Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

A propos Raya. Wczoraj chciałem nieco dokładniej wyczyścić zakamarki w swoim egzemplarzu i wypiąłem bransoletę. Bambino akurat plątał się pod ręką, więc przyszedł mi do głowy taki eksperyment. HOT OR NOT? :)

 

Strzelone na szybko telefonem, więc jakość oczywiście podła mimo prób ratowania.

 

 

Coś mi na pierwszy rzut oka przypomina

a3f2839280b2fb2887e66219b2aac0c7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiesz, że jest fajniejszy od sumo, to go trzymaj ;)

W tym temacie na pewno :P

Jak to Piotrek mówi ... Sumo trzeba mieć na stanie magazynowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek dziś dotarł :)

 

 

Bardzo fajny.

Jak dla mnie Twój Orient zjada Alpinista od Seiko w prawie każdym aspekcie.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny.

Jak dla mnie Twój Orient zjada Alpinista od Seiko w prawie każdym aspekcie.

Dziękuję bardzo.

Miałem kiedyś wersję tego modelu biało złotą i później żałowałem, że sprzedałem.

Miałem też kiedyś sarb017, poszedł do ludzi po tygodniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po spięciu bransolety widzę, że do tych maskownic trzeba by jakiegoś kowala artystycznego jednak zatrudnić. A szkoda bo w sumie bardzo chętnie bym go tak ponosił. Wydaje się mniejszy niż na pasku.
 

41575718551_e416229afe_b.jpg

 

26707570037_9f1b6cfac8_b.jpg

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się że Bambino na bransolecie może tak dobrze wyglądać. Świetny pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po spięciu bransolety widzę, że do tych maskownic trzeba by jakiegoś kowala artystycznego jednak zatrudnić. A szkoda bo w sumie bardzo chętnie bym go tak ponosił. Wydaje się mniejszy niż na pasku.

 

 

 

 

Właśnie bransy najbardziej brakuje mi w Curatorze

 

Wysłane z mojego Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam, że piszę w tym temacie, ale czy jest ktoś z Łodzi, kto posiada Orient Star Classic z rezerwą chodu (np: ref. SAF02002B0, SAF02004W0 lub inny tego typu) ? Chciałbym przymierzyć przed ewentualnym zakupem, bo boję się, że to 13.1mm może być ciut za wysokie jak dla mnie do marynarki/garnituru. W zamian mogę zaoferować do przymiarki Seiko SRPC03J1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też się pochwalę, co tam. Nowy w rodzinie

W bambino jestem spełniony

771b17cfc77fe140d01416ea228447dc.jpg0502730970aadcffab928bdc9c4228bb.jpg

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez abir

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki podpowiedziom kolegi denver47 mogę teraz strzelać fotki nawet w nocy :)

 

 

Możesz napisać co doradził kolega denver47? Z chęcią też bym zrobił kilka ładnych zdjęć :)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział, żeby włączyć światło w pokoju. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- włączyć światło czyt. odpalić lampę, rozproszyć, odbić od czegoś by zmiękczyć, pobawić się w trybie M (body/lampa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dokładnie- włączyć światło czyt. odpalić lampę, rozproszyć, odbić od czegoś by zmiękczyć, pobawić się w trybie M (body/lampa)

Da radę w taki sposób z telefonem komórkowym?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M - jak najbardziej, światło to nędzna dioda, ale wówczas lampka biurowa, pod nią kartka, papieru, prześcieradło, bibułka - cokolwiek co trochę rozproszy, zmiękczy - inaczej wyjdzie płaskie i nijakie zdjęcie.

 

W telefonie gorzej będzie zapanować na balansem bieli, ale też się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy braku zewnętrznej lampy można na wbudowaną nałożyć jakiś prowizoryczny dyfuzor z paczki po fajkach albo dozownika od płynu do płukania (któraś marka ma takie bańki nakładane na nakrętkę).

 

fidelio, zależy od modelu telefonu. Te nowe flagowce to cuda robią z tego co widzę. Jeśli dysponujesz czymś mniej przebojowym, to powalczysz, o ile telefon obsługuje strzelanie w RAWach. Przy samych JPG to będzie droga przez mękę (zwłaszcza z różnymi źródłami światła bo wtedy – jak pisał denver – balans bieli dostanie j*bla). Na upartego zawsze możesz spróbować zasłonić diodę jakąś gazą czy czymś takim, może coś się uda.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

 

fidelio, zależy od modelu telefonu. Te nowe flagowce to cuda robią z tego co widzę. Jeśli dysponujesz czymś mniej przebojowym, to powalczysz, o ile telefon obsługuje strzelanie w RAWach. Przy samych JPG to będzie droga przez mękę (zwłaszcza z różnymi źródłami światła bo wtedy – jak pisał denver – balans bieli dostanie j*bla). Na upartego zawsze możesz spróbować zasłonić diodę jakąś gazą czy czymś takim, może coś się uda.

Huawei P10... I nic więcej... Podobno do zdjęć jest całkiem ok, ma rozbudowany tryb M, choć ja, póki co, zatrzymałem się na etapie zabawy filtrami  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na indeksy. Szkoda, że widać to dopiero pod lupką.

 

11556925_DSCF2012.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo zrozumiałeś. Te "szkody górnicze" to ręcznie nakładana luma, a nie maszynowa produkcja. Podobnie ma Seiko Marinemaster 300M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ino w MM pewnie jest to w innych pieniądzach  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przy normalnym noszeniu nie widać. Ale sama świadomość daje satysfakcję. Piękny Orient.

 

Co do zdjęć telefonem to mój alcatel można powiedzieć że robi zdjęcia poglądowe. Dlatego gdy chce coś ładniej pokazać to w moim przypadku puszka ze słoikiem i latarnia albo światło zastane

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez abir

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo zrozumiałeś. Te "szkody górnicze" to ręcznie nakładana luma, a nie maszynowa produkcja. Podobnie ma Seiko Marinemaster 300M.

 

no nie zrozumiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.