Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wieslaws

"Trudno kupić" w Japonii - seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zegarkowiczów

Stwierdzenie w tytule postu jest trochę przewrotne. Zamierzam (jeszcze, póki się nie znudzę) kupić upatrzony zegarek Seiko SARB017. Na moje nieszczęście jest "dostępny" tylko w Japonii - używając tak oznaczonego słowa "dostępny", mam na myśli fakt, że na znalezione dwie strony oferujące ten zegarek - jedna nie odpowiada, a druga coś kręci. Znajomy , który był w Tokio, telefonował i doszedł do wniosku, że facet nie ma zegarka - podobnie było w trzech sklepach nieinternetowych. Tego nie spodziewałem się po Japończykach.

Tracę nadzieję, że kiedyś go kupię, wysłać ok. 500$ w świat, gdzie nie ma kontaktu ze sprzedawcą to dość stresujące.

Może ktoś z klubowiczów zna w miarę bezpieczny sposób zakupu, może są jakieś sklepy internetowe lub zwykłe, które sprowadzą zegarek?

Mam parę zegarków, nie mam TEGO seiko - chyba rozumiecie co we mnie wlazło..., no do Japonii nie polecę , bo się boję latać samolotem :P

Z góry dziękuję za porady.

WS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zegarek jest dostępny w sklepie Seiya Japan oraz w jednym z polskich sklepów internetowych, za pośrednictwem którego sam kupiłem mojego Sumo SBDC001. Które sklepy Ci nie odpowiadają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarek jest dostępny w sklepie Seiya Japan oraz w jednym z polskich sklepów internetowych, za pośrednictwem którego sam kupiłem mojego Sumo SBDC001. Które sklepy Ci nie odpowiadają ?

 

Niestety nie prowadzę samodzielnie rozmów z Japończykami (znam niemiecki a oni angielski). Myslałem , że tak będzie prościej - wchodzi kolega do sklepu w Tokio, kupuje i już. Ale tak to nie jest. W salonach zegarkowych nie ma tych zegarków ?! Ze sklepem higuchi (czy coś takiego) był kontakt telefoniczny w Japonii (chęć zakupu bezpośrednio na rękę) - wyszło, że nie ma zegarka ?! Z seiya nie znalazłem kontaktu bezpośredniego - telefon. Po co kupować w Japonii przez internet - to w końcu nie jest jakieś Grand Seiko - może jestem w błędzie ? Z przesyłką do Polski wiąże się ryzyko (sprzedawca może zapomnieć wysłać zegarek po zapłacie) i opłaty?! (cło i VAT).

Może na adres [email protected] podpowiesz mi to polskie rozwiązanie?

Wychodzi, że jestem idealistą - trochę nie wierzę ludziom

pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

WS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Niestety nie prowadzę samodzielnie rozmów z Japończykami (znam niemiecki a oni angielski). Myslałem , że tak będzie prościej - wchodzi kolega do sklepu w Tokio, kupuje i już. Ale tak to nie jest. W salonach zegarkowych nie ma tych zegarków ?! Ze sklepem higuchi (czy coś takiego) był kontakt telefoniczny w Japonii (chęć zakupu bezpośrednio na rękę) - wyszło, że nie ma zegarka ?! Z seiya nie znalazłem kontaktu bezpośredniego - telefon. Po co kupować w Japonii przez internet - to w końcu nie jest jakieś Grand Seiko - może jestem w błędzie ? Z przesyłką do Polski wiąże się ryzyko (sprzedawca może zapomnieć wysłać zegarek po zapłacie) i opłaty?! (cło i VAT).

Może na adres [email protected] podpowiesz mi to polskie rozwiązanie?

Wychodzi, że jestem idealistą - trochę nie wierzę ludziom

pozdrawiam i dzięki za odpowiedź

WS

 

Jeżeli chodzi o sklepy Seiya i Higuchi to nie masz się czego bać. To nie sklepy-krzaki. Każdy z nas z tego forum, czy z GMT, który kupował Seiko w Japonii brał albo od jednego albo od drugiego. Jeszcze nic nikomu się nie stało. To sklepy, które sprzedają na cały świat i są znane. Seiya ma ten zegarek więc wyslij do niego e-maila. Do Higuchiego też. Pamiętaj że co do ceny też możesz się z nimi dogadać. Jeżeli nie znasz angielskiego (tak jak ja) na pewno koledzy Ci pomogą.Wysyłam Ci jeszcze PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o sklepy Seiya i Higuchi to nie masz się czego bać. To nie sklepy-krzaki. Każdy z nas z tego forum, czy z GMT, który kupował Seiko w Japonii brał albo od jednego albo od drugiego. Jeszcze nic nikomu się nie stało. To sklepy, które sprzedają na cały świat i są znane. Seiya ma ten zegarek więc wyslij do niego e-maila. Do Higuchiego też. Pamiętaj że co do ceny też możesz się z nimi dogadać. Jeżeli nie znasz angielskiego (tak jak ja) na pewno koledzy Ci pomogą.Wysyłam Ci jeszcze PW.

 

Dzięki , dzieki , dzięki

no, dzięki kolegom coś drgnęło, nie wiem czy zdecyduję się na kontakt z Japończykami - znajomy wylatuje z Japonii za parę dni.

Na pewno wysłałem maila do polskiego sklepu na południu Polski z zapytaniem o szczegóły - może zaoszczędzę na kurierze, Polska jest mała:)

Już prawie widzę go na mojej ręce :P

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam WS

 

PS. Cena 530 $ po opłatach jest niestety prawdziwa - już to sprawdzałem - ale dzięki za pomoc (dla kolegi z ostatniego posta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko się obecnie zupełnie nie opłaca kupować czy to w USA czy w Japonii, ceny straszliwie poszybowały w górę i w zasadzie Ci sprzedawcy nasi krajowi oferują niektóre modele w tej samej cenie. Chyba że chcesz model jakis niszowy seiko...z seyia japan ale tam ceny napewno nie są okazyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seiko się obecnie zupełnie nie opłaca kupować czy to w USA czy w Japonii, ceny straszliwie poszybowały w górę i w zasadzie Ci sprzedawcy nasi krajowi oferują niektóre modele w tej samej cenie. Chyba że chcesz model jakis niszowy seiko...z seyia japan ale tam ceny napewno nie są okazyjne.

 

Witam, dzieki za info

Podchodzę do zakupu tego Seiko nie na zasadzie opłacalności, lecz chęci posiadania japońskiego mechanika - nie stać mnie na GS.

Fakt jest faktem, że Seiko inne niż "5" są "trochę" za drogie. Za to te z Japonii są dość rzadkie.

No i tyle - myślę, że skończy się na polskim sklepie z towarem z dalekiego wschodu.

pozdr. WS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście podać namiary do tego sklepu sprowadzającego zegarki z Japonii? Też szukam SARB-a i nie wiem jak ogarnąć zakup.

 

Zobacz ebay, widzialem po 1300 z irlandii, sam mialem kupowac 033 ale dostalem zakaz od lubej do konca roku :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa część dyskusji przypada na 2009 a czy aktualnie opłaca się coś kupić w Japonii? Kolega jedzie na miesiąc, sam interesuje się zegarkami, być może oboje byśmy skorzystali.

Pisząc "opłaca się" mam na myśli nie tylko cenę, ale także (a nawet przede wszystkim) dostępność - być może da się kupić tam coś czego nie ma u nas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiecie może czy model SARB021 będzie jeszcze gdzieś dostępny?

Tylko z drugiej ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba po kursie paypal wychodzi coś bliżej 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary ale dorzucę swoje 5 groszy. Jest taki serwis, wykorzystywany przeze mnie głównie do zakupu książek, ale sprawdzony. Nazywa się tenso.com i zajmuje się forwardowaniem rzeczy do adresów poza Japonią za ok 30 zł. Rejestrujesz się, dostajesz adres w Japoni na który zamawiasz rzeczy, a oni wysyłają Ci je dalej do PL.

 

Tutaj przelicznik cenowy wagi i kraju do ceny: https://www.tenso.com/en/estimate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym wypadku wygląda kwestia VAT/clo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tego akurat na cle nie zatrzymali. Mimo, że z Japonii!! A zegarek z Niemiec już zatrzymali :/ Więc podejrzewam, że to ruletka. Jeśli natomiast zatrzymają to cło wynosi bodaj 3%, ale do tego jeszcze VAT 23% :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło z Niemiec? Przecież to UE i nie płaci się ani cła, ani VAT-u.

Tylko przy zakupach spoza UE musisz sobie założyć dodatkowe koszty.

 

Proszę zatem Szanownego Kolegę o wytłumaczenie tych cła i VATu nałożonych na przesyłkę z Niemiec 03.02.2017? Do niej właśnie odnosiłem się w swoim poście.

 

IMG_20170322_183314ma%C5%82y.jpg?dl=0

 

w dużej rozdzielczości: https://www.dropbox.com/s/lz3bva2gx2nrb1e/IMG_20170322_183314.jpg?dl=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zamówiłeś przesyłkę z Niemiec czy PRZEZ Niemcy?

Z Niemiec, przez amerykańską stronę. I tak wiem, że to jest potencjalna odpowiedź na powód opodatkowania, ale przesyłka była kupiona i wysłana wewnątrz UE, tylko, że urzędniczce nie dało się tego wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka którą pokazałeś wygląda jak spoza UE, wysłana PRZEZ Niemcy (oddział poczty przy lotnisku we Frankfurcie, pod główną naklejką jest pierwotna).

Poza tym gdybyś kupił w Niemczech dostalbys fakturę z wyszczegolnionym VATem i po okazaniu takiej faktury celnikom, paczka zostałaby puszczona bez naliczania opłat.

Jeżeli ktoś Ci sugerował że kupujesz w UE - zostałeś oszukany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Niemiec, przez amerykańską stronę. I tak wiem, że to jest potencjalna odpowiedź na powód opodatkowania, ale przesyłka była kupiona i wysłana wewnątrz UE, tylko, że urzędniczce nie dało się tego wytłumaczyć.

Mike ma niestety rację. sam mam w domu z 10 takich pudełek z "Niemiec", a faktycznie jest to wysyłane Niemiecką pocztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.