Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Piotr Maj

Kto mi pomoze z tymi zegarkami - UNIKATY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr Maj

Witam, jestem tutaj nowy i nie wiem jeszcze do konca jak sie poruszac.

Zalogowalem sie tutaj zebyscie mi pomogli.

Mam 2 unikatowe zegarki:

1. Z kongresu Fifa z mistrzostw swiata we Francji w 1998 roku. Nie wiem jaka to firma ale zegarek wyglada na bardzo pozadny. Jest tylko napis Swiss Made, natomiast informacja o kongresie fifa jest wyryta na kopercie

2. To zegarek Seiko, ktory byl prezentem od Swiatowego Zwiazku Lekkoatletycznego - pod szybka na tarczy widnieje symbol tego zwiazku.

Lubie zegarki, ale nie ukrywam,ze chcialbym je sprzedac. Nie wiem ile sa warte i gdzie takie cos sprzedac. Natrafilem w internecie na informacje o zjezdzie kolekcjonerow w Genewie - jestem pewien ze interesowaloby ich to bo sa to zegarki niecodzienne i nie spootykane. Natomiast nie mam ani czasu ani pieniedzy by tam jechac.

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a pomoc ma polagać na... :?: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Maj

Sorry, wcisnalem cos nie chcacy - juz wszystko napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ;)

Spróbuj wystawić na www.allegro.pl i może na www.ebay.com .

Nie zrozum mnie źle, ale kolekcjonerów w Genewie raczej nie zainteresują te zegarki, raczej skorzystaj ze stron, które podałem ;)

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Maj

no wlasnie nie chce na allegro wystawiac, bo tam nikt sie nie zna i nikt mi nic nie powie. Na ebayu jest zegarek seiko - dosc podobny z mistrzostw swiata w koreii japonii za 1tys 900 dolarow.

Nie wiem czy nikogo by nie interesowaly zegarki, ktore sa unikalne i ktore w Polsce mial jedynie byly minister sportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Maj

i dzieki tak w ogole za odpowiedz i nie obraz sie rowniez, ze taak napisalem. Po prostu wiem, ze nie wiele takich zegarkow jest i wiem skad je mam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i myślisz, że w Genewie kogoś to zainteresuje :?: Dla kolekcjonerów ważne jest jeszcze, jaki zegarek jest tym unikalnym (sam piszesz, że w tej "Fifie" jest tylko napis swiss made). Skoro nie allegro, to może jednak na ebay'u spróbujesz :?: ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i dzieki tak w ogole za odpowiedz i nie obraz sie rowniez, ze taak napisalem. Po prostu wiem, ze nie wiele takich zegarkow jest i wiem skad je mam:)

Spokojnie, nie mam zamiaru się obrażać ;)

Pomyślałem, że może wkleisz zdjęcia swoich okazów, być może po zobaczeniu zdjęć będziemy mogli powiedzieć coś więcej ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Maj

zajme sie tym dzisiaj i wkleje - bo da sie tutaj umiescic, tak?

Powiedzialem ze moze kogos by zainteresowalo - bo nie jest to PZPN czy jakies polskie federacje, tylko znane na calym swiecie - ale naprawde nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, że się da!

Tworząc post naciskasz "przeglądaj" następnie klawisz "host it", a ze strony która Ci się otworzy kopiujesz link opisany thumbnail for forums (1), lub hotlink for forums (1), wklejasz link i po sprawie ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

@Piotr Maj

Niestety, ale ten pomysł z Genewą jest chyba zbyt ambitny jednak :twisted:

 

Za to nie wiem czemu mówisz, ze na allegro/ebayu "nikt się nie zna" :?:

Przecież to nie jest serwis z abonamentem dla 12 latków :roll:

Da Ci on też możliwośc sprawdzenia ile ludzie są skłonni dac za tak wyjątkowe - jak twierdzisz - modele.

 

Pozatym czekamy na zdjęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawienie w serwisie aukcyjnym to dobry sposób na określenie wartości zegarka (w każdym razie zawszeto jedno źródło więcej) Tylko na wszelki wypadek zastrzeż sobie prawo do wcześniejszego zakończenia aukcji i jeśli cena nie będzie Ci odpowiadać, albo nie będziesz chciał sprzedać - po prostu chwilę przed końcem wycofasz.

 

Inna sprawa, że w przypadku co lepszych rarytasów aukcja nabiera rozpędu dopiero w ostatnich sekundach. Starzy wyjadacze czają się do końca.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

fakt, to moze byc problem. sam jak licytuje to zawsze poniżej 1 min do konca:D (stary wyjadacz ;))

 

ale mozna jeszcze inaczej. wystarczy, jesli napiszesz, ze zamiesciłes ogłoszenie o sprzedazy również w innych mediach - wtedy nawet po zakonczeniu licytacji nie powinno byc problemu. ale jesli chcesz tak czekac do konca to dla pewnosci zapytaj ludz z allegro.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, najwyżej dostanie negatywa od wk***nego zwycięzcy aukcji ;)

 

jest też notka: "jeżeli cena nie okaze się satysfakcjonująca, mogę zrezygnować z finalizacji transakcji" .

 

;)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

regulamin allegro, rozdział II:

 

16.3. Ogół umownych warunków obowiązujących pomiędzy Kupującym i Sprzedającym w odniesieniu do przedmiotu danej aukcji określa, na piśmie lub w inny sposób, strona sprzedająca. Obowiązkiem Sprzedającego, a nie Allegro, jest powiadomienie o tych warunkach Użytkowników składających oferty kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Maj

o rany no nie piszcie mi tekstow typu: "jezeli uważasz że sa tak wyjatkowe itd".

Ja nie wiem czy sa wyjatkowe, wiem, ze bylo ich malo itd, ale to wy powinniscie to ocenic ile sa warte...

A jesli chodzi o allegro to chodzilo mi o to ze w Polsce jest malo ludzi ktorzy kupuja rzeczy z tego wzgledu ze sa atrakcyjnymi pamiatkami naprzyklad. Prosty przyklad - pilka przestrzelona przez Beckhama - 20tyś euro. Gdyby łapaczem był Polak, dostał by na allegro za nią 5-7tyż złoty, może 10tyś ale nie sadze. Nie porownuje tych zegarków do piłki, ale podaje przykład. A na allegro dodatkowo trudno to wystawic bo nie wiem jaki opis dac - nie mam zadnych specyfikacji tych zegarków - ksiazeczki z parametrami czy cos takiego.

Ide walczyc ze zdjeciami i postaram sie wam to pokazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Maj

mam fotki takie sobie, ale lepsze to niz nic, chwilowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Maj

post-0-0-07482000-1330480413.jpg

 

post-0-0-21587500-1330480414.jpg

 

 

post-0-0-95380900-1330480415.jpg

 

 

post-0-0-92838400-1330480416.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Maj

Oki zdjecia nie sa super, ale tak orientacyjnie.

I zdjecie to ten Seiko - od federacji lekkoatletycznej, widac nawet znaczek i literki IAAF - jest to seiko kinetic, wskazowka od sekund przeskakuje co 2 sekundy

II zdjecie i III zdjęcie - nie zbyt wyrazne. Na kopercie widnieje napis 51e congres de la fifa paris 1998, swiss made.

Ostatnie zdjecie to zegarek firmy Orient - ładny ale tez nie wiem co jest wart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj
A jesli chodzi o allegro [...] pilka przestrzelona przez Beckhama - 20tyś euro. Gdyby łapaczem był Polak, dostał by na allegro za nią 5-7tyż złoty, może 10tyś ale nie sadze

 

Kwoty to raczej wynik naszych realiów. Zapewniam Cię, ze gdyby chociaż w tym Klubie ludzie mieli pod korek, to zobaczyłbyś ciekawe i nietypowe rzeczy. Szczególnie polecam skromny, klasztorny styl otto :twisted:

Pooglądaj tak od połowy mniej więcej....

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=1391

:shock:

 

Jeśli chodzi o Twoje zegarki to najłatwiej powinno byc z Orientem - zdjęcie faktycznie z kategorii 40% alko (tez mialem z tym problem na cyfrowce jak swoj zegarek fotografowałem...), ale wygląda na bardzo ładny.

 

Żeby go zidentyfikowac, to muszę Cie prosic o jakies dodatkowe info. Co tam jest napisane na tarczy? Może ktos rozpozna z lotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Maj

Na tarczy pod nazwą Orient ma napis Automatic

a na górze ma napis Power reserve

A ile takie zegarki w ogole kosztuja i gdzie najlepiej je sprzedac?

A co myslisz o tym seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tarczy pod nazwą Orient ma napis Automatic

a na górze ma napis Power reserve

 

www.google.com -> orient power reserve pierwszy wynik: http://roachman.com/orient/power-reserve.html

 

nastepny: http://www.watches88.com/cat_power.cfm

 

Co do Seiko - watpie, zeby jego wartosc byla o wiecej niz 20% wyzsza od nielimitowanego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Orient w sieci kosztuje $100- $150- w zależności od wersji.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

eh, tempo jak ruski zegarek

 

(nie obrażając ruskich zegarków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.