Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Audemars Piguet vs. A. Lange & Sy2nśhne - ZAKOŃCZONY


Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Głosuję na A.Lange&Sy2nśhne, bo w mojej opinii firma ta wytwarza ładniejsze zegarki od AP. Z kolei Audemars Piguet należą się wielkie słowa uznania za wysokiej klasy mechanizmy i komplikacje (w tym carillon :!:(. Niestety, wygląd wielu czasomierzy spod znaku AP (zwłaszcza tych biżuteryjnych) po prostu mi nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange

 

za design, piękne dekorowane mechanizmy , też za to że nie w szwajcarii ,a jednak da się

 

no i ten Lange 1 Zeitzone - piękny !

 

AP owszem piękna technika , ale za wyjątkiem Royal Oak - to tak so so jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A.Lange und Sohne - za świetny design - wielkie datowniki i ten Ordnung na tarczy.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange & Sy2nśhne mnie sie bardziej podoba! :(


Zdrówka!

w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. Lange & Sohne za pokazywanie razem z GO, że nie tylko w Szwajcarii robią Zegarki (celowo przez duże "Z").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP, za Jules'a :!: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki dylemat, zwłaszcza po premierze ALS Tourbograph. Jednak minimalnie wygrywa u mnie AP za:

1. Nieprzerwaną tradycję,

2. RO,

3. Wielkie komplikacje, w tym naręczne i kieszonkowe repetiery oraz karilony, których (na razie) ALS jeszcze nie ma (miał już, co prawda, przed wojną w 'kieszonkach', ale dziś - nie).

 

Jeśli zaś o chodzi design, to jednak minimalnie ALS.

 

PS. A bardziej skomplikowane mechanizmy ALS powstają w dużej mierze i tak w Szwajcarii. :twisted:

 

Drobna uwaga. Adres domowy ALS to: http://www.alange-soehne.com . Podany wyżej i tak przekierowuje na taki właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w porównaniu PP i VC - te zegarki są strasznie ode mnie odległe, więc głosuję kierując się jedynie ich wyglądem - wygrywa AP, za design RO, chociaż tenże design robił zdaje się Gerald Genta.

 

Design A.L&S jest zupełnie monotonny (koperty - na moje stare oczy - różnią się tylko rozmiarem).

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP za mechanizmy, choć zegarki Lange&Sy2nśhne bardziej mi sie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie że glosuję na audemarsa!!!!! poniważ produkuje najlepsze zegareczki na świecie - oczywiście po IWC SCHAFFHAUSEN !!!!!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

Określenie Kolegi stwierdzające że na tarczy(ach) A.LANGE & SOHNE panuje ordnung jest w 100% trafne! Ja mam nawet wrażenie że te tarcze projektował emerytowany oficer armii pruskiej znający doskonale powiedzenie: ordnung nus sein! i mający je we krwi. Moim zdaniem taki pożądek na dłuższy czas jest jednak nudny i monotonny. Ale po kolei: seria 1815-eleganckie, ale nieco chłodne, klasyczne do przesady. SAXONIA- to ascetyczna prostota, kompletny brak finezji. ARKADE-to wynaturzona prostota. LANGE 1-to pseudominimalizm. LANGE DOUBLE SPLIT-to skomplikowana prostota z osmioma wskazówkami na tarczy. Mam nadzieję że nie poruszają się wszystkie naraz, bo można by dostać oczopląsu! DATOGRAPH- tachymetr nie pasuje wizualnie i psuje ogólne wrażenie. LANGEMATIK without date-jakiś taki niedorobiony, ta arabska 12-ka jest jak od innego zegarka. Może lepiej wyglądałby z rzymską albo bez? LANGE 1 TIME ZONE 2005 debut- ale nadziubdziali na tej tarczy! THE GRAND LANGE 1- jest szpetny! I na koniec model GRAND LANGEMATIC-ze swoją zachwianą stylistyką(złamany na pół). Czyżby stylista cierpiał na rozdwojenie jażni? Druga możliwość to taka że cierpiał na wadę wzroku a projektując go był jeszcze pod wpływem i założył do góry nogami swoje połówkowe okulary(każdy wybiera wersję która mu bardziej odpowiadw). Stylistyka AUDEMARS PIGUET to w porównaniu do A.L & S morze wyobrażni oraz ocean fantazji i finezji! Potwierdzają to zwłaszcza modele: Dual Time Millenary Maserati, Edward Piguet Moss Agate Tourbillon i Jules Audemars Equation of Time. I chociarz ogólnie srednio mi się podobają to inwencji twórczej tylko pozazdrościć! No i jeszcze ten Royal Oak Selfwinding- klasycznie męski! Właśnie za niego głos na AUDEMARS PIGUET!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek, ładnie napisane :D Nie ze wszystkim się zgadzam, ale z myślą przewodnią owszem. Głos na AP - głównie za RO.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie firmy produkuja piekne zegarki. Nie bede pisal o "wynaturzonej prostocie", "niedorobieniu", czy "szpetocie", gdyz na tym poziomie wykonania i designu trudno okreslac zegarki tych firm w tych kategoriach. Mi sie bardziej podobaja ALS, i juz.

Procol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz ujmując statystycznie, więcej modeli przypadających mi do gustu ma jednak A. Lange und Sohne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Określenie Kolegi stwierdzające że na tarczy(ach) A.LANGE & SOHNE panuje ordnung jest w 100% trafne! Ja mam nawet wrażenie że te tarcze projektował emerytowany oficer armii pruskiej znający doskonale powiedzenie: ordnung nus sein! i mający je we krwi. Moim zdaniem taki pożądek na dłuższy czas jest jednak nudny i monotonny. Ale po kolei: seria 1815-eleganckie, ale nieco chłodne, klasyczne do przesady. SAXONIA- to ascetyczna prostota, kompletny brak finezji. ARKADE-to wynaturzona prostota. LANGE 1-to pseudominimalizm. LANGE DOUBLE SPLIT-to skomplikowana prostota z osmioma wskazówkami na tarczy. Mam nadzieję że nie poruszają się wszystkie naraz, bo można by dostać oczopląsu! DATOGRAPH- tachymetr nie pasuje wizualnie i psuje ogólne wrażenie. LANGEMATIK without date-jakiś taki niedorobiony, ta arabska 12-ka jest jak od innego zegarka. Może lepiej wyglądałby z rzymską albo bez? LANGE 1 TIME ZONE 2005 debut- ale nadziubdziali na tej tarczy! THE GRAND LANGE 1- jest szpetny! I na koniec model GRAND LANGEMATIC-ze swoją zachwianą stylistyką(złamany na pół). Czyżby stylista cierpiał na rozdwojenie jażni? Druga możliwość to taka że cierpiał na wadę wzroku a projektując go był jeszcze pod wpływem i założył do góry nogami swoje połówkowe okulary(każdy wybiera wersję która mu bardziej odpowiadw). Stylistyka AUDEMARS PIGUET to w porównaniu do A.L & S morze wyobrażni oraz ocean fantazji i finezji! Potwierdzają to zwłaszcza modele: Dual Time Millenary Maserati, Edward Piguet Moss Agate Tourbillon i Jules Audemars Equation of Time. I chociarz ogólnie srednio mi się podobają to inwencji twórczej tylko pozazdrościć! No i jeszcze ten Royal Oak Selfwinding- klasycznie męski! Właśnie za niego głos na AUDEMARS PIGUET!!!

 

W 100% się z Tobą NIE zgadzam. Dla przykładu biżuteryjne zegarki Audemars Piguet wyglądają tragicznie. O ile dla kobiet jeszcze jakoś ujdą, to już męskie są szczytem tandety i bezguścia osób je projektujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ze Sławkiem w części zgadzam - nie chodzi nawet o to, że podobają mi się błyskotki Audemarsa, ale kolekcja AL&S jest kompletnie monotonna, a część ich zegarków wręcz mi się nie podoba.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że podobanie się wzornictwa czy też niepodobanie się wzornictwa :D jest pochodną gustu osoby wypowiadającej się... i podejścia tej właśnie osoby do gustów innych osób :twisted:

 

Mnie podobają się zegarki A. Lange & Sy2nśhne właśnie za ten "Ordnung" :D

 

Głosuję na A. Lange & Sy2nśhne (poza tym to moja ulubiona firma zegarkowa)

 

otho[/b]] Jednak minimalnie wygrywa u mnie AP za:

1. Nieprzerwaną tradycję,

 

Na szczęście AP nie miało okazji trafić pod panowanie "Towarzyszy" :D


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WooWoo

Dla mnie A.Lange&Sy2nśhne - po prostu są śliczne. Mój wymarzony to Lange 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leischke

Lange i po trzykroć lange,,,

solidna i porządna robota,i gdybym został Przezesem Banku Zbożowego,natychmiast bym sobie kupił Langego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leischke, Ty wierszokleto :D


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP za mechanizmy i ładniejszy design (Equation of time, Grande Complication).

Wywołam może burzę, ale dla mnie wygląd AL&S jest co nieco bezpłciowy. Nie wszystkie, ale jak mówią Ślązacy - dziewczyna może być ładna, ale żeby była pociągająca musi mieć "kneka". I właśnie dla mnie Lange nie ma tego kneka :D


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.