Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

 

Poradzimy sobie w inny sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cięższych brzmień dobry album Immolation wyszedł.

 

 

W piątek premiera nowego albumu Ghost.  Z alternatywy u mnie często ostatnio:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Wbrew pozorom, nie jest to nieznana fota duetu "Długowłosy Grzegorz Ciechowski & Javier Bardem na wiośle".  :D

 

Ktoś zgaduje..?  ;)

 

 

 

Drugi z prawej to Brian Eno.

 

A skoro saksofon - to Roxy Music.

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Drugi z prawej to Brian Eno.

 

A skoro saksofon - to Roxy Music.

 

Ech, zapomniałem, że Ty się grzebiesz w takich "dinozaurach". Oczywiście, masz rację.  :)

 

W nagrodę:

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

@Edmund Exley (i nie tylko) ;)

 

Tym razem chyba "ciut trudniej". Ktoś rozpoznaje te Pączki Róży..? :D

Zwróćmy uwagę na zegarek widoczny na fotce - chyba nie jest to Panerai...  :lol:

 

 

 

Tym razem faktycznie trudniej - nie ma tu tak rozpoznawalnych twarzy, jak Eno. Ale dekadę i nurt można skojarzyć niemal od razu, a jak się wpisze nazwę nurtu w Google, to pojawiają się jako jedni z pierwszych - a zatem to Ryszard Rynkowski, Witold Paszt i koledzy, ale w wersji "Ultra".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul221 napisał(-a):

Burn!😁

 

 

Oczywiście nic nie pobije MK II w formie z "Made in Japan", ale składy z Hughesem i Coverdale'em, a później z Bolinem były potężną dawką talentu. Z różnych względów nie spełniły się do końca - oczywiście najpierw przez ego i dziwactwa Ritchie'ego, później przez narkotyki Tommy'ego, ale też chyba zbyt "maszynowe" tempo pracy: album - gigantyczna trasa - album - gigantyczna trasa. Tym niemniej "Burn", "Stormbringer" i moim zdaniem przede wszystkim "Come Taste The Band" zawierają mnóstwo świetnej muzyki.

 

 

ps - jeszcze solowy Tommy Bolin:

 

 

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię "Burn", nieco mniej "Stormbringer", ale za to od zawsze uwielbiam "Come Tast The Band". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden sprzęt ani żadna płyta nie odda subtelności i niuansów żywej muzyki. Bywają świetne koncerty i świetne miejsca gdzie można posłuchać muzyki. Często zdarza się że są one wychwalane przy okazji koncertów gdzie były grane. My, tu u nas w kraju od niedawna mamy najprawdziwszą salę koncertową ! Ale, taką że mogą nam jej pozazdrościć inne światowe sceny. To jedyna taka sala w Polsce z tak wspaniałą akustyką, nagłośnieniem i światłem. Lepszej nie da się znaleźć. Zazdroszczę wszystkim miłośnikom muzyki którzy do Bielska Białej mają znacznie bliżej niż ja i mogą wybrać się na wybrany koncert bez spędzania godzin w podróży. O czym mowa ? O wspaniałej sali koncertowej Cavatina Hall w Bielsku Białej. To zupełnie nowy obiekt. Po raz pierwszy miałem okazję słuchać muzyki w takim miejscu. Okazja była nie byle jaka bo grał Grzech Piotrowski ze swoją World Orchestra ! Muzyk lubiący duże formy muzyczne. Jazzman, saksofonista i kompozytor który od lat organizuje m.in coroczne wydarzenie pod nazwą "Wschód piękna".

Jeśli ktoś z Was mieszka w Bielsku lub ma blisko do tego miasta, bardzo namawiam do wybrania się na jakieś wydarzenie muzyczne do sali koncertowej Cavatina Hall  🎷

https://ms-my.facebook.com/CavatinaHall/videos/to-już-w-sobotę-2603-world-orchestra-grzech-piotrowski-w-bielsku-białejbilety-do/714816076203419/

PS

może ktoś z Was był na tym koncercie ?

 

Kilka fotek z koncertu Grzecha Piotrowskiego z soboty:

 

IMG_2802.thumb.jpg.3c8323591212edca33812a8d77d31e40.jpg

 

IMG_2803.thumb.jpg.f3575bfefd2c376dd54e6e87080729a3.jpg

 

IMG_2806.thumb.jpg.8cfb19fac8782a6ab84207d1ae8da798.jpg

 

IMG_2810.thumb.jpg.80d1d737885c3dcbd06e6ced392152d3.jpg

 

IMG_2807.thumb.jpg.4c4f40e118751d3d1a43e0392c363cd5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak mocne uderzenie z rana 🔥

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2022 o 11:24, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Żaden sprzęt ani żadna płyta nie odda subtelności i niuansów żywej muzyki. Bywają świetne koncerty i świetne miejsca gdzie można posłuchać muzyki. Często zdarza się że są one wychwalane przy okazji koncertów gdzie były grane. My, tu u nas w kraju od niedawna mamy najprawdziwszą salę koncertową ! Ale, taką że mogą nam jej pozazdrościć inne światowe sceny. To jedyna taka sala w Polsce z tak wspaniałą akustyką, nagłośnieniem i światłem. Lepszej nie da się znaleźć. Zazdroszczę wszystkim miłośnikom muzyki którzy do Bielska Białej mają znacznie bliżej niż ja i mogą wybrać się na wybrany koncert bez spędzania godzin w podróży. O czy mowa ? O wspaniałej sali koncertowej Cavatina Hall w Bielsku Białej. To zupełnie nowy obiekt. Po raz pierwszy miałem okazję słuchać muzyki w takim miejscu. Okazja była nie byle jaka bo grał Grzech Piotrowski ze swoją World Orchestra ! Muzyk lubiący duże formy muzyczne. Jazzman, saksofonista i kompozytor który od lat organizuje m.in coroczne wydarzenie pod nazwą "Wschód piękna".

Jeśli ktoś z Was mieszka w Bielsku lub ma blisko do tego miasta, bardzo namawiam do wybrania się na jakieś wydarzenie muzyczne do sali koncertowej Cavatina Hall  🎷

https://ms-my.facebook.com/CavatinaHall/videos/to-już-w-sobotę-2603-world-orchestra-grzech-piotrowski-w-bielsku-białejbilety-do/714816076203419/

PS

może ktoś z Was był na tym koncercie ?

 

Kilka fotek z koncertu Grzecha Piotrowskiego z soboty:

 

IMG_2802.thumb.jpg.3c8323591212edca33812a8d77d31e40.jpg

 

IMG_2803.thumb.jpg.f3575bfefd2c376dd54e6e87080729a3.jpg

 

IMG_2806.thumb.jpg.8cfb19fac8782a6ab84207d1ae8da798.jpg

 

IMG_2810.thumb.jpg.80d1d737885c3dcbd06e6ced392152d3.jpg

 

IMG_2807.thumb.jpg.4c4f40e118751d3d1a43e0392c363cd5.jpg

Do tego na południu jest jeszcze Katowicki NOSPR, słuchałem tam i byłem zachwycony Marthą Argerich, ale nie mam na tyle wyczulonego ucha żeby profesjonalnie ocenić jakość tej sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad miesiąc temu  (postanowienie o nadaniu Prezydenta RP z dnia 16 lutego 2022r.) dr Adam Palma, został  profesorem sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne. Gratulacje ! Mam nadzieję, że w przyszłości prof. Adam Palma zagra w Bielsku Białej w Cavatina Hall !

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Pigs', w holdzie ponadczasowej kapeli od tuzow muzyki

 

 

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się kiedyś kończy ... :( z pożegnalnego koncertu Genesis

 

 

 


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś 3 kwietnia, a więc 27. rocznica premiery płyty, która jest dla mnie najważniejsza, bo przed dwiema dekadami ukierunkowała mnie już totalnie na mój ukochany zespół.

 

IMG_0008.JPG.7f64117cdbbcddc652e975afc2648dc5.JPG

 

Trzy utwory, które uwielbiam szczególnie:

 

 

 

 

Zachwycająca jest koncepcja i spójność tej płyty - brzmienie moim zdaniem idealnie koresponduje z tonacją kolorystyczną i wyczuwalną fakturą okładki! :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edmund, u mnie było tak samo. Thrak w 1995 zmienił wszystko w moim postrzeganiu muzyki. Koncepcja podwójnego trio była rewolucyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.