Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

Konkurs: Najładniejszy ruski zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany postem w temacie o ilości zegarków w kolekcji, wpadłem na pomysł, czy by nie zrobić tego, co dzieje się w innym dziale forum, w którym wybiera się naj zegarki. U nas jest specyficznie co wszyscy wiedzą :D więc może zróbmy też taki konkurs?

Warunki:

- każdy może zgłosić po max. 3 zegarki do konkursu

- zdjęcia muszą być wykonane przez zgłaszającego

- zegarek musi być własnością zgłaszającego

Z tego co będzie zgłoszone zrobimy ankietę i każdy będzie mógł zagłosować na jedno zdjęcie. Z ankiety wyniknie który radziecki ew. polski zegarek z naszych wspólnych kolekcji uważamy za najładniejszy. Co Wy na to? Atmosfera się rozluźni B)

W tym temacie wpiszcie co o tym myślicie, ustalimy quasi regulamin i będzie jeden temat w którym będziemy wrzucać zdjęcia, który potem przekształci się w ankietę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł :-)

 

Hmm.. ale będziemy wybierać najładniejszy ruski zegarek w ujęciu "ten konkretny z kolekcji użytkownika ...." czy najładniejszy w rodaju "o taka rakieta" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję zawęzić do sowieckich, albo postdemoludowych. Rosyjskie - niet. ??

 

i co by nie zrobił się konkurs fotograficzny...


pumpernikiel & zorkij 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę star_20. Trzymajmy się tylko radzieckich.

I jako osobną kategorię proponuję naszą rodzimą produkcję.

A może by tak z każdej marki wybrać najładniejszego?

Nie dowiązujmy się do właściciela ale do zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, żeby konkurs nie był jednorazowy, może by zrobić w kategorii:

najładniejsza raketa, wostok, ew. podkategoria komandir i amfibia, poljot, damski, kwarc, pobieda, lata 50-te, kieszonka itp. Potem podsumowanie i wybierzemy z najładniejszych naszą piramidę B)

Więc jakie konkursy dobieramy?

 

1. Najładniesza Raketa

2. Najładniejszy Komandir, Amfibia

3. Najładniejszy Wostok

4. Najładniejsza damka

5. Najładniejszy Poljot

6. Najładniejszy kwarc

7. Najładniejszy zegarek z lat 50-tych

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając niektóre posty to może dodać najpiękniejszy składak B) ale tak poważnie to ktoś już wspomniał o najpiękniejszym polskim zegarku, można by dodać najpiękniejszą kieszonke, ale idąc ta ścieżką troche zbierze się tych podkategorii a wybór tego najnajpiękniejszego z pięknych będzie bardzo trudny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

nie rozdrabniajcie sie za bardzo (kategorie)

wiecie, co za duzo to niezdrowo itd... B)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytając niektóre posty to może dodać najpiękniejszy składak B) ale tak poważnie to ktoś już wspomniał o najpiękniejszym polskim zegarku, można by dodać najpiękniejszą kieszonke, ale idąc ta ścieżką troche zbierze się tych podkategorii a wybór tego najnajpiękniejszego z pięknych będzie bardzo trudny.

 

ale klubowicze głosami zadecydują kto na takie miano zasługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli już podkategorie to

 

dodałbym łucza, pobiedę (były produkowane do lat 90 choć te najpiękniejsze to wczesne) i być może ziomala - było trochę odjazdowych modeli!

 

kategorię lata 50 rozszerzyłbym na 50 i 60 żeby było łatwiej (wpadną wszystkie stare)

 

proponowałbym żeby każdy mógł zgłosić tylko jeden zegarek w jednej podkategorii

zdjęcia zegarka jedno buźki i jedno mechanizmu i oceniana jest para!

 

Krzysiek popieram pomysł w całej rozciągłości - jeśli mogę pomóc w czymkolwiek (bez uprawnień moda) to tylko daj znać w czym i jak!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuję, aby zabawa nie była jednorazowa, ale wątek rozwijał się podobnie jak ten z nowoupolowanymi.

Dlatego DUUUUŻO podkategorii

Wydaje mi się, że wybór przodownika i przodowniczki dadzą nam wiele zabawy i gorących dyskusji B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując częściowo powyższe:

 

Kategorie:

 

1. Najładniejsza Raketa

2. Najładniejszy Komandir, Amfibia

3. Najładniejszy Wostok

4. Najładniejsza damka

5. Najładniejszy Poljot

6. Najładniejszy kwarc

7. Najładniejszy zegarek z lat 50-60 -tych

8. Najładniejszy Łucz

9. Najciekawszy składak :) (np. podwójny sekudnik red_2004)

10. Najciekawsza modyfikacja radzieckiego zegarka (np. ktoś z klubu do polskiego ma założone wymyślne wskazówki)

11. Najładniejszy polski zegarek

12.

13.

14.

 

n-1. Najładniejszy zegarek zajmujący w w/w drugie miejsce

n. Najładniejszy zegarek z czasów PRL w kolekcji klubowiczów KMZiZ.

 

Proponuję aby do środy podawać swoje typu do kolejnych edycji konkursu, a w czwartek o 20 startuje pierwsza edycja.

 

Proszę również o sugestie wobec poniższych zasad:

 

_______________________________________________________________

 

Zasady:

 

Każdy z członków klubu może zaprezentować tylko jeden swój zegarek w każdej edycji konkursu.

Zaprezentowane zdjęcie musi być wykonane przez właściciela zegarka, ew. przez znajomego fotografa.

Zegarek musi być własnością prezentującego.

Konkurs będzie polegał na zaprezentowaniu zdjęcia en face oraz opcjonalnie mechanizmu dokładnie tego zegarka.

Do każdego konkursu będzie założony osobny temat z informacją o rozpoczęciu i zakończeniu przyjmowana zgłoszeń (tydzień na zgłoszenia). Zgłoszenia będą przyjmowane na specjalny mail: mail_bę[email protected]

Nadesłane zdjęcia będą umieszczone w w/w temacie w formie ankiety, która będzie aktualna przez tydzień od momentu jej rozpoczęcia.

W każdym temacie-ankiecie będzie można wyrażać swoje opinie o zdjęciach i komentować je na gorąco.

W każdym temacie-ankiecie będzie można oddać tylko jeden głos na jedno zdjęcie.

Z każdego konkursu zdjęcie które uzyska największą liczbę głosów automatycznie zostanie przyjęte do ostatniego, czyli wybrania najładniejszego z najładniejszych.

Dodatkowo, w barażach zdjęcia które w poszczególnych etapach uzyskają drugie miejsce, będą walczyć o jedną zieloną kartę uprawniającą do dołączenia do finałowego konkursu.

 

 

_______________________________________________________________

 

 

Nagrody:

 

Proponuję aby w konkursie ostatnim, w którym zostanie wyłoniony najładniejszy zegarek z klubu KMZiZ były nagrody za pierwsze 3 (5?) miejsca. Jeśli ktoś ma jakieś "fanty" i może je przeznaczyć, będzie miło. Najlepiej byłoby gdyby były to zegarki, ale inne też mogą być. Dzięki temu może więcej osób weźmie udział :D i będzie ciekawiej.

Jako że wielbimy starocie (prawda?) to mogą to być np. radzieckie zegarki, nie w agonalnym stanie, ale w dobrym, bardzo dobrym. Ja wrzucam do pudła z fantami ustrojstwo do zdejmowania teleskopów (Darek, dogadamy się co i jak z zakupem). Potem zastanowimy się jak z ich podziałem.

 

PS. Dzięki Kadarius za chęć pomocy, jak coś wyjdzie to na gg ustalimy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Krzysiek - ustrojstwo leży i czeka jakby co

 

to ja podgrzeję atmosferę - funduję 3 nagrody:

 

1. Nowy, nigdy nie używany zegarek - współczesna Elektronika w pudle z papierami, kupiony w październiku 2008 - historia zakupu w wątku:

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?show...677&hl=from

 

post-12656-0-96470900-1331118903.jpg

 

2. zestaw 3 pasków - 18 mm - oczywiście nowych nieużywanych wraz z teleskopami

 

3. zestaw 10 stojaczków na zegarki

 

 

i jeszcze jedna uwaga do regulaminu - żeby nie wyszedł konkurs na najpiękniejszą fotografię proponuję żeby zdjęcia wykonywane były tylko na jednolitym jednobarwnym tle i zawierały tylko zegarek (ewentualnie podstawkę lub poduszeczkę do "unieruchomienia" zegarka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...żeby podsycić innych i lekko zirytowac oraz zachecic jednoczesnie powiem:

 

pewnie znowu wygram - jak w organizowanym kiedys konkursie na ZEGAREK W KANWIE SWIĄTECZNEJ

 

p.s.

 

uszczuplijcie i ujednoliccie nieco zasady w nowym jakimś juz temacie i czy moge juz przesyłac jutro i gdzie to zdjecie i czego na poczatek


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
9. Najciekawszy składak :D (np. podwójny sekudnik red_2004)

10. Najciekawsza modyfikacja radzieckiego zegarka (np. ktoś z klubu do polskiego ma założone wymyślne wskazówki)

 

Wietrzę nosem pojedynek na śmierć i życie "kolekcji" KaZeta z red_2004. Pierwszy mógłby włożyć do chińskiej koperty "koniokradzkiej" dwie damskie Zarie... To by był mod! :P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...żeby podsycić innych i lekko zirytowac oraz zachecic jednoczesnie powiem:

 

pewnie znowu wygram - jak w organizowanym kiedys konkursie na ZEGAREK W KANWIE SWIĄTECZNEJ

 

p.s.

 

uszczuplijcie i ujednoliccie nieco zasady w nowym jakimś juz temacie i czy moge juz przesyłac jutro i gdzie to zdjecie i czego na poczatek

 

tra ta ta ta ...

 

trochę konkurencji Ci wyrosło w tzw. międzyczasie :P - ot choćby sam mam zamiar stanąć w szranki i myślę że nie jestem bez szans w kilku kategoriach - szczególnie celuję w kwarce, damskie a i przypuszczam że w łuczach i oldtimerach też nie jestem bez szans.

 

Jedynym bezkonkurencyjnym kandydatem jest drewniana rakieta Krzyśka - tego na 100% nie mam czym przebić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...obawiam sie tylko że zamiast najładniejszych zegarków bedziemy prezentować te najżadsze i te które posiadamy tylko My


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszczuplijcie i ujednoliccie nieco zasady w nowym jakimś juz temacie i czy moge juz przesyłac jutro i gdzie to zdjecie i czego na poczatek

 

Janek,

do środy czekam na propozycje zmian w regulaminie, w środę podklejam temat z pierwszym konkursem, w którym będzie regulamin, oraz podany adres na który będą wysyłane zdjęcia. Termin na wysłanie zdjęć będzie tydzień, czyli reasumując:

29.01 - podanie regulaminu i maila do zgłaszania w podklejonym temacie

05.02 - wrzucenie przeze mnie nadesłanych zdjęć i ankieta ważna do 12.02

12.02 - oficjalne zakończenie pierwszych kwalifikacji i wyniki.

13.02 - ogłoszenie drugiego konkursu i zbieranie zdjęć.

20.02 - wrzucenie zdjęć i ankieta na 7 dni itd itd itd.

 

 

 

Jedynym bezkonkurencyjnym kandydatem jest drewniana rakieta Krzyśka - tego na 100% nie mam czym przebić

 

przypuszczam że jest jedna, rakieta budzik :P

 

a serio mówiąc, czy uważacie że jako osoba która zbiera zdjęcia i robi ankiety itd, mam startować czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wietrzę nosem pojedynek na śmierć i życie "kolekcji" KaZeta z red_2004. Pierwszy mógłby włożyć do chińskiej koperty "koniokradzkiej" dwie damskie Zarie... To by był mod! :P:P:D

 

Nieśmiać się, nawet już mam faworytów do tej kategorii oczywiście są to zegarki od kazeta - pare się znajdzie.

 

Krzysiek z tymi składakami żartowałem, ale moze sie nawet przyjmie( widac po Alamo), zapowiada sie fajna zabawa no i wyścig między co niektórymi, Jan juz przekonany o wygranej z pewnością pozamiata, ale czy jak zapowiedział kadarius wymiecie drewnianą rakiete, jak tak to czym, oj będzie ciekawie. A może juz na starcie wykluczyć obydwu panów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Krzysiek - startuj!!!

 

przy okazji warto sprecyzować - chodzi o zegarki naręczne??? nie o budziki/chodziki czy inne panele???

 

Jan - rakieta Krzyśka jest very rare :P ale też piękna jest bez dwóch zdań!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...obawiam sie tylko że zamiast najładniejszych zegarków bedziemy prezentować te najżadsze i te które posiadamy tylko My

 

Konkurs polega na wyłonieniu najładniejszych zegarków z naszych kolekcji.

Oczywiście miałem na myśli tylko naręczne, a dodatkową kategorię na kieszonkowe, ale jak będzie decyzja że budziki też to też (chociaż w nowych nabytkach dajemy głównie naręczne więc może budzik zostawmy? tylko budzik naręczne :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a serio mówiąc, czy uważacie że jako osoba która zbiera zdjęcia i robi ankiety itd, mam startować czy nie?

 

 

Krzysiek_W

 

Obowiązkowo masz brać udział w tym konkursie:)

Inną sprawą jest Rakieta - jest fajna - ale już zapowiadam, że w tej konkurencji będzie się działo! Jest tyleż pięknych Rakiet. oj dużo pięknych. Ten konkurs będzie przedni jak faktycznie zagłosujemy na najpiękniejszy, a nie najrzadszy. Powodzenia dla wszystkich uczestników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze dwie kategorie:

- Budziki (prawdziwe budziki - stojące nie naręczne)

- Stojące ( nazwijmy je kominkowymi żeby było weselej, bo z tego co pamiętam wyszedł tylko jeden taki model)

 

Ja już zaczynam polerować swoje majaki i jantary :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w czasie pierwszych dwóch, trzech odsłon wszystkie stojące nam się pokażą i później nie będzie oczym mówić.

 

I chyba trzeba dodać do regulaminu, że zegarek może startowć tylko raz. Bo inaczej będziemy mieli cały czas ten sam skład na pudle.

 

A teraz układam taktykę w której edycji konkursu wystartować, żeby mieć szansę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stojące ewentualnie jako osobna kategoria i bez mieszania ich z naręcznymi - nie byłoby sensu.

 

oczywiście że zegarek może stratować tylko raz - no bo jak wstawisz np. rakietę w konkursie rakieta to gdzie jeszcze?

jak rozumiem Krzyśkowi chodzi o zegarki mechaniczne, dla kwarców jest osobna podkategoria! - np. mam pięknego kwarcowego łucza - to wstawiam do kwarcowych nie do łuczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy może jeszcze w jakim rozmiarze ma być zdjęcie, bo znając możliwości kolegów zaraz pojawią się zdjęcie o wadze 20 mega i w rozdzielczości 10 000 na 10 000 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.