Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

@Novvy33' możesz podrzucić jakieś zdjęcia zrobione przy lepszym świetle (na zdjęciu tarcza wygląda bardziej na granatową niż zieloną)?

 

Aktualnie cieszę się jedynym orientem w kolekcji:

 

orient5.jpg

Jak znajdę chwilę to cyknę kilka fotek ;)

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zdaje się wspominany przeze mnie chwile wcześniej juesej ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dokładnie. ;) Jeśli dobrze pamiętam to posiadasz czarną wersję tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. ;) Jeśli dobrze pamiętam to posiadasz czarną wersję tego modelu.

post-97650-1544128745,2_thumb.jpg

Owszem bezel u Ciebie chodzi gładko? Bo u mnie ostatnio coś bez nie bardzo...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach macania Mako 3 takie przemyślenia. Najnowsza generacja to zegarek Seiko z logo Orienta na tarczy, design i wpływy tej marki są tutaj ewidentne. Już po wprowadzeniu Raya było widać wpływy marki Seiko na Orient, następnie Mako USA i teraz najnowsze Mako III. Z reszta na deklu brakuje już nawet logo Orienta jak to było w poprzednich wersjach, a znajduje się napis Epson. Jeśli chodzi o Mako III to bym go określil raczej następca Mako USA niż drugiej generacji - zegarek jest jego zrzynka z pewnymi różnicami: inne indeksy, podziałka minutowa na tarczy, a nie wewnętrznym ringu, wskazówki są podobne jak w modelu USA jednak smuklejsze i dłuższe. Uważam, ze wydłużenie ich bardzo dobrze im zrobiło i idealnie trafiają w podziałkę. Mako 3 jest zegarkiem wyższym, a to z uwagi na inny bezel, który porównując przy moim Ray I czy Mako II w galerii handlowej chodzi o wiele lepiej. Wyższy bezel i brak wewnętrznego ringu powoduje wizualne pogrubienie, a nie spłaszczenie zegarka - dla jednych będzie to wada, innych zaleta. Mnie się to osobiście podoba. Logo na koronce jest grawerowane(?), a nie tłoczone jak wersji I (nie wiem jak było w II) co mi się mniej podoba. Luma taka sama jak w rayu, świeci dość dobrze. Bransoleta wydaje się być ta sama jak w poprzednich wersjach, maskownice wyglądają jak w USA odsłaniając kawałek koperty po łuku. Poza tym różnic od poprzednich modeli zbyt wiele nie ma, ot Mako z szafirem i kolejny raz odbiegające wizualnie tarcza, wskazówkami i bezelem. Tak samo fajny jak poprzednicy, tylko moim zdaniem ładniejsza wersja wizualna. Kolor zielony jest świetny, butelkowa zieleń wkładki bezela + szmaragdowa tarcza wyglądająca zupełnie inaczej na żywo niż na zdjęciach. Ten kolor pięknie gra ze światłem i jest moim zdaniem zdecydowanie najciekawszym z dotychczasowych modeli.

]post-30508-0-38821300-1544353572_thumb.jpegpost-30508-0-69680700-1544353619_thumb.jpegpost-30508-0-13650800-1544353704_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z dzieckiem na ręku

6053e1b9fedb2f3f2c1109d3d21f92c0.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem bezel u Ciebie chodzi gładko? Bo u mnie ostatnio coś bez nie bardzo...

 

 

Chodzi tak jak na samym początku. Więc jak na cenę zegarka to jest całkiem dobrze.

 

@jbravo, dzięki za zdjęcia i za zdanie relacji z pierwszych dni użytkowania. Niestety zdjęcia nadal nie oddają tej zieleni, pozostaje więc kupować w ciemno albo czekać aż pojawią się w stacjonarnych sklepach. ;)

Pierwsze zdjęcie jest najbliżej temu jak zegarek wygląda na żywo?

Edytowane przez valhali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tak jak na samym początku. Więc jak na cenę zegarka to jest całkiem dobrze.

 

@jbravo, dzięki za zdjęcia i za zdanie relacji z pierwszych dni użytkowania. Niestety zdjęcia nadal nie oddają tej zieleni, pozostaje więc kupować w ciemno albo czekać aż pojawią się w stacjonarnych sklepach. ;)

Pierwsze zdjęcie jest najbliżej temu jak zegarek wygląda na żywo?

Tak, wiem, ze zdjęcie może nie jest najlepszej jakości ani najbardziej udane ale trochę udało się uchwycić ten morski kolor tarczy. :)

 

Może bardziej pogladowy będzie filmik z youtube:

 

https://m.youtube.com/watch?v=vchLZlp04DQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę swoim Orientem - zwłaszcza, że między innymi mam jednego z nowszych, czyli nowe Big Mako. Noszę go już ponad dwa miesiące i bardzo sobie chwalę.

post-95806-0-14504800-1544424043_thumb.jpg  post-95806-0-96903100-1544424051_thumb.jpg

 


Lorus RT313CX9, Orient Big Mako FEM75002D6, Tissot PRS 516 T044.430.21.051.00, Seiko SRP767, Seiko SKX007Vostok Amphibia 120512 + batman bezel mod, Orient Sea King lata 70., EPOS Passion 3401.132.20.15.30, Orient Big Mako II RA-AA0011B19B, Glycine Combat Sub 42 Golden Eye GL0093, Orient Star WZ0071DJ, Zodiak Sea Dragon ZO9911, Eterne Soleure 8310.41.13.1225, Seiko Sumo SZSC004, Revue Thommen Diver Professional 17030.2137, Hamilton Khaki Air Race GMT H776650, Lorus RL449AX9G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Mako III - wersja zielona. Posiadam go od tygodnia i jestem bardzo zadowolony. Stop sekunda, dokrecanie, mechanizm orienta, szafir, ładna luma, 200 m wodoszczelnosc. W moim odczuciu bransoleta jest co najwyżej poprawna, nie ma co jej za bardzo zachwalać. Zdążyła złapać jakieś pojedyncze włoskowate ryski i dziwne otarcia jakby zdarta stal - te otarcia są bardzo słabo widoczne. Przy okazji ma ktoś jakiś sprawdzony sposób Na polerowanie i usuwanie rys, otarć bransolety stalowej? 48658dd068f71cd1c2dcb8a0c5dfe9a8.jpg59496c63fc978cbe809ffe17643bf04d.jpgf9a94aa9097b40532e3b3b9fb0225b45.jpge487f1e7c4c5d31d950402d0c26cb186.jpg

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie na żywo obejrzeć te nowe Orienty.

Na żywo wyglądają powalająco :)

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On sie czyms rozni od Mako Usa 2 ?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Może wielkością i wyglądem?

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On sie czyms rozni od Mako Usa 2 ?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Z widocznych różnic - w Mako 2 USA przewiercone uszy, pełne maskownice, ring z podziałką wokół indeksów i trochę inne indeksy.

 

Edit: brak Epsona z tyłu ;)

Edytowane przez tomek.wzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z widocznych różnic - w Mako 2 USA przewiercone uszy, pełne maskownice, ring z podziałką wokół indeksów i trochę inne indeksy.

 

Edit: brak Epsona z tyłu ;)

To w III nie ma pełnych endlinków?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzed paru dni, cieszy cały czas i już człowiek patrzy na inne OS..

 

 

Mam taki sam tyle że na bransolecie :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy sikor

post-107616-0-73172100-1544476863_thumb.jpg

post-107616-0-09861000-1544476901_thumb.jpg

Edytowane przez Rallus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że do Orientów mam zawsze miętę i szukałem zegarka z białą tarczą ( bo od ciemnych to mi już smutno ) więc nie mogłem się oprzeć aby od kolegi z grupy na FB nie odkupić za dosłownie "pińćset z małym +" takiego oto Don Wasyla ( Ref. FET0V002W0) 

Mam teraz tylko dylemat odnośnie portek bo fabrycznie ubrany był w czarną gumę a gum to przecież prawdziwy mężczyzna nigdy nie używa :D . Podpowiedzcie mi w co waszym zdaniem powinienem tego Cyganka ubrać.

 

PS. Na koniec moja króciutka mini recenzja tego Orienta: ładny, bardzo punktualny (+4 sek/doba) z ślicznym złoto - czarnym PVD, z piękną lumą i świetną tarczą ale ...... z powaloną długością uszu gdyż moim zdaniem są o pół milimetra za krótkie ( tak jakby były specjalnie projektowane pod fabryczną gumę) i jest problem ze zmieszczeniem nawet cienkiego paska gdyż ociera o kopertę. Chyba trzeba popróbować z jakimś ładnym NATO.

I jeszcze jedna mała dygresja in minus - ciekawi mnie co na myśli miał jakiś żółty świr który przeszklił dekiel ....... ciemno niebieską szybką  <_<  :( . Rozumiem, że ten mechanizm Cal. 46B40 jest paskudny jak doopa pawiana ale lepiej było zrobić pełny dekiel niż wkomponowywać ciemno niebieską szybę w kopertę w złotym kolorze.

 

 

post-99061-0-68626600-1544559669_thumb.jpg

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japoński bond4d4125f321d1fe03dea8e82911db9583.jpg

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.