Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lucassk

Problem z Tough Solar

Rekomendowane odpowiedzi

 

Casio to światowy koncern i pewno w "normalnym świecie" nie ma większego problemu, my jednak żyjemy w Polsce :(

 

 

 

 

 

 

Święte słowa! My niestety żyjemy w trzecim świecie, gdzie ponadto jak chce się coś naprawić, to musisz zaryzykować i wyłożyć gotówkę, bo dopóki nie kupisz części to serwis nie potrafi bez tego zdiagnozować usterki. To mnie w tym najbardziej wkur..a! Dość, że naprawa w stosunku do ceny zegarka duża, a to pół biedy, to jeszcze nie wiedomo czy ona przyniesie skutek i nikt za to nie odda pieniędzy. Śmiechu warte!To ma być serwis??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wcisnąć cytuj (prawy dolny róg) przy konkretnej wypowiedzi/wypowiedziach a następnie na samym dole tematu kliknąć Odpowiedź. Załaduje się edytor nowego postu z od razu wybranymi cytatami. Cytaty tez można skracać do najistotniejszych wypowiedzi, żeby zaoszczędzić czas.

 

Pozdrawiam

 

thanx a lot.

 

Pozdrawiam


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator wymieniony. Cena 120zł tzn. 80 akumulator i 40 wymiana. Jak narazie jest full:) zobaczymy co dalej. Jak się rozładuje i nie będzie się chciała ładować to znaczy, że to nie akumulator tylko układ padł i nie ładuje... no i wtedy KOSZ!:) Mam nadzieje, że tak jak na forum tak i zegarmistrz stawiali na akumulator i to jest przyczyna, zobaczymy. Dla pewności zostawiam go na trzy dni przy oknie i nie noszę, żeby zażył trochę słońca i się sformatował. Mam wielką nadzieję, że będzie ok, bo to mój ulubiony zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badz dobrej mysli, trzymam kciuki. Daj znac jaki wynik naprawy tylko, ze zanim go potem rozladujsze to minie troche czasu.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo NETRUNNER, że pracujesz w ZIBI i nie będziesz srał we własne gniazdo ale troszkę brakuje Ci obiektywizmu. Każdy chce coś kupić taniej i ma do tego prawo. ZIBI jest cwane w tym momencie, bo nie mają konkurencji i mają praktycznie monopol na serwis CASIO, o czym dowiedziałem się niestety na własnej skórze. I choćbym jeszcze raz miał kupić zegarek to już nie kupię go z ZIBI. Z mój zapłaciłem 150 dolców , gdzie wtedy dolar kosztował niewiele ponad dwa złote, a u nas wtedy tki zegarek kosztował z tego co pamiętam ponad 800zł i to na promocji:) rachunek jest prosty. Wiem, że teraz powiesz; I co Ci tego ,jak zegarek jest zepsuty, ale trudno. Nie będę już przepłacał i z góry zakładał, że coś się zepsuje. Parę lat temu kupiłem G-2900, wtedy była to nowość i jako jedyny miał parciany pasek co bardzo mi się podobało. Dałem za niego z ZIBI chyba 500zł. Dzisiaj wróciłem do tego zegarka na codzień, bo wiadomo co mi się stało z Mudmanem i z ciekawości przy okazji wizyty patrzę teraz na cenę g-2900. I co widzę: grubo ponad 400zł. Normalnie zgłupiałem. Patrzę na allegro a ten sam zegarek, podobno z gwarancją u jednego sprzedawcy 220zł a u następnego 199:)A poza tym co to za serwis, który nie potrafi zdiagnozować usterki? Przecież powinni tam wsadzić swój akumulator, czy nie wiem co? I powiedzieć czy brać nowy akumulator czy wina układu i wyrzucić zegarek! A nie, że ja mam kupić za stówkę akumulator, a jak się okaże ,że nie akumulator to trudno:( Parodia, serwis jak skur...yn:)TO tak jakby podjechać serwisu samochodowego np. z dieslem i serwisant powiedział: no chyba to będzie pompa wtryskowa. Koszt ok. 5000zł. My założymy jak będzie hulać to fajnie, a jak nie to znaczy ,że nie pompa i trzeba auto wyzłomować, bo silnika się nie opłaca wymieniać.

Hehe idzie zrywac boki przy tym poscie ;)


G-Shock GW-6900-1ER, FESTINA 16390/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale trzeba przyznac, ze lucassk ma duzo racji.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z Casio MTG-900, a właściwie z opcja tough solar. Kupiłem zegarek jako uzywke, stan akumulatorka pokazywał, właściwie nic nie pokazywał nawet low. Pytanie takie, czy to normalne że akumulator nic nie wskazuje. Zegarek reaguje na swiatlo sloneczne, wystawiam zegarek na slonce i miga napis charge i napis low, kiedy tylko zegarek schowam wszytsko znika. Dodam,że nie moge nastawic godziny , nic nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zachowuje się tak po całym dniu ładowania, to jest to definitywny koniec akumulatorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile akumulatorkow jest w tym modelu, i jaki koszt jest wymiany? albo samego aku?

Ładuje juz prawie dzien, i jak tylko przestane zaraz gasnie.Jeśli aku wskauzje low, to normalne ze nie moge ustawic godziny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności możesz spróbować poładować jeszcze jeden dzień albo dwa, może jednak ożyje.

 

Akumulator jest jeden - Panasonic CTL1616, na allegro kosztuje około 50 zł. Wymienisz u każdego ogarniętego zegarmistrza jak normalną baterię.

 

Na poziomie LOW nie da się ustawiać godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven czy Panasonic CTL1616F też przypasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tego co kiedyś znalazłem to po prostu najnowsza odmiana akumulatorów tego typu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator wymieniony, poziom naładowania pokazuje High. Dalej nie moge ustawić godziny, przyciski nie działaja. Podświetlenie tarczy też. Coś mi sie zdaje że pan tigercasio bubla sprzedał. Najciekawsze po otwarciu zegarka okazało się ,że w środku nie ma żadnego akumulatorka:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze po otwarciu zegarka okazało się ,że w środku nie ma żadnego akumulatorka:).

:huh:

 

Reset był zrobiony po wymianie akumulatorka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem musze spytac zegarmistrza. Jak zrobic reset, moge sam to zrobic?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujesz się na siłach to owszem, możesz ponownie otworzyć zegarek i zrobić reset. Polega on na zwarciu na 2 sekundy styku AC z biegunem ujemnym akumulatora lub drugim stykiem oznaczonym jako (-).

 

Na poniższym filmiku masz pokazane jak to zrobić (8:15).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek resetowany, podświelenie tarczy raz działa raz nie, zegarek dziwnie się zachowuje, to znaczy przyciski raz reaguja za drugim nie, udało sie tylko stoper włączyć i tyle...godziny nie nastawie, stan naładowania pokazuje na high i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile lat działa taki zegarek tough solar , kiedyś czytałem , ze 6 do 7 lat , ale nie wiem jak to jest w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego tak precyzyjnie określić, wszystko zależy czy będzie prawidłowo eksploatowany. Akumulatory tego typu nie lubią przechowywania w stanie całkowitego rozładowania, nie przepadają też za zbyt wysokimi temperaturami. Jeśli kupisz świeży, nierozładowany egzemplarz i będziesz o tym pamiętał, to posłuży znacznie dłużej, co najmniej kilkanaście lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie akumulatorki działają do 10 lat, ale mogą paść wcześniej nawet przy prawidłowym używaniu. Mi padł po 5 latach. Wskazywał cały czas H a jak się nacisnęło illuminator to od razu zapalały się wszystkie znaczki H M L i nie było dźwięku ani podświetlenia. Ładowanie słońcem nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na forum pierwszy raz, więc witam serdecznie. Moje odczucia tough solar to dziadostwo.Kupiłem parę dni temu g-9300 i po przeczytaniu w instrukcji jak mam się z nim obchodzić by działał poprawnie, to szczerze mam ochotę go olać i wrócić do g-8900 który lata już 7 lat na pierwszej baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na forum pierwszy raz, więc witam serdecznie. Moje odczucia tough solar to dziadostwo.Kupiłem parę dni temu g-9300 i po przeczytaniu w instrukcji jak mam się z nim obchodzić by działał poprawnie, to szczerze mam ochotę go olać i wrócić do g-8900 który lata już 7 lat na pierwszej baterii

A co takiego musisz robić by działał poprawnie??!! -zakładasz na rękę i nie wnikasz.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na forum pierwszy raz, więc witam serdecznie. Moje odczucia tough solar to dziadostwo.Kupiłem parę dni temu g-9300 i po przeczytaniu w instrukcji jak mam się z nim obchodzić by działał poprawnie, to szczerze mam ochotę go olać i wrócić do g-8900 który lata już 7 lat na pierwszej baterii

Latajaca bateria na 7 letnim G-8900.. Ciekawe bo do sprzedaży trafił w 2011r.  :P

Jeśli w Twoim odczuciu odnawialne źródła energii to dziadostwo to nie mam pytań.. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Nigdy nie miałem problemów z solarem w casio, jedynie gulfmaster ładował się troszkę długo na H, ale to zima była  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6-letniego g-2300 z solarem i kupiłem go właśnie z powodu zasilania słońcem i śmiga bez problemów :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.