Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
broncio

DEBATA O ZEGARMISTRZACH

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro przeczytałem cały temat to pozwolę go sobie odkopać, bo czemu nie 🙃

 

W moim najbliższym miescie (Jarosław) w którym zresztą jest technikum do którego uczęszczam (1 klasa) jak narazie znam dwóch zegarmistrzów:

 

-Jeden zakład (150 metrów od szkoły więc czasami odwiedzam go po lekcjach) w którym jest dwóch majstrów jeden młodszy drugi trochę starszy

Ogólnie fajni goście, czasem poratują kompletnie za free garścią zegarków/dawców bo wiedzą że troche naprawiam (jednego pokazywałem w nowych nabytkach) za co jestem im bardzo wdzięczny, pogadają o zegarkach, metodach naprawy itd. A co do kosztów to serwisowałem u nich komandira to wzięli 60 i narazie jestem zadowolony

 

-Drugi jest w hali na rynku głównym, ostatnio jak byłem u niego z werkiem od junghansa (93S1) bo potrzebowalem osi bębna (przyszkolny powiedział że niestety nie ma części) to zerknął, pomyślał chwilę i zaczął opowiadać że pierwszy raz od 40 lat taki widzi, że takie nie były sprzedawane w polsce itd.

Ogólnie to jego witryna jest przepełniona quartzami i widać że praktycznie tylko baterie już wymienia

Myślę za niedługo podejść do niego ile krzyknie za serwis zwykłego wostoka na 2603


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Skoro przeczytałem cały temat to pozwolę go sobie odkopać, bo czemu nie 🙃

 

W moim najbliższym miescie (Jarosław) w którym zresztą jest technikum do którego uczęszczam (1 klasa) jak narazie znam dwóch zegarmistrzów:

 

-Jeden zakład (150 metrów od szkoły więc czasami odwiedzam go po lekcjach) w którym jest dwóch majstrów jeden młodszy drugi trochę starszy

Ogólnie fajni goście, czasem poratują kompletnie za free garścią zegarków/dawców bo wiedzą że troche naprawiam (jednego pokazywałem w nowych nabytkach) za co jestem im bardzo wdzięczny, pogadają o zegarkach, metodach naprawy itd. A co do kosztów to serwisowałem u nich komandira to wzięli 60 i narazie jestem zadowolony

 

-Drugi jest w hali na rynku głównym, ostatnio jak byłem u niego z werkiem od junghansa (93S1) bo potrzebowalem osi bębna (przyszkolny powiedział że niestety nie ma części) to zerknął, pomyślał chwilę i zaczął opowiadać że pierwszy raz od 40 lat taki widzi, że takie nie były sprzedawane w polsce itd.

Ogólnie to jego witryna jest przepełniona quartzami i widać że praktycznie tylko baterie już wymienia

Myślę za niedługo podejść do niego ile krzyknie za serwis zwykłego wostoka na 2603

 

60 zł za serwis to dobra cena. Normalnie zakład dodatkowo dolicza też za części: dobry balans, szkło, koronkę, tarczę,  wskazówki i inne z mechanizmu. Także jak dali Ci trochę części to dobrze o nich świadczy

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 1 naciągacz .ceny ma Warszawskie.do końca roku ma zakład/przez własną głupote zamyka.zostanie 1 i mówi że będzie tragedia bo nie wyrobi się.teraz ma dużo roboty/jest jeszcze 1 .ale też już praktycznie nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie polecam omijać ten zakładreceived_567595778813036.thumb.jpeg.d9ac54f9966cb69416e29d705e7e5450.jpeg

Zakupiłem wołnę po ,,serwisie" w tym zakładzie który został przeprowadzony w listopadzie 2022 roku i to co się dzieje w zegarku to ładnie mówiąc tragedia 🙈

Łożysko bębna tak wyrobione że zegarek stawał na połowie nakręconej sprężyny 

received_968027554201864.jpeg

20230414_164107.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poleci ktoś dobrego i sprawdzonego zegarmistrza który mógłby zająć się serwisem chrono na 3133? Najwygodniej z Warszawy lub okolic choć jeśli jest taka opcja to również mógłbym wysłać zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bonthyc napisał(-a):

Czy poleci ktoś dobrego i sprawdzonego zegarmistrza który mógłby zająć się serwisem chrono na 3133? Najwygodniej z Warszawy lub okolic choć jeśli jest taka opcja to również mógłbym wysłać zegarek.

Jan Szymański ul. Ceramiczna 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2023 o 17:31, Bonthyc napisał(-a):

Czy poleci ktoś dobrego i sprawdzonego zegarmistrza który mógłby zająć się serwisem chrono na 3133? Najwygodniej z Warszawy lub okolic choć jeśli jest taka opcja to również mógłbym wysłać zegarek.

 

 

Mogę pomóc, zapraszam na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w Wałbrzychu nie ma ani jednego zegarmistrza, co robić 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Świdnicy są? Z Wałbrzycha do Świdnicy wcale tak daleko nie jest...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wykończysz się

Wysłane z mojego moto g(30) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kerut napisał(-a):

... wykończysz się emoji848.pngemoji846.png

Wysłane z mojego moto g(30) przy użyciu Tapatalka
 

Ale tylko 13-14 dni w miesiącu 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Czyli masz sporo dni wolnych, żeby tam podjechać?

Nie koniecznie ☹️☹️☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.