Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    Martusiaa

jak moge sprawdzić czy rolex jest podróbą?

Pokaż komentarze (4)
Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Rolex Day-Date

zegarek zatrzymuje się na 20 i 50 minucie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MMikulicz

MMikulicz
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów
  • Gadu-Gadu: 8051393

Napisano 26 kwiecień 2009 - 17:50

Witam Drogich Użytkowników,
Mam problem dotyczący mojego Rolexa Day-Date'a. Zegarek zatrzymuje się na 20 i 50 minucie przechodząc kolejne 5 minut (do minuty 25 i 55) z dużym spóźnieniem trwającym różnie - od pół godziny do nawet czterech (próbowałem pęsetą poprawiać wskazówki ale nie znalazłem żadnej przyczyny w ich złym osadzeniu). Niestety mieszkam w Gdańsku, a nie chciałbym aby ktoś spaprał mi ewentualną naprawę, która jest możliwa tylko w Warszawie wg moich wiadomości (z całym szacunkiem do wielu uznanych i wspaniałych zegarmistrzów jacy w Trójmieście z pewnością są, ale nie chciałbym aby zegarek skończył swój żywot zbyt wcześnie). Kilkakrotnie otwierałem go już sam, ale nie zauważyłem ani problemów z wahadłem, ani z kołami napędowymi. Aha, wskazówka sekundowa działa w 100% sprawnie. Jeśli ktoś ma pomysł co może być przyczyną takich objawów to bardzo proszę o pomoc. Podejrzewam że być może mogą być podniszczone ząbki na kole odpowiadającym za napęd wskazówki minutowej, ale brak mi pewnośći. Wiem, że jestem nowym userem. Interesuję się zegarkami marki Rolex i Patek Philippe których kilka mam i zawsze służę radą w ich użytkowaniu ;)
  • 0

#2 lukaszr

lukaszr

"pustka jest ideą chleba" - A. Mickiewicz

• Użytkownik
  • 1601 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 18:29

Piszesz że nie chcesz oddawać go do żadnego zegarmistrza , tylko w warszawie, a sam grzebałeś w nim kilka razy. ;) ;)

Pewnie w trójmieście znalazł by sie zegarmistrz, który zrobiłby lepszy pożytek z otwarcia tego zegarka.

Poza tym, salon w którym go kupowałeś pewnie zają by się taką usterka nawet pogwarancyjną.
  • 0

#3 Gość_sszwedo_*

Gość_sszwedo_*
  • Gość

Napisano 26 kwiecień 2009 - 18:57

;) Masz klucz do otwierania kopert w Rolexach, mój zegarmistrz takiego nie miał? Wklej proszę jakieś fotki tych czasomierzy, najlepiej w galerii, Ale tak na szybkiego możesz tutaj. ;)
  • 0

#4 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 5588 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 19:59

myslę,że warto byłoby wkleić zdjęcia tego Roleksa , również mechanizmu
czasami może to dużo wyjaśnić
  • 0

#5 MMikulicz

MMikulicz
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów
  • Gadu-Gadu: 8051393

Napisano 27 kwiecień 2009 - 18:00

W zasadzie masz rację, nie chcę zaufać profesjonaliście a sam się biorę. Niestety to nie cep, żeby każdy mógł w nim grzebać. Masz rację, oddam do zegarmistrza tak chyba może być lepiej dziękuję i proszę admina o zamknięcie tematu. Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi i przepraszam za bothering ;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych