Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Ten jak wyżej częściej widziałem z czerwonym sekundnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej @kchrapek coś sensownego by powiedział. Ja wostoka w stalowej kopercie (nie amfibie) widziałem tylko z jedną tarczą

Ze stalowymi Wostokami nie ma nic pewnego. W katalogu jest wyłącznie taki jak pokazał cofer. Moim zdaniem były jeszcze w oryginale conajmniej dwa. W takiej kopercie jak pokazał cofer wg mnie był jeszcze taki jak ma Mrotman w drugim typie koperty:

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok?lightbox=dataItem-j42he735

Trzecim który wg mnie wychodził w stalowej kopercie był model z czarną tarczą taką jak tu: https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok?lightbox=dataItem-jmt4zasr

Swój osąd opieram bardziej na wieloletnich obserwacjach i innych forach niż na jakichś pewnikach. Wyrocznią oczywiście nie jestem.

Tego z niebieskimi indeksami u Dasha nigdy nie widziałem, podobnie jak jeszcze jednego który on posiada w drugim typie eksportowej koperty: https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok?lightbox=dataItem-jmt3v5mb

Ten ostatni zdecydowanie wygląda wiarygodnie, jestem przekonany że to oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych oto slavach? Słyszałem że automatyczne slavy byly najgorszymi automatami w CCCP... Dodaje jeszcze podobnego poljota

 

https://allegro.pl/oferta/piekny-poljot-de-luxe-automat-sprawny-zlocony-au20-8706522360?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

https://allegro.pl/oferta/piekna-slawa-automat-kopalniana-zlocona-8703260571?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

https://allegro.pl/oferta/slawa-automat-27-kam-pozlacany-grawer-8704069180?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Aha i w łapki mi wpadla jeszcze taka rakieta. Teraz zauważyłem ze koperta jest uderzajaco podobna do mojego poljota... Czyzby skladaczek?

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

eac044616ba666bc2f0ed74f9b799ed4.jpg95e81af3292c7a4d917810e9896dc775.jpg

Edytowane przez HaSen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sławkami to faktycznie dziwna spawa. Wizualnie ładne zegarki z dużą gamą modeli. Wszystkie (no pawie wszystkie) chodzą na jednym typie werku z charakterystycznym duetem bębnów naciągowych. Nie wiem dlaczego? utarła się opinia, że werki 2-giej moskiewskiej czyli sławy są ....brzydkie.

 

Moje sławi automaty hulają aż miło!  ale być może, to sprawa loterii, bo co z tego, że z opisu aukcji zegarek jest sprawny, jak może mieć wyhuśtane łożysko wahnika albo mechanizm przenoszący napęd? Wówczas będzie problem, bo automat będzie działał tylko na pół gwizdka i nie będzie w pełni naciągał sprężyn

 

Z tych co pokazałeś fajniejszy jest poljot (jest on mniejszy od sławek), ale zapewne osiągnie też fajniejszą cenę

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sławkami to faktycznie dziwna spawa. Wizualnie ładne zegarki z dużą gamą modeli. Wszystkie (no pawie wszystkie) chodzą na jednym typie werku z charakterystycznym duetem bębnów naciągowych. Nie wiem dlaczego? utarła się opinia, że werki 2-giej moskiewskiej czyli sławy są ....brzydkie.

 

Moje sławi automaty hulają aż miło! ale być może, to sprawa loterii, bo co z tego, że z opisu aukcji zegarek jest sprawny, jak może mieć wyhuśtane łożysko wahnika albo mechanizm przenoszący napęd? Wówczas będzie problem, bo automat będzie działał tylko na pół gwizdka i nie będzie w pełni naciągał sprężyn

 

Z tych co pokazałeś fajniejszy jest poljot (jest on mniejszy od sławek), ale zapewne osiągnie też fajniejszą cenę

coz zobaczymy jakie ceny to osiagnie bo nie uśmiecha mi sie wizyta u zegarmistrza za drugie tyle co zegarek :D z drugiej strony jesli nie byly uzywane to elementy "ruchome bardziej" nie beda az tak zużyte... Ten poljocik to sadze ze bedzie ciutke za drogi... z drugiej strony barykady mamy "loterie sław"

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka to najmniejszy problem, ważne, że reszta ok, tylko złota trochę brakuje ;)


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę podpowiedzcie czy ktoś z Was widział tą konfigurację tarczy i wskazówek w stalowej kopercie jak na zdjęciu w jakimś katalogu? Składak czy oryginał?

post-76233-0-50974300-1578868593_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę podpowiedzcie czy ktoś z Was widział tą konfigurację tarczy i wskazówek w stalowej kopercie jak na zdjęciu w jakimś katalogu? Składak czy oryginał?

Nie ma go w żadnym katalogu ale uważam że była taka konfiguracja. Widziałem takich trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wynalazek? Jeśli takiego nie było to skąd tarcza?

SLAVA-Russian-Soviet-Vintage-watch-AUTOM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy któryś z tych dwóch zegarków jest chociaż zbliżony do oryginału? Nie ukrywam, że oba odpowiadają mi pod względem wyglądu, ale też nie chciałbym typowego składaka.

post-111617-0-88743100-1579436692_thumb.png

post-111617-0-30268400-1579436725_thumb.png

post-111617-0-41525200-1579436765_thumb.png

post-111617-0-86823400-1579436792_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok jest taki jak ma być. A poljot  :(


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, poljota właśnie podejrzewałem bo ten sam gość w poprzednim tygodniu wystawiał inne poljoty, więc chyba konkretnie składa te zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładany. Koperta powinna być Au20, a jest Au5. Jeżeli Ci to nie przeszkadza?


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładany. Koperta powinna być Au20, a jest Au5. Jeżeli Ci to nie przeszkadza?

Hehe pytasz sie czy mi skladak nie przeszkadza :DD

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta od łucza, werk od łucza…  dwie stówki za ładną tarczę pdl-a, to spore przegięcie :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ten cornavin co myślicie?

Chcialbym sie także zapytac o to jak rozpoznawac samemu takowe skladaki? (Ja aktualnie porównuję zdjecia z aukcji z mroatmanem nie wiem na ile jest to dobre)

https://allegro.pl/oferta/cornavin-sliczny-stan-zachowania-meski-klasyk-8852747152?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adin -> cornavin jest oryginalny

dwa -> stan znakomity ale cena również! rzekłbym, że baaardzo!!! znakomita

tri -> żeby jako-tako orientować się w sowieckich zegarkach, trzeba co nieco poczytać i pooglądać :)

 

W mocnym skrócie:  CORNAVIN - to taki sowiecki "brand eksportowy" (kupiony od jakiejś podrzędnej szwajcarskiej manufakturki) stosowany przez różne radzieckie fabryki zegarków (1-szą moskiewską, czistopolską, mińską ect…) Tu pokazany jest  wostok cal.2214 z tarczą cornawina

 

dziś na łapie mam łucza-cornavina ->.  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/46114-wasze-ulubione-ruski-które-czasami-zakładacie/page-825

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłby ktoś pomóc określić jakie lata produkcji są tej Pobiedy (ZIM) i jaki numer katalogowy (model) to jest bo jakoś w katalogach nie natrafiłem.

Bardzo będę wdzięczny za pomoc

post-108042-0-59759100-1580121844_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie w temacie, proszę o jakieś informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.