Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Łukasz G7900

Vostok Amfibia wodoszczelny 300M????

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy znalazłem takie oto zdj na stronce którą znalazłem gdzieś na forum...wiedziałem tylko o amfibiach wodoszczelnych 20 ATM a tu na deklu widnieje napis 300M!!:) tzn że była jakaś odmiana amfibii wodoszczelna 30ATM czy ruscy poprostu się pomylili w partii dekli hehe:D dziekuję za pomoc

 

http://www.netgrafik.ch/divers4.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Tak, to możliwe.

Na watchuseek jest spora grupa ludzi, którzy takie stare Wostoki divery kupują.

Piękny sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się są amfibie 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Były 300M Amfibie

Nie chcę was wprowadzać w błąd ale różni się od 200M

Ogólnie koperta jest większa.

I ma większą grubość szkiełka.

A mechanizm nie zmieniany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się są amfibie 300M

 

Ruscy mnie normalnie zadziwiają:) robią świetne zegarki,osobiście korzystam z dwóch komandirów i amfibii (200M) na codzień i nigdy nie zawodzą:blink: ale o amfibii 300M naprawde bym nie pomyślał!!muszę taką sobie sprawic heh;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski
Ruscy mnie normalnie zadziwiają:) robią świetne zegarki,osobiście korzystam z dwóch komandirów i amfibii (200M) na codzień i nigdy nie zawodzą:blink: ale o amfibii 300M naprawde bym nie pomyślał!!muszę taką sobie sprawic heh;)

Ciekawe skąd taką weźmiesz :)

Ciekawe czy też przybrała na wadze ta 300M. Bo moja 200M po miesiącu noszenia dla mnie jest już za lekka :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawości zapytam po co kupujecie zegarki 200 czy 300M do noszenia na co dzień? Pewnie całkiem sporo ludzi noszących takie zegarki kontakt z wodą ograniczają do basenu czy taplania się w morzu, a do tego wystarczy 50M :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

Oj nie bardzo. Czasem 50m może nie starczyc nawet do umycia rąk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj nie bardzo. Czasem 50m może nie starczyc nawet do umycia rąk :)

 

w życiu miałem kilka niskobudżetowych zegarków 50M mechanicznych i kwarców. W każdym pływałem i wbrew zaleceniom nurkowałem z fajką :) . Żaden nie wpuścił nawet kropelki i działały przez wiele lat. Fakt, były to japońskie czasomierze typu Casio czy Seiko ale nie sądze, żeby w radzieckich było inaczej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z ciekawości zapytam po co kupujecie zegarki 200 czy 300M do noszenia na co dzień? Pewnie całkiem sporo ludzi noszących takie zegarki kontakt z wodą ograniczają do basenu czy taplania się w morzu, a do tego wystarczy 50M :)

Bo wbrew temu, co niektórzy mówią rozmiar ma znaczenie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, nie wiedziałem, że były takie wersje.


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 300M, to ogólnie trochę większa koperta i miała najprawdopodobniej rozstaw uszu 20 mm


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
ale nie sądze, żeby w radzieckich było inaczej

 

ale jest,ruskie siorpią wode jak gąbki

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzęty ogólnie zajedwabiste to są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersja 300M, to ogólnie trochę większa koperta i miała najprawdopodobniej rozstaw uszu 20 mm

Teraz się wyjaśniło, czyli w uszach aż 22 mm


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest taka amfibia 300m, dla wojska produkowana

DSCF1426.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu... kto jak kto, ale Ty odkopujesz zabytki ? Masz obie wersja 300m w zdjęciach forumowych:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/45182-%d0%bd%d0%b2%d1%87-30-czyli-amfibia-300m/

nieskormnym wiem :rolleyes:

 

albo połącz watki może - apropo - czemu cyrylice wcieło - wcześniej było ok?

 

no chyba, że to Twoja "300" wówczas dawaj galerie porządna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zabytek klasy 0 - temat z 2009 roku - miodzio :rolleyes:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi, jaką faktyczną głębokość zanurzenia taka Amfibia 30ATM wytrzyma :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - daj swoja beczkę do kpl.

 

tomektomek - wytrzyma zapewne tyle samo co kazdy 30-40 letni nurek na fabrycznych uszczelkach :rolleyes: Wszystko zalezy od stanu technicznego (takze gwintów, tego czy ktoś majstrował przy szkle etc.). A poważnie - obie moje (jedna z początku lat '70 a druga z połowy '80) wytrzymują silny strumień z prysznica bez problemu (ale testy robiłem na wydmuszkach, zaraz po zakupie jak czysciłem werki, wydmuszka czyli po wyjęciu werku i tarczy, wałek z ,oronka oczywiście wkręcony), na basen z nimi nie pójdę nigdy - to są już zabytki i to rzadkie - nosze je jako zwykłe zegarki codzienne, umyję ręce i tyle - do pływania to mam współczesnego divera - szkoda ich, gdyby coś sie stało (coś puściło)) - no szkoda i tyle - dla mnie to już zegarki kolekcjonerskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, nie można zbyt wiele wymagać od zegarka, który ma już swoje lata. Mi jednak ciągle chodzi po głowie pomysł, żeby współczesną Amfibię poddać testom na szczelność. Komandirom już odpuszczę, Vostok na swojej stronie pisze o nich tylko "Waterproof", podczas gdy Amfibie ciągle oznacza jako 200M. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta powiedzmy "moja" może będzie moja :P 200m, wojskowa amfibia z początku lat 60-tych z wyposażenia morskiej grupy dywersyjnej - jeśli się uda to będzie fajnie, to zegarek jeden z dwóch który jeszcze posiada jakiś stary kapitan z marynarki zsrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz to wogole rosyjskie zegarki nie popularne sa i strasznie stanialy w ciagu roku z 50 %. Do kolekcji mozna kupic ale nie do noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.