Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

No tak, ale tu akurat śpiewa Ken Hensley ...

 

Podziękował za wyjaśnienie  :) Teraz lepiej?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No tak, ale tu akurat śpiewa Ken Hensley ...

 

To może zaproponuję to

 

 

 

Kawałek jest tak cudny, że niech i x2 nawet będzie  :) Z tą piosenką mam dużo fajnych wspomnień  ;)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na koncercie UH, we Wrocławiu. Ale nie 19.02.2019 roku. Więc kiedy????


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobry, ale IMO lepszy był Chris Squire :)

 

 

Jacku, jak wiesz, uwielbiam Squire'a, dla mnie jego bas to był najważniejszy komponent brzmienia Yes - dlatego m.in. nie polubiłem "Tales From Topographic Oceans", ponieważ bas był tam jakiś stępiony, bez tej dynamiki z "Fragile" i "Close to the Edge" (pomijam już sam fakt, że "Tales..." to moim zdaniem nadmiernie rozciągnięty album). 

 

Tony jest jednak dla mnie absolutnym numerem 1. M.in. za wprowadzenie na szeroką skalę sticka, "One World", Gabriela, Liquid Tension i przede wszystkim za wszystko, co zrobił w naszym ukochanym zespole, w tym to:

 

 

p.s.

to jeszcze Dire Straits:

 

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edmund Exley

 

Posłuchałeś może cover'ów mi.in. King Crimson i Weather Report z linka w poście #5729? ...

 

P.S. To również robi wrażenie

 

 

ale Ci ludzie są zdolni :)

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edmund Exley

 

Posłuchałeś może cover'ów mi.in. King Crimson i Weather Report z linka w poście #5729? ...

 

 

Posłucham wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale z Was wapniaki.  :)  ;) Teraz wyrobiona muzycznie młodzież słucha tego...

 

 

Nie zabrakło też porządnego zegarka na ręku wykonawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to jest muzyka młodych "wyrobionych" słuchaczy to koniec jest blisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

jeżeli to jest muzyka młodych "wyrobionych" słuchaczy to koniec jest blisko

 

Życie. Niektóre teledyski tego gościa mają ponad miliard wyświetleń. Ja zapodam coś z lat mojej młodości.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Soundgarden to ja rozumiem, ale chyba jestem wapniakiem już. Jak ostatnio zobaczyłem jakie dziadki się zrobiły z gości z Metallici to się serio upływu czasu przestraszyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którym PRL zwichrował życie.

 


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No i Soundgarden to ja rozumiem, ale chyba jestem wapniakiem już. Jak ostatnio zobaczyłem jakie dziadki się zrobiły z gości z Metallici to się serio upływu czasu przestraszyłem.

 

Metallica to ewenement. Muzyczną przygodę z Metaliką zacząłem od Master of Puppets, bo poprzednie płyty pojawiły się dla mnie za wcześnie. Gdy świat jarał się Kill 'Em All i Ride the Lightning, to ja słuchałem jeszcze piosenek dla dzieci.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Slipknot zdecydowanie należy do grona moich ulubionych spośród starych ekip. 

 

 

Dzięki nim przekonałem się do brzmienia gitar Fender za którymi wcześniej nie przepadałem. Zawsze wydawało mi się, że na Fenderach nie da się porządnie zagrać metalu, a później Jim Root zmienił mój punkt widzenia. Poniżej przykład brzmienia Stratocastera sygnowanego nazwiskiem Jima.

 

 

Klasa!

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slipknot zdecydowanie należy do grona moich ulubionych spośród starych ekip. 

 

 

Dzięki nim przekonałem się do brzmienia gitar Fender za którymi wcześniej nie przepadałem. Zawsze wydawało mi się, że na Fenderach nie da się porządnie zagrać metalu, a później Jim Root zmienił mój punkt widzenia. Poniżej przykład brzmienia Stratocastera sygnowanego nazwiskiem Jima.

 

 

Klasa!

pudło pudłem, kwestia przetworników (przystawek). stary metal - np. Iron Maiden to cały na Fenderach może być grany ;) na trzech singlach jak w typowym stracie ciężko tak zagrać jak Slipknot

,dlatego Root ma inne przystawki niż normalnie, ale ja tam na gitarach się od sprzętowej strony za bardzo nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w jednym z dyskontów typu Stonka :-), kupiłem Kobong "Chmury Nie Było" za 14,99! Moc po prostu  :D

 

post-94612-0-66771600-1549190840_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z Was wapniaki.  :)  ;) Teraz wyrobiona muzycznie młodzież słucha tego...

 

 

Nie zabrakło też porządnego zegarka na ręku wykonawcy.

 Moja wyrobiona muzycznie młodzież aktualnie przeżywa fazę fascynacji King Crimson :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King Crimson do dzisiaj brzmi współcześnie, Floydzi czy Genesis itp. największe tuzy prog rocka, choć fajne trochę wieją molem i naftaliną, a KC nie chce się starzeć :P

 

@paul221 - ta reedycja Chmury Nie Było to czyste złoto, niestety przepłaciłem w preorderze zamiast kupić w dyskoncie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Admof

 

Trochę prowokacyjne, dla mnie to wręcz bluźnierstwo :)

Z ciekawości - formułujesz tę opinię jak słuchacz "młodszego" pokolenia czy dorastałeś z tą muzyką? jak odniesiesz się do muzyki klasycznej?

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

pudło pudłem, kwestia przetworników (przystawek). stary metal - np. Iron Maiden to cały na Fenderach może być grany ;) na trzech singlach jak w typowym stracie ciężko tak zagrać jak Slipknot

,dlatego Root ma inne przystawki niż normalnie, ale ja tam na gitarach się od sprzętowej strony za bardzo nie znam.

Nie ograniczałbym tematu wyłącznie do przetworników. Nawiazując do wiosła Jima Roota, przetwornik EMG potrafi zabrzmieć w Fenderze inaczej niż w Gibsonie, a jeszcze inaczej w ESP. Temat znam dość dobrze, bo wiele gitar przeszło przez moje ręce. Grało się kiedyś.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W kwestii talentów  :)

 

17 lat !

Edytowane przez Watch-er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.