Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

otho

Hamilton >Pulsar<

Rekomendowane odpowiedzi

Gość panikuj

był kiedyś błonex lub błonie damski, identyczny, z podobnym patentem. Naciskało się guzik i wyswietlała się godzina:D pozatym ekran był "martwy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie Blonie ale Unitra Warel tak dzialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

o, masz racje. strzelałem troche :oops: , ale wiedziałem, ze Polskie. to była unitra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W unitrze regulacji dokonywało się przykładając magnes do specjalnych pól. Miała też "półsekundnik" W pierwszej połowie minuty pali się górna kropka znaku :, w drugiej dolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

patent z kropkami mam zainstalowany w wieży marki sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"Space balls" to kultowa komedia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ona jedna kultowa ( poza tym w całości nie w gifie )

a jak mam oglądać potatoes milion razy to już wolałem to zniewalajace spojrzenie modelki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kobiety :wink: :(


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

internet daje spory zasób wiedzy, ale i tak nie uniknięto pomyłki w artykule o gadżetach. Model na zdjęciu w artykule to pierwszy powszechnie i komercyjnie dostępny zegarek elektroniczny na Świecie - model Pulsar P2 (dokładnie z modułem P2800) w stali (Astronaut) i nie jest to Hamilton Pulsar. W sprzedaży pojawił się pod koniec 1972 w cenie 295$ (395$ w złocie walcowanym) ale Świat ujrzał go po raz pierwszy w 1973 na ręce Rogera Moora w filmie James Bond "Żyj i pozwól umrzeć" (pierwsze pięć minut filmu).

Pulsar to jednak nie Hamilton choć wywodzi się z tej samej stajni.

W ogóle pierwszy prototyp pojawił się w 1970 (6 egzemplarzy), a model limitowany P1 w złocie (400 egzemplarzy w cenie 2100$) w roku 1972 i to był pierwszy i ostatni Hamilton Pulsar (kupił go np. Szejk Iranu).

pulsar_led_p1.jpg

W tym samym roku Hamilton popadł w długi i akcjonariusze założyli firmę HMW Industries która przejęła udziały Hamiltona, sprzedała 30% Szwajcarom (dzis Swatch Group - reszte 70% w 1974), wydzieliła dział elektroniczny Hamiltona i na jego bazie powstała firma Time Computer Inc. ze znakiem towarowym Pulsar, choć i tak wszyscy mówią na tą firmę Pulsar zamiast TC Inc.

Ponieważ Pulsar i Hamilton miały tego samego właściciela (HMW) Pulsar zaopatrywał Hamiltona i Omegę (do 1974) w swoje moduły P2900 oraz P3100 i na tym pokrewieństwo się kończy.

P2

pulsar_led_p2_0.jpg

P3

pulsar_led_p3_0.jpg

P4

pulsar_led_p4_0.jpg

Omega TC1

omega_tc1_led_0.jpg

 

Powyższe modele mają kontaktrony w wodoszczelnych kopertach i są nastawiane magnesem podobnie jak Unitra Warel z modułem Sanyo. W roku 1974 Sanyo wykupiło przestarzałą już magnetyczną technologię Pulsara. Sam Pulsar zamknął podwoje w 1979, a znak towarowy kupiło Seiko.

Czy są w Polsce inni fanatycy ledów, od których również ja mógłbym się czegoś dowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat w tej dziedzinie i wie się dużo i zna się fachowców na całym Świecie, do których również ja powoli dołączam. W Polsce jeszcze nie trafiłem na podobnego do siebie co mnie nieco smuci :roll: bo nie ma z kim się powymieniać wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za 'wykład'. Wiedza imponująca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem Unitrę Warel, wymiana baterii to pikuś, ale bez oryginalnej instrukcjo/gwarancji z 1978 roku bym go do dziś nie ustawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam skanera, ale i tak watpię by wyszło czytelnie, mała rozlana czcionka na papierze przypominającym toaletowy. Spróbuję gdzieś zeskanować, a jak nie wyjdzie to przepiszę ważniejsze fragmenty, omijając poematy o jakości wyrobu i świetności technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym rzekł, że to prawdziwy skarb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartosc zegarkow Unitra w Polsce to wylacznie wartosc sentymentalna za reliktem PRLu i dlatego osiagaja takie zwariowane ceny. Te same modele (przeciez to Sanyo) byly dostepne w innych krajach z innym logo i ledwo sie zblizaja do tych cen biorac pod uwage stan zachowania poszczegolnych egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.