Skocz do zawartości

Ogłoszenie

RELACJE FILMOWE - X Jubileuszowe Spotkanie Klubu

Na około tydzień lub dwa wyłączamy definitywnie tapatalk na forum.

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

CO TO ZA ZEGAREK?? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA, ZAKUPY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7353 odpowiedzi w tym temacie

#2521 kasiaMF

kasiaMF
  • Użytkownik
  • 865 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 20:54

...oficjalna nazwa modelu mołni to FIRE BIRD - Ognisty ptak, moim zdaniem najbardziej częta i spotykana koperta - sam mam taka

Witam, czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie znajde informacje nt producenta zegarków, zegarów Vesna Becha?
  • 0

#2522 zbylak

zbylak
  • Użytkownik
  • 621 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 22:18

Zacznij tuti:Mój odnośnik
a potem Pensa Watch Factory klepnij w szukajce ;)
  • 0

#2523 baszmak

baszmak
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 18:53

Witam! Można coś więcej na jej temat? Pozdrawiam!! Załączony plik  zDSCF8641.JPG   62,57 KB   1 Ilość pobrań Załączony plik  zDSCF8645.JPG   124,07 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  zDSCF8647.JPG   124,26 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  zDSCF8648.JPG   161,06 KB   0 Ilość pobrań
  • 0

#2524 D@dik

D@dik
  • Użytkownik
  • 814 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 18:58

Mołnię masz Baszmaku na mechanizmie 3602 z niedalekiej przeszłości lata 90, w wydaniu już budżetowym - bez zdobień na werku i w kolorze nie cieszącym się popularnością, tarcza już z plastiku. Taka zwyczajna rosyjska już kieszonka...
  • 0

#2525 kasiaMF

kasiaMF
  • Użytkownik
  • 865 postów

Napisano 03 luty 2012 - 22:22

Zacznij tuti:Mój odnośnik
a potem Pensa Watch Factory klepnij w szukajce :)

dzięki:)
  • 0

#2526 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 1678 postów

Napisano 03 luty 2012 - 23:34

Panowie! Przymierzam się do zakupu zegarka z poniższej aukcji:

http://allegro.pl/po...2086201997.html

W opisie sprzedawca napisał: "Zegarek jest na chodzie, sprawny technicznie wraz z datownikiem- brak przełącznika szybkiego przestawiania daty.". Rozumiem, że zegarek jest uszkodzony. Jaki może być koszt naprawy? Zastanawiam się, czy warto inwestować w uszkodzony egzemplarz, czy może lepiej czekać na zegarek w lepszym stanie.
  • 0

#2527 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 3549 postów

Napisano 04 luty 2012 - 10:18

Jeżeli to tylko kwestia zgubionego przycisku to mały kłopot. Gorzej jeśli przycisk został wymontowany z powodu awarii mechanzimu szybkiej zmiany, która czasem się w tych mechanizmach zdarza... kupno używanego 9nie tylko uszkodzonego!) zegarka to jednak zawsze loteria, zresztą, nowego często też :)
  • 0

#2528 Voli

Voli

mentalny Martin Eden

• Użytkownik
  • 1960 postów

Napisano 04 luty 2012 - 10:20

Na fotkach z aukcji widać (a przynajmniej tak to wygląda, że dwigienka jest cała (często jest złamana w xx28 poljota. Proawopodobnie brakuje tylko przycisku. Ale tak jak pisze kolega - zakup uszkodzonego to zawsze jest loteria.
  • 0

#2529 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 1678 postów

Napisano 04 luty 2012 - 10:34

Dzięki za szybką odpowiedź. Napisałem też do sprzedawcy. Jeśli napisze, że to tylko kwestia zgubionego przycisku, to powalczę, bo design tego zegarka jest tak szalony, że aż chce się go mieć :-) Jeśli natomiast okaże się, że mechanizm jest uszkodzony, to dam sobie spokój.
  • 0

#2530 haakenn

haakenn
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 05 luty 2012 - 13:47

Witam,

ostatnio znalazłem w starych kartonach mojej zmarłem babci taki oto zegarek. Co to takiego? Damski? Męski? Na dekielku wybito liczbę 744422. Niestety jest niesprawny, jednak zastanawiam się, czy go nie naprawić - bym miał go do garnituru. Jednak nie jestem właśnie pewien czy przypadkiem nie jest to zegarek dla kobiety, bo wielkością na nic mi to nie wskazuje.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc !

Załączone pliki

• 0

#2531 whb

whb

yrlocalchemist

• Użytkownik
  • 1895 postów

Napisano 05 luty 2012 - 14:12

Witam,

ostatnio znalazłem w starych kartonach mojej zmarłem babci taki oto zegarek. Co to takiego? Damski? Męski? Na dekielku wybito liczbę 744422. Niestety jest niesprawny, jednak zastanawiam się, czy go nie naprawić - bym miał go do garnituru. Jednak nie jestem właśnie pewien czy przypadkiem nie jest to zegarek dla kobiety, bo wielkością na nic mi to nie wskazuje.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc !

Małe zdjęcie !

Ale jeśli mnie oczy nie mylą to jest to kwarcowa Zaria z ZSSR. Czy zepsuta to okaże się po wymianie baterii :rolleyes:

Podaj średnicę koperty (bez koronki).
  • 0

#2532 Treevill

Treevill
  • Użytkownik
  • 1138 postów

Napisano 05 luty 2012 - 18:17

witam
W aukcjach internetowych czasem obok nazwy Rakiera pojawia sie okreslenie "Baltika". Czym sie one roznia od reszty Rakiet?
  • 0

#2533 haakenn

haakenn
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 05 luty 2012 - 21:39

Małe zdjęcie !

Ale jeśli mnie oczy nie mylą to jest to kwarcowa Zaria z ZSSR. Czy zepsuta to okaże się po wymianie baterii :)

Podaj średnicę koperty (bez koronki).

Proszę, oto większe zdjęcie.

Średnica to ok 30 mm, niestety nie mam w domu linijki :(

Co do sprawności - wydaje mi się, że to nie tylko wina bateryjki - mogę bez problemu wyciągnąć koronkę.

Bardzo podoba mi się ten zegarek, nowy pasek, naprawa i będzie jak znalazł do garnituru. Dobrze myślę?

Załączone pliki

• 0

#2534 whb

whb

yrlocalchemist

• Użytkownik
  • 1895 postów

Napisano 05 luty 2012 - 21:54

Proszę, oto większe zdjęcie.

Średnica to ok 30 mm, niestety nie mam w domu linijki :)

Co do sprawności - wydaje mi się, że to nie tylko wina bateryjki - mogę bez problemu wyciągnąć koronkę.

Bardzo podoba mi się ten zegarek, nowy pasek, naprawa i będzie jak znalazł do garnituru. Dobrze myślę?

A papier w kratkę masz ? (kratka 5 mm)

Sądzę, że to jest męski zegarek lub młodzieżowy. Aczkolwiek jest dość mały jeśli to rzeczywiście 30 mm.
Znacznie starsze Pobiedy miały 32 mm.

Życzę udanej naprawy i zadowolenia z pamiątkowego zegarka.

----------

Muszę chyba wycofać się ze stwierdzenia, że to męski zegarek.

Dużo Zarii nie widziałem, ale wszystkie były dla pań.

Użytkownik whb edytował ten post 05 luty 2012 - 21:58

• 0

#2535 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 1678 postów

Napisano 10 luty 2012 - 09:53

Panowie!
Czy warto zainteresować się którymś z poniższych zegarków?

http://allegro.pl/st...2110537533.html

http://allegro.pl/st...2106658454.html
  • 0

#2536 Uzop

Uzop
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 10 luty 2012 - 11:54

Warto ;)
  • 0

#2537 mat_k

mat_k
  • Użytkownik
  • 823 postów

Napisano 11 luty 2012 - 10:26

Mój post na głównym forum został zablokowany ale już wiem dlaczego, to tutaj trzeba było udeżyć. Mój błąd ;) Ale do rzeczy:

Po zapytaniu babci czy posiada jakieś zegarki po dziadku okazało się że tak! Ma i to aż 3, jeden jej zostawiłem bo to elektroniczny jakiś i mnie nie zainteresował. Wziąłem sobie za to podróbke Omegi (wymontowałem [czyt. wyrwałem koronkę i wyjąłem] mechanizm wraz z tarczą i leży sobie, na pamiątke i dla śmiechu) oraz Wostoka. Po wizycie u zegarmistrza okazało się że wystarczy wyczyścić, podregulować i mechanizm jak ta lala Ma na deklu 2214, domyślam się że to nt. mechanizmu? Ale do rzeczy, moje pytania:

1. Co sądzicie o stanie tarczy i koperty? Da się coś z tym zrobić? Bo czyszczenie mechanizmu 25 zł więc moge dożucić jeszcze trochę jeśli ma ładnie wyglądać.

2. Warto go renowować? Bo jeśli tak to bym go ponosił nawet czasem

Zdjęcia:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#2538 MamCzas

MamCzas
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 11 luty 2012 - 10:46

1. Co sądzicie o stanie tarczy i koperty? Da się coś z tym zrobić? Bo czyszczenie mechanizmu 25 zł więc moge dożucić jeszcze trochę jeśli ma ładnie wyglądać.

2. Warto go renowować? Bo jeśli tak to bym go ponosił nawet czasem
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak 25 zl za czyszczenie to taniocha. Daj do czysczenia, zmien sekundnik bo ten mi cos nie pasuje, zmien szkielko i trzymaj pamiatke po dziadku.

Za pieniadze ktore wydasz na renowacje, mozesz upolowac takiego samego w pieknym stanie, lub innego. Bedziesz mogl go z duma nosic i kiedys twoj wnuk znajdzie zegarek po dziadku i po pradziadku.

Użytkownik MamCzas edytował ten post 11 luty 2012 - 10:46

• 0

#2539 Vulg

Vulg
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 16 luty 2012 - 12:41

Jest to mój pierwszy post więc na początek chciałbym się przywitać.

A teraz do meritum. Kupiłem takiego oto Poljota :Poljot BTR-80. Chorowałem na chronographa od jakiegoś czasu, a że jestem w gorącej wodzie kąpany to kupiłem bo ciężko dostać 3133 w takiej cenie. Sprzedawca w rozmowie telefonicznej zapewniał mnie, że jest sprawny. Chciałem zapytać o autentyczność zegarka. Mimo usilnych poszukiwań (wszczętych po zakupie, jak wspominałem w gorącej wodzie jestem kąpany i najpierw "strzelam" później zadaje pytania) nie znalazłem praktycznie żadnej strony z tym konkretnym modelem (kilka aukcji na ebay oraz ). Mam nadzieję, że nie będę sobie pluł w brodę, a zegarek posłuży mi jeszcze długo. Przy okazji zna ktoś może dobrego zegarmistrza w Poznaniu albo Kaliszu do którego mógłbym oddać zegarek na przegląd i konserwację? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • 0

#2540 zbylak

zbylak
  • Użytkownik
  • 621 postów

Napisano 16 luty 2012 - 18:11

BTR-80 to nazwa wozu bojowego widocznego na tarczy.Za wskazówkami przysłonięty napis "zwiadowca" zdaje mi się. Ot, taka radosna twórczość na tarczy.
Ale zegarek wydaje się być oryginalny.Wyprodukowany chyba jeszcze w ZSRR (zobacz na dole tarczy).
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych