Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

AP ROO vs VC OVERSEAS vs GP EVO MOON

Spotrowe zegarki z komplikacjami  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście wybieram GP z tego zestawienia. Wszystkie modele są naprawdę powalające na żywo, jednak wzornictwo GP najbardziej do mnie przemawia w sportowym zegarku.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak sie pewnie juz orientujecie jestem wielkim fanem zegarkow GP ,( posiadam kilka roznych modeli tej firmy ) , ale w tym zestawieniu glosuje na AP . Ten model GP to chyba jedyny zegarek tej marki ktory mnie sie poprostu niepodoba

 

Pozdrawiam

 

Irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj wieczorem z Hemigiem ogladalismy dwa z tych modeli AP i CV w salonie którego nazwy nie wymienię - przy okazji zapytam czy werk w AP i CV jest identyczny ? Czy to tylko przypadek ze komplikacje i umiejscowienie ich jest identyczne ?

Na żywo lepsze wrażenie robi AP choć CV nie wiele ustępuje pod względem stylistycznym . GP jest jednym z moich faworytów - osobiscie bardzo lubię te komplikacje i wybór jest trudny - jeśli nie niemożliwy jak dla mnie :rolleyes:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przy okazji zapytam czy werk w AP i CV jest identyczny ? Czy to tylko przypadek ze komplikacje i umiejscowienie ich jest identyczne ?

 

 

Oba napędza mechanizm bazowy JLC 899 z modułem drugiej strefy czasowej, przy czym obie firmy bardzo mocno modyfikują ten werk.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać z tych trzech, zegarek dla siebie, to byłby nim AP.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GP mimo iz to bardzo zacna manufaktóra odstaje stylistycznie moim zdaniem od konkurentów. Miałbym duży problem z wyborem między VC a AP - oba piękne; ale jeżeli miałbym zdecydować to VC


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba napędza mechanizm bazowy JLC 899 z modułem drugiej strefy czasowej, przy czym obie firmy bardzo mocno modyfikują ten werk.

 

Nie wiedziałem, że bazą jest JLC. W przypadku VC to wiem, że nie jest to manufaktura "jadąca" wyłącznie na własnych werkach ale jeśli chodzi o AP to sądziłem, że bazują tylko na mechanizmach in-house.

AP RO bardzo mi się podoba, ale jakoś tak dla przekory głosuję na GP. Nie jest to moja ulubiona marka ale ten model nawet zupełnie ok. Ma dużą datę i (jak zakładam?) werk zaprojektowany u siebie w manufakturze.

Pozdrawiam


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na Audemars Piguet Royal Oak Dual Time. Spośrod czasomierzy na bransolecie, RO to dla mnie zawsze numer jeden (choć wolałbym model podstawowy, bez komplikacji).


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron Constantin bo to jeszcze jakis czas temu moja ulubiona marka high-endowa była :rolleyes: a OVERSEAS takim nieśmiałym,zegarkowym marzeniem.

AP-też świetny,GP -totalnie nie podchodzi pod moje gusta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na AP. Z całej trójki jest dla mnie najciekawszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokazanych marek - najbardziej lubie VC. Jednak stylistycznie przebija go AP, a GP miażdży oba. Wszystkie świetne, więc wzornictwo ma wieksze znaczenia przy wyborze - GP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie wiedziałem, że bazą jest JLC. W przypadku VC to wiem, że nie jest to manufaktura "jadąca" wyłącznie na własnych werkach ale jeśli chodzi o AP to sądziłem, że bazują tylko na mechanizmach in-house.

 

Sporo mechanizmów AP bazowało na niekompletnych werkach Jaegera. Zresztą firma Jaeger-LeCoultre opracowywała też specjalnie dla AP gotowe kalibry co wynikało z pewnych powiązań historycznych. Musiałbym pogrzebać w materiałach, ale o ile dobrze pamiętam, to kiedyś Audemars Piguet był głównym udziałowcem w Jaeger-LeCoultre. A wracając do tematu, z tych trzech bez chwili zawahania wybrałbym Vacheron Constantin, bo to moja ulubiona firma zegarkowa. O jakości wykonania nie ma sensu pisać, zwłaszcza w kontekście Audemars Piguet. To w sumie zegarki z tej samej bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP za cudowny i niepowtarzalny design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki jak dla mnie tylko AP


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki jak dla mnie tylko AP

 

Dokładnie tak.


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP odpada od razu...oglądałem na żywo, i niestety nie podoba mi się w ogóle.

 

Z dwóch pozostałych wybieram GP z czarną tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na GP, przynajmniej nie ma zerżniętego designu, jak dwa pozostałe :rolleyes: (tak wiem to tylko inspiracje :blink: )


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GP - brzydal. Z dwójki AP i VC zdecydowanie AP - ogólnie Royal Oak są naprawdę ciekawe.

Inna sprawa, że zegarki typu "może nie jestem piękny ale mam komplikacje i jestem oryginalny" to nie jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na GP, przynajmniej nie ma zerżniętego designu, jak dwa pozostałe :rolleyes: (tak wiem to tylko inspiracje :blink: )

 

A z czego one są rżnięte? Czy też czym są inspirowane?

 

AP i GP powstały w latach siedemdziesiątych jako oryginalne modele i są konsekwentnie produkowane do dziś - VC od 1996 roku. W AP i VC układ tarczy determinowany jest werkiem, który został użyty to tak jakby powiedzieć iż wszystkie chronografy np. na Lemanii są plagiatem, bo mają taki sam układ tarczy. Albo rowery - bo są takie podobne.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to troche z przymrużeniem oka było. Ale układ faktycznie identyczny na tarczy, podobna koperta i ogólnie wydają mi się bardzo podobne.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt że tarcze podobne i to chyba dlatego iż jedna firma pozazdrościła modelu drugiej, and the winer is JLC :rolleyes:

ssbra.jpg

 

Aby podreperować trochę wynik VC - ładne zdjęcia:

 

post-1039-0-16320200-1331247272.jpg

 

post-1039-0-10841800-1331247273.jpg

 

Moim zdaniem jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza próba wykorzystania w designie zegarka logo firmy - w tym przypadku krzyża maltańskiego.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym móc zagłosować na GP, bo lubię tę markę. Jednak, ze wzgledów czysto stylistycznych, muszę zagłosować na Dębowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.