Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8696 odpowiedzi w tym temacie

#21 pcichosz

pcichosz
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 09 luty 2006 - 19:53

Jako zbieracz różnych Seiko właściwie od dawna chciałem mieć Samuraja, ale nigdy nie mógł dotrzeć do szczytu mojej listy życzeń. Potwory miałem od dawna, podobnie SKX007 i trochę różnych "piątek", niedawno nawet "kinetic perpetual", a na Samuraja wciąż nie było dobrego momentu. Aż do ubiegłego tygodnia, kiedy zdjęcie wklejone przez Marcina (ML) przypomniało mi o tym, jak go słusznie nazwał, "obiekcie pożądania". To wersja stalowa z czarną tarczą, czyli SNM011 -- zdecydowanie mój faworyt, gdyż do tytanu nie jestem w stanie się przekonać. Z bólem serca pomyślałem o zadłużeniu na karcie kredytowej, postanowiłem mocno, że to koniec fanaberii co najmniej do wiosny, i zrobiłem to, na co przez tyle poprzednich miesięcy nie mogłem się zdobyć.

Od wtorku jest u mnie. Jest wspaniały. Nie wiem, jak mogłem tak bardzo nie doceniać go wcześniej. Droższy niż potwory czy SKX007/009, ale tak jak one, wart na pewno nawet 2-3-krotnie wyższej ceny.

We wtorkowy wieczór po wyjęciu z pudełka, w sztucznym oświetleniu, prezentował się tak:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

W środę kupiłem mu i założyłem nowy strój (Hirsch Liberty), a dziś przed południem miałem chwilę czasu, aby sfotografować go w świetle dziennym.

snm011171zy.jpg
snm01175ty.jpg
snm011102id.jpg
snm011120rm.jpg
snm011181yu.jpg

Pozostałe Seiko w kolekcji trochę posmętniały, bo wiedzą, że w przynajmniej w najbliższym czasie Samuraj rządzi.

Pozdrawiam,

Paweł
  • 0

#22 tessio

tessio

Crime Family Associates

• Użytkownik
  • 4236 postów

Napisano 09 luty 2006 - 20:02

Piękny, gratulacje !
  • 0

#23 LukasS

LukasS
  • Użytkownik
  • 1470 postów

Napisano 09 luty 2006 - 20:05

Super zegarek.
  • 0

#24 Marcin_L

Marcin_L
  • Użytkownik
  • 2070 postów

Napisano 09 luty 2006 - 20:06

pcichosz, Ty wiesz i ja wiem.... świetny, gratuluję nie tylko zakupu, ale i twardego :D charakteru, ja się boję żony :oops:

ale ja też będę miał samuraja.....

Marcin
  • 0

#25 Marcin_L

Marcin_L
  • Użytkownik
  • 2070 postów

Napisano 09 luty 2006 - 20:09

pcichosz, a jak "chodzi" koronka? - Czy po odkręceniu i wyjęciu rusza się na boki, czy jest stabilna. Jak oceniasz brak osłon? Jak z bliska wygląda czarne pokrycie?

Marcin
  • 0

#26 LukasS

LukasS
  • Użytkownik
  • 1470 postów

Napisano 09 luty 2006 - 20:14

Coś czuję, że bransoleta na moim 007 długo się nie ostanie. :D
Brązowe paski wymiatają. 8)
  • 0

#27 pcichosz

pcichosz
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 09 luty 2006 - 20:56

Dzięki za gratulacje i słowa zrozumienia. Na razie ukrywam go przed żoną, ale w końcu pewnie zajrzy na forum i zobaczy :D. Ale raczej będzie OK, bo dla niej też coś kupiłem (niezegarkowego jednak tym razem) i to coś było sporo droższe od mojego Samuraja.

Cały zegarek sprawia wrażenie bardzo wysokiej jakości. Koronka po odkręceniu oczywiście lekko rusza się na boki, ale porównując z innymi zegarkami nie powiedziałbym, że można jej cokolwiek zarzucić -- wydaje się bardzo solidna, zakręca się pewnie, budzi zaufanie. Brak osłony koronki -- cóż, może to byłaby wada dla nurka, ale ja nie nurkuję ani nawet nie pływam w swoich "diverach", nie walę nimi po ścianach i prawdę mówiąc te osłony w potworach czy SKX007 zawsze mnie trochę irytowały, bo utrudniają odkręcanie i przykręcanie koronki. Zatem brak osłony w tym stalowym Samuraju mnie raczej cieszy niż martwi, także ze względów estetycznych. A co do czerni na koronce i ruchomym pierścieniu -- nie wiem jaka to technologia powlekania (pewnie można gdzieś znaleźć informację), nie testowałem trwałości, ale sprawia wrażenie solidne. Ta czerń jest lekko połyskliwa, ale nie za bardzo, wygląda według mnie bardzo dobrze. A w dotyku krawędzie są przyjemnie gładkie.

LukasS, żeby zachęcić Cię do przebrania Twojego SKX007, przełożyłem mojego na brązowy pasek Aviator, taki jak Twój (wcześniej trzymałem go na czarnym). Efekt bardzo dobry, choć akurat odcień brązu bardziej podoba mi się w Liberty.

Dołączona grafika

Pozdrawiam,

Paweł
  • 0

#28 pcichosz

pcichosz
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 09 luty 2006 - 21:07

Aha, i jeszcze jedno, uprzedzając być może pytania. Kupiłem w sklepie, do którego link podałem parę postów temu, w zeszłym tygodniu (po zamieszczeniu zdjęcia Samuraja przez ML). Wtedy była "promocja" i kosztował tam $189. Wówczas na eBayu było tylko parę sztuk w cenach ok. $200 lub więcej. Teraz widzę, że w tym sklepie wróciła cena $280, ale za to na eBayu pojawiły się tańsze. Przy okazji polecam ebayowych "dilerów" Seiko, u których wielokrotnie kupowałem bez żadnych problemów: watches59, pokemonyu, premierworld.

Pozdrawiam,

Paweł
  • 0

#29 adamm

adamm
  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 09 luty 2006 - 21:11

zegarek jest super :D
  • 0

#30 jazzband

jazzband
  • Użytkownik
  • 530 postów

Napisano 09 luty 2006 - 21:24

Samuraj to fajna sztuka.
A mojej liście życzeń wśród zegarków do pracy jest na 2 miejscu za Sinn Hydro.
  • 0

#31 rip

rip

End User

• Użytkownik
  • 2424 postów

Napisano 09 luty 2006 - 21:31

Nooo gratuluje. Piekny! To tez bedzie moj nastepny zegarek. Jak narazie sie sie wstrzymuje i kase wydaje na inne rzeczy :roll: U sprzedajacych na ebayu, ktorych podal pcichosz nie ma juz od dluzszego czasu czarnego Samuraia. pokemonyu ma tylko biale. Troche mnie to niepokoi. Czyzby koniec produkcji?

Gratuluje!
  • 0

#32 MasterFan

MasterFan

RoyalOakFan

• Użytkownik
  • 4722 postów

Napisano 09 luty 2006 - 21:31

Gratuluję, na pasku wygląda świetnie! :shock: :D

Marcin
  • 0

#33 pcichosz

pcichosz
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 09 luty 2006 - 22:03

U sprzedajacych na ebayu, ktorych podal pcichosz nie ma juz od dluzszego czasu czarnego Samuraia. pokemonyu ma tylko biale. Troche mnie to niepokoi. Czyzby koniec produkcji?

Właśnie teraz watches59 ma w bardzo dobrej cenie ($165) -- chyba że w ciągu ostatnich minut ktoś kupił!

Paweł
  • 0

#34 LukasS

LukasS
  • Użytkownik
  • 1470 postów

Napisano 09 luty 2006 - 23:23

Brąz w Hirschu rzeczywiście na zdjęciach wygląda ładniej.

Świetne zdjęcia, szczególnie to SKX007.
Żadnych odblasków. :roll: :shock:
Jak Ty to robisz? Masz jakiś namiot bezcieniowy?

Ja się zawsze namęcze przy robieniu zdjęć i zawsze jestem niezadowolony.
:cry:
Na zewnątrz zimno, a przy sztucznym świetle to jest horror. :?

p.s.
ML, fajny avatar. Powinen mieć tytuł "Rodzina". :idea:
  • 0

#35 Gość_mrov@_*

Gość_mrov@_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2006 - 23:55

Gratulacje.Piękny jest.Mnie się nawet białe podobają :D,lecz czarny wymiata.
Jest debeściak!!!!
W kodowym oznaczeniu powinien mieć powinien mieć 001 :D
Cieszę sie twoim szczęsciem i ciułam dalej(już od dłuższego czasu :wink: )
  • 0

#36 grzesiek

grzesiek
  • Użytkownik
  • 4040 postów

Napisano 10 luty 2006 - 00:01

Samurai wymiata.
  • 0

#37 pcichosz

pcichosz
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 10 luty 2006 - 00:10

Świetne zdjęcia, szczególnie to SKX007.
Żadnych odblasków. :roll: :shock:
Jak Ty to robisz? Masz jakiś namiot bezcieniowy?

Mnie Twoje podobały się bardziej :D. Ja niestety jestem leniwy i zamiast wyciągnąć lustrzankę, przykręcić do statywu, przyczepić jakieś szkło makro, nakręcić polar, poustawiać ekrany itd. -- pstrykam ultrakieszkonowym kompakcikiem na stole używając bezpośredniego światła z okna. Odblaski niestety na ogół są przy tej metodzie nie do uniknięcia. Udaje mi się je czasem minimalizować wyłącznie ustawiając odpowiednio tarczę zegarka, żeby nic wyraźnego nie odbijała. Np. takie zdjęcia jak to SKX007 robię przechylając tarczę nieco do dołu, w stronę jednolitego, najlepiej białego podłoża. Pewnie część odblasków można by zdjąć w obróbce, ale jakoś nie nauczyłem się i nie polubiłem tego.

Jak się skończy wreszcie ta zima i dzień będzie wyraźnie dłuższy, może znajdzie się więcej czasu i wreszcie porządnie obfotografuję wszystkie moje zegarki duże i małe.

Dzięki wszystkim za miłe słowa i naprawdę bardzo gorąco rekomenduję Samuraja. Pocieszające, że nawet w tych czasach triumfu snobizmu (który powoduje, że niektórzy wolą wydać więcej żeby czuć się lepiej) i marketingu (który powoduje, że niektórzy uważają zegarek za tym lepszy, im większa "gwiazda" z nim pozuje do zdjęcia) można kupić zegarki tak bardzo warte każdego $ ze swojej ceny jak "divery" Seiko.

Pozdrawiam,

Paweł
  • 0

#38 LukasS

LukasS
  • Użytkownik
  • 1470 postów

Napisano 10 luty 2006 - 00:18

Udaje mi się je czasem minimalizować wyłącznie ustawiając odpowiednio tarczę zegarka, żeby nic wyraźnego nie odbijała.

Czyli mamy taką samą metodę. :D
  • 0

#39 Gość_mrov@_*

Gość_mrov@_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2006 - 00:37

zegarki tak bardzo warte każdego $ ze swojej ceny jak "divery" Seiko.

I za to wlaśnie kocham Seiko :D
A tak nawiązując to wlaśnie leży przede mna rozebrany na czynniki pierwsze Zenith (tyle że nie zegarek tylko ZENITH 12xp-aparat fotograficzny) kupilem go za 30pln w lombardzie i teraz mam zabawę z naprawą :D
P.S. gdyby jeszcze Orange Samuraje były w stali.....
I gdyby w ogóle były,bo malo ich a po necie w sprzedaży widać.
  • 0

#40 pcichosz

pcichosz
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 10 luty 2006 - 00:42

gdyby jeszcze Orange Samuraje były w stali.....
I gdyby w ogóle były,bo malo ich a po necie w sprzedaży widać.

Też żałuję, że ich nie ma. Widocznie nie można mieć wszystkiego :D.

Na pocieszenie i na miłe rozpoczęcie piątku moje potworne obrazki z ubiegłego piątku:

monsters22hs.jpg
monsters19yc.jpg

Dobranoc.

Paweł
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Macmac