Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość blob

mam 2 pytanka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blob

1.czy kupie jakis fajny zegarek mechaniczny tak do 500zł.jesli tak to moze cos polecicie.

2.jest ktos moze z lublina?jesli tak to powiedziecie na jakiej ulicy jest jakis dobry sklep z zegarkami.jutro sie wybieram i chciałem dokonac zakupu a nie bardzo wiem gdzie co i jak ze tak powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blob

acha zegrek raczej z kwadratowa koperta i skorzany pasek -chyba sie mowi na takie klasyczny.i oczywscie mechanik.oj ciekawe czy ja cos kupie hehe w tej cenie fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blob

no i byłem w tym lublinie.dostałem nawet odpowiedz odnosnie sklepów.nie sprawdziłem rano no ale i tak nie miałem czasu jezdzic.byłem tylko w apracie jeden lemans mi sie podobał wołali 470zł/ale nie kupie tak od razu zegarka.musze sie rozejrzeć.pewnie jakis narzut jest w tej cenie.chyba ze ta firma ze tak powiem tyle kosztuje.nie wiem nie znam sie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blob

tessio 470 zł za lemansa(chyba kwarc nie wiem)to dobra cena.zegarke w apracie pewnie jakis narzut jest heh.zegarmitrz proponuje mi atlantica albo seiko-mechaniczne.na jednym temacie widziałem:koles proponował "jesli mechanik w tej cenie(cos do 500zł)to tylko seiko albo citzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić J. Lemans`a ? Moim zdaniem tak, bo zegarki te mają ładny design, chociaż troche "odtwórczy" :D

 

post-609-0-09257100-1330480693.jpg

 

8)

 

Musisz zdecydować czy chcesz kwarca czy mechanika, bo tak to nie dyskusja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blob

ten lemnas tak nie wygladał:)no ale ten tez ładny nawet.a odnosnie ceny która podałem to jest ok to 470zl?mysle ze ten lemans to byl kwarc bo pewnie mechanik by wiecej kosztował. chbya ze sie myle.a myslisz ze ewentualnie seiko to tez dobry zakup lub atlantic?

co chce mechanik czy kwarc.i tu mam lekki problem.oczytałem sie na forum na ten temat.ten ma dusze ten nie ma...ten sie spoznia,(ktos napisał i cały urok w tym spoznianiu.ten sie nie spoźnia etc.boje sie ze 500zł nie wystarczy na mechanika-choc w ten cenie moge podobno kupic własnie seiko badz atlanic.

podobał mi sie charlie ward(tak sie chyba pisze)koles tu na forum pokazywał ze niedawno kupił 650zł..cos na ten styl chciałbym miec.pewnie kojrzysz który to.dziekuje za odpowiedzi na powzysze pytania.jak widzisz nie zakładam nowych tematów:)w sumie cenna uwaga dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacques Lemans to w większości zegarki kwarcowe, ale jak pisałem wcześniej mogą się podobać jeżeli chodzi o ich wygląd. Niestety tak już mam, że jak ładny czasomierz by nie był, nie kupię nic baterię... kto raz założył na rękę coś co "cyka" na pewno mnie rozumie :wink: Jeżeli wybierzesz zegarek mechaniczny, powinieneś się skoncentrować na takich firmach jak Seiko, Vostok, Vostok Europe, Poljot, może starczy na jakiegoś Atlantica, ale chyba będzie ciężko. O wszystkich wymienionych firmach znajdziesz mnóstwo informacji na forum i to z samego źródła, bo od ich użytkowników. Nic tylko przeglądać tematy i czytać, na forum już wszystko było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blob

nie adamm ten lemans miał inny wyglad zupełnie.taki klasyczyny.i ja takiego nie szukam jak pokazałes bardziej co takiego jak tessio przesłał ale oczywiscie bardzi przejrzysta tarcza.po prostu normalna hehe ze tak powiem.ale dzieki za zdjecia i odpowiedzi.boje sie mechanika nie znajde za 500zł.

tak wogole mam poljota de luxe.23 jewels shockproof.made in ussr.podoba mi sie tarcza.chodzi poki co bardzo dobrze.oczywiscie mechanik heh dostałem od ojca który dostał od swojego ojca wiec pare late ma zapewne.nie wiem czy to orginał ale moze i tak,moze wtedy podróbek z chin nie było nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blob

taki atlantic worldmaster podoba mi sie.ale 920 zl:(

p.s ta strona e-zegarki jest w porzadku.rozumiem ze chin nie sprzedaja.

a taki chce sobie kupic jak longines prezentuje na e-zegarki no ale coz za cena heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem byłem 2 tygodnie temu w centrum Lublina.

Na Krakowskim Przedmieściu, niedaleko Ogrodu Saskiego, widziałem sklep zegarmistrzowski ze sporą liczbą rosyjskich zegarków na wystawie.

 

Rosyjska estetyka niezbyt mi odpowiada, ale dla osób młodszych ten styl (a i ta cena :wink: ) będzie chyba całkiem do zaakceptowania.


Andrzej W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blob

dzieki za info o lublinie.ale narazie sie nie wybieram.gdybym był bede miał te miejsca na uwadze.z krótkiego rozeznania w moim terenie wychodzi na to ze do mechanika bede musiał dołozyc(czyli do tych 500zł)kurcze mysle ze seiko mechanika za 500zł kupie.macie jakies zdjecia klasycznych seiko na skórzanych pasakach?

p.s wiem tessio ze mam szukac ale szukałem na forum tematy były linki zdjecia ale cały czas jakies busole i monstery.nic klasycznego wiec moze cos podeślecie.

p.s2-wolałbym jakiego szwajcara-mechanik.

p.s3-stawka na zegarek w tym momencie wzrosła do 700zł-moze teraz jakis mechanik bedzie.dołoze,bo widze ze z tymi 500zł to nie nadziałam.

przepraszam za chaos w tej wypowiedzi.dziekuje za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s wiem tessio ze mam szukac ale szukałem na forum tematy były linki zdjecia ale cały czas jakies busole i monstery.nic klasycznego

 

To Ci się chwali, że szukałeś :wink: Tu masz dużo o Seiko :

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=3472

 

może coś znajdziesz wśród tych wszystkich potworów, samurajów i innych stworzeń... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blob

trafiłem na te linki juz ale wielkie dzieki.jest tam taki jeden ciekawy ale z tego co wyczytałem dostepny narazie w japonii choc nie wiem z jak dawna był to temat.

no a teraz moze cos z tymi 700zł zrobimy tessio?na szwajcara mechanika starczy?pewnie w takim razie odpuszcze sobie seiko.pewnie atlantic i nic pozatym(ale ok moze byc:)-a moze dalej za mało pieniążków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem Adriaticę (wiem, że mało prestiżowa) - stalowa koperta, mineralne (chyba) szkło, mechanizm ETA 2824/2, całkiem ładny (przez gablotę oglądałem), ciekawa srebrna tarcza z nakładanymi indeksami, skórzany pasek, średnica około 40 mm. Przejdę do ciekawych informacji - cena 599 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blob

dziekuje za kolejna informajce.dzis widziałem atlantica.kwarc 650zł.ładna tarcza.spodobał mi sie.czytelna.duza.tylko cały czas jestem w dylemacie.decydowac sie na kwarca czy mechanika.kurna..nie wiem.

ps.jak to wrzucac zdjecia.bo kombinuje i nie wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś, że będziesz używał "szukajki" :twisted: :wink:

 

By wstawić zdjęcie wystarczy wejść na stronę :

 

http://www.imageshack.us .

 

W polu "przeglądaj" wyszukać plik na swoim komputerze i nacisnąć klawisz "host it". Wtedy pojawi się nowa strona. Należy pierwszy wpis (ten w polu „hotlink for forums” skopiować (ctrl + c) a następnie wkleić go do własnego postu na forum (ctrl + v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blob

alez tessio szukam cały czas i czytam:)dzieki za pomoc ze zdjeciami.

czytam czytam i czytam:mechanik czy kwarc.kwarc czy mechanik jedni tak drudzy tak a trzeci jeszcze inaczej.w czwartek bede wiedział wiecej.co moge kupic a czego nie.jesli fundusze pozwola bede skłaniał sie ku mechanikowi jesli nie kwarc.

chyba co niektórzy przeszadzaja z tym spoźnianiem sie mechaników.chyba nie poznia 10 minut dziennie.sa ta jakies sekundy wiec bez przesady.troche mnie smieszy jak czytam i jak narzekaja na to poznienie mechnicznych.

szukam odnosnie konserwacji mechaników jakis topików.jak czesto i co sie robi na co powinno sie uwazac na co zwaracac uwage.[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blob, powiem Ci jedyną i słuszną prawdę, kup MECHANIKA ! Nie słuchaj żadnych osób, które będą Ci polecać kwarca :evil: :wink: Nie ma takiej opcji, żeby zegarek spóźniał się 10 minut dziennie chyba że jest zepsuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blob, nie mam funduszy by kupić przyzwoity zegarek, ale kwarca odłożyłem i noszę starego radzieckiego Cornavina - bo jest mechaniczny. Zegarek mechaniczny to jedyna słuszna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blob, nie rób głupot kwarc ? Mechanik naprawdę spodoba Ci się -zobaczysz, za kwarcem przemawia tylko dokładność chodu, ale naprawdę czy potrzebujesz mierzyć czas co do ułamka sekundy, nie jest to potrzebne w codziennym życiu, gdziekolwiek idziesz na przystanek , na dworzec kolejowy zawsze robisz to troche wcześniej, nigdy nie na "styk"

Jam mam tylko Delbankę i jestem z niej zadowolony spieszy około minuty na tydzień, może mniej i NIE ZAMIENIŁBYM JEJ NA ZADNEGO KWARCA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blob

dziekuje za odzewy ze tak to nazwe panowie.wiec coz mi zostaje innego jak zostać przy swoim poljocie(zegarek od ojca a ojciec dostał od swojego ojca-heh alez zdanie).bo tez nie mam kasy do wydania na w miare porzadny mechanik-700zł to chyba troche mało.

p.s zobaczymy po czwartku na czym sprawa stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.