Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Wyjazd na wycieczkę do Glashutte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w trakcie organizacji jest wyjazd na wycieczkę do Glashutte w Niemczech. Mamy umówione i potwierdzone zwiedzanie manufaktur zegarkowych połączone pokazaniem poszczególnych faz produkcji zegarków w A.Lange & Sohne, Glashutte Original oraz NOMOS. Ponadto będziemy zwiedzać z przewodnikiem Muzeum Zegarmistrzostwa w Glashutte.

Wycieczka na pewno się odbędzie 16-17 listopada 2009 ( na miejscu ). Pytanie czy uda się dograć finansowo wyjazd busem z Warszawy czy uczestnicy dojadą we własnym zakresie.

 

Agenda wstępna

 

Niedziela - wyjazd busem z Warszawy do Glashutte, wieczorem zakwaterowanie w hotelu.

Poniedziałek - Muzeum zegarków w Glashutte

Poniedziałek - 13:00 NOMOS

Poniedziałek - nocleg w hotelu

Wtorek 10:00- Glashutte Original

Wtorek 13:30 A.Lange & Sohne

Wtorek po południu - powrót busem do Warszawy

 

Wersja alternatywna:

Spotkanie na miejscu w Niedzielę wieczorem - dwie doby w hotelu (załatwiamy pobyt jako wycieczka)

Powrót we własnym zakresie we wtorek po południu.

 

Czekam ma koszty:

A. transportu

B. hotelu

 

Grupa 12 osób. 4 miejsca już zabukowane. Pierwszeństwo będą mieli członkowie Stowarzyszenia KMZiZ.

 

Będę na bieżąco informował jak tylko poznam końcowe koszty transportu i zakwaterowania.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz , jeśli pozostaną miejsca dla nieczłonków to się piszę

Bus byłby chyba lepszym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA również bardzo chętnie sie wpisuje na liste....do momentu poznania kosztów (to niestety dla mnie sprawa kluczowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, wciąż sprawdzam kalendarz, natomiast zmień proszę tytuł na manufaktur

 

Pozdrawiam


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin rozumiem nieodwoływalny?

Niestety nie mogę w tym czasie...

JJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

niestety, ale termin wyjazdu jest sztywny ze względu na umówione daty zwiedzania manufaktur.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam swoją kandydaturę na wyjazd

Jak bedą znane koszty potwierdzę na 100%

Idealnym rozwiazaniem byłby bus - zminimalizuje koszty:-) i będzie platformą do dyskusji o zegarkach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jutro powinienem mieć informacje o hotelach. Wycieczka jest potwierdzona i odbędzie się na 100%

 

Dziękuję wszystkim chętnym i proszę jeszcze o chwile cierpliwości.

 

Pozdrawiam

Klaudiusz


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem pierwszy raz na forum. Zainteresował mnie ten wyjazd do manufaktur.

Nie jestem w stowarzyszeniu, ale chciałbym zapytać czy równiez można by sie przyłaczyć do zwiedzania.

 

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem pierwszeństwo będą mieli członkowie stowarzyszenia jednak jeśli będzie miejsce to jak najbardziej. Wycieczka może liczyć od 10 do 12 osób


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy limit 10-12 osób dotyczy ilości miejsc w busie czy wejściówek do manufaktur?

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile osob potwierdzilo juz na 100% ?

bo caly czas licze ze sie zmieszcze :-)

 

 

limit dotyczy wycieczki na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam obecność na 100% (pod warunkiem, że znajdzie się jeszcze miejsce). Proszę o informacje dotyczące kosztów wyjazdu.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam następujące informacje dotyczące kosztów:

 

 

W tej chwili mam potwierdzoną dostępność z dwóch hoteli w okolicy Glashutte:

 

1. Hotel zum Bären - bardzo ładny hotel 4 * położony w odległości 16 km od Glashutte.

 

Pokój 2 osobowy w cenie 85 euro / dobra / pokój dwuosobowy ze śniadaniem (w cenie korzystanie z basenu oraz sauny)

 

Pokój 2 osobowy w cenie 67 euro / dobra / pokój dwuosobowy ze śniadaniem (w cenie korzystanie z basenu oraz sauny)

 

2. Hotel Paulsdorfer Hof ? średniej jakości hotel, bez kategoryzacji gwiazdkowej.

 

60 euro / pokój dwuosobowy ze śniadaniem / dobra

 

50 euro / pokój jednoosobowy ze śniadaniem / dobra

 

 

 

Koszt wynajmu busa:

 

Łączny koszt około 4300 brutto z limitami do 600 km w dniu wyjazdu i powrotu, każdy kolejny 2.4 zł. , dodatkowo w cenie koszt 2 kierowcy oraz podatek niemiecki, środkowy dzień możliwość poruszania się do 200 km, każdy kolejny 2.4 zł; noclegi i wyżywienie kierowców po stronie wynajmującego jak i wszelkie opłaty drogowe i parkingowe jeśli wystąpią.

 

 

Niestety koszt wynajmu busa jest moim zdaniem dosyć wysoki. W tej sytuacji rozsądniej będzie chyba pojechać dwoma samochodami lub może ktoś ma jakąś alternatywę na podróż? Może ktoś ma dostęp do busa?

 

dwóch uczestników dojedzie bezpośrednio, czyli jest do przetransportowania 10 osób. Ja mogę dojechać na miejsce niezależnie - więc pozostaje kwestia transportu 9 osób.

 

Proszę o opinię.

 

Pozdrawiam

Klaudiusz


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępna lista chętnych obejmuje:

Klod100

Dommir

Jędrek_38

Piotr Ratyński

Yargoth

MarcinLL

Temption

AMroziuk

damiance

Mario61

Sphinx

Pasjonat

Rafał73

Paweł Jankowski

Corvus


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiuszu...wklej prosz ekoszt całkowity wycieczki (oczywiście jak już będziesz takowy znał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potwierdzam swoją obecność. Ja będę jechał z Gdyni i mogę zabrać 3 osoby do swojego samochodu.

Do podziału tylko koszty paliwa, który zużyjemy. Dobrze by było, aby był jakiś drugi kierowca można by się zmieniać. Będę jechał przez Szczecin.

Czekam na zgłoszenia.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Busem byloby 100 razy fajniej, integracje mozna zaczac juz w drodze :D Nie sadze zeby to byl standardowy koszt wynajmu. Skoro ludzie jezdza do Anglii za 250 zl. to tu jest cos duzo. Moze ktos sprobuje znalezc cos tanszego? Wynajmuje do firmy czasem chlopaka, ktory kasuje nas za busa 1 PLN za km. Tyle tylko ze to jest blaszak, wiec nie dla nas tym razem. Popytam znajomych i prosba do pozostalych o to samo. Z drugiej strony 400 zl. za przejazd z Warszawy i spowrotem jest do udzwigniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przedstawieniu wstepnych kosztow potwierdzam moja obecnosc i zgłaszam 100% chec wyjazdu!

Ja tez nie skreslalbym busa poniewaz 400 PLN w dwie strony to nie tak zle Moze zaglosujmy czy wszyscy akceptuja koszt 400 PLN za dojazd i bedzie wiadomo czy szukamy dalej czy nie?

Jesli nie bedzie takiego akceptu moge dojechac do Gdyni do kolegi RAFAŁ 73, ktory zaproponowal samochod - o ile przygarniecie kropka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem koszt wyjazdu moim samochodem. Całkowity dystans ok 1600 km. Spalanie ok 8 litrów po 4złx128 litrów = ok 510 złotych całość. Więc ja licząc z Gdyni dojazd do Wa-wy (5 godz.) i pózniej busem 400 zł, wybieram samochód . Jeśli ktoś dołaczy to bedzie jeszcze taniej.

Koszty są policzone wstępnie. Ale tak jak pisałem do podziału wchodzi tylko koszt paliwa.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google Maps pokazuje mi, że z Warszawy do Glashutte jest ok 660 km czyli na wstępie trzeba doliczyć do kosztów busa ok 300 zł za dodatkowe kilometry w obie strony.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Po pierwsze, chciałbym zabrać ze sobą kolegę, który co prawda nie jest formalnie klubowiczem, ale zegarkomaniakiem jak najbardziej! Mam nadzieję, że nie będzie problemu, aby mógł wziąć udział w wyjeździe.

 

Po drugie, możemy dotrzeć własnym samochodem (w sumie chyba nawet musimy, bo nie ruszamy z Warszawy), będziemy jechali z Poznania, potem Wrocław i dalej go Glashutte, myślę, że nie powinno być problemu z zabraniem przynajmniej jednej dodatkowej osoby.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.