Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY ZEGAREK KLUBU - ZASADY

Rekomendowane odpowiedzi

A czy zegarki z lat 90 ale już ??????? ? ?????? mogą brać udział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy zegarki z lat 90 ale już ??????? ? ?????? mogą brać udział?

Myślę że tak, nie wiem co reszta na to.

Natomiast ogłaszam że robi się gorąco, już 7 zgłoszeń Raketa a co jedna to ładniejsza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Rakiety to chyba i Rossija mogą być.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy zegarki z lat 90 ale już ??????? ? ?????? mogą brać udział?

 

 

Myślę że tak, nie wiem co reszta na to.

 

Ja widziałbym to tak - zegarki rosyjskie mogą brać udział, ale tylko te modele, które są kontynuacją tych produkowanych jeszcze w ZSRR. Dla przykładu - Poljot 2612 (czyli z alarmam) - było wiele wersji, króre produkowano już z napisem made in russia, ale były to modele indentyczne, lub prawie identyczne z tymi produkowanymi pod szyldem ZSRR.

Teraz weźmy inny zegarek, np. Poljot 3133 - w latach 90 powstało od groma niezidentyfikowanych kolorowych odpustowych poljotów chronografów - nie wiem jak inni, ale ja zegarków takiego typu w konkursie za bardzo nie chciałbym oglądać.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mamy wybrać zegarek zgodnie z kategorią:

 

"n. Najładniejszy zegarek z czasów PRL w kolekcji klubowiczów KMZiZ"

 

to rosyjskie nie mogą być zgłaszane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem :(

Raketa poleciała na maila :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hy Moser jeśli chcesz zgłosić zegarek do konkursu to wyślij zdjęcie na maila podanego w regulaminie!

 

no chyba że chcesz się tylko pochwalić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np. Poljot 3133 - w latach 90 powstało od groma niezidentyfikowanych kolorowych odpustowych poljotów chronografów

 

 

a właśnie że zidentyfikowanych - wklajałem kiedyś katalog tej jarmarszczyzny


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przypominam, jeszcze dwa dni zostały ? zgłoszeń jak na razie 8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarze na gorąco:

będzie się działo, zegarki rewelacja! już 11 zgłoszeń na Rakiety.

W kwestii zasad:

zastanawiam się czy może nie zrobilibyśmy tak, że że zdjęcia do poszczególnych etapów można wysyłać już teraz (to właściwie już działa), tylko ankiety byłyby co tydzień, tzn. 1-8 luty ankieta nr 1, 8-15 ankieta nr 2, 15-22 ankieta nr 3. Zdjęcia w poszczególnych ankietach byłyby zdjęciami nadsyłanymi do godziny 20. Jak myślicie? konkursy i tak łącznie będą trwały kilkanaście tygodni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek może jednak trzymajmy się zgłoszeń tygodniowych. W tym tygodniu rakieta w przyszłym głosowanie i zbieranie zdjęć następnych itd. inaczej się straszny bałagan zrobi i nikt nie będzie pamiętał jakie zdjęcie na jaki konkurs. Poza tym jak wrzucę zdjęcie kwarcowego łucza to w jakiej kategorii??? łucz czy kwarc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek może jednak trzymajmy się zgłoszeń tygodniowych. W tym tygodniu rakieta w przyszłym głosowanie i zbieranie zdjęć następnych itd. inaczej się straszny bałagan zrobi i nikt nie będzie pamiętał jakie zdjęcie na jaki konkurs. Poza tym jak wrzucę zdjęcie kwarcowego łucza to w jakiej kategorii??? łucz czy kwarc???

Jak na razie wszyscy piszą w tematach maili którego etapu to dotyczy, mam nadzieję że dalej będą takie zgłoszenia wpływać. Jeśli ktoś zapomni, ew. napiszę maila z prośbą o określenie się do czego to jest kwalifikowane przez autora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy - atmosfera się zagęszcza, temperatura rośnie!

 

jest już 13 zgłoszeń !!!

 

jeśli ktoś ma jeszcze ochotę dołączyć do konkursu to zostało już niewiele czasu - łapcie się za aparaty i pstrykajcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie minuty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że trwa nabór na drugi etap, a na razie nie ma zgłoszeń...

 

PS. Jeden z uczestników napisał ważną uwagę: w regulaminie jest zapis o zdjęciach en face, ale myślę że chyba dopuszczalne będą zdjęcia z lekkim odchyleniem w stronę profilu? takie trochę łatwiej się robi :lol: Co uważacie Towarzysze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypominam że trwa nabór na drugi etap, a na razie nie ma zgłoszeń...

 

PS. Jeden z uczestników napisał ważną uwagę: w regulaminie jest zapis o zdjęciach en face, ale myślę że chyba dopuszczalne będą zdjęcia z lekkim odchyleniem w stronę profilu? takie trochę łatwiej się robi :lol: Co uważacie Towarzysze?

 

popieram "odchyłkę",

w przypadku części zegarków zbyt często moglibyśmy "podziwiać" widok obiektywu

poza tym to takie zdjęcia często potrafią w pełni wydobyć piękno zegarka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypominam że trwa nabór na drugi etap, a na razie nie ma zgłoszeń...

 

PS. Jeden z uczestników napisał ważną uwagę: w regulaminie jest zapis o zdjęciach en face, ale myślę że chyba dopuszczalne będą zdjęcia z lekkim odchyleniem w stronę profilu? takie trochę łatwiej się robi :) Co uważacie Towarzysze?

 

zdjęcia robione en face moga byc bardzo ciekawe. Zwlaszcza jeżeli wyjdą podobnie jak na jednej z najsłynniejszych aukcji na Allegro :)

 

KLIK :lol::lol::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej z odychłką, lepiej ocenić zegarek niż na "płaskim" zdjęciu jak np. moja rakieta. JA wysyłam zaraz zgłoszenie.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypominam że trwa nabór na drugi etap, a na razie nie ma zgłoszeń...

 

PS. Jeden z uczestników napisał ważną uwagę: w regulaminie jest zapis o zdjęciach en face, ale myślę że chyba dopuszczalne będą zdjęcia z lekkim odchyleniem w stronę profilu? takie trochę łatwiej się robi :lol: Co uważacie Towarzysze?

 

 

Czy MiRa traktujemy jako Wostoka ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mir to nie Wostok, to oddzielna marka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w sprawach organizacyjnych, wydaje mi się, że w konkursie nr 7 będzie za dużo wszystkiego na raz. Zegarki z lat 50 i 60 to tak na szybko: Pobieda, Kama, Majak, Start, Wołna, Ałmaz, Mir, Kirowskie, Stolicznyje, Sportiwnyje, Sygnał, Moskwa ...

Ja proponawałbym rozdzielić to na 2 konkursy czyli:

1. Konkurs na najładniejszy zegarek z mechanizmem Pobiedy i jego modyfikacjami - czyli Pobieda, Majak, Kama, Start ... - ogólnie określając - mała sekunda + Pobieda i jej modyfikacje (np. Sportiwnyje, Moskwa ...) z centralnym sekundnikiem

2. Konkurs na najładniejszy zegarek z lat 50 i 60 bez Pobiedy i jej modyfikacji - czyli Kirowskie, Mir, Wołna ...

 

Tak jeszcze myślę, że można by dodać takie cztery kategorie:

- najładniejsza Sława

- najładniejszy zegarek kieszonkowy

- najładniejszy zegar (czyli budziki, kominkowe, naścienne)

- najładniejszy zegarek z pozostałych marek - są męskie zarie, czajki - bardzo ładne modele, a do żadnej z obecnie istniejących kategorii nie pasują.

 

 

Jesnocześnie proponowałbym połączyć kategorie najciekawszy składak z najciekawszą modyfikacją, bo jedno z drugim ma wiele wspólnego, poza tym wydaje mi się, że w kategorii składak jak i w kategorii modyfikacja nie będzie za dużo zgłoszeń, tak więc można by połączyć je w jedną.

 

Może trochę za późno o tym piszę, ale dopiero teraz przyszły mi na myśl te propozycje.

 

Ogólnie to ten konkurs jest świetnym pomysłem, chyba będę musiał pożyczyć od kogoś cyfrówkę, albo zrobię fotki zenitem i je potraktuję skanerem. W niektórych kategoriach mógłbym przypuszczać atak na pierwsze miejsce :lol:


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze Sławą tośmy pojechali :lol:!

 

jak można było zapomnieć??? - koniecznie należy dodać do kategorii konkursowych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, ja też lubię i mam trochę radzieckich zegarów, budzików i chodzików z tym, że dla nich to ewentualnie powinien być później osobny konkurs. Jak to już wcześniej napisał Kadarius trudno w pożniejszym etapie porównywać np chodzik Molnia ze Strielą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze Sławą tośmy pojechali :)!

 

jak można było zapomnieć??? - koniecznie należy dodać do kategorii konkursowych!

 

Co jest! gdzie są ci organizatorzy! :) zaraz dodaję (na obronę powiem że nikt nie upominał się wcześniej :lol: ). W edycji 2010 nie będzie takich wpadek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.