glashutte.Fakt że dzisiaj nazwę tej miejscowości / byłem tam !/ nosi kilka firm i renoma lekko podupadła, jednak mają powód do dumy.A co na naszym podwórku ? Zabory, wojny, 50 lat komuny... jak w takich warunkach można stworzyć firmę o takich tradycjach ? Większość znanych firm pracowała dziesięciolecia a w kilku przypadkach stulecia na swoją renomę, u nas natomiast ludzie mieli inne zmartwienia, zawsze między młotem /i sierpem/ a kowadłem.Zresztą nawet dzisiaj sytuacja jest taka że byle urzędas czy polityk gminny może zniszczyć firmę, przykład założyciela firmy "Optimus" Pana Romana Kluski jest najlepszym dowodem.Inny pozytywny przykład - Dania.Mała kraina jak jedno nasze województwo a taka firma jak Jurgensen czy producent elektroniki Bang & Olufsen uchodzą za czołówkę.Elektronika produkowana przez ta drugą firmę jest droższa od najlepszej japońskiej ! Przykłady można mnożyć długo i namiętnie i nic z tego nie będzie wynikało dopóki nie wezmiemy się do SOLIDNEJ pracy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur

Ja tylko tak coś chciałem, bo Ty o tych skrzydłach i wogóle :oops:

Patek musiał się z Polski wynieść nie z powodu skarbówki ..... i nie bardzo z Polski się wtedy wynosił. Jeżeli dobrze pamiętam to była przymusowa emigracja popowstaniowa :roll:


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artpl

Pisałem że w różnych okresach różne były powody tego że w kraju nie powstawały firmy z których moglibyśmy być dzisiaj dumni.Jaka to jest różnica że 150 lat temu ludzie emigrowali z Polski z powodu udziału w Powstaniu, dzisiaj też emigrują.Innych wykańcza aparat skarbowy i też emigrują przenosząc swoje firmy do krajów gdzie warunki są lepsze.Mam nadzieje że tym razem wyraziłem się jaśniej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski dystrybutor PP ma najwyraźniej skuteczny dział PR... Takie jest pierwsze wrażenie moje :)

 

Inna sprawa że lepiej się robi pi ar jak się ma fajny materiał wyjściowy. A tu i tradycja jest i historia i produkt fajny i akcent narodowy i duża kasa i tajemnicy trochę i prestiżu dużo...

 

generalnie szacuneczek... jak media łykają temat, to dlaczego im go nie zapodać?

 

:)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno niż wcale. Dopiero teraz zauważyłem ten text. No cóż - kolejny leniwy? mający nieprecyzyjne informacje? dziennikarz pisze o PP. Przy fotografii PP Caliber 89 podano cenę, jaką uzyskał PP Graves, a zamiast systematycznej wiedzy przekazuje zlepek ciekawostek...

Choć może lepiej, że pisze się nawet tak, niż wcale o naszym hobby... Nie można mieć zbyt wiele pretensji.

 

PS. S. Cat-Mackiewicz (sam był też żurnalistą): "Dziennikarze to ludzie piszący o wszystkim, ale z reguły nie znający się na niczym"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.