Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
broncio

DEBATA O ZEGARMISTRZACH

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukas_op

Odkopię trochę temat... listy zegarmajstrów lokalnych w mojej okolicy przejrzałem i tu ściana - na chronografy kręcą nosem.

 

 

Druga rzecz, że i z zegarmistrzem oswojonym doszliśmy do pewnej granicy współpracy: po prostu ma swoje lata już mistrz, zdrowie nie teges, poprawek coraz więcej, realizację po kilka miesięcy...

 

Mnie też czas szybciej leci i chciałbym się cieszyć zegarkami szybciej. Jako, że ćwierć wieku przed kompem zrobiły swoje z moim wzrokiem, to ja już tylko polerkę szkła robię ;-)

 

Szukam kogoś, kto mi ładnie wyszykuje szturmana: przegląd, precyzyjna regulacja uzupełnienie lumy. Wiem, że mamy tu zdolnych Kolegów w majstrowaniu i kiedyś nawet ktoś w ramach wolnych przebiegów robił serwisowania. Nie chodzi mi robotę za walutę watykańską (tzw. bukzapłacie) ale rzetelny serwis z sercem, za który zapłacę i doczekam jego realizacji ;-). ktoś by mnie poratował z tym szturmanem? Najlepiej woj. śląskie...

Katowice, Gliwicka Pan Andrzej.

 

Jak usterka mojego zegarka wykracza po za moje umiejętności to zegarek leci zawsze do niego.

 

Dobre ceny i po primo wie, co robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem większość krakowskich zegarmistrzów. Na razie się powstrzymam od ich zrecenzowania, ale nie wiem jak długo dam radę... Dziś odebrałem od mojego ulubionego (z nikim się nie plotkuje tak dobrze, jak z nim...) wostoka precyzyjnego. Miał mieć sprawdzony gwint i założoną uszczelkę (na takiej jaką znalazłem się nie dokręcał),poza tym zegarek igła. Pomijam fakt, że czekałem dwa tygodnie... przychodzę dziś, a on mi mówi, że zrobione, tylko żebym go nie otwierał, bo nie miał uszczelki i zasilikonował... Koniec.

Żeby Cię pocieszyć opiszę sytuację z W-wy. Odebrałem od "specjalisty" zegarek i po dojechaniu do domu zorientowałem się że mam koronkę od ustawienia kalendarza przyklejoną do koperty. Zadzwonię do zakładu z pytaniem co to za nowy standard i słyszę że koronka się urwała więc została przyklejona zegarek jest nieszczelny więc lepiej go nie nosić. Jak dostarczę koronki i komplet uszczelek to mi to naprawi gratis. Był to mój ostatni eksperyment z szukaniem nowych specjalistów, wróciłem do swojego majstra terminy ma długie ale jak oddaje zegarek to mam super dokładność i mogę go nosić bez obawy że będę miał jakieś niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby Cię pocieszyć opiszę sytuację z W-wy. Odebrałem od "specjalisty" zegarek i po dojechaniu do domu zorientowałem się że mam koronkę od ustawienia kalendarza przyklejoną do koperty. Zadzwonię do zakładu z pytaniem co to za nowy standard i słyszę że koronka się urwała więc została przyklejona zegarek jest nieszczelny więc lepiej go nie nosić. Jak dostarczę koronki i komplet uszczelek to mi to naprawi gratis. Był to mój ostatni eksperyment z szukaniem nowych specjalistów, wróciłem do swojego majstra terminy ma długie ale jak oddaje zegarek to mam super dokładność i mogę go nosić bez obawy że będę miał jakieś niespodzianki.

Od czasu napisania tego postu minęło tyle czasu, że "z desperacji" sam zostałem "krakowskim zegarmistrzem" Pozdrowienia!

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu napisania tego postu minęło tyle czasu, że "z desperacji" sam zostałem "krakowskim zegarmistrzem" Pozdrowienia!

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Chyba już ogólnopolskim z siedzibą w Krakowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już ogólnopolskim z siedzibą w Krakowie :D

Niby tak :-)... no ale przypomnienie tego starego postu i epilog zrobiły mi wieczór ;-)

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu napisania tego postu minęło tyle czasu, że "z desperacji" sam zostałem "krakowskim zegarmistrzem" Pozdrowienia!

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Skoro krakowskim to czy można się zgłosić do Ciebie z kilkoma pacjentami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby coś powiedzieć o zegarmistrzach z Tarchomina? Znalazłem p.Szymańskiego z Ceramicznej i p.Kamińskiego ze Szczęśliwej.

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby coś powiedzieć o zegarmistrzach z Tarchomina? Znalazłem p.Szymańskiego z Ceramicznej (...)

Ten zegarmistrz na forum ma dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę jaki zakres cenowy ma Pan Szymański z Ceramicznej na Tarchominie w W

-wie?

Nazbierało mi się trochę roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Podpowiedzcie proszę jaki zakres cenowy ma Pan Szymański z Ceramicznej na Tarchominie w W

-wie?

Nazbierało mi się trochę roboty :)

Z takim pytaniem najlepiej iść do majstra. Jak pokażesz sporo roboty pewnie da Ci dobrą cenę.

 

Tu nikt Ci sensownie nie odpowie zależy, co masz do roboty i ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę jaki zakres cenowy ma Pan Szymański z Ceramicznej na Tarchominie w W

-wie?

Nazbierało mi się trochę roboty :)

Zdaje się, że tutaj jest cennik. Pewnie dla większych prac i stałej Klienteli są jakieś zniżki ... )

http://zegarmistrz-warszawa.info/cennik-naprawy-zegarow-i-zegarkow/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

Jak już będziesz "po", to daj znać o cytując. Wybieram się tam i jestem ciekaw. Opinie są zadowalające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cennik to na wymianie teleskopów każdy z nas tutaj zarobił na złotego Poljota - kwestia tylko ile sztuk mógłby sobie kupić :)

Troszkę się śmieje bo z rok temu poszedłem do bateryjkarza bo zabrakło mi teleskopów 16mm

Potrzebowałem 2 ale jak podjechałem to mówię 4 poproszę a bateryjkarza mówi 20 zł

Szczęka mi opadła i mówię że za tyle to 100 sztuk można kupić.

I skończyło się na tym że zamówiłem i poczekałem.

Z drugiej strony jak komuś potrzebny jeden lub dwa to zapłaci dychę i nawet nie będzie wiedział ile przepłacił.

 

Pisze tu o samym zakupie bez usługi wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś kupiłem teleskop po 5 za sztukę :/

No, ale akurat nie miałem żadnego, a bardzo chciałem już mieć zegarek na ręku i nie chciało mi się jeździć, bo godziny szczytu itd. Później kupiłem większą ilość przez net... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jak byłem u swojego mistrza to kupiłem 4 koperty, 20 teleskopów 16mm i 18mm, 3 zegarki na części (M. in. Kamę, którą już się chwaliłem), 4 paski 18mm, dwa 16mm I zapłaciłem 50 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jak byłem u swojego mistrza to kupiłem 4 koperty, 20 teleskopów 16mm i 18mm, 3 zegarki na części (M. in. Kamę, którą już się chwaliłem), 4 paski 18mm, dwa 16mm I zapłaciłem 50 zł :)

Taaa...

...pan mnie daje te zegarki...

...post-47356-0-06280700-1547162679.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że tutaj jest cennik. Pewnie dla większych prac i stałej Klienteli są jakieś zniżki ... )

http://zegarmistrz-warszawa.info/cennik-naprawy-zegarow-i-zegarkow/

Ja chyba też się tam udam mam kilka sztuk do roboty.

Zależy mi na sprawdzonym specjaliście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też się tam udam mam kilka sztuk do roboty.

Zależy mi na sprawdzonym specjaliście .

Jak już będziesz "po", to daj znać o cytując. Wybieram się tam i jestem ciekaw. Opinie są zadowalające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal wśród zegarmistrzów powszechny jest zwyczaj wydrapywania na zegarku swoich bazgrołów z jakimiś znaczkami i datą, kiedy mieli go w naprawie?

Przyznam, że od bardzo, bardzo dawna nie oddawałem żadnego zegarka do naprawy (nie musiałem) i myślałem, że już tego nie robią. Ostatnio jednak musiałem skorzystać z usług zegarmistrza i jak odbierałem zegarek zagadnąłem, czy będzie pamiętał go jak za jakiś czas przyjdę z ewentualną reklamacją. On mi na to, że go oznaczył. Wiedziałem, że kiedyś zegarmistrzowie wydrapywali na wewnętrznej stronie dekla różne znaczki, ale nie wiedziałem, że nadal stosują takie prymitywne metody. Zegarmistrz był wprawdzie bardzo starej daty, zresztą specjalnie takiego wybrałem. Delikatnie powiedziałem mu, że zanim to zrobił powinien mi o tym powiedzieć i zapytać o zgodę, bo w końcu zegarek jest mój i nie koniecznie chcę, by coś na nim bazgrał. Prawie się na mnie obraził, jakbym zakazywał mu swojej działalności, coś mówił, że każdy tak robi, że to normalne i nie musi się nikogo pytać o zgodę, że nawet złote zegarki tak się traktuje. Owszem, wiem, że tak było, ale to było dawno. Po powrocie do domu obejrzałem sobie dokładnie dekiel, ale nic tam nie ma. Może zapomniał? A może coś wydrapał pod tarczą? Czy jak oddaje się jakiś markowy zegarek do poważnego serwisu, np. na naprawę gwarancyjną to ten serwis też stosuje takie "wydrapywanka"?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, kiedyś był taki zwyczaj i dziś czasem się trafi, ale w tej chwili stosuje się głównie cienkopisy. Czasem nie całkiem "cienko" ;)

Mnie ten zwyczaj się podobał. Kupowałem zegarek i wiedziałem, jaką ma historię. To, że był w naprawie czy przeglądzie wcale mnie nie odstręczało, przynajmniej wiedziałem, kiedy zrobić kolejny przegląd i smarowanie ;) Jak z samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znakuje ale od wewnętrznej strony dekielka. Nie uważam tej metody za prymitywną tylko za zgodną z tradycją :D


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, u mnie w jednym zegarmistrz wydrapywał po zewnętrznej stronie :). Jak dla mnie to piekny zwyczaj, patrze na dekielek i widze... 54,57,68,71 :)


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.