Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

pisałeś o eBayu - jeśli zegarek jest o 2tys km ode mnie - to niezła wycieczka  ;)  Wiadomo, można zaplanować przy okazji wczasy, tłumaczyć, że jedzie się przecież po spełnienie marzeń itd - tylko wtedy raz - doliczając koszty wyprawy do ceny zegarka robi się już "drogo", dwa - kto tak w ogóle robi?  ;)

 

Prawo zwrotu masz zawsze ale jeśli kupujesz zegarek za 4kzł chociaż wiesz, że powinien kosztować 7kzł i mentalnie nastawiasz się, że to shit ale może nie będzie tak duży i jednak zostanie - szkoda nerwów. 

Kupując vintage KS czy GS z Japonii - można lecieć po zegarek ale... myślę, że każdy sobie dopisze "ale". Inna sprawa - jakiś czas temu był tutaj podlinkowany obszerny materiał z czyjejś wyprawy do JP i wyszło jasno, że nawet będąc tam nie jest łatwo kupić oryginalne, dobrze utrzymane vintage KS/GS. W promocje typu "GS wart 30k do kupienia za 5k" nie wierzę 

Taka wycieczka może mieć sens, jak się uwzględni zakup bezpośredni, bez VAT-u i cła. Niby niegodne obywatela, ale bardzo kuszące. Poza tym eBay to nie tylko Japonia, USA, czy Australia. Co do cen, to wierz mi okazje się zdarzają i nie ma czegoś takiego jak stałe ceny. Był kiedyś w PRL-u cukier 1kg za 10 zł 50 gr, ale teraz już inne czasy... ;) Oczywiście wyprawa po coś konkretnego w odległe miejsce, to wielka szansa na rozczarowanie. Kiedyś sam miałem okazję sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ... ale się temat SARX-a rozjechał  ;)

 

To ja jeszcze dorzucę 3 grosze ... byłem napalony na ten model jak szczerbaty na suchara :D

nawet kasiorkę już skompletowałem i .... przestał być dostępny (chwilowo) tam gdzie planowałem zakup.

W międzyczasie znalazłem info nowym werku 6L35  (SARA015 ?) .... i postanowiłem dać sobie na wstrzymanie.

 

Na pocieszenie nabyłem Oceanusa który od dawna "chodził" mi po głowie

jako "naręczny wzorzec czasu"  -  również w tytanie i świetnie wykonany,

choć dla wielu "niekoszerny" przez swoją elektryczność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6L chyba nie prędko rzucą na szerszy rynek o ile wogóle, raczej zostanie dla limitek jako jeden z bonusów względem standardowych wersji na 6R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nie po to wyłożyli kilka furmanek jenów na stworzenie nowego mechanizmu, żeby teraz sprzedawać go tylko w limitkach. Inna sprawa, że to nie będzie mechanizm do zegarków za kilka zielonych stówek, tylko minimum kilkanaście (raczej więcej niż piętnaście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie wywindowałeś zbyt mocno tego mechanizmu, nie będzie wtedy zbyt mocno dreptał za GS? Po Seiko można się wszystkiego spodziewać ale aż tak to chyba nie. Może kiedyś "wykastrują" MM300 tym 6L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. 9S65 to koszt ok 4k baksów. Po premierze nowego mechanizmu któryś z Kolegów napisał, że mamy nowe King Seiko. W zasadzie się z nim zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa pozycja, trochę jakby alternatywa dla G-Shocka. Szczególnie podoba mi się SBEP001, choć jest trochę sporawy - H49.9mm x W49.5mm x D14.1mm

 

main.png


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Limitowane SPB081J1 oficjalnie wjechało do PL. Katalogowo 4699zł

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa pozycja, trochę jakby alternatywa dla G-Shocka. Szczególnie podoba mi się SBEP001, choć jest trochę sporawy - H49.9mm x W49.5mm x D14.1mm

 

 

Jakie fajne Casio. :) Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszymy sie kupować zegarki...

Rangemana z casio trzeba na zapas kupić bo zniszczyli. Teraz seiko wypuszcza jakiegoś babola

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie tygodniu użytkowania "Sakury" muszę powiedzieć cieszę się że, w takim przedziale cenowym Seiko oferuje takie zegarki

ciężko się do czegoś przyczepić

ale ja jak to ja :-) już rozmyślam jaki nowy pasek sprawić

jak uważacie co Waszym zdaniem by pasowało?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitowane SPB081J1 oficjalnie wjechało do PL. Katalogowo 4699zł

 

A jak na żywo wypada? Bo oglądając różne zdjęcia mam skrajnie odczucia. Edytowane przez noktoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Na żywo to trzeba pytać tych co mają, widzieć nie widziałem.

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. 9S65 to koszt ok 4k baksów. Po premierze nowego mechanizmu któryś z Kolegów napisał, że mamy nowe King Seiko. W zasadzie się z nim zgadzam.

Burns wspominał o nowym KS. Ja też się zgadzam ale z ceną... no nie wiem. SJE073 kosztuje niby ok 10kzł, może Seiko na zachętę wypuszcza limitkę w promocyjnej cenie z tym mechanizmem ale to też byłby strzał w kolano, gdyby nagle go wprowadzili do szerszej sprzedaży za 2/3 wyższą kwotę. A może jestem po prostu niepoprawnym optymistą  :lol:  GS leci do góry i oddala się od Seiko więc w tą dziurę coś upakują i też się sprzeda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak na żywo wypada? Bo oglądając różne zdjęcia mam skrajnie odczucia.

A jakie to odczucia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir był? Był...

No to insert..

 

11672069_OI000012.jpg

 

11672279_OI000017.jpg

 

11672281_OI000015.jpg

 

Czekam na krytykę:D w planach jeszcze pasek... Tak, brązowy, gruby pasek do sumo.. jprdl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Super z plusem

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir był? Był...

No to insert..

 

 

Czekam na krytykę :D w planach jeszcze pasek... Tak, brązowy, gruby pasek do sumo.. jprdl :P

Wygląda pięknie. Gusta są różne, ale tu?? Krytyka innych ?? Raczej kokieteria właściciela. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir był? Był...

No to insert..

 

Czekam na krytykę:D w planach jeszcze pasek... Tak, brązowy, gruby pasek do sumo.. jprdl :P

Okropieństwo

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sam pierwszy do krytyki byłem jak otwarlem paczkę i zobaczyłem, trochę inny odcień niz się spodziewałem. Miał być bardziej w niebieski lecący, taki jak w tej limitce co wyszła ostatnio (chyba limitce). No ale skusiłem się i z każdą chwilą bardziej mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns wspominał o nowym KS. Ja też się zgadzam ale z ceną... no nie wiem. SJE073 kosztuje niby ok 10kzł, może Seiko na zachętę wypuszcza limitkę w promocyjnej cenie z tym mechanizmem ale to też byłby strzał w kolano, gdyby nagle go wprowadzili do szerszej sprzedaży za 2/3 wyższą kwotę. A może jestem po prostu niepoprawnym optymistą :lol: GS leci do góry i oddala się od Seiko więc w tą dziurę coś upakują i też się sprzeda

No to się chyba nie zrozumieliśmy

Napisałem „kilkanaście zielonych stówek”, czyli nieco poniżej 2 tys. dolarów. Czyli okolice 7 tysięcy + fees, razem z 9 tysięcy złotych

 

Szafir był? Był...

No to insert..

 

 

Czekam na krytykę:D w planach jeszcze pasek... Tak, brązowy, gruby pasek do sumo.. jprdl :P

Zajebiaszczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie fajne Casio. :)

 

:lol:

 

 

 

Na pewno jest... inaczej :D Nawet nieźle wyszło, luma na bezelu świeci równie mocno jak indeksy?


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

 

Na pewno jest... inaczej :D Nawet nieźle wyszło, luma na bezelu świeci równie mocno jak indeksy?

Właśnie nie.. ten cycek teraz świeci słabiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.