Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

Rzeczpospolita, dział "Pieniądze" temat zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem, czytałem.... gratuluje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do gratulacji, milo by przeczytac te teksty.

 

Pozdrawiam,

Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś sugestie ?

Ja osobiście nie czuję się najlepiej w "antykwariacie".

Tak jednak chciał p. redaktor Piotr Cegłowski.

Takie wskazówki na ewntualną następną rozmowę ?

 

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos mniej o biznesowej, a wiecej o sentymentalno-duchowo-pasyjnej stronie naszej pasji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł bardzo konkretny, dużo w nim faktów, bardzo miła odmiana od pobieżnych "notatek" o zegarkach i często gęsto "modzie" na zegarki, spotykanych w różnych czasopismach. Mi się bardzo podobał. Może troszkę przebrzmiewa jak poradnik kupującego/inwestora, ale to tylko na plus całokształtowi. Widać, że rozmówca zna się na rzeczy i wie co mówi ;) to dziś rzadkość więc ja bym nie zmieniał zbyt wiele. Mi bardzo spodobało się takie profesjonalne podejście.

Świetnie się czyta, gratuluję :P

Moze cos mniej o biznesowej, a wiecej o sentymentalno-duchowo-pasyjnej stronie naszej pasji :D

Ze swojego doświadczenia wiem, że właśnie sentymentalne podejście do tematu jest dla laików kompletnie niezrozumiałe, dla większości zbieranie zegarków to fanaberia, a jak słyszą o duszy i sercu zegarka to zaczynają się pukać w głowę. W tym właśnie podobało mi się trochę inne podejście do tematu, które uważam zwykłemu człowiekowi da więcej do myślenia niż wznoszenie peanów nad złożonością mechanizmów i ich komplikacjami :D ale to tylko moje zdanie ;)


Spacelovematic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale małej nieścisłości niestety autor artykułu nie uniknął:

(...)Wysokiej klasy zegarków nie produkuje się w Azji czy Afryce(...)

 

Może się mylę, ale Credor (IMHO) się do takich zegarków zalicza.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów ;)

jestem tu nowy i wielkiej wiedzy zegarkowej nie posiadam, chciałbym się jednak podzielić z wami taką małą refleksją. Nie tylko patki i IWC zasługują na uwagę. Czemu w tych artykułach nnie ma słowa o Japonii? W innych branżach "podróbki" wykonywane przez Japończyków są przedmiotem pożądania i osiągają wysokie ceny. Tak jest np. z samochodami - datsun 240z z lat 70tych będący kopią jaguara, czy z kopiami gitar gibson wykonywanych w latach 70.


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko patki i IWC zasługują na uwagę

Interesująca sugestia. Wręcz powiem że współczesne IWC coraz mniej zasługują na uwagę.

A jest tyle innych zacnych ...

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.