Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Masu napisał(-a):

Myślę, że jednak kolejka już dawno się utworzyła :D

Faktycznie. Zegarek może się podobać. Nic tylko zrobić licytację a za te pieniądze sobie jakiegoś taniego GS-a kupić ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Faktycznie. Zegarek może się podobać. Nic tylko zrobić licytację a za te pieniądze sobie jakiegoś taniego GS-a kupić ;) . 

Od pół roku go "sprzedaję" i co ubiorę na nadgarstek to odpuszczam ten pomysł :D W końcu pewnie tak zrobię bo w głowie mam milion sto zegarków na dobę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Masu napisał(-a):

Od pół roku go "sprzedaję" i co ubiorę na nadgarstek to odpuszczam ten pomysł :D W końcu pewnie tak zrobię bo w głowie mam milion sto zegarków na dobę :) 

A potem będą żale na Forum, jak za utraconą miłością. ;) Są dwie szkoły realizowania marzeń, jedna sprzedawanie i dokładanie i tak mniej więcej po roku dwóch upragniony Rolek - to szybka droga na wyżyny. Drugą ja wybrałem, rzadko sprzedaję, dzięki temu nie mam moralnego kaca, że coś utraciłem, ale do Roleksa długa droga ;) , Zresztą u mnie Roleksa zastępuje Grand Seiko ze Spring Drivem (po drodze GS kwarc). 

Więc jaki wniosek? Nie sprzedawaj a jak już to mnie :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Są dwie szkoły realizowania marzeń

Rzadko kiedy moim marzeniem jest wchodzenie na kolejne poziomy cenowe, ale za to mam przynajmniej 50 modeli wśród samych japońskich marek, które chciałbym kiedyś posiadać, nie wydając na to za bardzo kolejnych pieniędzy. Rotacja to moje rozwiązanie problemu, dlatego nieraz po kilku miesiącach cos trafia do nowego właściciela, a czasami (jak w przypadku mojego GS'a czy Presidenta) trwa to dłużej niż rok i dalej noszę je z przyjemnością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Masu napisał(-a):

Rzadko kiedy moim marzeniem jest wchodzenie na kolejne poziomy cenowe, ale za to mam przynajmniej 50 modeli wśród samych japońskich marek, które chciałbym kiedyś posiadać, nie wydając na to za bardzo kolejnych pieniędzy. Rotacja to moje rozwiązanie problemu, dlatego nieraz po kilku miesiącach cos trafia do nowego właściciela, a czasami (jak w przypadku mojego GS'a czy Presidenta) trwa to dłużej niż rok i dalej noszę je z przyjemnością :)

Wchodzenie na wyższe poziomy cenowe jest chyba nieuniknione, o ile jest możliwe, bo zawsze chciałoby się mieć jakiś zegarek, na który aktualnie nas jeszcze nie stać. Pomijam popularny niestety model postępowania wśród "kolekcjonerów" (cudzysłów nieprzypadkowy) kupowania dla innych, czyli chęć pokazania się. Jakiego GS-a posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Wchodzenie na wyższe poziomy cenowe jest chyba nieuniknione, o ile jest możliwe, bo zawsze chciałoby się mieć jakiś zegarek, na który aktualnie nas jeszcze nie stać. Pomijam popularny niestety model postępowania wśród "kolekcjonerów" (cudzysłów nieprzypadkowy) kupowania dla innych, czyli chęć pokazania się. Jakiego GS-a posiadasz?

 

Tak, pewnie trochę się wspinam cenowo, ale nie jest to dla mnie wartość najważniejsza i wielokrotnie kupiłem zegarek o połowę tańszy, niż ten który sprzedałem :)

Mój GS to pierwszy kwarc marki z lat 90-tych, ale wciąż z zachowaną stylistyką Taro Tanaki z poprzednich modeli z lat 60-tych czyli SBGS003.

 

DSCF0438.thumb.JPG.6c57080c707bd3534a31d6d8f9ea93f4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Masu napisał(-a):

 

Tak, pewnie trochę się wspinam cenowo, ale nie jest to dla mnie wartość najważniejsza i wielokrotnie kupiłem zegarek o połowę tańszy, niż ten który sprzedałem :)

Mój GS to pierwszy kwarc marki z lat 90-tych, ale wciąż z zachowaną stylistyką Taro Tanaki z poprzednich modeli z lat 60-tych czyli SBGS003.

 

DSCF0438.thumb.JPG.6c57080c707bd3534a31d6d8f9ea93f4.JPG

Tak się zastanawiam co w tych GS-ach jest, że takie robią wrażenie, pomijam wspaniałe wnętrza. No i ta fotka, jak zwykle wysokiej klasy. Wspinaczka dla samej wspinaczki to głupota. To musi mieć jakiś głębszy sens. Ale chyba za bardzo tu od tematyki orient-alnej odbiegliśmy, choć firma jak najbardziej z Orientu ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2021 o 18:52, Miszkolc napisał(-a):
W dniu 7.11.2021 o 14:52, emiel napisał(-a):
Jako, ze najnowsza iteracja M-force nie jest już diverem, to pospieszyłem się kupić coś z poprzedniej i trafiłem. Zawsze jakoś się obawiałem, ze to za duże będzie, niewygodne itd. "Wierutna bezedura!" Nie taki diabeł straszny jak go malują i szczerze mówiąc, to ten m-force leży mi na łapie lepiej niż niektóre teoretycznie mniejsze w mojej kolekcji. Porządna jakość wykonania i tak się zastanawiam czy nie dokupić jeszcze jednego albo dwa (zielony i ninja), bo za niedługo okaże się, że po przepoczwarzeniu się w kompaso-coś-tam, Orient nie wróci już do tej serii, jako prawilnie nurkowej. Polecam.
 
vK19hdH.jpg&key=9c86bc1cd36e7601ef2461434dbca47f07c091f14bb9d48d339d2fbaf9969725
tawYTUQ.jpg&key=356daab2d301c180be4fd231d362cc7ba8f664d0391aba54dd23b633cd76588b

Pokaż więcej  

Nie wiem ile płaciłeś, ale w przystępnych cenach jest na niemieckim Amazonie.

Nie opłaca mi się kompletnie z Europy sprowadzać zegarków, akurat tego dorwałem na Rakutenie. Dzięki mimo wszystko za info, może komuś się przyda.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Ray 2 wjechał ( czwarty już)... Teraz pewnie będę myślał o całym czarnym - choroba postępuje...

20211117_094545.jpg


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2021 o 10:20, karloss napisał(-a):

IMG_20211106_101421.jpg

 

Ładne toto. Jaka to referencja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przepastnych czeluści pawlacza .... a może kto przytuli 😍

 

 

IMG_20211120_121228 mini800.jpg

IMG_20211120_121300 mini800.jpg


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie nosi, a mam go od 2014
c3f0c1bc5ecd52da725afee044124874.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie do rozstania z tą wersją ( zapraszam), ale następca już zamówiony. Bo Outdoor skradł serce c9f6d89ec1dc2aa808cedaac5875e6aa.jpg&key=337887227df643f2f2513acf91372e11f85a6f36d73f39244816de478123e7fb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że czarny mało praktyczny i szybko się wyciera, ale jak zrobiłem przegląd, to okazało się, że pozbyłem się wszystkich czarnych i nie miałem co założyć do scyzoryka 15a34da8caf1b0796a3fe6ee584379ba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, siomon napisał(-a):

Dzisiaj przyjechał :)

Gratulacje. Świetna gitara, ładniejsza (subiektywnie) od tych nowych z logo Orienta. 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Gratulacje. Świetna gitara, ładniejsza (subiektywnie) od tych nowych z logo Orienta. 

Dzięki! Jestem tego samego zdania, jest świetny i dużo lepszy od reedycji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20211203_130205 (002)222.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem wpadł skromny kwarcyk za kilkadziesiąt złociszy.

20211209_123820.jpg


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.