Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

procol

Jak zdjac pasek?

Rekomendowane odpowiedzi

Dosyc banalne z pozoru pytanie. Chodzi mi o zdjecie paska (nie podoba sie zonie) i zalozenie innego. Problem w tym, ze obecny pasek (skorzany) jest idealnie spasowany, nijak go przesunac na teleskopie. Nie chcialbym oczywiscie przy okazji uszkodzic paska lub zarysowac metal. Jak sie do tego zabrac?

Procol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć takie małe narzędzie do wyjmowania teleskopów. Ponieważ często przekładam paski to sobie nabyłem za 20 zł. Jak musisz sam to weź prosty (niekrzyzakowy) śrubokręcik (taki do precyzyjnych rzeczy) i wsuń go przy samej opercie, tak by czubek oparł sie na teleskopie, teraz odsuń srubokręt od koperty w stronę paska. Udało się? Nie, spróbuj jeszcze raz.

Jak sie zabierasz to rób to "od spodu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej mieć takie małe narzędzie do wyjmowania teleskopów. Ponieważ często przekładam paski to sobie nabyłem za 20 zł. Jak musisz sam to weź prosty (niekrzyzakowy) śrubokręcik (taki do precyzyjnych rzeczy) i wsuń go przy samej opercie, tak by czubek oparł sie na teleskopie, teraz odsuń srubokręt od koperty w stronę paska. Udało się? Nie, spróbuj jeszcze raz.

Jak sie zabierasz to rób to "od spodu".

 

grzesiek a gdzie kupiłeś takie urządzonko?

 

Bo w timepol kosztuje 40 zł ;)

Masz namiary na jakiś netowy tani sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzwyczajniej w świecie u lokalnego "batermistrza". Często u niego przekładałem paski (u niego zakupione) i głupio było mu juz brać za "usługę", więc spytał czy chcę, przywiózł, pokazał jak używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam dużo brzydziej wykonane ;) i zaczyna korodować, tam gdzie odlazła farba - bedzie trzeba oskrodać i Hammeritem polecieć. Ale w sumie podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uzywam bardzo starego odpowiednio dopilowanego skalpela...mialem rozne urzadzenia...ale kazde sie szybko zuzywa...a moj skalpel jak nowka... ;););)


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczał jakikolwiek nożyk z odpowiednio cienkim ostrzem. Ale często mozna to zrobić nawet bez użycia narzędzi, po prostu paznokciami. Zależy od zegarka. Gorzej jest z bransoletą, tu używałem dużej grubej igły ;)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gorzej jest z bransoletą, tu używałem dużej grubej igły

ja spinacza biurowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gorzej jest z bransoletą, tu używałem dużej grubej igły

ja spinacza biurowego ;)

 

Nie wazna metoda, liczy sie efekt koncowy, chociaz glupio przed klientem sciagac mu bransolete spinaczem...


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie jakiś domowy, McGyverowski sposób na skrócenie bransolety?

 

Młotek, stępiony gwóźdź? ;)

Tylko w czym przytrzymywać bransoletę w czasie wybijania? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...położyć na dziurce z deski do krojenia... :oops: ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...położyć na dziurce z deski do krojenia... :oops: ;)

 

 

Marcin

 

Dobre, dobre, ale trzeba mieć masywną deskę, żeby nie sprężynowało. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt... dasz rade jak pokombinujesz :wink: ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukać w garażu/piwnicy/u sąsiada kowadła ślusarskiego - ma stosowną dziurę. Lub spreparować jakiś wyciskacz, np. od łańcucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
800019T1.GIF

Profesjonalny element zegarowy

 

:(:(:P

 

piotrek

 

Pewni by się dało tym otworzyć zegarek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabawka ale wolę Bosha w kolorze ciemnozielono-granatowo-szaro-antracytowym, jest profesjonalny. No i Hilti, idealne młotki udarowe do zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokazał jak używać.

 

grzesiek, a możesz zrobić szybki kurs on-line? :D

Jutro chyba będę miał to coś. Teraz męczę się scyzorykiem i nie mogę zdjąć bransolety. :D Dam sobie spokój, bo boję się, że coś porysuję.

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toto ma dwie, awłaściwie 3 końcówki. Olewamy tą szeroką (używam do wyjmowania koronki z wałkiem). Cieńszy koniec ma dwie strony (można przekładać po odkręceniu, tak jak zmiana ołówka/rapidografu w cyrklu) wybieramy stronę, która przypomina język węża, taka rozdwojona. Tą rozdwojoną końcówkę wkładamy między pasek, a kopertę w taki sposób by telaskop był w rozdwijeniu. Teraz prawem łoma/dźwigni odciągamy końcówkę teleskopu i wyjmujemy całość (pasek z teleskopem) z zegarka. Z bransoletą jest łatwiej, na ogół od dołu są "onienka" przez które najlepiej operować.

 

Jak zobaczysz przyrząd to zauważysz, że jak mawiała moja prababcia "same oczy widzą" jak go uzyć.

 

Żeby nie porysować szkła i żeby zegarek nie uciekał radzę połażyć go na płaskim blacie przykrytyn czymś wykonanym z matowej skóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.