Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartheck

Zegarek Abrahama Lincolna

Rekomendowane odpowiedzi

http://deser.pl/deser/1,97052,6367982,Zega...iadomoscia.html

 

z6367870X.jpg

z6367851X.jpg

z6367855X.jpg

z6367854X.jpg

 

"Niezwykłego odkrycia dokonali pracownicy Muzeum Historii Ameryki w Waszyngtonie. Wewnątrz zegarka, który należał do Abrahama Lincolna, znaleźli wyryty przez zegarmistrza napis z czasów wojny secesyjnej. Inskrypcja w środku zegarka 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych informuje o...

 

...ostrzelaniu Fortu Sumter w Karolinie Południowej w kwietniu 1861 roku. Wydarzenie to uważa się za początek wojny secesyjnej. Zegarmistrz Jonathan Dillon właśnie tych dniach naprawiał zegarek Lincolna i postanowił wyryć wiadomość o wypadkach w Forcie Sumter wewnątrz mechanizmu. Lincoln nigdy jej nie przeczytał. Ani nikt inny przez prawie 150 lat.

 

Sam Dillon w wywiadzie udzielonym dziennikowi ''The New York Times'' w 1906 roku opowiadał o tym, że jak tylko usłyszał o pierwszych strzałach wojny secesyjnej, otworzył zegarek i wygrawerował na metalu: ''Padł pierwszy strzał. Niewolnictwo jest martwe. Dzięki Bogu mamy prezydenta, który przynajmniej będzie próbował.''

 

W rzeczywistości napis brzmi trochę inaczej: ''Jonathan Dillon, 13 kwietnia - 1861, Fort Sumpter został zaatakowany przez rebeliantów wspomnianego wyżej dnia J Dillon, 13 kwietnia 1861, Waszyngton, dzięki Bogu mamy rząd, Jonth Dillon.''

 

Do otworzenia mechanizmu pracowników muzeum namówił praprawnuk zegarmistrza, Doug Stiles, który dowiedział się o wiadomości zostawionej przez przodka. Chciał sprawdzić, czy jego opowieści są prawdziwe - nie zawiódł się."


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Czytałem o tym. Bardzo ciekawa historia. Ciekaw jestem ile jeszcze takich nieodkrytych tajemnic i to nie tylko związanych z zegarkami, pozostało do odkrycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia ciekawa, ale zegarmistrz - psuj i wandal !!!!


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej z fotek wynika, że w Stanach nic się nie zmieniło jeśli chodzi o wandali zegarmistrzów ;)

Żal mi tych zegarków odkręcanych Chińskimi kiepskimi wkrętakami :) szczególnie jeśli są to zabytkowe i unikalne egzemplarze.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.