Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

miało się 18 lat  :P  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wydawało się, że człowiek już wszystko słyszał ... :)

Tak sobie przesłuchuję różne reedycje starych, klasycznych albumów i znalazłem taką perełkę

 

 

jest równie zaskakująca jak Changes BS.

 

Jacku, dzięki za ciekawy link. Brzmi trochę jak jakaś kompozycja Dave'a Grusina do obyczajowego filmu z przełomu lat 70. i 80. W sumie na "Presence" by nie pasowało, nawet gdyby Plant coś dośpiewał, ale fajnie, że to udostępniono. A "Presence" bardzo lubię, to surowa, spójna płyta z dobrymi kompozycjami. I moim zdaniem niedoceniona. Podoba mi się, że nie ma tam Zeppelinowych wycieczek w stronę Karaibów czy popu, których kilka niestety się pojawiło począwszy od "Houses of the Holy". 

 

A co do "Changes" - "Vol. 4" w liceum słuchałem bardzo często, a do dziś z radością wracam do tego albumu. "Changes" nigdy nie było moim faworytem (w przeciwieństwie do genialnych "Planet Caravan" czy "Solitude", pełniących na poprzednich albumach podobną funkcję, ale w mniej oczywisty sposób ), lecz się przyzwyczaiłem. "Laguna Sunrise" też mnie nie razi, ale bez tego utworu ta wyborna płyta by nic nie straciła  ;) Tym niemniej, później bywało znacznie gorzej:

 

https://www.youtube.com/watch?v=S3agyfRXPvI

 

Uff, no dobra, trzeba się otrząsnąć:

 

https://www.youtube.com/watch?v=WSOOJFo0hNw

 

https://www.youtube.com/watch?v=gqQelCIGYMI

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@memento mori

 

Pamiętam, byłem na ich koncercie, zdaje się w 1981r. w Teatrze Małym (Warszawa) - widowisko z laserami i kwadrofonią.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Długie 13 lat oczekiwania...

 

 

 

Kolejny dzień z Tool

 

 

Wysłuchałem - moim zdaniem bardzo dobre. A jak wygląda odbiór wśród zagorzałych fanów i recenzentów?

 

A teraz przypominam sobie utwór, dzięki któremu poznałem (sobotnia popołudniowa audycja Kaczkowskiego w Wielką Sobotę, bodaj w 2001) i polubiłem ten zespół:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jmkRHo4Vca4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jako zagorzałemu fanowi podoba sie bardzo ale zdaje sobie sprawę ze trzeba sie wsłuchać i posłuchać tego wielokrotnie i napweno nie jest to granie dla każdego.

Jesli chodzi o recenzje to polskie portale oceniają słabo lub śrenio natomiast portale anglojęzyczne oceniają generalnie wysoko np kerrang nota maksymalna.

Poprostu nagrali co chcieli, nic nie muszą i nawet singiel trwa ponad 10 min. Za kilka lat będzie to klasyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bluesowo-rockowe nagranie z nowej płyty francuskiego zespołu Last Train

 

 

i sympatyczna piosenka z dawnych lat na ten pechowy piątek :)

 

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem :)

Prog-rockowa uczta - nowe zremasterowane wydanie Refugee. Trzy płyty: oryginał, koncert z Newcastle i po raz pierwszy koncert z BBC Radio. Mimo, że odszedłem już praktycznie od CD na rzecz plików audio, to ta pozycja jest IMO obowiązkowa :) dla każdego fana dobrej muzyki ("tylko" 100zł.). Ach ta młodość ... :)

 

IMG-20190920-124048100-HDR.jpg

 

IMG-20190920-124404571-HDR.jpg

 

IMG-20190920-125113719-HDR.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=SCRaZihgdS4

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Patrick Moraz zagrał niedługo potem na mojej ulubionej płycie Yes: "Relayer"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem :)

Prog-rockowa uczta - nowe zremasterowane wydanie Refugee. Trzy płyty: oryginał, koncert z Newcastle i po raz pierwszy koncert z BBC Radio. Mimo, że odszedłem już praktycznie od CD na rzecz plików audio, to ta pozycja jest IMO obowiązkowa :) dla każdego fana dobrej muzyki ("tylko" 100zł.). Ach ta młodość ... :)

 

Świetny link, dzięki. Słabo znam Refugee - na razie wysłuchałem raz i mi się podoba, będę jeszcze słuchał. Odnośnie Moraza - warto polecić też Mainhorse:

 

 

W ten weekend poznaję natomiast płytę, którą od dawna chciałem na spokojnie wysłuchać - i bardzo mi się podoba (nawet ta pojawiająca się kilka razy nietypowa wokalistka  ;) ), w końcu to mój perkusista numero uno:

 

 

Wysłuchałem też wreszcie na razie jeden utwór z przedsięwzięcia, do którego podchodziłem sceptycznie, odkąd o nim usłyszałem:

 

 

Niby ok, ale jednak jakoś tak zwyczajniej. I zdecydowanie wolę pierwotną wersję. Owszem, Gunn i Mastelotto brzmią na niej zimno i dość płasko, ale dla mnie świetnie współgra to z atmosferą płyty i czasów, w których powstała. Nic bym już na niej nie zmieniał. A przez 16 ostatnich lat, bo tyle ją mam, słuchałem jej dziesiątki razy:

 

post-64635-0-95104300-1569186596_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny link, dzięki. Słabo znam Refugee - na razie wysłuchałem raz i mi się podoba, będę jeszcze słuchał.

*****

W ten weekend poznaję natomiast płytę, którą od dawna chciałem na spokojnie wysłuchać - i bardzo mi się podoba (nawet ta pojawiająca się kilka razy nietypowa wokalistka  ;) ), w końcu to mój perkusista numero uno:

*****

Wysłuchałem też wreszcie na razie jeden utwór z przedsięwzięcia, do którego podchodziłem sceptycznie, odkąd o nim usłyszałem:

 

 

Cześć.

Słuchaj Refugee :) - naprawdę warto, choć zdaję sobie sprawę, że współczesny odbiór jest inny, chyba trudniejszy, niż w epoce, kiedy wielu gigantów progresywnego rocka tworzyło swoje dzieła.

*****

Świetna płyta ze wspaniałym zakończeniem >>> Adios a la Pasada (Goodbye to the Past), poruszające jak dla mnie solo Holdsworth'a (od 6:50), mogłoby trwać i trwać.

*****

Zbieram te poszczególne "wydawnictwa" - takie ciekawostki.

 

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrick Moraz zagrał niedługo potem na mojej ulubionej płycie Yes: "Relayer"

 

To ciekawe. Refugee > jedyna płyta, Relayer > jedyna płyta Yes z Morazem. Obie doskonałe, w innych projektach już nie błyszczał ...

Teraz, zgodnie z Twoim avatarem :)

 

 

Klasa światowa, mistrzowska.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znakomity jest ten koncert z Sopotu. Mam grubo ponad 50 bootlegów SBB, że o oficjalnych wydawnictwach nie wspomnę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Klasa światowa, mistrzowska.

 

Znakomite, jeden z najlepszych zespołów Europy.

 

Hmmm... o ile wczoraj nie miałem wątpliwości, że wolę oryginalną wersję, o tyle dziś już nie jestem tego taki pewien:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie wolę nową wersję. Oryginalna z 2000, zawsze wydawała mi się zbyt syntetyczna i źle zmiksowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś tak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast uskuteczniałem dziś na zmianę te dwa składy:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziś 39 rocznica jego śmierci... A poniżej dowód na niewątpliwie wielki talent tego perkusisty. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fidelio

 

Na szczęście miał zdolnego syna i mogło się to wydarzyć

 


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.