Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

sergserg masz rację, nie ma co ukrywać.

Podsumowując - termometr to bajer, żeby działał trzeba zdjąć z ręki... Barometr niedokładny, zależny od ciśnienia, a pomiar wyskości od temperatury... Słowem zostaje tylko waveceptor, a ten wszędzie nie działa... ToughSolar - słońca cały rok w naszym klimacie nie ma, może się rozładować, a czytałem, ża aku się szybko zużywa od takiego ładowania/rozładowania... To może obudowa - niby G-Shok, ale jednak plastik i szkiełko mineralne tylko, a nie szafirowe...

 

Są ogólnie jakieś plusy tego zegarka?..

 

Itepe, wpadasz w czarny ton. Ten zegarek to świetna rzecz, ale trzeba trochę wysiłku, żeby go obsługiwać.

Termometr - trzeba zdjąć z ręki i poczekać, czy to jest problem? A jest jakiś inny sposób na określenie temperatury w terenie (poza słuchaniem prognozy z radia)?

Barometr - super sprawa, można wyczuć deszcz, ale trzeba też z niego inteligentnie korzystać.

Wysokościomierz - z nim jest największa żonglerka, niestety trzeba go w miarę często kalibrować - idziesz szlakiem, dochodzisz do kolejnego punktu wysokościowego, pyk, ustawiasz, idziesz dalej - następny - ustawiasz. Jak nie ma punktów, to korygujesz np. wg mapy i punktów orientacyjnych.

Waveceptor - to prawda, kwestia odległości od nadajnika, ja mam tylko 20cm okna, w którym zegary się synchronizują. Ale przecież wystarczy, jak taka synchronizacja się zrobi raz na kilka dni - kwarc jest bardzo dokładnym źródłem czasu i odchyłka miesięczna to max 20s.

ToughSolar - ładuje się od każdego światła, od bezpośredniego słonecznego najszybciej. Aku owszem, zużywa się, ale jakie to ma znaczenie praktyczne, zegarek to nie komórka, którą trzeba specjalnie ładować, zegarek ładuje się praktycznie cały czas. Nawet jeśli pojemność aku spadnie do 10%, to i tak nadal wszystko działa. Po prostu dużo szybciej rozładuje się w zupełnej ciemnicy, zamiast 6 miesięcy będzie to 18dni (10%). Nawet jeśli pojemność spadnie do 5%, to jest jeszcze 9 dni "rezerwy". Więc jeśli bateria w komórce starcza - powiedzmy - na 3 lata, to zegarek na swojej może chodzić i 15 lat.

Plastik jest na plus ze względu na elastyczność konstrukcji. W ToughMvt Casio zaczęło masowo stosować plastik+metal także w innych modelach, oznaczonych tą funkcjonalnością (np. w Oceanusach - do konstrukcji wskazówek - bo to zmniejsza ciężar czyli bezwładność, zwiększa elastyczność, czyli zwiększa wytrzymałość zegarka). Szkło mineralne i wystający nad szkło bezel jest bezpieczniejszy niż szafir, bo wystający bezel zabezpieczy przed zarysowaniem, a szkło mineralne nie jest kruche, jak szafir. Minusem rzecz jasna są rozmiary, a dokładnie grubość. Konstrukcja bardzo zależy od przeznaczenia zegarka i tak należy na nią patrzeć. Szafir wkłada się do zegarka codziennego na normalne warunki, gdzie ToughMvt jest wystarczająca do zabezpieczenia zegara przed szokiem, za to duże znaczenie ma sam wygląd (rozmiary i mała grubość, ładnie wyglądająca bransoleta). Natomiast G ma przede wszystkim wytrzymać, wygląd jest wtórny i ograniczony przez ten wymóg wytrzymałości.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, spoko, to nie czrny ton, tylko nieco rozluźniam atmosferę :)

Sam mam Ryśka i jestem zadowolony, a temperatura, jak dla mnie w granicach tolerancji :)

To najlepsza zabawka jaka miałem, a swoja drogą Oceanusy mnie też bardzo kręcą B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

itepe podał byś mi twoje GG bo nie mogę poradzić sobie z ustawieniem Altimetra na GG będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i nie używam GG z zasady B)

Ale mam Skype: itepei

Bywam wieczorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić ten altimetr ? ile mam wpisać do niego ? mieszkam w kętach kęty leżą 295 m.n.p.m tyle mam wpisać nie da się tak zrobić żeby sam wyszukał dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na OFF i sprawdź jakie masz różnice w sosnku do średniej Twojej miejscowości. Średnią znajdziesz na Google Earth.

U mnie w Łodzi pokazuje od 180 do 225m, przy średniej wyskości w okolicy mojego bloku 198m. Mniej więcej sie zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Altimetr mierzy wysokość na podstawie różnicy ciśnień podczas wspinaczki. Im wyżej tym ciśnienie jest niższe. Zawsze trzeba skalibrować altimetr zanim zacznie się go używać, ustawiając go albo na zero, dzięki czemu będzie mierzył różnicę wysokości względem miejsca kalibracji, albo odczytać z mapy ile metrów npm. jest miejscowość z której zaczynasz wędrówkę, wpisać tą wartość do altimetru, który od tej chwili będzie pokazywał wysokość nad poziomem morza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem OFF pokazuję 290m na wikipedia jak wpiszę kęty pisze że jest 315 m.n.p.m to chyba dobrze jest nie mam Google earth co do Termometra pokazuję mi 23stopnie tak jak rtęciowy zegarek jest co chwile na ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się nim ciesz B)

Kiedy w pogodzie usłyszysz, że w Twojej okolicy ciśnienie jst w okolicy 1000hPa, zapewne altimetr pokaże mniej więcej tyle ile wynosi średnia wyskość n.p.m.

Ogólnie chyba jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego G i wg mnie ta temp w tym zegarku to pic na wode.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka panowie przez przypadek odpisalem na post z pierwsezj strony.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie nie będzie. Zegarek na ręku z jednej strony, od strony ręki, dostaje 36.6. A od strony zewnętrznej powiedzmy 20 stopni. Dla uproszczenia średnia da jakieś 28 stopni. Zrobisz jednorazowo kalibrację i ściągniesz te 8 stopni w dół.

I pewnie "w miarę" temperatura będzie poprawna i dla 25 stopni i dla 15 stopni. Ale przyjdzie zima, zrobi się 5 stopni, a zegarek będzie pokazywał 14. Bo różnica między ręką a powietrzem będzie wzrastać.

 

Poświęciłem się - ubrałem kurtkę i czapkę, wyszedłem na balkon, mżawka. Podwinąłem rękaw i stałem jak idiota z podwiniętym rękawem ok. 15 minut. I Rysiek nie zawiódł, pokazując 11,3 st. C przy zaaokiennym cyfrowym (bezprzewodówka) 10,8 st. C. Nie sądzę, aby ten zaokienny był idealnie skalibrowany, a jednak pomiary były zbliżone...

Tak czy inaczej, termometr służy mi do określania RZĘDU wielkości temperatury, a nie precyzyjnego pomiaru. Poza tym czy fabrycznie są one idealnie skalibrowane- tego też nie wiemy. Cytowałeś instrukcje, gdzie wyraźnie jest napisane, że czujniki nie mogą być używane do pomiarów przemysłowych lub laboratoryjnych :(

Dla mnie temat termometru jest zakończony.

Miło jednak było podyskutować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem się - ubrałem kurtkę i czapkę, wyszedłem na balkon, mżawka. Podwinąłem rękaw i stałem jak idiota z podwiniętym rękawem ok. 15 minut. I Rysiek nie zawiódł, pokazując 11,3 st. C przy zaaokiennym cyfrowym (bezprzewodówka) 10,8 st. C. Nie sądzę, aby ten zaokienny był idealnie skalibrowany, a jednak pomiary były zbliżone...

Tak czy inaczej, termometr służy mi do określania RZĘDU wielkości temperatury, a nie precyzyjnego pomiaru. Poza tym czy fabrycznie są one idealnie skalibrowane- tego też nie wiemy. Cytowałeś instrukcje, gdzie wyraźnie jest napisane, że czujniki nie mogą być używane do pomiarów przemysłowych lub laboratoryjnych :(

Dla mnie temat termometru jest zakończony.

Miło jednak było podyskutować!

 

Zrobiłem na szybko podobny test na protreku (skalibrowałem tak, żeby wcześniej na ręku zgadzała się temperatura pokojowa 21.4), ale nie podwijałem rękawa (wyszedłem tylko w bluzie). Po 15 minutach stania na balkonie mam na zegarku ponad 16, a rzeczywista z termometru elektronicznego to 11. Mi łatwiej wystać, bo mam balkon zabudowany.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Barometr - super sprawa, można wyczuć deszcz, ale trzeba też z niego inteligentnie korzystać.

 

 

 

mógłbyś rozwinąć myśl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś rozwinąć myśl?

 

Ciśnienie to dwie składowe - ciśnienie atmosferyczne + wysokość. Jeśli więc będziemy zmieniać wysokość, barometr pokaże zmianę ciśnienia. Jeśli natomiast nie występują znaczne różnice wysokości, to to, co pokazuje barometr, odnosi się do zmiany ciśnienia atmosferycznego. Można z tego wyciągać wnioski co do pogody, z pierwszej lepszej wygooglanej stronki:

 

Ciśnienie systematycznie maleje Nadciąganie niżu, opady, silny wiatr

Przy spadku ciśnienia wzrasta prędkość wiatru Znaczny wzrost prędkości wiatru

Przy wzroście ciśnienia prędkość wiatru maleje Poprawa pogody

Systematyczny wzrost ciśnienia po pogodzie

deszczowej z opadami Nadciąganie wyżu, poprawa pogody

Podczas mgły następuje wzrost ciśnienia Zanik mgły

Podczas mgły niskie ciśnienie się utrzymuje Utrzymanie się mgły

 

Więcej tutaj: http://edusektor.net/geografia-pub/166-jak-przewidzie-pogod-w-terenie.html


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem już szczęśliwym posiadaczem Riseman'a, ale po oględzinach zaniepokoił mnie pewien detal otóż dotykając sensor z boku czuje takie "pyknięcie" tak jakby sensor nie był sztywno osadzony (wzdłużnie). Jak to wygląda u Was?

 

 

Na samym poczatku witam wszystkich:) Jestem nowym uzytkownikiem forum oraz Risemana:)

 

I zauważyłem podobną przypadłość u mnie taki mikro "pyknięcie" gdy sie dotknie sensor. Czy u kogos jeszcze sa takie objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) zauważyłem podobną przypadłość u mnie taki mikro "pyknięcie" gdy sie dotknie sensor. Czy u kogos jeszcze sa takie objawy?

 

Nie sensor a jego metalową osłonę. Tak, to całkowicie normalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki bardzo za odpowiedz :) troche się uspokoiłem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będzie pierwszy g-shock który kiedyś zakupie!


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę mi jeszcze powiedzieć, taka kwestia Wave Ceptora. Jeśli zegarek stoi tak ustawiony jak w instrukcji ( obojętnie w jakim miejscu w mieszkaniu ) to bez problemowo łapie mi sygnał o 3:03 w nocy, raz złapał mi o 4:05. Po złapaniu sygnału na wyświetlaczu są te 3 kreseczki, natomiast jeśli zegarek będzie leżał na boku, sygnału już nie złapie i na drugi dzień nie będzie tych trzech kresek wyświetlonych. A patrząc "pod słonce" na wyświetlaczu nad tymi trzema kreskami jest jeszcze taka literka P, która mi się jeszcze nigdy nie wyświetliła? Co ona oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat bardzo proste: antena do WC jest umiejscowiona w górnej części zegarka i może (lecz nie musi, co potwierdzam osobiście) to wpływać na "łapanie" sygnału DCF.

Litera P nad kreskami oznacz anglosaskie "PM", a stwierdzisz to, kiedy przestawisz sobie zegarek w tryb 12-sto godzinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, co do anteny to wiedziałem. I również potwierdzam, ze jesli zegarek leży bokiem to nie lapie sygnału. Pewnie to tez zalezy od odległości do nadajnika. A co do literki P to dzieki za wytłumaczenie...rzeczywiści bardzo prosta sprawa:) ale zmyliło mnie usytuowanie literki obok sygnalu Wave Ceptor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy mógłby ktoś wstawić zdjęcie raismana tam gdzie na pasku jest napisane china był bym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.