Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Ach, zapomniałbym o jeszcze jednym szczególe i zapytać znawców tematu oraz użytkowników: jak to jest z użyciem przycisków pod wodą w G-Shockach. Można ich używać czy nie? Nie mówię tu o nurkowaniu na 200m, ale np. użycie stopera 10m pod wodą.

 

W G-Shock spokojnie mozesz uzywac przyciskow pod woda do 10m.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem już szczęśliwym posiadaczem Riseman'a, ale po oględzinach zaniepokoił mnie pewien detal otóż dotykając sensor z boku czuje takie "pyknięcie" tak jakby sensor nie był sztywno osadzony (wzdłużnie). Jak to wygląda u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem już szczęśliwym posiadaczem Riseman'a, ale po oględzinach zaniepokoił mnie pewien detal otóż dotykając sensor z boku czuje takie "pyknięcie" tak jakby sensor nie był sztywno osadzony (wzdłużnie). Jak to wygląda u Was?

 

U mnie jest tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Time Trend promocja z okazji zmiany czasu - nabyłem RISEMANa za jedyne 489,30. Prawdziwa promocja.

Pewnie we wtorek (dziś jest sobota) go dostanę - pani z centrali Time Trend potwierdzała zakup. Duży plus za jakość obsługi, przynajmniej na etapie zakupu.

 

itepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować zakupu i reakcji firmy. Ten model chyba juz na całym świecie został przeceniony. Nasi sprzedawcy zawsze reagują ze sporym opóznieniem a tu proszę. Przymierzałem się do tniego, podoba mi sie , ale uświadomiłem, że jednak nie będe wykorzystywał tych czujników pomiarowych. Zapytam z ciekaowści użytkowników jeżeli zauważyli, jak wygląda spadek funkcjonalności, albo inaczej czym to sie objawia jeżeli jest nie doładowana bateria słoneczna? Jakie funkcje nie działają ? W Mudmanach czegos tam nie pokazuje jak poziom batt. spadnie o kreske lub dwie. A w tym modelu ?

Edytowane przez mercer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak samo, to znaczy im bardziej rozładowany, tym mniej funkcji. Po pełnym naładowaniu baterii, zegarek ma chodzić nawet do 6 miesięcy, pod warunkiem, ze nie będzie używany. Sądzę, że mój trochę poleżał w swoim metalowym pudełku zanim go dziś dostałem. Wskaźnik pokazywał poziom H, a to oznacza, ze działa wszystko. Ciekawe, że ostatnio zsynchronizował się 26 marca, czyli w nocy poprzedzającej zakup.

 

Jeśli chodzi o wykorzystanie czujników - cóż, termometr i barometr moim zdaniem jest do wykorzystania na co dzień. Wysokościomierz, raczej podczas sportów związanych ze zmianą wysokości. Nie powiedziałbym, że jest on użyteczny w codziennym życiu, zbyt duże rozbieżności w zależności od ciśnienia w małej jednostce czasu.

Odniosę się natomiast do kalibracji. Recenzent ma faktycznie szczęście, ze mieszka w Gdańsku, ponieważ to niweluje konieczność kalibracji barometru. Mieszkam w Łodzi i w momencie otrzymania zegarka czujniki miały status kalibracji OFF, co oznacza, że są skalibrowane fabrycznie. W przypadku termometru odczyt temperatury bez założenia na rękę był prawidłowy +/- 0,2 st. C. Barometr natomiast pokazywał 978 hPa przy odczycie z lotniska 1002, a wiec spora różnica. Kalibracja barometru to formalność i od tego momentu pokazuje dobrze. Troszkę gorzej jest termometrem. Czujnik po założeniu na rękę pokazywał 32 st. C, podczas 23,2 w pomieszczeniu. Termometr w GW-9200 mierzy temperaturę poprzez sensor umieszczony z boku. Nie łudźcie się, metalowe kółko czujnika jest tylko ozdobą. Czujnik jest ukryty w bezpiecznym miejscu głębiej. Niestety, fizyki nie da się oszukać i oprócz temperatury powietrza wpadającego przez szczeliny (podgrzanego przez skórę), plastikowa koperta również się nagrzewa. W efekcie, aby pomiar był zbliżony do wiarygodnego konieczna jest kalibracja. Zwróćcie uwagę, że producent zaleca zapinanie paska w taki sposób, aby wchodził pod niego palec i tymsamym wrażliwość czujnika była mniejsza. No i to cała tajemnica czujników, którą odkryłem organoleptycznie.

Ach, zapomniałbym o Wave Ceptorze - mieszkam w łódzkim blokowisku i przy oknie skierowanym na północ sygnał łapie doskonale. Dziś w nocy pierwsza próba autosynchronizacji i ewentualne poszukiwania optymalnego miejsca spoczynku.

 

Jeśli jeszcze dojdę do jakichś wniosków lub spostrzeżeń na temat RISEMANa, na pewno się niemi podzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ze podzielenie pierwszymi wrażeniami :lol: Nadal nie wykluczam zakupu tego modelu. W swoim starym TS 100 wykorzystywałem termometr. To troche jest chyba tak , że jak już są dane funkcje to z nich korzystasz. Opisz koniecznie zależność spadku naładowania batt. względem okrojonych funkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co trudno jest cokolwiek napisać, ponieważ cały czas bateria pokazuje H czyli poziom naładowania 1 lub 2 (tego nie pokazuje). Inna sprawa, ze ponieważ to nowy nabytek, to bawię się wszystkimi funkcjami do oporu, w tym mam włączone "auto el." Póki co wszystkie funkcje działają. Szczególnie ciekawie prezentuje się wykres ciśnienia w kółku na ekranie głównym.

Termometr skalibrowany na ręce jest bardzo dokładny, w moim przypadku +/- 0,2 st. C. To bardzo dobry wynik. Barometr również skalibrowany do mojej miejscowości ma rozbieżność wskazań od 0 do +1 hPa, względem stacji pogody na lotnisku Lublinek w Łodzi.

Synchronizacja 1x24h u mnie o godz. 3:03. Wcześniej się nie synchronizuje, chyba, ze zrobimy synchronizacje ręcznie. Wtedy zgodnie z instrukcja pierwszy auto-sync robi o godz. 0:00.

Power saver działa nieco inaczej niż w instrukcji. Jeśli jest ciemno i zegarek leży nieruchomo, już po ok. 20 minutach wyświetlacz się wyłącza. Super.

Wysokościomierz bazuje na barometrze,więc tez jest raczej dokładny, ale potrzebuje kalibracji. Zauważyłem, ze optymalnie jest kalibrować go przy ciśnieniu 1000 hPa, ponieważ to daje pewne odniesienie do faktycznej wysokości npm. W moim przypadku, włączenie kalibracji fabrycznej, przekłamuje odczyt wysokości o jakieś 90m, czyli sporo. Błąd jest zbyt duży, jednak po kalibracji jest bardzo dobrze. Nie sugeruj się filmami na You Tube, ponieważ nie wiadomo jak ustawione były czujniki. Są tam dwa ruskie filmy, w słabej jakości obrazu i wydaje mi się, że również słabe merytorycznie.

 

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw jaki jest czas reakcji termometru. Jestes np. w domu, czujnik pokazuje +22C wychodzisz na dwor gdzie jest temperatura np. +35 (lato).


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę, fotomontarz ten cały termometr, ja tam go nie używam. Nie ufam tym odczytom, tym bardziej że noszę Risemana na zmianę z innymi zegarkami i po zdjęciu z nadgarstka wszystko się rozkalibrowuje. Barometr w Risemanie jest miarodajny, a termometr to taki bajer bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i to. Będąc w domu przy temperaturze 23,6 st. C po wyjściu na balkon, temperatura ustabilizowała się po ok. 15 minutach. Czyli 15 minut i więcej daje rozsądny pomiar. Termometr znacznie lepiej reaguje na zmiany minimalne, to znaczy o 1 - 2 stopnie. wtedy potrzeba mu kilkunastu sekund, ale to już fizyka i bezwładność temperaturowa.

 

Więc jak dla mnie termometr to nie bajer, ale nie używam go do dokładnych pomiarów, więc jest całkiem OK. Po zdjęciu z ręki, trzeba ustawić sobie pozycje OFF dla czujnika temperatury i będzie pokazywał dobrze, z tym, że wtedy ponowna kalibracja na ręku nas czeka.

Nawet w EFA-121 gdzie nie ma zewnętrznego czujnika można dobrze skalibrować termometr i pokazuje dobrze, ale dopiero po około 30 minutach, kiedy koperta osiągnie właściwą temperaturę.

 

EDIT

Dziś byłem w Saturnie. Dużo stacji pogody i... wpadł mi do głowy pomysł na kalibrację. Otóż wybrałem 3-4, które pokazywały tę samą lub zbliżoną (+/- 0.1 st. C) temperaturę, odczekałam ok. 15 minut w ich otoczeniu i ustawiłem tę samą w Risemanie. Następnie udałem się na spacer z małżonką po Porcie Łódź i po ok. 3 godzinach (uffffff...) wróciłem do Saturna. Odczekałem mniej niż 10 minut, sprawdziłem temperaturę i była identyczna. A to oznacza, że wreszcie jest skalibrowany prawidłowo. Dodam, że przy drugiej wizycie temperatura wzrosła o 0.2 st. C, ale wszystkie łącznie z moim Ryśkiem pokazały to samo :lol:

No to tyle w kwestii termometru w GW-9200.

 

P.S. Barometr jednak najlepiej ustawić na wskazania fabryczne - po kalibracji zgodnej z najbliższą stacja meteo (choć wskazania nie różniły się nawet o 1 hPa), barometr pokazywał np. 1024 hPa, podczas gdy uśredniona wartość w prognozie wynosiła 998 hPa :lol:

Edytowane przez itepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam już Risemana od 2 tygodni mam problem z wysokościomierzem mieszkam w kętach ile mam ustawić m.n.m.p ? bo mi zle pokazuję ? jak go dobrze ustawić ?

termometr ustawiłem jak pokazywało na rtęciowym barometr tak jak piszę na internecie 10004HPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wypadałoby docenić pracę twórcy i przeczytać instrukcję do zegarka B)

Aby termometr poprawnie wskazał temperaturę należy zegarek zdjąć z ręki. Czas pomiaru do 30min, jeśli występują znacznie różnice temperatury - zegarek musi mieć czas, żeby się ochłodzić/podgrzać. Na ręku nigdy nie będzie wskazywał poprawnie, owszem, można wymusić poprawną temperaturę przez kalibrację, ale czy przyrosty będą poprawnie liczone?

 

Co do wysokościomierza, to jest on pochodną barometru, czyli reaguje na:

- zmianę ciśnienia atmosferycznego

- zmianę temperatury

- zmianę wysokości wreszcie

 

Aby wyeliminować te 2 pierwsze trzeba

1. ustabilizować temperaturę, czyli trzymać zegarek na ręku, gdzie będzie grzał się od ręki i trzymał temperaturę

2. ustawić aktualne ciśnienie atmosferyczne

 

Innymi słowy, odczyty wysokości są bardzo lokalne, przy zmianie pogody biorą w łeb. W praktyce po prostu dochodzimy do góry, na którą chcemy wleźć, z mapy odczytujemy wysokość i tak ustawiamy wysokościomierz. Jeśli w trakcie wspinaczki pogoda się nie zmienia, to możemy cieszyć się poprawnym odczytem. Jeśli pogoda się zmienia, to trzeba ponownie dokonać kalibracji wysokościomierza.

Na pocieszenie napiszę, że podobnie mają piloci, przed lądowaniem dostają z lotniska info o aktualnym ciśnieniu i muszą skalibrować wysokościomierz w samolocie.

 

Za to barometr działa przeciwnie, jeśli nie występują zmiany wysokości i zmiany temperatury, to możemy w miarę dokładnie mierzyć ciśnienie. Trzeba rzecz jasna na początek zrobić kalibrację.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Temperaturę ustawiłem taką jaką pokazuję termometr rtęciowy w pokoju czyli 24-Stopnie ciśnienie 1003hpa tak jak piszę tutaj http://www.meteogroup.pl/pl/home/pogoda/pogoda_na_swiecie/pogoda_lokalna/miasto/48X1219/kety.html?cityID=48X1219 ale dalej nie wiem ile mam ustawić w Altimetrze ? nie mam pojęcia na ilu m.n.p.m leżą kęty

Edytowane przez Arek3870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Altimetr nie mierzy wysokości nad poziomem morza, tylko różnicę wysokości, wczytaj się w recenzję to zrozumiesz B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Na ręku nigdy nie będzie wskazywał poprawnie, owszem, można wymusić poprawną temperaturę przez kalibrację, ale czy przyrosty będą poprawnie liczone?

(ciach)

Owszem, będzie i jestem tego najlepszym przykładem. Niestety, trzeba pobyć nieco w pomieszczeniu, aby temperatura się wyrównała. Zazwyczaj 15-20 minut całkowicie wystarcza i wskazania mam jak inne domowe termometry B)

Oczywiście można polemizować, czy to dobrze czy nie, ale w moim przekonaniu, termometr w zegarku naręcznym powinien wskazywać temperaturę NA RĘKU. Oczywiście orientacyjnie, w końcu to tylko zegarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, będzie i jestem tego najlepszym przykładem. Niestety, trzeba pobyć nieco w pomieszczeniu, aby temperatura się wyrównała.

 

A wg mnie nie będzie. Zegarek na ręku z jednej strony, od strony ręki, dostaje 36.6. A od strony zewnętrznej powiedzmy 20 stopni. Dla uproszczenia średnia da jakieś 28 stopni. Zrobisz jednorazowo kalibrację i ściągniesz te 8 stopni w dół.

I pewnie "w miarę" temperatura będzie poprawna i dla 25 stopni i dla 15 stopni. Ale przyjdzie zima, zrobi się 5 stopni, a zegarek będzie pokazywał 14. Bo różnica między ręką a powietrzem będzie wzrastać.

 

Oczywiście można polemizować, czy to dobrze czy nie, ale w moim przekonaniu, termometr w zegarku naręcznym powinien wskazywać temperaturę NA RĘKU.

Powinien, tylko tutaj jest problem tego rodzaju, jakby włożyć termometr pod pachę i wyjść na dwór, celem zmierzenia temperatury na zewnątrz B) . Aby pomiar był poprawny, środowisko wokół termometru musi być o stałej temperaturze. A tutaj jest tak, jakby mierzyć temperaturę w pomieszczeniu, ale przykładając jedną stroną termometr do kaloryfera.

 

Ręka zawsze będzie grzać, więc sama idea tego rodzaju termometru jest jak się zastanowić, bezsensowna. Ale marketingowo dobra :)

Niemniej są sytuacje, gdzie faktycznie chcemy określić temperaturę (np. w jakimś pomieszczeniu). Wtedy jakby nie patrzeć, mamy termometr, wystarczy zdjąć z ręki i położyć na paręnaście minut.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A Ty sergserg masz Risemana? Widziałeś jak się tam kalibruje termometr? Człowiek jest stałocieplny i od ręki zawsze będzie grzało tak samo. Wystarczy poczekać z godzinę w miejscu o stałej temperaturze z zegarkiem na ręku, a potem nie sciągająć go z ręki ustawić taką temperaturę co na rtęciówce w tym samym pomieszczeniu.

W Risemanie możesz ustawić termometr nawet tak, że w upalną pogodę będzie pokazywał zero stopni, da się tam zniwelować różnicę o której piszesz.

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W Risemanie możesz ustawić termometr nawet tak, że w upalną pogodę będzie pokazywał zero stopni, da się tam zniwelować różnicę o której piszesz.

 

Dokładnie tak samo jest w dwóch zegarkach z termometrem od Casio, które mam. Możesz wprowadzać korektę temperatury. Ale tak jak pisałem wyżej, nic to nie da, bo zegarek na ręku mierzy wypadkową temperaturę między ręką, a otoczeniem. I nie da rady tu zrobić stałej korekty - bo kiedy różnica między ręką a powietrzem będzie niska, to korekta niska potrzebna. A im bardziej temperatura ręki i powietrza będą się różnić, tym korekta będzie potrzebna większa.

 

Zresztą nie ma co po próżnicy gadać, kawałek instrukcji do Risemana (to samo mam w moim Protreku i SGW):

riseman.jpg

 

Tak na szybko tłumaczenie - pomimo tego, że pomiar temperatury i wysokości wykonywany jest jednocześnie, to żeby uzyskać prawidłowe odczyty w przypadku określania temperatury należy zegarek zdjąć z ręki żeby wyeliminować wpływ ciepła ciała. Przeciwnie w przypadku pomiary wysokości - tutaj temperatura powinna być cały czas stabilna (niepodatna na zmianę temperatury otoczenia), co zapewnia umieszczenie zegarka na ręku.

 

Cudów nie ma - to już mój dopisek B)

Gdyby chodziło tylko o takie "pierdnięcie" jak zrobienie jednorazowej korekty, to Casio na 100% napisałoby o tym w instrukcji i .... wzium ... sprzedaż by od razu podskoczyła - można by do aptek zegarki wprowadzić jako przenośne termometry :)

 

Zajrzałem jeszcze do manuala najnowszego Protreka PRW-5000, moduł 5114 (czyli 2000 dalej niż Riseman) i nadal Casio nic nie wymyśliło w materii pomiaru temperatury - należy do pomiaru zdjąć zegarek z łapki i nie wystawiać na bezpośrednie słońce.

 

Zgooglałem co piszą o pomiarze temperatury w Suunto, jest dokładnie tak samo:

"All watches need to be off of the wrist and in the shade for about 10 - 15 minutes to get an accurate ambient temperature."

A jakby nie patrzeć, Suunto jest wyżej od Casio w kategorii elektronicznych pomiarów (większa dokładność).

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znaczy albo ja jestem jakiś dziwny, albo mój Rysiek, ponieważ tak się składa, że na ręku pokazuje mi to samo co termometr pokojowy

, +/- 0.2 st. C. A skalibrowałem go tak jak pisałem kilka postów wcześniej. Po założeniu zegara rano, prawidłową temperaturę podaje mi już po ok. 10 minutach.

Jest wszak jeden wyjątek - sauna. Podczas wskazań termometru saunowego na poziomie 90 st. C, Rysiek pokazał mi max. 34, a sam był gorący aż parzył B) I tu widać doskonale, że termometr pokazuje całkiem przyzwoicie. Gorąca koperta minus kalibracja i wyszło 34 stopnie, ale to specyfika intensywnego promieniowania podczerwonego (cieplnego). W normalnych warunkach na ręce pokazuje naprawdę dobrze.

 

Co do różnicy, to masz rację, ale gdyby wynosiła ona "-dziesiąt" stopni. W wypadku temperatur z przedziału, który sprawdziłem, tj. 15 - 25 stopni, wskazania są prawidłowe. Nie chce tu dyskutować jak metoda pomiaru jest najdokładniejsza, ale jak dla mnie dokładność tego co noszę na ręku jest zadowalająca. Nie dyskutowałbym czy mam w biurze 23,4 czy 23,9 stopnia. To nieistotne.

Edytowane przez itepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znaczy albo ja jestem jakiś dziwny, albo mój Rysiek, ponieważ tak się składa, że na ręku pokazuje mi to samo co termometr pokojowy

, +/- 0.2 st. C. A skalibrowałem go tak jak pisałem kilka postów wcześniej. Po założeniu zegara rano, prawidłową temperaturę podaje mi już po ok. 10 minutach.

 

Itepe, podobnie bym miał, jak bym uszkodził termometr pokojowy tak, żeby zatrzymał się na temperaturze 20 stopni. Wtedy co dzień będzie pokazywał prawidłową temperaturę. Co więcej, jak pójdę z nim do firmy, albo do domu kolegi, to też będzie w miarę pokazywał poprawną temperaturę :)

I w sumie też bym mógł napisać, że w normalnych warunkach działa :)

 

Bo to dokładnie zrobiłeś, wypadkową temperaturę ręki i powietrza obniżyłeś tak, żeby zegarek pokazywał to, co trzeba. I teraz wszędzie, w podobnych zakresach temperatur, pokazuje mniej więcej to samo. Ale spoko, przyjdzie zima B) Wkoło kilka stopni nad zero, a u Ciebie na zegarku będzie co najmniej 10 stopni, bo zegarek będzie rękę mierzył, wyjdzie mu jakaś temperatura pomiędzy ręką (36.6) a otoczeniem (3 stopnie), strzelam, np. 17 stopni, ściągnie tą temperaturę o Twoją zrobioną kalibracją STAŁĄ korektę (7 stopni) i będzie 10.

Wrócisz do domu, gdzie będzie 20 stopni, ręka dalej 36.6 - zegarek zmierzy temperaturę gdzieś pomiędzy - strzelam 27 stopni, ściągnie znów o stałą korektę (7 stopni) i ZONK - 20 stopni, czyli w chacie działa :)

Nic tylko reklamować, bo zepsuty :)

 

To tak samo jakbym wyszedł na ścieg z tym zepsutym termometrem i się dziwił, przecież w chacie działał :)

 

Nie umiem tego dokładnie wyjaśnić bez chociażby prostej matematyki, tak jak pisałem wyżej. Ta kalibracja byłaby dobra, gdyby temperatura człowieka zmieniała się w podobny sposób do temperatury powietrza. A że tak nie jest, tak ta kalibracja jest o kant stołu.

Zresztą, nie wiem po co cudować w ten sposób. Czy to jest wielki problem, żeby odpiąć zegarek z ręki, zawiesić na szlufkę od spodni i za kilkanaście minut zrobić pomiar?

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci moje gadu? Czemu nie zadasz pytania tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergserg masz rację, nie ma co ukrywać.

Podsumowując - termometr to bajer, żeby działał trzeba zdjąć z ręki... Barometr niedokładny, zależny od ciśnienia, a pomiar wyskości od temperatury... Słowem zostaje tylko waveceptor, a ten wszędzie nie działa... ToughSolar - słońca cały rok w naszym klimacie nie ma, może się rozładować, a czytałem, ża aku się szybko zużywa od takiego ładowania/rozładowania... To może obudowa - niby G-Shok, ale jednak plastik i szkiełko mineralne tylko, a nie szafirowe...

 

Są ogólnie jakieś plusy tego zegarka?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.